» »

Višina in košarka

Višina in košarka

tabla ::

Čao! Sem 180cm visok in me zanima, do katerega leta ponavadi človek raste?
Nekako sem razmišljal, če igraš košarko od malih nog to spodbuja rast telesa v višino ali nima nobenega vpliva?

bluefish ::

Če si pogledaš Lakoviča in nekatere druge igralce, potem najbrž neke korelacije med igranjem in rastjo ni.

genesiss ::

Kaj pa če bi bil Lakovic 10 cm nižji, če ne bi igral?

Scorpia ::

Jaz ko sem igral košarko so mi vsi govorili da bom vsaj 2 metra. Z prijateljem sva bila vedno podobne in sva približno isto rastla. No zdaj je on 2m jaz pa komaj 180cm. Nehal sem pa rasti pri 16 letih, ko sem moral iti na operacijo in takrat sem tudi moral nehati igrati zaradi hude poškodbe. Mogoče je nekaj v tem, le da je men operacija ali anestezija v hrbtenico povzročila ''šok'' za telo, da sem nehal rasti.
////

gendale ::

>Čao! Sem 180cm visok in me zanima, do katerega leta ponavadi človek raste?
nekje okrog 20ga

>Nekako sem razmišljal, če igraš košarko od malih nog to spodbuja rast telesa v višino ali nima nobenega vpliva?
ne, večina dobrih košarkašev je visokih, ker so visoki ljudje lažje dobri v košarki kot nizki, ne pa zato ker bi košarka povzročala rast

če hočeš biti čim višji je edina (realna) stvar, ki jo lahko narediš, da poskrbiš (oziroma poskrbijo tvoji starši), da med rastjo nisi nikoli podhranjen
od nerealnih možnosti imaš pa na voljo še rastni hormon, ki ti ga v tvojem primeru ne bo predpisal noben zdravnik, lahko ga pa kupiš črnem trgu, raznorazne peptide ki spodbujajo izločanje rastnega hormone (isto črni trg, samo da so cenejši in da ne boš dosegel tako visokega nivoja rastnega hormona)
aja, lahko tudi znižaš količino estrogena (estrogen povzroči zapiranje rastnih ploš) v krvi s posebnimi zdravili
vse te tri variante delujejo samo dokler nimaš zaprtih rastnih plošč

obstaja tudi operacija pri kateri ti podaljšajo noge, ampak gre za dokaj boleč in dolgotrajen postopek (in težko boš našel zdravnika, ki bi šel to počet)

innerspace ::

To je isto kot zgodba o zirafah in njih vratovih. Ker se steguje gor, se vrat daljsa:)

Pa ne gre tako..
Pomisli, da so poznani igralci basketa, selekcija mnogih ki so se odlocili za kosarko. Ostali so bolj primernorasli.
Pa niso zaradi skakanja nic bolj zrastli, kvecjemu se malo prilagodi trdota kosti, visina pa ne.

Ja, prehrana vpliva tako, da omogoci nadaljevanje predvidene rasti, ali pa jo zavre, ce hranil ni dovolj.

Go play!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Aljaz1980 ::

gendale je izjavil:

obstaja tudi operacija pri kateri ti podaljšajo noge, ampak gre za dokaj boleč in dolgotrajen postopek (in težko boš našel zdravnika, ki bi šel to počet)

Lamajo kosti in pustijo da se zaraščajo ?

bluefish ::

Ja, posebej priljubljeno pri kitajskih najstnicah.

Daren ::

Teorija: Na vem.

Praksa: Imel sem sošolca, ki je igral košarko in je bil celo srednjo šolo manjši od mene toda po končani srednji šoli je zrasel za kakih 10 cm.

Lomit kosti se ti ne splača ker boš verjetno izgubil ogromno časa za rehabilitacijo.

V glavi imam tudi, da je Jordan zrastel na hitro.

Aha, wiki

He tried out for the varsity basketball team during his sophomore year, but at 5'11" (1.80 m), he was deemed too short to play at that level. His taller friend, Harvest Leroy Smith, was the only sophomore to make the team.[7]
Motivated to prove his worth, Jordan became the star of Laney's junior varsity squad, and tallied several 40 point games.[7] The following summer, he grew four inches (10 cm)[1] and trained rigorously

tabla ::

UF pol bomo ugotovil da lahk tut kasnej postanemo višji, če se s tem ukvarjamo!

Double_J ::

Sej pri 180cm si najbolj spreten, vse kar je več si že bolj lesen in okoren. To dokazujejo simulacije telesa.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

guest #44 ::

Brez zamere fanjte...amapk košarkarji so povečini grdi (IMO). Neskladnost telesa.

Pa pustimo razne izjeme ala Shaquille o'neal:

freak of nature



Ta človek bi moral met orožni list: 2.16m, 147 kg mišic. I mean come on, kje jih najdejo!


Off topic: Rahlo rasistična (ampak zelo rahlo) teorija. Zakaj je tolko primerkov črncev v ZDA tako fizično "naprednih"? Jz sem razmišljal, da vrjetno ima sužnjelastniška zgodovina velik vpliv, namreč najmočnejše osebe so uvažali oz so preživele. Potomci pa so morali it skozi podobno usodo. Torej zdej, ko tega več ni in je hrana na pretek se lahko te lastnosti izživijo plus še vse kemikalije, ki so na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

tabla ::

Na netu se pojavla dovolj metod po naravni poti za povečanje višine tudi takrat ko se je rast že zdavnaj ustavila. In vse to se baje da, tut če si star 30 let.

You will be justified when you acquire about most people's being shorter than they could be. Well, the reason for that is that almost all of those people don't do what it takes to get the most out of their potentials. Most of them even do not know how to do it.

Stretching exercises, cycling, and swimming are high-intensity anaerobic exercises which are a proven way to force the body into producing considerable quantities of human growth hormone.

EIG hormone or exercise-induced growth hormone is caused from acid-base balanace, lactate, nitric oxide, and catecholamines. Of these, nitric oxide and lactate are the main causes of human growth hormone secretion. Resistance training produces both.
You should exercise for a minimum of 10 minutes with great intensity to increase your chances for growing taller. Great intensity means enough of it to lactate into your muscles for height increase. Growth hormone secretion will get activated by this lactate even after exercise.

Some doctors are of the view that no other technique, supplement, or method can yield better height increase results than stretching exercises.

bluefish ::

Kolesarjenje? Hm.

ivanuscha ::

Ja valda. Se pravi da z intenzivnim ukvarjanjem s športom lahko tudi pri 30 začneš spet rast? :))

marnit ::

Mogoče oz. najverjetne se ti res poveča raven rastnega hormona... in, kaj potem? Razen tega, da RH deluje anabolno, drugih efektov na telo nima pri starosti nad 20let. Preprosto, ker kosti ne morejo več rasti, saj se je rast s podaljševanjem kosti na rastnih hrustancih končala (oz. tega hrustanca ni več, saj ga nadomesti kost). Edina rešitev je lomljenje kosti in njihovo postopno podaljševanje.

tabla ::

tabla ::

Vaje so pa itak zajebane, da si lahko vsak tole privošči, ampak baje se da!

P4ajo ::

(govorim, brez vsake znanstvene podlage)
Na pamet se spomnim 5-10 primerov iz moje generacije, ki so rasli sorazmerno s treningom košarke. (En je celo tak, da je treniral (bil precej višji od mene (~povprečja), nehal trenirat-bil nekje tak kot jaz, spet resno treniral-spet precej višji.
Tako da, če boš vrjel v ta ?napačna? prepričanja boš kar vredu prišel skozi (v svetu (pa mogoče tudi pri višini)).

JebatGa ::

Kaj nima človek na kosteh rastnega hrustanca, ki do določenega leta izgine. Ko tega hrustanca ni več ne rastemo več. Kosti drugače ne morejo rasti, razen če jih ne lomimo.

gruntfürmich ::

ja če si visok samo 180, delaj na explozivnosti in tehniki, da boš lahko bil vsaj 'play', če hočeš basket igrat.
drugače pa sem jst rastel samo do nekje 13 leta (176cm)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tabla ::

Ni čudn, da se skor nben ni odloču za povečanje svoje višine, ker tele tehnike, predvsem tiste po 24 letu starosti...so res odbite in zahtevajo velik energije in truda! Je pa napisu, da so rezultati realni, če se držiš njegovih navodil po treh mescih, tut do 4cm v višino pri 30 letih, je pa res, da lahko potem tut prideš nazaj, če takoj prenehaš z vajami. Se prav da je treba s takim načinom vztrajat vsaj eno leto ali dve, da dobiš permanentne rezultate. Povdaril je tut da po 24 letu, ko so kosti zaraščene, stretching vaje ne bojo nrdile nobenega efekta, samo tele:

- Exercises For The Spine. - As said above, spinal exercises work more than any other single aimed exercise to a body part as they can be performed by anyone and tend to be the easiest only requiring simple things as hanging, swimming ect.

- Exercises For The Knee's. - It some people these exercises are even more effective than spinal ones but remember to do both so you don't look disproportionate with long legs and a small back. There is an exercise in here than can even help peoples who's growth plates have already fused (over 24 yr olds), these exercise is called Micro Fracture & Ankle Weights technique.

koka123 ::

mene pa zanima star sm 12 let in pol pa sem velik 165 cm mislite da lahk pridem do 190;)

St235 ::

ne, točno 190 boš zelo težko dosegel.

gruntfürmich ::

prišel boš samo do 189,99 cm. sorry.:'(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

koka123 ::

kolk je povprečna višina slovenca

hexor ::

190:D

St235 ::

ne, 189,99 :)

LordTado ::

Štukanje golenice:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rastni hormon

Oddelek: Loža
307408 (6326) gendale
»

Trening

Oddelek: Loža
263582 (3034) energetik
»

Kako zrasti ??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14231690 (14067) me gusta
»

Telesna višina

Oddelek: Loža
267517 (6956) Bananovec
»

jintropin

Oddelek: Loža
272782 (2262) marnit

Več podobnih tem