» »

Image diska - a se da takga nardit? Npr GoBack

Image diska - a se da takga nardit? Npr GoBack

CR ::

Image diska - a se da takga nardit? Npr GoBack
Ful me zanima, ce se da s tem programom to nardit (vem da je zlo zmogljiv, sam ka pa tole?):
Da bi si naredu drive image, pa bi si ga shranu na kak CD al karkol, pol bi pa brisu GoBack. Pol pa ko bi hotu formatirat, bi lepo formatiru, pa bi dal pol restore drive?

Primer: formatiras disk, vse taglavne programe instaliras na C disk, vse nastavitve zrihtas, da vse lepo dela in nardis drive image in ga umaknes recmo na CD... Pol nasnemavas programe, viruse itd. Pol pa vidis da ti je rac. cist v qrcu, da ga bos formatiru. Pa ga lepo formatiras, nasnames GoBack, potegnes s CD-ja drive image in ga restoras (C disk restoras) in mas lepo vse nazaj TOCN tak, kot si mel, ko si naredu image, ni ti treba na stotine programov nasnet in nastavitev nastavt.

Torej, a se to da?
Hvala za pomoc.
LP

ABX ::

Ja
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bobby ::

1. ABX-dej naslednjič fantu mal bl razlož ne pa sam "JA".

2. CR-eden od takih programov je Ghost. naredi ti image particije,diska,klon na drug disk,...
ko delaš restore niti formatirat ti ni treba. lepo preprosto povoziš že obstoječo vsebino. programček dela v dosu,shranjuje lahko le na disk kjer je fat32,filetek je velik cca 600k,ntfs-ja ne najde (zakaj, ne vem),restrore pa traja cca 5 min odvisn od močne makine.
tega GoBack pa ne poznam

borutz ::

Tako kot je rekel Bobby.

Najboljsi je Norton Ghost od Symanteca.

lahko ti image naredi na drug disk,na cdr,.. kamor hoces.

gre na eno navadno disketo.zelo preprost za uporabljanje.

lahko ti ga posljem ce si zainteresiran

lp




Elemen_T ::

- Symantec Ghost (Corporate Edition) 7.0 pop
- Back up, clone, and deploy PC images and application packages remotely.
- OS: Windows 98/NT/2000
- File Size: 13.65MB
- License: Free to try

krucymucy ::

Go back je najdu tud NTFS in tudi image fajl je naredu ... problem je v tem da je ta image fajl večji kot sploh je vsebine na c:\ particiji!

full ::

Mene tud zanima, če je še kakšen ki dela z NTFS.

krucymucy ::

Ja goback dela z NTFS ... zdej bi rad pa samo še vedu kako posnet na CD ta fajl?

bobby ::

najbrž nisem pravilno napisal. bom še enkat da ne bo nesporazumov. Ghost najde in zna brat in FAT in NTFS particije!!! NE zna pa narest backupa (torej klon filetka) na NTFS particijo/disk. primer: C particija je NTFS na kateri je sistem in hočeš narest backup tega sistema. maš pa še en disk na katerga hočeš ta image shranit. če je ta disk NTFS potem ti ga v Ghostu ne bo najdu (zakaj?? ne vem). če pa je ta disk FAT potem pa ni problemov.
Upam da smo se zdej razumel oz. da sem jst prou razložu.

bobby

fm13 ::

Ce bootas racunalnik z DOS disketo, je jasno da ne bos videl NTFS particij! Za to rabis dodaten gonilnik, npr. NTFSDOS, ki pa ni zastonj (zastonj je samo read varianta, write pa stane...)

Ghost ze "vidi" NTFS particijo, vendar ne more pisat na njo.
Ce bi imel npr. eno NTFS in eno FAT particijo in bi bootal z DOS disketo, bi videl (v DOS-u) samo FAT particijo, ghost pa bi videl tudi NTFS. V tem primeru bi lahko naredil image NTFS particije na FAT particijo. OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fm13 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ghostanje NTFS particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131810 (1497) zee
»

Ghost ali kaj podobnega

Oddelek: Programska oprema
5895 (827) Krampi
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131765 (1559) Red_Mamba
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373456 (2686) smirnof
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121492 (1279) Kriko

Več podobnih tem