» »

Windows 7 praznuje

Windows 7 praznuje

Windows Vista Team Blog - Na današnji dan pred enim letom je bilo mogoče kupiti prve osebne računalnike s prednameščenim Windows 7 oz. namestitveni DVD najnovejše različice namiznega Microsoftovega operacijskega sistema. Seveda so ga mnogi zahvaljujoč beti in pobeglim končnim različicam, namenjenih velikim proizvajalcem, dodobra preizkusili že prej, a mnenje je bilo vseeno enako. Šlo je za odlično zamenjavo za Visto ter vrednega naslednika Windows XP z mnogimi izboljšavami.

Le leto kasneje je Microsoftu uspelo prodati že 240 milijonov licenc, s čimer je Windows 7 postal najhitreje prodajan operacijski sistem v zgodovini računalništva. Ena izmed različic Windows 7 je naloženih na kar 93 % vseh novih računalnikov, medtem ko njegov svetovni tržni delež znaša 17 %. V prvi polovici leta od splavitve so prav vsi Microsoftovi partnerji (OEM-i, katerih je prek 18.000) na računalnike nalagali Windows 7, medtem ko je ta delež v enakem obdobju za Visto znašal le 70 odstotkov.

Drugo leto Windows 7 bi bilo lahko prav tako, če ne morda še bolj uspešno, saj bodo na najnovejši Microsoftov operacijski sistem v kratkem začela migrirati še podjetja, ki so vedno nekoliko pazljiva pri novih izdajah programske opreme.

66 komentarjev

«
1
2

Blazz ::

naša firma (250 tisoč kompov) gre na 7ko v 2011 :)

Tr0n ::

Gratz 7!

SuperVeloce ::

Tudi jaz sem ze od samega zacetka na win7. Upam, da tudi v prihodnosti ne bo kaksnih neljubih presenecenj....
vse najboljse 7

jRk0 ::

win7 ftw =)
You fuck up once, you loose two teeth.

maurelius ::

Ni kej, z win7 jim je res uspelo! Super sistem - nisem windows fan pa me je res prepriču..

71GA ::

Meni pa tale 7 sploh ni všeč. Še vedno dobim kdaj pa kdaj blue screen of death, kar je zlo slabo za OS. V Linuxu se to sploh nikoli ne pripeti.

mtosev ::

jaz zal ne vidim vecjih sprememb med visto in 7ko. enhanced windows vista:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

71GA ::

mtosev je izjavil:

jaz zal ne vidim vecjih sprememb med visto in 7ko. enhanced windows vista:|

Jaz zal ne vidim razlike med Windows 2000 in 7 :)

Tr0n ::

Potem pa rabite ocala. :)

uros_m ::

Eno leto na W7, brez enega sesutja, blue screena, zmrnitve, itd... Se pravi eno flawless leto na W7. Moje mnenje je, da vsi, ki imajo probleme z W7 bodisi nimajo legalne verzije bodisi nimajo brezhibne strojne opreme. Meni recimo se je računalnik na random izklapljal. Sumil sem W7, kriv je bil napajalnik...

techfreak :) ::

Če tebi vse dela, še ne pomeni, da vsem vse deluje.

BALAST ::

Win 7 se je izkazal odlično, še posebno me je navdušila poteza, ko so ob nakupu novih prenosnikov, takrat še z predinštalirano Visto, jamčili za brezplačno nadgradnjo na Win 7. Seveda so kasneje prišle še na dan umazane govorice da win 7 ni drugega kot popravek "patch" za Visto, pa da so zaposleni pri avtoriziranih proizvajalcih prodajali licence Win 7 za desetino cene, tako kot tudi člani nekaterih MSDN korporacije, ki so dobile po 100 ključev posamezne programske opreme, med njimi tudi Win 7... Ampak važno je da je ameriška vojska šele lansko leto prešla na Visto, kar je bilo po godu večjemu številu Wikileaks-ovih dokumentov.

techfreak :) ::

Ampak važno je da je ameriška vojska šele lansko leto prešla na Visto, kar je bilo po godu večjemu številu Wikileaks-ovih dokumentov.

Vir?

BALAST ::

71GA ::

Tr0n je izjavil:

Potem pa rabite ocala. :)

Se vedno prihaja do sesutja sistema, kar se mi na Linuxu se ni zgodilo. Rabim ocala? Mislim da ne. Zame je na 1. mestu zanesljivost in glede tega se ni veliko spremenilo.

Good Guy ::

Če ne znate s sistemom delat vam bo tut sam bog ne pomaga da nebi dobival bsod..

men od prve naložitve pa do dones deluje bp

z xp-ji pa je bil reformat skor vsake 3 mesce

mtosev ::

uros_m je izjavil:

Eno leto na W7, brez enega sesutja, blue screena, zmrnitve, itd... Se pravi eno flawless leto na W7. Moje mnenje je, da vsi, ki imajo probleme z W7 bodisi nimajo legalne verzije bodisi nimajo brezhibne strojne opreme. Meni recimo se je računalnik na random izklapljal. Sumil sem W7, kriv je bil napajalnik...

ne bos verjel ampak meni je: na cisto novem hardwareu med namescanjem windows updatov 7ka friznila in sem rabil restartal.licencna 7ka in windows namescem pred nekaj dnevi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

techfreak :) ::

BALAST je izjavil:

Klik

To vem, zanima me zakaj je bilo to po godu večjemu številu Wikileaks-ovih dokumentov.

BALAST ::

Nekje sem prebral, vira se pa ne spomnim.

antonija ::

Po 10ih letih je bil ze cas da naredijo nekaj boljsega od XPjev. Sicer sam osebno nisem bil navdusen in sem se vedno na XPjih (pa mam licencne ki se ne sesuvajo na drugem disku) ampak vsaj niso tak fail kot je bla Vista.

Se clo nasa firma (~150k compov) ima plane it na 7ko, kar tud ni tolk svoh podatek.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Wad@ ::

Še en srečen uporabnik, ki v letu ni doživel BSOD-a na nobenem računalniku z w7 :).

BoLhCa ::

waw cist car. Jst odkar uporabljam Visto nisem vidu BSOD-a, kar je normalno. Win7 bodo dober sistem po SP2, zdej so pa ok za kakšno testno ne-resno mašino oz. za uporabnike, ki ne razumejo kaj je funkcija kaj problem.

techfreak :) ::

Windows 7 je že zdaj dober za resno delo. Jaz sem na Windows Visti že videl nekaj BSODov.

mtosev ::

7 = vista SP3
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matejdro ::

Windows 7 je zame super. Sicer sem imel nekaj problemov, ampak sem jih rešil in deluje super. BSOD v 99% primerih povzročajo slabi gonilniki ali slabi programi, tako, da ne moreš kriviti OS za to.

Sem pa slišal, da bo Microsoft tudi pri W8 dal velik poudarek na hitrost in zanesljivost sistema, tako, da bo morda osmica še boljša :)

antonija ::

tako, da bo morda osmica še boljša

?? Da bi bila neslednja verzija boljsa od prejsnje? Why I never... 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BoLhCa ::

7 = vista SP3

Bolje rečeno Win 7 = Vista -1 SP

bluefish ::

Here we go again.

st0jko ::

Kul. Na vse druge kompe nalagam 7ko, le doma na svojem še nisem migriral. Dokler mi bo trenutna instalacija Viste delovala, je ne menjam.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Prospekt ::

Če bi asus znal pisat gonilnike za svoje prenosnike bi bil tudi jaz na win7, tko pa ostajam na winxp...

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

uros_m je izjavil:

Eno leto na W7, brez enega sesutja, blue screena, zmrnitve, itd... Se pravi eno flawless leto na W7. Moje mnenje je, da vsi, ki imajo probleme z W7 bodisi nimajo legalne verzije bodisi nimajo brezhibne strojne opreme. Meni recimo se je računalnik na random izklapljal. Sumil sem W7, kriv je bil napajalnik...

ne bos verjel ampak meni je: na cisto novem hardwareu med namescanjem windows updatov 7ka friznila in sem rabil restartal.licencna 7ka in windows namescem pred nekaj dnevi

PEBKAC.

mtosev ::

ja za probleme med updatanjem so krivi end userji. dobro da vem;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

Blazz je izjavil:

naša firma (250 tisoč kompov) gre na 7ko v 2011 :)


to je moral modrih kuvert past, a ?

System ::

Vprašanje ali se splača migrirati iz XP na 7?
Mislim za firme...

bluefish ::

Odvisno od firme do firme.

ozbolt ::

v imenu vseh sosedovih mulcev se zahvaljujem Microsoftu za Win7. Je naredilo naše delo veliko krajše in udobno pri popravljanju računalnikov vseshsosedov in sorodnikov.
#Tisti sosedovi mulci ki pa imate preveliko željo po denarju pa še vedno lahko kakšno trial verzijo programa pustite notr da bodo čez 1 mesc klical :)

System ::

Iz finančnega vidika se verjetno ne splača... Razen, če ta firma uporablja točno določeno aplikacijo, ki deluje samo v Win 7. Teh je pa bolj malo...
Zanima me predvsem zakaj so oz. bodo te tavečje firme migrirale na Win 7, pomoje ali, da jim je Microsoft ponudil ponudbo katere nemorejo zavrniti ali pa so jih nafopali, da ima XP veliko veliko varnostnih lukenj, Win 7 pa je bugfree.

MrStein ::

BALAST je izjavil:

Win 7 se je izkazal odlično, še posebno me je navdušila poteza, ko so ob nakupu novih prenosnikov, takrat še z predinštalirano Visto, jamčili za brezplačno nadgradnjo na Win 7.

Ja, pol pa ti porinejo račun pod nos.
Pri M$ beseda "zastonj" ne pomeni isto, kot pri navadnih ljudeh.

Good Guy je izjavil:

Če ne znate s sistemom delat vam bo tut sam bog ne pomaga da nebi dobival bsod..

men od prve naložitve pa do dones deluje bp

z xp-ji pa je bil reformat skor vsake 3 mesce

Če ne znate s sistemom delat... (tvoje lastne besede).

Glejte, ni mogoče postaviti OS-e v vrsto, "ta je boljši/stabilnejši od onega".
Najbolj smešno je ko enkrat stvar razlagate z razlago 1, razen če se zgodi vam, pol je seveda ena čist druga razlaga...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::


Ja, pol pa ti porinejo račun pod nos.
Pri M$ beseda "zastonj" ne pomeni isto, kot pri navadnih ljudeh.


Komu točno je Microsoft zaračunal upgrade?
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

Iz finančnega vidika se verjetno ne splača...
Če misliš strošek licenc, so pri velikih podjetjih (ki imajo pogodbe) nadgradnje vključene v ceno vzdrževanja...

Zanima me predvsem zakaj so oz. bodo te tavečje firme migrirale na Win 7, pomoje ali, da jim je Microsoft ponudil ponudbo katere nemorejo zavrniti ali pa so jih nafopali, da ima XP veliko veliko varnostnih lukenj, Win 7 pa je bugfree.
Zakaj bodo firme migrirale? Ker je sedmica dovolj boljša, da se jim bo to splačalo.

mtosev ::

@mavrik postnino in medij si rabil sam placat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

System ::

darkolord, konkretno v čem?

darkolord ::

V čem ni?

System ::

Nimaš konkretnega odgovora. Priznam saj tudi sam uporabljam Windows 7 in mi je veliko bolj všeč, kakšni procesi so morda hitrejši, vglavnem ga pa imam zato, ker sem rad v koraku z časom. Nevidim pa nekega smisla za firme katere imajo 10.000+ računalnikov za nadgraditi, da se to počne vsake 3-4 leta.

darkolord ::

Seveda imam konkreten odgovor. Ampak se mi res ne da vsakemu posebej razlagat (to počnem vsak teden), da potem tisti nazaj reče "ah tega jest ne rabim" al neki podobno brezveznega (če je sprememba v vmesniku je samo "šminka"; če je sprememba v jedru, se je pa itak ne vidi in je torej brezveze).

Če te res zanima, sem tukaj napisal nekaj zadev, ki so zame vredne nadgradnje (nisem pisal o spremembah v jedru in podobnih zadevah, ker večine to ne zanima), en seznam je pa še tukaj, če govorimo o razlikah med XP<->7 (večina nadgradenj v podjetjih bo namreč XP -> 7), je pa treba upoštevati še tole.

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

@mavrik postnino in medij si rabil sam placat.

Medij? Misliš bite za prenos z interneta?

System ::

Pomoje misli na DVD?

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

mtosev je izjavil:

@mavrik postnino in medij si rabil sam placat.

Medij? Misliš bite za prenos z interneta?

floppy diskette ;((:8)










DVD what else?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Preberi še enkrat moj post, prosim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935848 (31749) vostok_1
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214480 (11754) Jst
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610427 (5688) Tr0n
»

Windows 7 dviguje prah

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
317181 (4557) MrStein
»

Naslednik Viste že 2009? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
18414165 (8820) Kenpachi

Več podobnih tem