» »

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Bias ::

Potrebujem pomoč, ker sem v dilemi.

Trenutni ponudniki:
- TELEMACH ponudnik TV
- T-2 ponudnik INTERNET 10/2 in iPTelefon

Plačujem:
- T-2 cca. 34€
- Telemach (nisem prepričan mislim da 19€)

Dejstvo dejanskega stanja:
- lokacija Domžale, T-2 mi vleče po ex-telefonskem kablu, na bajti škatla od Siola Optika (katero so pred časom montirali brezplačno)

Želja:
- imeti enega ponudnika s kvalitetno ponudbo za (Internet, TV - za štiri televizorje, telefonija 1 stac.telefon)


Hvala za pomoč in komentar.

solatko ::

Za enkrat je paket Telemacha najugodnejši (trojček), T2 ima probleme in je vprašanje kdo jih bo kupil. Siol je definitivno najdražja odločitev, poleg tega imajo tudi kvaliteto tako - tako.

Bias ::

Ja za Siol sem slišal...

Solatko, kaj je razlika med, ceni sta enaki 63EUR, hitrost interneta tudi primerljivi...

DIGITALNI TROJČEK, DTV XL +

DIGITALNI TROJČEK 3.0, DTV 3.0 XL +

solatko ::

Prvič mi ni jasno, zakaj take hitrosti interneta, a boš cel blok laufal na tvoji povezavi - osebno imam 6/1 in se mi pri treh stalno delujočih računalnikih ni niti enkrat ustavil. Te hitrosti so komercialni nategi naivnih kupcev. Ko ti vlečeš dol od drugega, je hitrost odvisna od njegovega uploada, ti pa tudi ne boš nikoli vlekel od 500+ uporabnikov, da bi ti taka hitrost bistveno pomagala. Vse kar je čez M paket je bedarija.
M paket pa je 36EUR (trojček).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

fosil ::

Če maš optiko, normalno da vzemi optiko od Siola.
Najcenejša in najboljša varianta.

Poleg tega imaš na siol optiki možnost kabelske televizije, kar pomeni da ti ni treba nič dodatno plačevat za dodatne TV-je.
Tako je!

Bias ::

@Solatko: moram reči da smo uporabniki v bajti samo trije (brat, fotr-mati, jaz) ki relativno zelo malokrat dol vlečemo filme in ostalo... Tako da res ne vem zakaj tako hitrost, mogoče ker si želim hiter internet brez zatikanja, če je to sploh povezano z omenjeno hitrostjo.

@Fosil: ja škatla je nimamo pa priklopljeno, pa baje Siol nekaj tv nagaja (kockasto)...

Naabo ::

solatko je izjavil:

Prvič mi ni jasno, zakaj take hitrosti interneta, a boš cel blok laufal na tvoji povezavi - osebno imam 6/1 in se mi pri treh stalno delujočih računalnikih ni niti enkrat ustavil. Te hitrosti so komercialni nategi naivnih kupcev. Ko ti vlečeš dol od drugega, je hitrost odvisna od njegovega uploada, ti pa tudi ne boš nikoli vlekel od 500+ uporabnikov, da bi ti taka hitrost bistveno pomagala. Vse kar je čez M paket je bedarija.
M paket pa je 36EUR (trojček).


Odvisno sicer za kaj uporabljaš, ampak iz "zaprtega" tipa torrent sajtov se vedno prenaša na max (meni osebno iz določenih vedno prenaša z 10mbps na povezavi 10mbps/768kbps).

St235 ::

Siol preko optike močno dvomim,d a kocka sliko. Če so zmontirali škatlico potem verjetno še napeljujejo optiko? A si preveril možnost optike direktno pri siolu? Ker če obstaja možnost optike, je to daleč najhitrejša in tudi cenovno najbolj ugodna rešitev. PRedvsem pa je optična povezava izjemno stabilna. V dveh letih kar imamo optiko (18 mesece 20/20 siol in 6 mesece sedaj 100/10 T2) internet ni delal en sam dan. Vse ostale dni pa brez najmanjših zapletov.

ABX ::

Kvaliteta je odvisna od fizične inštalacije kabla (baker, optika, ...) in od infrastrukture ponudnika.

Če imaš možnost optike nimaš kaj razmišljat.

100MB je trenutno overkill ker ne boš našel strežnika dovolj hitrega da bi ti zabil linijo. Jaz ima 20/20 in po logih koristim upload dosti več.
Poleg tega ti tudi domači wireles ne bo vlekel čaz 20MB.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Naabo ::

ABX je izjavil:

100MB je trenutno overkill ker ne boš našel strežnika dovolj hitrega da bi ti zabil linijo. Jaz ima 20/20 in po logih koristim upload dosti več.
Poleg tega ti tudi domači wireles ne bo vlekel čaz 20MB.

20MBytov čez domači wireless res ne, ampak 20Mbitov, kolikor je optika, pa brez problema.

St235 ::

100/10 linijo imamo ker je posatla občutno cenejša od 20/20. KAr se pa tiče dejanske izrabe je pa tako, da je omrežje N in z lahkoto potegne 100mbit, strežnik je pa tako ali tako na 1Gbit liniji. Pri enem downloadu se ne pozna ne vem kaj če daš pa 5-6 stvari je pa užitek gledat prenos pri 7-8 MB na sekundo in ti pri tem net še vedno normalo dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Počasi začnite razmišljati v smer, da bo vlačenje filmov in programja, vedno bolj zapleteno in sankcionirano, tako, da bo ponudnikov tega materiala, na torrentih vedno manj. Za normalno uporabo interneta, pa je 10/1 že preveč.

ABX ::

solatko je izjavil:

Počasi začnite razmišljati v smer, da bo vlačenje filmov in programja, vedno bolj zapleteno in sankcionirano, tako, da bo ponudnikov tega materiala, na torrentih vedno manj. Za normalno uporabo interneta, pa je 10/1 že preveč.


Komičar. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bias ::

Čakam še ponudbo iz Siola in odgovor če je možna optika (iz Telemacha in T-2 mi na maile ni odgovoril nihče, in kot napisano sem njihov naročnik!!!)...toliko o servisiranju dolgoletnih strank/naročnikov.

Torej, nagibam se k siolu (optika,če bo možna) neka srednja varianta 20/20 + TV Mega ali Standard + Telefonija

In će razumem, bo TV delal na vseh 4 televizorjih brez dodatnih škatel/kartic?

Kaj je fora dodatka SiOL BOX?

Bias ::

Danes preklical vse tri ponudnike.

Spoznanje:

- T-2 mi ne pride v poštev, saj mi ne morejo ponuditi priklopa 4 televizorjev (max 3 pa še to tako-tako zaradi neta)
- TELEMACH - mi enako ne more ponuditi priklopa 4 televizorjev (zaradi baje prešvoh signala - trenutno jih imamo na Telemach priklopljenih 8! pa dela brez problema.

- SIOL - baje imamo optiko, torej vzamem:
- 20\20 optika
+ 1x digitalna TV z SiOL BOX-om za v dnevno
+ 3x kabelska Siol za ostale TVje
TV Mega + Telefonija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

Rippy ::

Ja..če imaš na voljo optiko nimaš kaj razmišljat.

Bias ::

Če sem tisto deklco na drugi strani telefona prav razumel, je pri Siolu v primeru da imaš optiko, kabelska tv brezplačno.

Bias ::

Sedaj je ziher da imam možnost OPTIKE in sem se odločil skenlat T-2 in vzamem optiko 20/20 + Telefon pri SIOLu za isto ceno kot jo plačujem na T-2 za 10/2 + telefon.

Ko bom imel to, bom izkoristil mesečno brezplačno testiranje njihove televizije.

Kako je pa s TV KOMUNIKATORJI ali mora bit njihov (cana 139EUR) ali obstajajo cenejši na trgu??

CITIRAM iz prejetega maila od SiOL-a:
V ponudbi imamo Sagem STB, ki ga imate možnost dobiti za 1EUR za vezavo 24 mesecev, vsakega naslednjega pa na 24 obrokov ali enkratno plačilo 139,9EUR. Lahko pa se odločite za SiOL BOX, ki vam poleg gledanja SiOL TV omogoča še dodatne interaktivne storitve (Časovni zamik, Snemalnik, Media center, Vreme in Facebook dostop). SiOL BOX imate možnost dobiti po subvenciji 49EUR za vezavo 24 mesecev. Za uporabo SiOL BOXa se obračunava dodatek 4EUR, ki je prve 4 mesece brezplačen za naročila do konca oktobra. Ker želite 4 TV signale so potrebni 4 TV komunikatorji. Dodatne naročnine za dodatne SiOL TV signale ne zaračunavamo in so strošek le TV komunikatorji. Enega imate možnost dobiti po subvenciji, druge na obroke ali enkratni znesek.

Ted ::

Na Siol-u bodi pripravljen na precej slabšo sliko kot jo imaš na Telemachu...
Mah...

Bias ::

Ted tud če bo kabelsko vlekel po optiki?

Business ::

Ted je izjavil:

Na Siol-u bodi pripravljen na precej slabšo sliko kot jo imaš na Telemachu...

Res je... sem imel Telemach prek kabelske in kolikor se spomnim je tv signal tam kodiran v MPEG2, Siol kodira v MPEG4. Sedaj ko sem na optiki Siol, slika sicer zelo redko zakocka, je pa precej slabše kvalitete. Verjetno zaradi drugačnega kodiranja....

Bias ::

Hm to pa ni prav vspodbudno...

jurehaup ::

No v roku mesca ali dveh bo tudi pri meni možnost priklopa na optiko. In da ne odpiram nove teme me zanima kaj trenutno izbrati. Nekako tehtam med siol, amis in elektro turnšek. Priklopil bi pa rad 4 televizorje, 2 računalnika in dve novejši televiziji ki imasta internet vhod. Kaj mi priporočate?
So me pa klicali iz siola da podpisujejo predpogodbe za nove naročnike na moji lokaciji, naj pridem k njim da mi predstavijo ponudbo.

duque ::

kakor je meni znano je ethernet na tv čisto nekaj drugega kot to, da priklopiš gor tv signal. Na moji LG-jki (katera ima vso to navlako) imam še vedno stb in 2 daljinca :(.

Goody ::

jurehaup je izjavil:

No v roku mesca ali dveh bo tudi pri meni možnost priklopa na optiko. In da ne odpiram nove teme me zanima kaj trenutno izbrati. Nekako tehtam med siol, amis in elektro turnšek. Priklopil bi pa rad 4 televizorje, 2 računalnika in dve novejši televiziji ki imasta internet vhod. Kaj mi priporočate?
So me pa klicali iz siola da podpisujejo predpogodbe za nove naročnike na moji lokaciji, naj pridem k njim da mi predstavijo ponudbo.



TV Kabelska preko optike, internet 20/20 pri Siolu....

jurehaup ::

duque, seveda je nekaj čisto drugega, in za mene ni navlaka. Ethernet priključek na tv je predvsem za smart tv, kakšne aplikacije in podobno ter kaj malega se da tudi brskat po netu.

cink44, tudi sam se najbolj nagibam k temu. A je v kablski tv tako analogni signal kot digitalni? Bi mi lahko dal kakšen link do točne programske sheme na siolu za kablsko?

Goody ::

sem ti že skor napisal JustFuckingGoogleIt, ampak ok:

http://www.siol.net/televizija/kabelska...

jurehaup ::

Verjetno bom šel kar na amis... 4x tv in 4x računalnik plus brezplačna telefonija me stane na mesec 55€, na siolu je dražje. Če mi crkne programska oprema jo amis menja brezplačno, pri siolu jo moraš plačat. Linija na amisu je 100/25 v tej ceni, pri siolu je v dražjjem paketu linija 20/20. Kakšno mnenje ali nasprotje?

Edino kar me siol privlači je da siol ponuja tale nogomet... A pomoje bo tudi amis nekaj naredil na tem, da bomo lahko vsi uživali v ligi prvakov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561348 (173) permit
»

Amis televizija (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7617265 (8442) Bakunin
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422187 (15928) mtp2
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635211 (26409) Spajky
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227877 (23577) Dami

Več podobnih tem