» »

Napajalnik za 5770 ali gtx 460?

Napajalnik za 5770 ali gtx 460?

RandomNinja ::

čez en ali pa dva mesca mislm si kupt rabljeno 5770 ali pa gtx 460. Trenutni napajalnik k ga mam nebo mogu napajat eno od teh dveh kartic.
Zato rabm en napajalnik najdu sm ta napajalnik http://www.mlacom.si/artikel/46772/Inte... sam nevem a bo dobr?
vidm da nima pcie 6 pin, a se da kupt tist molex to 6 pin?

ali pa tega? http://www.mlacom.si/artikel/42663/Inte...

my sistem: dual core E6300 2.80ghz, asus P5QPL AM, 4gb ram 800mhz, dvd-rw, arctic cooling freezer 7 pro rev.2, 2 ventilatorja, stara tv-card, SD card reader, trenutna graficna 4650 1gb pcie

40€ za psu mi je velik k šparam za kraficno tko da napajalink mora bit tm do 40€ - lohka je tud rabljen sam da dela ^^'
pa.. neki sm bral na slo techu da folk naapaja 5770 na LCpower, pa jim dela o.o

bluefish ::

Trenuten napajalnik pa je?

mtosev ::

to kaj si naso je velik crap. evo nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

RandomNinja ::

Reku sem da nimam več kot 40EUR -.-
trenuten napajalnik je 420w +12~15A spirepower

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

za 4e 99% ne bos dobil boljsi napajalnik kot ga imas sedaj

RandomNinja ::

kako da ne? tist ima 30A pa je 500w? moj ma pa 420w 15A moj je se bedna firma spirepower kr neki.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ja in kaj misliš da je tale kaj bolje firme,to je preprosto čist običen napajalnik za nezahtevne PC,ki nimajo notri preveč požrešnih komponent,kar pa GTX 460 je.

RandomNinja ::

sej nism 100% da bom kupu 460 mogoce bom kupu 5770

kaj pa ta? http://www.tehnox.si/Napajalnik-550W-XI...

umm stran od tega: http://www.xilence.net/index.php?id=106...

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

Za poganjanje ene od omenjenih kartic je
dovolj tudi tvoj obstoječi napajalnik,
seveda mora biti v ispravnem stanju.
Če ne bo delalo pa kupiš novega....

lp,Silvo
Silvo

klinker ::

Stegni se se teh 11EUR in kupi tega

djready ::

hmm un od xilence ima 550w 17~A 18A pa nizja cena pa se nemska proizvodnja zakaj da dam lcppower ko pa govorijo da skoz crkne na forumih?

69charger ::

Ma ne serji da crkne,res da preminejo hitreje kot boljši napajalniki ampak meni še noben ni crknil,niti tisti ki so stari po 5 let.

jizzer ::

RandomNinja je izjavil:

Reku sem da nimam več kot 40EUR -.-
trenuten napajalnik je 420w +12~15A spirepower



jaz mam istega pa mi 5770 laufa tak da ne kompliciraj za bw :)

RandomNinja ::

jizzer je izjavil:

RandomNinja je izjavil:

Reku sem da nimam več kot 40EUR -.-
trenuten napajalnik je 420w +12~15A spirepower



jaz mam istega pa mi 5770 laufa tak da ne kompliciraj za bw :)


laufa sam kok 70% moči? a jo lahko overclockaš? a se greje?

Jest bom isto kupu bom 5770. Tko da nerabm nevem kok močen napajalnik 480, 500 ali 550w je čist dost.
650,700,800w corsair NE. to je preveč za moj low budget comp. Rabm sam neki ki bo lahko poganjal moj sistem in 5770 ki neporabi več kot 9A. Tko da rabm en napajalnik z mal več amps kot tega k mam zdej 15A.
zanima me a bo

- 500 do 550w dost za 5770?
- 550w +12(1)~17A +12(2)18A torej dve liniji dost za 5770?
- a je boljs +12~20A ena linja 500w?

Xilence sigurno isto dobra, če ne boljša od spirepower torej me ne skrbi za firmo.

mr1two ::

Ma LCja vzemi, ker dosti več za ta denar ne boš dobil pametne stvari.
Drugače pa ni vse v oznakah 600W in 700W... Malo je treba tudi pogledat kakšne deklaracije ima na linijah, koliko amperov vleče na 12V. In ne tolko šparat pri napajalniku, ker ne delaš usluge nobeni komponenti v računalniku.

BTW 500W antec uspešno fura navitga 4 jedrnega phenoma 9850(kar požrešna zadeva),4 palčke rama, 5850, par diskov in ene par ventilatorjev. Problemov ni, lije so stabilne... tako da v kolikor imaš procesor deklariran na 90W ali manj(po možnosti ne navit), z enim diskom in par drobnarijami v kišti, se nimaš kaj sekirat tudi z obstoječim napajalnikom. Ti pa odsvetujem kupovanje napajalnikov, ki si jih navedel, ker niso nič kaj dosti vredni.
LP in LC ;)

RandomNinja ::

Kaj pa 565 HKC? http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

info: http://www.hkc-europe.com/showPro.asp?A...

na mimovrstah imajo tud 580w od HKC. http://www.hkc-europe.com/showPro.asp?A...

ima eno +12@30A 45EUR

pol da grem z HKC?

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

69charger je izjavil:

Ma ne serji da crkne,res da preminejo hitreje kot boljši napajalniki ampak meni še noben ni crknil,niti tisti ki so stari po 5 let.


Kako dolgo že vodiš statistiko in kako velik vzorec imaš? :)
keks?

jizzer ::

RandomNinja je izjavil:

jizzer je izjavil:

RandomNinja je izjavil:

Reku sem da nimam več kot 40EUR -.-
trenuten napajalnik je 420w +12~15A spirepower



jaz mam istega pa mi 5770 laufa tak da ne kompliciraj za bw :)


laufa sam kok 70% moči? a jo lahko overclockaš? a se greje?


Sem jo OCjal samo sem mel neke težave ker se ni shranlo vedno pa je nimam drugače pa je delala na maximum ker sem mel tut benchamrke...nevem zakaj kompliciraš...

Če se greje? Ti se norca delaš al pojma nimaš?

Xserces ::

st0jko je izjavil:

69charger je izjavil:

Ma ne serji da crkne,res da preminejo hitreje kot boljši napajalniki ampak meni še noben ni crknil,niti tisti ki so stari po 5 let.


Kako dolgo že vodiš statistiko in kako velik vzorec imaš? :)


tudi moj dela že nekje 7 let xD niti vent ne škriple ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

69charger ::

Ja no statistika je pač pritoževanje po forumih da jim je crknil,vidim tudi da crknejo dražji,isti crap le malo dražji.

Xserces ::

69charger je izjavil:

Ja no statistika je pač pritoževanje po forumih da jim je crknil,vidim tudi da crknejo dražji,isti crap le malo dražji.


tut jst se strinjam XD zih nebo en po forumu pisu k mu lc dela da je ta ferma zanic... vse enkrat crkne ... xD neki prej neki kasnej...

imam tut dobr primer enermaxa ki ga je pobral po 1 letu pa se vse ostalo v kisti...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

RandomNinja ::

jizzer je izjavil:

RandomNinja je izjavil:

jizzer je izjavil:

RandomNinja je izjavil:

Reku sem da nimam več kot 40EUR -.-
trenuten napajalnik je 420w +12~15A spirepower



jaz mam istega pa mi 5770 laufa tak da ne kompliciraj za bw :)


laufa sam kok 70% moči? a jo lahko overclockaš? a se greje?


Sem jo OCjal samo sem mel neke težave ker se ni shranlo vedno pa je nimam drugače pa je delala na maximum ker sem mel tut benchamrke...nevem zakaj kompliciraš...

Če se greje? Ti se norca delaš al pojma nimaš?


Zanima me ker eni majo tko sfukane temperature na graficnah. Zakaj sprašujem zato ker sem že enkrat uprašu na formu če za moj sedajšni pc z spirepower 420 napajalnikom k ima 4650 pa so rekl da bo glih pa da ne pretiravam z overclockanjem tko da nevem a bo moj sedajšni vredu za 5770 al kupim za odtenek malo boljsi kot je HKC?

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

Nevem odloči se .. saj če maš gnar nb samo če pa šparaš za kaj pa bw kupuješ ke rčist ok dela...

djready ::

hmm kako maš ti 5770 + spirepower 420w napajalnik če pa nima 6 pin connectorja?

XFX Radeon HD 5770 System Requirements

* PCI Express or PCI Express 2.0 compliant motherboard with one X16 graphics slot
* 450 Watt or greater power supply with one 75W 6-pin PCI Express(R) power connector recommended (600 Watt and two 6-pin connectors for ATI CrossFireX™ technology in dual mode)
* Certified power supplies are recommended.
* Minimum 1GB of system memory

solatko ::

Na vseh temah, kjer se govori o napajalnikih, vedno eni in isti govorijo kako je LC POWER slab nakup. Po cca 500 vgrajenih od 420W - 1200W lahko trdim, da tudi enega ni vzel hudič, smo pa imeli celo serijo enermax-ov, ki so šli nazaj v tovarno.
LC je eden od boljših nakupov, kjer za sorazmerno malo denarja, dobiš soliden izdelek (pri testiranju napajalnikov pri SWPOWER, so se odrezali, kot eni z najbolj stabilnimi linijami.
Minili so časi prvih LC-jev 250-350W, ki so bili njihov začetek, danes je to popolnoma druga roba (vsaj 5 let). Se pa stanje dražjih priznanih napajalnikov v cenejših razredih - do 750W, občutno slabša, samo dragi so ostali.
RandomNinja - ti samo glej, da bo model napajalnika, ki ima vse potrebne konektorje.

RandomNinja ::

Hvala umm a mas kšne info za HKC 550w, 565w in 580w? neki sem gledu pa se mi zdijo vredu

solatko ::

Ne vem kateri proizvajalec jih dela, saj je večina te robe na trgu iz nekaj tovarn (večina daljni vzhod), ki delajo tudi za najbolj znane znamke. Tudi LC POWER je ena izmed takih, ki delajo napajalnike tudi za druge (spremenjeno je samo ime in dizajn).
LC POWER je na svetu preizkušen in glede na ceno p/p v vrhu izbire.

RandomNinja ::

Najdu sem en video o HKC 550w sam nevem kaj kej pomen? a kdo ve? xD

bluefish ::

Velikokrat je omenjena katastrofa :) .
Najbrž res, glede na to, da že na 5V liniji butne 7V.

RandomNinja ::

hmmm torej HKC Črtamo iz seznama...

Zdej se odločam med lc pa xilence? :|

http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r... - lc6550gp2

http://www.xilence.net/index.php?id=106... - Xilence Redwing Series 550w

TOP ::

kompliciraš za en usran napajalnik,ki stane 40e ne rečem da kupuješ za 100e.Poglej kateri ma koliko Amperske linje in kaka kable ma in to je to.

RandomNinja ::

Če bi delu tko k ti, Amperi pa kabi pol bi kupu HKC 580 k ima 30A al pa HKC 550w 25A drug model, če pa pogledaš video boš pa vidu da je HKC drek. Torej ni vse sam amperi, kabli pa kup.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ne splaca se sparat pri napajalniku. Kar raje eno konkretno firmo z dobrim izkoristkom pa bo mir.

Xserces ::

lol tron... pri takem sitemu dual core E6300 2.80ghz, asus P5QPL AM, 4gb ram 800mhz, dvd-rw, arctic cooling freezer 7 pro rev.2, 2 ventilatorja, stara tv-card, SD card reader, trenutna graficna 4650 1gb pcie lih nebi ksnga corsaira al pa enermaxa nabavlu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Tr0n ::

Jah, saj ne kupujes za vsak nov sistem tudi novega napajalnika. Enkrat kupis in imas mir za 10+ let.

bluefish ::

Eh, pri tej konfiguraciji res ne bi kompliciral. Vzemi nekega LC-ja in to je vse - sploh v primeru, ko praviš, da je 40EUR maksimum.

RandomNinja ::

Edina stvar kar mislim zamenjat na tem compu je grafična za 5770 drugo bo ostal vse isto. in ja ta računalnik bom ene 10 let pol bom itak en drug kupu

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

10 let močno dvomim, da ga boš imel.

RandomNinja ::

to misliš zarad napajalnika al kej druzga?

Xserces ::

zard vsega
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RandomNinja ::

drugo bo ja zdržal 10 let. moj star računalnik pentium p4 1.7ghz, fx5500, pa ena gigabyte maticna ima že kar 10 skoraj 11 let od nakupa pa še vedno dela.

bluefish ::

Saj samo staranje komponent načeloma ne vpliva na dobo. Bolj se je vprašati, če boš na 10 let stare računalniku še lahko opravljal kaka konkretna opravila. No, vsakomur svoje.

RandomNinja ::

hmm ok tko zbral sem nekje še tistih 10 eur xD

Pa sm najdu chiefteca 450w
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

 Chieftec 450w

Chieftec 450w




A bo to dovolj za moj sistem pa 5770?
najdu sm tud tega https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Mal je dražji ampak če 5770 nebo požrela več kot 400w bi rajš šel z 450w chieftec

Zgodovina sprememb…

Jean ::

Mnja, morda le malenkost boljše od noname napajalcev, te Chieftece dobiš sicer ceneje pr funtechu. Za 10 let naprej pa je morda malce utopično računat.

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

RandomNinja ::

kaj zdej chieftec al ta Lc z 600w?

vsi neki pravjo chieftec boljša kvaliteta...

EDIT: pozab kr tega LCpower samo 358w lahko napaja prek teh +12. Chieftec 450w lahko napaja 400w na +12

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13212551 (8185) Napajalc
»

Napajalnik XILENCE

Oddelek: Kaj kupiti
413171 (2809) teidy
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637495 (6748) bluefish
»

HD 5770 , HD 6870 na 420 W ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
142792 (2561) frudi
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337438 (32546) amigo_no1

Več podobnih tem