» »

Napajalnik XILENCE

Napajalnik XILENCE

teidy ::

Imam sestavljen računalnik iz rabljenih delov in trenutno bi rad zamenjal grafično kartico za (rabljeno) GTX 260, vendar pa imam preslab napajalnik, saj potrebujem vsaj 500W. Na bolhi.si sem našel tale napajalnik (550W) Xilence XP550 http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis... (takšno serijsko številko sem videl na sliki) in me zanima vaše mnenje ali je ta napajalnik v redu glede na to, da se gre za rabljen računalnik, vendar nočem zdaj kupiti nekaj takšnega kar bi mi takoj crknilo. Bi bil pa vesel, če bi mi še napisali katere firme od napajalnikov so dobre, ker se na napajalnike res slabo spoznam.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vse odgovore!
Lp, teidy

hojnikb ::

beži stran od teh jajc.
#brezpodpisa

DarwiN ::

Če je že denar edini kriterij, potem nabavi tole no-name zadevo..Veliko boljše kot 5 let stara no-name zadeva..:)

Sem že kupil ta napajalnik za neko staro mašino... Malo glasen, ampak špila kot urca. :D

edit: preveri če ima potrebne priključke za omenjeno grafo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

hojnikb ::

beži stran od teh jajc..

In kje si najdu to 260ko ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

Če boš kupil novega, vzemi XFX 450W. Če pa je rabljeno edina izbira, bi pa bil dovolj kakšen LC600W, ne več kot 4 lete star.
OP - Vlaganje denarja v star računalnik je fail!

hojnikb ::

raje povej budget za vseskupaj (če še nisi kupil grafe) in povej koliko W/A je zmožen trenutni napajalnik na 12V liniji..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Blinder ::

13€ je ja poceni.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

teidy ::

hojnikb je izjavil:

raje povej budget za vseskupaj (če še nisi kupil grafe) in povej koliko W/A je zmožen trenutni napajalnik na 12V liniji..


Ta računalnik smo s prijatelji sestavili zastonj, trenutno bi pa samo grafično zamenjal, vendar ne morem zaradi napajalnika. Tukaj prilagam sliko z vsemi lastnostmi, ki jih ima trenutni napajalnik
 Napjalnik

Napjalnik


Drugače sem pa GTX 260 našel tudi na bolhi, vendar še nisem kupil saj moram prej najti primeren napajalnik, vem da je kar stara grafična, ampak je (bila) kar dobra.

BorutK-73 se strinjam, vendar trenutno ga imam samo začasno, zato pa iščem poceni/rabljene komponente, da bo vsaj malo boljši dokler si ne kupim kaj konkretnega.

PS: Če mogoče flash ovira sliko, mi sporočite pa bom ponovno slikal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

hojnikb ::

tale napajalnik sploh ni tako slab, saj premore ~348W na 12V liniji, kar je več kot marsikater 500W+ napajalc..

namesto 260, poišči raje kako 6770/5770, ki jo bo tale napajalnik brez problema gnal..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

teidy ::

Sem tudi gledal za tole grafično 9800 GT, ki je prav tako na bolhi in je za ta napajalnik ravno primerna, sem pa vseeno raje hotel GTX 260, ker je kar dosti boljša od 9800 GT in ni toliko dražja. Sem pa tudi razmišljal ob DarwiN-ovem predlogu za tale napajalnik http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... pa me zanima kaj si mislite o tem, če bi bil primeren. V primeru, da pa ne bi našel kakšnega napajalnika bi pa potem kupil 9800 GT.

hojnikb ::

tale technoware je še slabši od tvoja trenutnga napajalca..

recimo tako kartico bi ti mogu ta ko ga maš sedaj kamot gnat
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

ma manjšo porabo + dx11..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

teidy ::

hojnikb je izjavil:

tale technoware je še slabši od tvoja trenutnga napajalca..

recimo tako kartico bi ti mogu ta ko ga maš sedaj kamot gnat
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

ma manjšo porabo + dx11..


Pa misliš, da bi delalo saj sem pogledal za specifikacije in piše da je minimalno potrebo vsaj 450W, seveda pa se ne spoznam toliko na napajalnike in raje vprašam?

hojnikb ::

Grafika porabi ~108W, napajalnik ko ga imaš sedaj pa naj bi zmogel ~348W... torej več kot dovolj..

Na tiste minimalne zahteve se sploh ne ozirat, ker nimajo pomena..

PS:
specifikacije ostalih komponent tut nebi škodle :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

teidy ::

Najlepša hvala za razlago. Moram priznati, da mi je všeč tale predlog za grafično Gigabyte AMD HD6770, a je na bolhi tista GTX 260 30€ (20€ cenejša od amd), čeprav bi toliko približno zapravil za vse skupaj (grafična + napajalnik), tako da bo še za premisliti. Bom še malo pogledal, če najdem kaj primernega, vi pa lahko še vedno napišete kakšne predloge.

hojnikb ::

zbij 6770 ceno na ene 35-40EUR in si dober..

iskat poceni napajalnike za 260ko, ki nima niti directx 11 in ma 2x večjo porabo je bedarija, sploh če upoštevaš, da za 20EUR bolšega kot imaš sedaj neboš dobu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

teidy ::

hojnikb je izjavil:

Grafika porabi ~108W, napajalnik ko ga imaš sedaj pa naj bi zmogel ~348W... torej več kot dovolj..

Na tiste minimalne zahteve se sploh ne ozirat, ker nimajo pomena..

PS:
specifikacije ostalih komponent tut nebi škodle :)


Na tej povezavi si lahko ogledate podatke o računalniku (glejte čisto zgoraj), še od prejšnje teme Napaka RAM-a, ki sem jo objavil.

hojnikb je izjavil:

zbij 6770 ceno na ene 35-40EUR in si dober..

iskat poceni napajalnike za 260ko, ki nima niti directx 11 in ma 2x večjo porabo je bedarija, sploh če upoštevaš, da za 20EUR bolšega kot imaš sedaj neboš dobu.


Bom probal in upam, da mi uspe vsaj malo znižati ceno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

DarwiN ::

Sta hecna... Jaz sem svojo GTX 460 komaj prodal za 45€.... Omenjen radeon 6770 je vreden 20€..!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Blinder ::

ti si hecen, kje boš dobil 6770 za 20€? Zrihtaj meni par 6770 za 25€ pa boš za vsako dal 5€ v žep
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DarwiN ::

Sej ne pravim, da dobiš. Jaz pravim da je tolk vredna. :) ok 30€ mogoče.. Ne more bit več, ko pa GTX 460tke prodajajo za 50€.. Vsaj pred dvema mesecema, ko sem jaz svojo prodal, so bli trije komadi na bolhi..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

teidy ::

No bomo videli za koliko bo pripravljen prodati na bolhi, sem pa tudi ravnokar dobil sporočilo na tej spletni strani od nekega uporabnika, da ima napajalnik LC Power 550W za približno 20EUR, pa povejte kaj si mislite, drugače bom pa trenutno probal dobiti že prej omenjeno grafično 6770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

Hayabusa ::

Kupi xfx 450, ker drugače boš kupil isti jajc kot imaš sedaj.

teidy ::

Bom trenutno ciljal na to grafično 6770, pa bomo videli kako bo. :)

DarwiN ::

teidy, jaz ti dam LC 550W za 10€... S tem da je včasih pri prižigu računalnika par sekund malo glasnejši.. No, tako je vsaj bilo, ko sem ga imel v računalniku. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

teidy ::

No sej me je samo zanimalo kakšen napajalnik je, ker to sem tej osebi poslal sporočilo že pred nekaj dnevi, preden sem ustvaril to temo, tako da bom zdaj po vaših predlogih rajši kupil samo grafično.

Hayabusa ::

Če zmore na +12V liniji (single rail) manj kot 20A, roke stran.Če ima več +12V linij, npr 2x 15A, je račun čez palec: 2*12*15 * 0.7 = 252W (max moči !).

teidy ::

Hayabusa je izjavil:

Če zmore na +12V liniji (single rail) manj kot 20A, roke stran.Če ima več +12V linij, npr 2x 15A, je račun čez palec: 2*12*15 * 0.7 = 252W (max moči !).


Oprosti, vendar mi ni vse jasno kaj mi hočeš povedati, da raje ne kupim grafične ali kaj? Se ne spoznam toliko pa ne razumem vsega. :|

Hayabusa ::

Pišem o napajalnikih.

teidy ::

Se opravičujem, nisem opazil, da si odgovarjal na napajalnik, ki ga je omenil DarwiN ;) joj, sem butast

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teidy ()

hojnikb ::

ne vzemat lc550, ker nebo nič moćnejši... tvoj tako ali tako že ma 348W na 12V, ta lc bo meu pa v najbolšem primeru 380W, lahko pa tudi manj kot tvoj..

Kr lepo zbij ceno 6770 in obdrži obstoječega. Ko bo pa čas, pa menjaj vseskupaj..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

hojnikb
https://slo-tech.com/forum/t597415/p430...
tale napajalnik sploh ni tako slab, saj premore ~348W na 12V liniji, kar je več kot marsikater 500W+ napajalc..

Samo preprosto moraš odšteti, 390 (skupna max moč)- 140 (+3.3 ter +5V) = 250W oz 20.8A .

a-b = c

teidy ::

Najlepša hvala za vsa pojasnila in res upam, da mi bo uspelo zbiti ceno grafične 6770.

Opkow ::

Prvo kupi grafo ranga 6770 in sprobaj, ce bo ok delalo na starem napajalcu. Ce odleti, potem se ukvarjaj z napajalcem. :)

hojnikb ::

Hayabusa je izjavil:

hojnikb
https://slo-tech.com/forum/t597415/p430...
tale napajalnik sploh ni tako slab, saj premore ~348W na 12V liniji, kar je več kot marsikater 500W+ napajalc..

Samo preprosto moraš odšteti, 390 (skupna max moč)- 140 (+3.3 ter +5V) = 250W oz 20.8A .

a-b = c

ni nujno, da majo 3.3V in 5V linije ločen power plane in zelo verjetno temu ni tako, ker sicer bi pisala še skupna moč obeh 12v linij..

Še citat iz xbit
The junior model has typical specifications of a modern ATX12V 2.0 power supply: a total continuous output power of 400W, out of which the PSU can provide 348W via the +12V power rail split into two "virtual" lines.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

The junior model delivers good, stable voltages. The voltages only violate the allowable 5% deflection when the load is greatly misbalanced towards the 5V rail, which is an impossible situation for a modern computer. The +12V voltage is good, the PSU easily delivering the specified 348W across it.


tak da ja, ne govorit neumnosti, če neveš :)
#brezpodpisa

teidy ::

Sem dobil odgovor od uporabnika na bolhi, ki prodaja to grafično in mi je napisal, da se ob visoki ločljivosti pregreva, jaz pa imam ekran z ločljivostjo 1280x1024, mislite da bi to lahko bil problem?
Drugače je pa pripravljen znižati ceno. ;)

hojnikb ::

spihaš hladilnik pa ventilator ter menjaš termalno pasto in more skor ziher pomagat.

V vsakem primeru mu pa zbij ceno, ker gre le za "defekt" kartico :)
#brezpodpisa

teidy ::

No super, imam dobre novice. Uporabnik na bolhi je pripravljen prodati za 30€, sem pa še na bolhi našel še eno enako grafično, ki ima dosti boljši hladilnik in je kar dosti dražja http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf..., sem pa že poslal sporočilo, če bi lahko kaj znižal ceno in me zanima, če se mi sploh splača to kupiti ali naj raje vzamem tisto za 30€?

hojnikb ::

vzami tisto za 30€
70€ za 6770 je prvoaprilska šala :)):))
#brezpodpisa

Hayabusa ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Cene grafičnih na bolhi so kot vino, bolj so stare, dražje os.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

teidy ::

No bom videl koliko bo pripravljen spustiti ceno, a za koliko se mi sploh splača takšno grafično kupiti?

hojnikb ::

vzami tisto za 30€, pa se ne j*baj z tem tipom, ki ma tako navito ceno..
#brezpodpisa

teidy ::

Na žalost me je nekdo prehitel in je kupil tisto grafično za 40€ :| In me zanima, če poznate še kakšno, ki je približno dobra kot gigabayte 6770 in se ujema s trenutnim napajalnikom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412825 (9450) gddr85
»

Nakup dodatne grafe (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593845 (3037) gddr85
»

NADGRADNJA PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
382326 (1528) micoboy
»

Računlanik za 360evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6912017 (10990) hojnikb
»

Nadgradnja q9400,3G, 4670

Oddelek: Pomoč in nasveti
333330 (3127) stock

Več podobnih tem