» »

OVERCLOCK

OVERCLOCK

WinXP ::

Pozdravljeni OVERCLOCKERJI.Zanima me s katerim programom bi (poskušal na lastni rizik) navil svoj procesor in dvignil FSB matične plošče,ter frekvenco RAMa ...
Vse kar trenutno imam pri roki je CPU-Z, GPU-Z,ATI Tool in Riva Tuner za grafično
in pa Sisoft Sandra info o komplet strojni opremi (mogoče nudi tudi overclock, nisem gledal)

Uporabljam Win 7 64bit,plošča je ASUS M4A77TD PRO imam 2x2GB DDR3 1333Mhz in 1x2GB DDR3 1600 Mhz Rama.Ko sem imel samo 2GB od 1600 Mhz mi je delalo na tej frekvenci,sedaj je automatsko vse na 1333 Mhz.

SLIKA PROGRAMA in informacije (brez navitja)

slika


slika 2


slika 3


slika 4

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mtosev ::

Greš v Bios in tam navijaš. Restart, stisnes DEL tipko, prideš v BIOS in začneš navijati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

Aaaa... torej v Bios... ker sem pri prejšnji plošči ko sem imel se DDR2 ŽE delal v Biosu pa se včasih PC "obesil" pa modri ekran se je pojavljal....
je bil pa en dober program od Nvidie poleg driverjev na CD-ju (plošča je imela Nvidijin čipset) ki se je INTEGRIRAL v nadzorno ploščo in sem kar od tam navijal oziroma je vse skupaj šlo na "Automatic" (RAM,CPU,FSB in GRAFIKA) Zato sprašujem. Hvala ampak bi vseeno raje videl da bi bil kakšen program za ATI-jev čipset plošče da bi se instaliral (lahko tudi integriral v nadzorno ploščo ob instaliranju) pa bi jaz to od tam dal na AUTOMATSKO ker sam najde "najprimernejšo stabilno" frekvenco za vse komponente,ročno je bolj rizično vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

klinker ::

Ni nic rizicno, so prej tej programi kr neki. Bios je to to, ce hoces met vse nastavitve u nulo ustimane. Ti znizaj delilnik za ram tolko da jih ne bos prevec navil, zakleni pci-e frekvenco na 100mhz in zacni z visanjem fsbja. Visas dokler ne kiksne ze v bootu, nato zmanjsas za ene 100-200mhz in testiras z IntelBurn. Pa CoreTemp si nabavi za preverjanje temperatur.
Sam sem x2 240 od necaka navil na 3,7ghz z originalnim hlajenjem, tako da na ene 3,5ghz po moje lahko takoj nastavis in pol visas po 50-100mhz dokler gre.

WinXP ::

Hmmm...lahko reči...overclockal sem ročno jaz bolj malo...

1.PCI-EX sem v Biosu ZAKLENIL kot si rekel
2.Dal sem na "OVERCLOCK" Profile v Biosu ki je 10 % in dobil rezultat:
A) Rama ki sta oba original 1333Mhz in en na 1600 Mhz so SKUPNO delovali na 1333 Mhz ker jih je sistem sam tako dal; ZDAJ delujejo na 1427Mhz ali nekaj takega..
B)CPU:CORE SPEED je zdaj namesto 3000 Mhz 3300 Mhz,vendar v CPU-Z pokaže da za kakšno sekundo pade na 1980 Mhz pa se vrne; multiplier je na 15x overclock je zdaj namesto 2000 na 2200 Mhz tak je tudi FSB.
C)GRAFIKI SEM ITAK ONEMOGOČIL OVERCLOCK KER DA NE BO ŠE VEČJE ZMEŠNJAVE, naj dela na original Mhz
Bom pa še videl kako bo z TEMPERATURO ker se mi zdi da je par stopinj VIŠJA kot prej (cca.50-52 stopinje prej je bila ko ne obremenjujem procesorja,torej v normalnem stanju okoli 44) če bo preveč obremenjujoča bom vrnil na default.


težko je to po forumu razjasnit...
 slika 1

slika 1


 slika 2

slika 2


 slika 3

slika 3

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

JC Denton ::

FSB lahk kamot spraviš na 230-235
HT link naj ne bo previsoko okulo 2000 kot je originalno
voltaže pa mislim da neboš rabu zviševat.
Pa rame mej nekje na 1333 ne pretiravaj. Ponavadi prav zaradi ramov postane sistem najprej nestabilen.
Temperaturo pa drži pod 65°C pa bo vse OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kompatibilnost Ram-ov!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51312 (1219) Xserces
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172633 (1985) Engineer_SLO
»

Navijanje AMD Phenom II 955BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
686163 (3723) Machiavelli
»

DDR3-12800(1600MHz) delajo samo na 1333MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
9978 (855) subby
»

Navijanje AMD Phenom-a II X2 550BE

Oddelek: Navijanje
353197 (1430) galu

Več podobnih tem