» »

SATA disk mrknu - kot da ni formatiran (RAW)

SATA disk mrknu - kot da ni formatiran (RAW)

Senna4ever ::

za 2. disk NTFS mi je kar naenkrat začel javljat da ni nič na disku. Upravljalnik diskov ga sicer vidi, a kot neformatiranega (RAW) in predlaga naj ga formatiram če ga želim uporabljati. Ker seveda hočem še priti do podatkov na njemu,
me zanima, s kakšnim orodjem naj to storim ?
morda je samo FAT tabela (ali kako se temu pri NTFS reče:) se pobrisala ?
Boot sektor ? podatki so pomoje še vsi gor, le disk ne ve da je že formatiran.
Kako do njih ? restavracija. Thanx!

popster ::

zgleda da je bila allokacijska tabela pobrisana. Podatke lahko dobiš tudi potem ko že kreiraš particijo, lahko pa pogledaš če ima partition magic ali gparted boot cd kaj takega za recover.

filip007 ::

Pokaži kaj da HDTune pod health...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Senna4ever ::

filip007 je izjavil:

Pokaži kaj da HDTune pod health...


Evo, tole sporoci HDtune... meni izgleda vse ok.
http://file.si/public/view/full/128092
file.si/public/view/full/128092
** se je torej le alokacijska tabela pobrisala ? s katerim free softwarom jo naj restavriram nazaj ? GParted in partition magic nisme nasel te opcije.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Senna4ever je izjavil:

filip007 je izjavil:

Pokaži kaj da HDTune pod health...


Evo, tole sporoci HDtune... meni izgleda vse ok.
http://file.si/public/view/full/128092
file.si/public/view/full/128092
** se je torej le alokacijska tabela pobrisala ? s katerim free softwarom jo naj restavriram nazaj ? GParted in partition magic nisme nasel te opcije.


Najprej probaj spodnje. Vsekakor NE formatirati particije ali spreminjati česa z urejevalniki particij.

Probaj narest naslednje:
1. Odpri Windows Explorer
2. Desni klikn na Computer -> Manage
3. Storage -> Disk managment
4. Desno klikni na tvojo RAW particijo
5. Change Drive Letter and Paths
6. Klikni Add in izberi neko črko
7. Preveri, če je disk zopet predstavljen kot NTFS

Meni se je to že nekajkrat zgodilo, sicer z ekternimi diski.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Senna4ever ::

LeQuack je izjavil:


Probaj narest naslednje:
1. Odpri Windows Explorer
2. Desni klikn na Computer -> Manage
3. Storage -> Disk managment
4. Desno klikni na tvojo RAW particijo
5. Change Drive Letter and Paths
6. Klikni Add in izberi neko črko
7. Preveri, če je disk zopet predstavljen kot NTFS

Meni se je to že nekajkrat zgodilo, sicer z ekternimi diski.


Ne pomaga. Pač drugi črki pravi da jo naj formatiram in da je RAW.

LeQuack ::

Senna4ever je izjavil:

LeQuack je izjavil:


Probaj narest naslednje:
1. Odpri Windows Explorer
2. Desni klikn na Computer -> Manage
3. Storage -> Disk managment
4. Desno klikni na tvojo RAW particijo
5. Change Drive Letter and Paths
6. Klikni Add in izberi neko črko
7. Preveri, če je disk zopet predstavljen kot NTFS

Meni se je to že nekajkrat zgodilo, sicer z ekternimi diski.


Ne pomaga. Pač drugi črki pravi da jo naj formatiram in da je RAW.


Kako pa si drugače zadovoljen s tem diskom razen trenutne napake? Mislim predvsem na glasnost in temperaturo?
Quack !

Spajky ::

alokacijska tabela=datotečni seznamni zapis (otišo u k*), če nimaš kje sejvane (ziher ne!) te spasi samo program za restavracijo podatkov, saj gor so še; zjebal se je samo index. To kot vidim se rado dogaja na NTFS particijah in z NT familijo OS-jev, posebej še tazadnjih.

Prednost starih OS-jev in Fat (npr.win9x) je bila, da so se težave takoj pokazale in če si razumel, si hitro zrihtal stvar. pri tanovih, pa OS sam sproti rešuje težave pri zapisih in ponavadi večinoma uspešno, dokler lahko (ne vidiš nič, kaj se dogaja v ozadju, da bi prej porihtal zadeve in se zasigural).

Ko pa se stvari ne izidejo, pa se odjednom komplet vsuje navidez brez razloga in te čaka ogromno zezancije (večji disk=bolj zaj*), če so ti podatki pomembni. Zato pa se dela bekape, če si pameten. Da ni hude škode.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Senna4ever ::

Spajky je izjavil:

alokacijska tabela=datotečni seznamni zapis (otišo u k*), če nimaš kje sejvane (ziher ne!) te spasi samo program za restavracijo podatkov, saj gor so še; zjebal se je samo index. To kot vidim se rado dogaja na NTFS particijah in z NT familijo OS-jev, posebej še tazadnjih.

Prednost starih OS-jev in Fat (npr.win9x) je bila, da so se težave takoj pokazale in če si razumel, si hitro zrihtal stvar. pri tanovih, pa OS sam sproti rešuje težave pri zapisih in ponavadi večinoma uspešno, dokler lahko (ne vidiš nič, kaj se dogaja v ozadju, da bi prej porihtal zadeve in se zasigural).

Ko pa se stvari ne izidejo, pa se odjednom komplet vsuje navidez brez razloga in te čaka ogromno zezancije (večji disk=bolj zaj*), če so ti podatki pomembni. Zato pa se dela bekape, če si pameten. Da ni hude škode.


Naj torej krivim OS, ali disk ? Če mi uspe restavrirat ta disk: naj ga še uporabljam, in torej mislim, da je pač software mi ga zjebal, ali naj sumim, da je disk fuč (čeprav HDtune pravi da je ok)

LeQuack je izjavil:


Kako pa si drugače zadovoljen s tem diskom razen trenutne napake? Mislim predvsem na glasnost in temperaturo?


Za delovno mašino super.
Za filmski PC pa ni, ker se disk preveč čuje in moti zvočno kuliso :)

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Če disk test program pravi, da je v redu, to tudi ponavadi je! in ga lahko dalje uporabljaš. Torej ti je OS zjebal podatke, najverjetneje zaradi kakega quirka pri napajanju ali slabem kontaktu rama. Preveri kontakte - vse, da ugotoviš osnovni problem. če se ponovi, pa še inštaliraj na novo Winse, če nimaš delujočega bekapa sistema!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Senna4ever ::

Spajky je izjavil:

Če disk test program pravi, da je v redu, to tudi ponavadi je! in ga lahko dalje uporabljaš. Torej ti je OS zjebal podatke, najverjetneje zaradi kakega quirka pri napajanju ali slabem kontaktu rama. Preveri kontakte - vse, da ugotoviš osnovni problem. če se ponovi, pa še inštaliraj na novo Winse, če nimaš delujočega bekapa sistema!


V resnici ga nisem v PCju uporabljal ampak v Docking stationu, priklopljenega na TV. Ker tam ni "unmount" funckije sem ga seveda ugašal na tipki zadaj...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Icybox IB-110STU3-B Docking Station, 2.5" & 3.5" SATA, USB 3.0

...in zdaj razmišljam ali je kriv disk, ali pa docking station ni dovolj zanesljiv za celodnevno ganjanje in ugašanje na gumbu zadaj.

jest10 ::

Hja, po prenašanju večjih fajlov moreš vedno počakati vsaj 20s, da ti vse zapiše na disk, čeprav je OS že pokazal, da je končal. Ker nekaj podatkov ostane v ramu in to kasneje počasi zmeče na disk.

Senna4ever ::

jest10 je izjavil:

Hja, po prenašanju večjih fajlov moreš vedno počakati vsaj 20s, da ti vse zapiše na disk, čeprav je OS že pokazal, da je končal. Ker nekaj podatkov ostane v ramu in to kasneje počasi zmeče na disk.


Ja, ampak jaz sem samo bral, nič pisal gor. In kot rečeno ni šlo za Win, ampak za navaden Televizor.

Mr Hilter ::

Heh, jaz se javljam z diska direkt s skrinje po dvournem ohlajanju. Trenutno pečem dokler gre, sprot ga pa še hladi 2kg zmrznjene zelenjave s Hoferja :)

Drugače mi kaže S.M.A.R.T. health 0%, mesec nazaj je blo okol 98%. Ustavlo se je kar na enkrat, ni nič jokalo. Puf.

V glavnem, bekap!!! V prihodnje bom mel en SSD za OS, pa 2 obična diska v RAIDu, ker je res en kurac ko se ustav :(

Isto kot tebi, pa se je men enkrat prej zgodilo, pa nisem mogu rešit- format edino :( Je pa že kakšno leto nazaj in ne verjamem da ima kaj veze s trenutnim stanjem.

LeQuack ::

RAID ni backup. Še zdaleč ne.
Quack !

Senna4ever ::

Mr Hilter je izjavil:


Isto kot tebi, pa se je men enkrat prej zgodilo, pa nisem mogu rešit- format edino :( Je pa že kakšno leto nazaj in ne verjamem da ima kaj veze s trenutnim stanjem.


O katerem disku govoris ?

LeQuack je izjavil:

RAID ni backup. Še zdaleč ne.


RAID1 (mirror) je backup. lokalni:)

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Senna4ever je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:


Isto kot tebi, pa se je men enkrat prej zgodilo, pa nisem mogu rešit- format edino :( Je pa že kakšno leto nazaj in ne verjamem da ima kaj veze s trenutnim stanjem.


O katerem disku govoris ?

LeQuack je izjavil:

RAID ni backup. Še zdaleč ne.


RAID1 (mirror) je backup. lokalni:)


Recimo, da ti virus pobriše kakšne pomembne datoteke ali pa jih kar sam. Raid 1 ti tu nič ne pomaga :)
In če v zgornjem primeru, ko je particija RAW ni hardwerska napaka na disku tudi ne pomaga Raid. Raid ščiti samo pred nenadno hardwersko napako na enem izmed diskov. Se pravi če ti udari strela, napajalnik preobremeni sistem, poplave, pade kišta na tla in podobno je velika verjetnost, da bodo šli vsi diski po gobe.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474944 (3950) gruntfürmich
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10721054 (8321) nsa_ag3nt
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111192 (10162) Jerry000
»

RAW disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61481 (1136) ST-777
»

Particija RAW -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
103032 (2226) lojze8

Več podobnih tem