» »

Xp-ji ne zaznajo monitorja,ko priklopim VGA podalsek

Xp-ji ne zaznajo monitorja,ko priklopim VGA podalsek

Boky ::

Kot sem ze napisal, mi racunalnik po priklopu vga podalska ne zazna pravilno monitorja. Napise da imam default monitor. Problem je, ker mi refresh lock hoce ob zagonu racunalnika nastaviti monitor na najvisjo mozno ferkvenco, ki jo monitor zmore, ampak ker racunalnik ne prepozna pravilno monitora, butne kar na 150Hz. Monitor pa pri 1024*768 zmore le 85Hz(Philipsh 15').
A se da kako na "roko" nastavit monitor v XP-jih(meni ga ni uspelo) ? Probal sem ze tri razlicne podalske pa isto. Zgleda, da bom moral v refresh lock-u na roko nastavit ferkvenco za vsako resolucijo, ce bom hotel imeti priklopljen ta podalsek. Ima kdo kako drugo idejo ?

Thanatos ::

če maš nvidia grafično potem ponucaj NVrefreshtool 2.0 najboljši program za nvidia kartice. Lahko sedaj popolnoma manualno štimaš frekvence.

Boky ::

Ne, kartica je Hercules 3d prophet 4500 (kyro II).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

zigadr ::

1. Monitor lahko nastaviš ročno:
Display Properties (desni klik na namizju in izbereš Properties) -> Settings -> Advanced -> Monitor -> Properties -> Driver -> Install from a list or specific location (Advanced) -> Don't search, I will choose the driver to install -> odkljukaš Show compatible devices -> izbereš svoj monitor in poklikaš še do konca Next.

2. Če je podaljšek dober, bi moral sistem prepoznati monitor. (Ali imaš sigurno podaljšek in ne prav drug kabel?) Če dober podaljšek kombiniraš z originalnim kablom, potem stvar deluje. Tudi sam sem si najprej privoščil en poceni podaljšek za 1000 SIT, pa sem bil jezen, ker monitorja ni prepoznal, potem pa sem se odločil za nakup Leitz podaljška, ki me je oskubil v tistih časih za 5000 SIT in stvar deluje odlično. Imam Iiyama Vision Master 17.

3. Pač preklopi vse na roko. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91170 (917) SasoS
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344228 (2989) tony10
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614704 (3794) Roadkill
»

10m VGA podaljšek in nizka frekvenca osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
291616 (1401) BluPhenix
»

Nastavljanje monitorja preko BNC

Oddelek: Zvok in slika
211328 (1093) andrej

Več podobnih tem