» »

ati vs. nvidia---pro sw opengl in 2d desktop kvaliteta slike

ati vs. nvidia---pro sw opengl in 2d desktop kvaliteta slike

udarnik ::

Zdej mam kyro II +bnc+iiyama pro450 slika pri 1152x864x90hz bomba,kaj vec je ze zanic.
Zdej kyro ma mal problemov pri programski opremi,ki uporablja opengl (maya ple).Pa hitrost tudi ni vrlina.

Zdej bi pa kupil nekaj novega.Pa sem se zmeri v dilemi glede gf4 2d slike.Prej sem imel gf2 pa sem zamenjal za kirota sam zarad 2d.Kupil bi ati 9000pro ali 9000 oz. gf4 ti 4200.

Zdej::D
1. je gf4 2d slika pri 1280x1024 za kej (osvezevanje vsaj 90hz)
2. koliksna je razlika glede ati-ja
3. koliko se razlikujejo razlicni proizvajalci-ce kupis recimo najcenejsi ati na trgu ali zgubis na 2d-al raje vzet original ati
4. ce kdo dela na ati kartici in kakem opengl sw - a ima kake probleme?
5. bi blo mozno kje dobit obe kartici za sprobat, v tem smislu -eno bom pac kupil-ce lahko sprobam kera mi pase (LJ trgovine)
6. ce gledamo ati ali je 9000 kaj boljsi od 8500le (opengl in 2d),ker je 8500le malce hitrejsi
7.softquadro za geforce4 ze ali sploh ne bo mozen?

thx za any info ali link

Mr.B ::

Ja isto kot prej.
Če hočeš imeti dobro 2D sliko z nivido , boš moral poseči po karticah ki imajo quadro gor torej tam krepko čez 100000.
Slika na 4200 je pa isti kurac kot na gts-u ali kateri koli drugi kartici tipa GeForce
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

In Mr.B to kar tko malo na pamet govoriš, ker že ravno vsi govorijo čez 2d kvaliteto slike nvida kartic ?

Mel sem že kar nekaj kartic pri sebi doma od Gainwarda 4600, Leadteka 4200, XFX 4200 in tudi poceni Innota 4200, ter seveda Herculesa 8500 le, Gigabyta 8500 le, Ati 8500 Le, ter trenutno enega matroxa. Slika je na vseh karticah odlična pa display pa imam na 1280*1024 85Hz monitor pa IIyama visionmaster 450. Problematična slika je bila na starih GF2 in recimo mx, tam je bila res dosti bolj neostra in meglena, Gf3 je bil že malo boljši za gf4 pa zaenkrat moram reči da je na nivoju ati-ja.
Kar se pa tiče openGL tu je nvidia dosti boljša. Recimo ko modeliram v Pro Engineerju je pri nekaj odprtih oknih in kakem bolj kompliciranem modelu, pri Ati-ju že kar kriza , GF4 pa še vedno , leti tudi na Anandtechu so ga predlagali za entry level grafično postajo , saj je dosti cenejši od raznih quadro variant, po performansah je pa enak ali celo hitrejši (odvisno od modela) samo v določenih primerih je počasnejši ko pridejo do izraza bolj dodelani driverji quadrota.
In ja softquadro deluje na gf4
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

Mislim da bo referenca Monitor F500. In itd...Sem probal a ne hvala , bom kar na ATI-ju ostal. Oči se pri branju teksta po treh urah bolje počutijo kot na Winfastu 250 .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

udarnik ::

po pregledu net testov,nikjer nobeden ne omenja da mu pri kaki graficni ne ustreza 2d kvaliteta,vsi se vecinoma ukvarjajo s quake,fsa...zlo mal je testov glede pro opengl,sam sem jih ene par najdu

verjetno bi probal 8500 al 8500le ker zdej pridejo nove kartice 9700,9500 in po moci v opengl se ne locijo dosti,folk bo pa menju zaradi igric kjer je pa velika razlika (dx 9,fps...)

za koliko dnarja bi se dobila kaka 8500le 128mb al 8500 128mb na trgu rabljenih oz. kaj vzeti in kaj ni dobro (al original ati-ja ...)
ce ma kdo kak nasvet?

kuglvinkl ::

Tudi mene kuri, da se testi ne ukvarjajo s kvaliteto 2D slike. Na kakšni resni strani še napišejo kakšen odstavek, za veliko večino ostalih pa po copy/pase fičerjev iz uradne strani proizvajalca, preskočijo na FPS. Nerelevatno skratka.

Po izročilu gre nekako takole: 1. Matrox, 2. Ati, 3. nVidia.

Sam imam trenutno Matroxa in slika je precej boljša (ostrejša) kot pri GeF 2 Ti, da ne omenjam Yuan krep GeF 256.

Absolutno ne moreš zgrešit, če nabaviš Parhelio. Da me tišči 100k SIT, bi si jo sam ziher nabavil (špili na vsake tri qvatre).

Morph in Senitel pravita glede na izkušnje, da je pri kvalitetnih GeF 4 slika zelo podobna ATiju. OK, malce huda je, da se sklicujem na dva Forumaša, pa vendar, oba sta zamenjala goro kart.

Tudi mene pekli, da slika ne bo več tako ostra, kot je sedaj. In moram reči, da v tem trenutku še ne vem, kaj bom kupil.

Glede SoftQuadro. Stvar ne deluje s štirkami oz. performance ni enak kot je bil pri dvojkah. Kje sem pa to videl, bo pa jeba. Če najdem link, ziher postam.

Je pa tale link zelo poučen. GeF 4 4600 nese R9700 skoraj v vseh benchih. Gre za 3D Studio Max 5.

Conclusion

For years NVIDIA graphics cards have been proving quite successful in 3D Studio MAX/3ds max viewports. Even in the times of 3D Studio MAX 2.0 when ATI RADEON graphics card with the first driver versions hitting the market then couldn't display anything in the viewports of this software package, the competing solution from NVIDIA, GeForce2 GTS performed brilliantly against its background. It not only displayed the scenes quite correctly for any viewport settings, but also outperformed the professional graphics solutions of those times, which were developing too slowly.

And today, when this famous 3D modeling software package has been renamed to 3ds max, the best result still belong to NVIDIA. NVIDIA GeForce4 Ti4600, which is now definitely the best solution for work in viewports for this money. On the other hand, it is really nice to see that the competitors can already offer solutions, which work correctly in 3ds max even with the very first driver versions. If it goes on like that, we dare suppose that NVIDIA's positions will be threatened by some pretty powerful competitors one day.
Your focus determines your reallity

udarnik ::

od programa do programa so te karte razlicne

probal bi tale 8500le 128mb pa bomo videli,se zmeri ga lahko zamenjam za kaj boljsega

tuki so pa linki,ce koga zanima:
pro kartice za opengl
pa se eden


ce je kje link za softquadro 4 prosim?
oz. poznam hardware nacin-je mogoce kdo naredil oz. dela to (kok kosta?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: udarnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen rač. za 3D-cad, grafiko, javo ?

Oddelek: Kaj kupiti
51044 (948) pavl
»

ti-4200 dobra kupcija?

Oddelek: Kaj kupiti
181642 (1256) Lime
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296788 (4055) ||_^_||
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472925 (2095) kuglvinkl
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272061 (2061) tedybear

Več podobnih tem