» »

AMD Athlon XP 2000+ in GA-7VRXP, optimalne nastavitve v biosu za navijanje

AMD Athlon XP 2000+ in GA-7VRXP, optimalne nastavitve v biosu za navijanje

JohnyB ::

Se pravi imam osnovno ploščo GA-7VRXP, Athlon XP 2000+ (Agoia), 2 x 256 DDR Samsung, 1 x 40GB maxtor in 1 x 80GB IBM....

Me pa zaima če ima kdo omenjeno plato in kako je naštimal v biosu nastavitve...vem ja da ni to glih najbol plata za OC, sam še vseen me zanima zgornja meja!



Apple iMac
  • spremenil: Tomi ()

Silence-r ::

Jst mam isto plato pa durona 1.3 Ghz gor. Nekaj nasvetov ki ti jih lahko dam...

Voltažo spremeni na procesorju s sklepanjem mostičkov, da boš dobil večje izhodišče, ki ga nato lahko povečaš za tiste 5,7.5,10 %.

Za navijanje preko FSBja pri ekstremih nastavi frekvenco RAMa na 200 MHz (ali 233 odvisno od RAMa) ker plata ne pusti spreminjati razmerji med frekvencami.

Na zelenčka, ki je na VIA severnem mostu namesti ventilator 5x5cm al pa ga zamenjaj s kaksnim boljšim chipset coolerjem. Pridobis nekaj stabilnosti...
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

JohnyB ::

...Voltažo spremeni na procesorju s sklepanjem mostičkov...

To ne zastopm čist dobr - sklepanje mostičkov-

Aja sm jest tm pri ramu k je avto dal na 333 .......kao maš pa ti naštimano ?

Dej če uporabljaš mother board monitor, če mi lahko poveš na katere senzorje imaš naštiman, da vidš pravilno temp. proca!

thnx
Apple iMac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohnyB ()

Silence-r ::

Ker ti maticna plošča dopušča max. +10% zvišanje voltaže, moraš za višjo voltažo poseči po postopku s katerim skleneš vse L11 (pri duronu) mostičke na procesorju... S tem dobiš nekoliko višjo osnovno voltažo, katero lahko potem še vedno povečaš za +10%.

Moj ram deluje po defaultu na 233 MHz ampak če povišam FSB za 10 Mhz se frekvenca rama zviša za cca. 60 MHz... Pri višjem overclocku lahko pride do nestabilnosti zaradi navitja frekvence rama. Zdaj sem prebral da imaš samsungov ram, tu ti torej ni potrebno skrbeti prav preveč :D vse bo delalo tudi pri visokih frekvencah (če imaš PC2700). Aja frekvenco rama lahko malce povišaš za boljšo stabilnost.

Za procesor imam nastavljen drugi SIS950 senzor. Jst mam oznako Sis950/ITE8705F-2 !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Klemenn ::

kaj ma plata 2 senzorja za temp proca mert?:\

Silence-r ::

Hmm ja kaze tri senzorje od tega je vsak podvojen v diode nacinu<-kaj vem kaj je to, ampak ne deluje. Senzorji so pa za temperaturo sistema, temperaturo proca in temperaturo vezja (al neki podobnga kar ma skoz 81-82 C).
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Klemenn ::

kje to nastaviš iz katerega ti odčitava?:\

Klemenn ::

noben ne ve?

OwcA ::

Če v mbm senzor kaže neko vrednost, še ne pomeni, da dejansko kaj odčitava...
Če uporabljaš Motherboard Monitor nastaviš senzorje v Temperatures->should display board sensor xyz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940681 (22223) Dr_M
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361863 (1586) Shegevara
»

navijanje 3500+ 939 in gigabyte GA-K8NSC

Oddelek: Navijanje
141119 (1014) RC14
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422257 (1472) overheat
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735170 (3911) Tilen

Več podobnih tem