» »

Zakaj je e-zemljiška knjiga plačljiva?

Zakaj je e-zemljiška knjiga plačljiva?

barakus ::

Zakaj moram plačati 1,31 eur zato, da se en query požene nad neko bazo na sistemu, ki je v lasti države?

Še posebej zdaj, ko je to novo obdavčevanje in ni drugega načina preverjanja podatkov...?

Pyr0Beast ::

Mene sicer bolj zanima kako so prišli do tistega stotina, oz. kako so to naračunali. :)

Ampak zadeva je messed up, sem glih danes klel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

barakus ::

Ja babica pravi, da nima 120 parcel, katere ji država pripisuje, da grem zdaj to preverjat v zem. knjigo se bom pa skeširal ohoho ...

Pyr0Beast ::

ma tudi nam so kar nekaj nabijali, kar sploh ni od nas.
Navečji fail je clo to, da so napisali katere parcele imajo veze z nami, a tam kjer je veliko dedičev pa naj se obrnemo na to e-bukvo, napisano pa nič. Še vedno pa ne veš ali imaš kaj veze al ne :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

barakus je izjavil:

Zakaj moram plačati 1,31 eur zato, da se en query požene nad neko bazo na sistemu, ki je v lasti države?

Še posebej zdaj, ko je to novo obdavčevanje in ni drugega načina preverjanja podatkov...?

Plačati moraš zato, ker ni zastonj. Zastonj pa ni zato, ker je bil plačan tisti, ki jim je naredil aplikacijo, pa sistemc je tudi plačan, pa elektriko plačujejo ... Če je sistem v lasti države, še ni samoumevno, da je servis zastonj (sinonim za "plača nekdo drug"). Te reči so tako urejene v večini držav, ok, najbrž v S. Koreji ne.
Se mi zdi, da 1.31 eur ni tako velik strošek za informacijo, da imaš v lasti nepremičnino. Če pa to informacijo že imaš, ti po mojem ni treba dokazovati, dovolj bo, da napišeš ugovor, pa naj država dokazuje.

fosil ::

Isto bi lahko rekel za "knjižno" zemljiško knjigo, ampak če greš na sodišče fizično pogledat vanjo je pa zastonj. Pa so glih tako stroški in to še večji.
Tako je!

STASI ::

Za info lahko uporabljaš tudi storitev Prostor, kjer dobiš informacije o neki parceli, ki pa ni nujno 100% v skladu z ZK.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

barakus ::

Ja e-prostor je zastonj, samo ni tisti, ki kaj velja.

Ma če že država hoče pobirat davke, potem naj mi vsaj omogoči, da si lahko zastonj uredim stvari. Zdaj pa ali bomo plačali ogromno davkov na neke parcele, ki niso naše ali pa moramo napisat pritožbo, samo zato rabim verjetno kaka dokazila, da nekaj ni moje? In zato pač rabim zemljiško knjigo, ki pa je plačljiva. In tako mi je država ustvarila stroške, ki niti niso tako mali :(

Šimpanz ::

Lej osebno izkaznico tud rabiš zaradi države (meja, policija, upravne enote) pa jo moraš prav tako plačati. Ne bi rekel če bi država za vpogled zaračunala npr. 30 eur, ampak za 1,31 eur pa se ne bi sekiral, še posebej če s tem lahko kaj zaslužiš.

krho ::

@barakus: saj pol naj ti jih še v zeljiško knjigo vpišejo, sploh, če so zazidljive :D
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tomas 33 ::

Preveri najprej preko javnega vpogleda na GURS portalu, če so nepremičnine sploh vpisane v ZK, da ne boš imel nepotrebnih stroškov.

MadMicka ::

Ne vem, zakaj se nekateri toliko čudijo, češ plačati je treba. Ja itak. Takse (razmeroma majhne) se plačuje praviloma za katerokoli zadevo, ki jo hočeš urediti pri državnih organih. Je to po svoje čisto razumljivo. Več ko "uporabljaš" državne organe, več plačaš.

dronyx ::

barakus je izjavil:

Zakaj moram plačati 1,31 eur zato, da se en query požene nad neko bazo na sistemu, ki je v lasti države?

Po tvoje bi moralo biti vse, kar je v lasti države zastonj? :))

globoko grlo ::

sam računej kolk te pride ZKI za 120 parcel
idi ubi se
in to samo zato, ker NESPOSOBNEŽI ne znajo potegnt podatkov skupaj iz baz, ki jih že imajo

Gregor P ::

Meni pa ni povsem samoumevno, da moram kar tako plačevati za storitve države, ki je ena najdražjih na svetu (kjer so torej državljani zelo obdavčeni). Eni ste resnično pripravljeni prenašati prav vse ... pravi hlapci takorekoč; država vas je vesela;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kljukusa ::

zavajon je izjavil:

barakus je izjavil:

Zakaj moram plačati 1,31 eur zato, da se en query požene nad neko bazo na sistemu, ki je v lasti države?

Še posebej zdaj, ko je to novo obdavčevanje in ni drugega načina preverjanja podatkov...?

Plačati moraš zato, ker ni zastonj. Zastonj pa ni zato, ker je bil plačan tisti, ki jim je naredil aplikacijo, pa sistemc je tudi plačan, pa elektriko plačujejo ... Če je sistem v lasti države, še ni samoumevno, da je servis zastonj (sinonim za "plača nekdo drug"). Te reči so tako urejene v večini držav, ok, najbrž v S. Koreji ne.
Se mi zdi, da 1.31 eur ni tako velik strošek za informacijo, da imaš v lasti nepremičnino. Če pa to informacijo že imaš, ti po mojem ni treba dokazovati, dovolj bo, da napišeš ugovor, pa naj država dokazuje.



Mi lahko prosim razložiš zakaj plačujemo potem davke na vsakem koraku? Mogoče zato, da se iz tega naslova financira aplikacija pa sistemc pa elektrika... Torej zakaj je potrebno plačevati nekaj kar si že financiral? Ali pa se davki pobiranjo samo za klasično zemljiško knjigo kjer je vpogled zastonj, pa je treba plačat samo prostore, arhive, zaposlene (ki jih je precej vec od sistemcov, ki skrbijo za e-verzijo...)>:D

BlackHole ::

Če ti ni za plačat, pojdi osebno na zemljiško knjigo in mimogrede še vprašaj, zakaj je treba elektronsko knjigo plačat. Tako boš ubil dve muhi na en mah.
LP Marko

zavajon ::

kljukusa je izjavil:

Mi lahko prosim razložiš zakaj plačujemo potem davke na vsakem koraku? Mogoče zato, da se iz tega naslova financira aplikacija pa sistemc pa elektrika... Torej zakaj je potrebno plačevati nekaj kar si že financiral? Ali pa se davki pobiranjo samo za klasično zemljiško knjigo kjer je vpogled zastonj, pa je treba plačat samo prostore, arhive, zaposlene (ki jih je precej vec od sistemcov, ki skrbijo za e-verzijo...)>:D

Davki se plačujejo zato, ker država potrebuje denar za svoje delovanje, med drugim tudi za zagotavljanje ustreznih servisov, kot je npr. zemljiška knjiga. Tudi meni ni čisto jasno, zakaj je vpogled v zemljiško knjigo zastonj, ko pa moramo za vse ostale storitve plačevati, tudi za take bolj neobhodne, kot npr. osebno izkaznico.
Anomalija v tej državi je edino ta, da so obdavčitve določene po principu lažjega izplena, ne pa maksimalnega izplena. Zato je tukaj v glavnem obdavčeno delo. Če si zaposlen, se boš namreč težko izognil plačilu davkov. V državah, ki imajo bolje delujoče davčne institucije, pa raje pobirajo davke tam, kjer je več denarja, npr. davki na kapital, nepremičnine, luksus, ... Mi je pravil znanec, ki živi na Nizozemskem in ima BMW X5 (neki drag terenec). Raznih dajatev za ta avto plačuje toliko, da je cena avta v času življenske dobe zanemarljiva. Najbrž je zato tam procentualno manj dragih avtov, čeprav so plače 3x višje.

M-XXXX ::

Raznih dajatev za ta avto plačuje toliko, da je cena avta v času življenske dobe zanemarljiva. Najbrž je zato tam procentualno manj dragih avtov, čeprav so plače 3x višje.

Pa rečmo od oka, da je omenijeni avto 50k €. Da bi bila ta vrednost zanemarljiva, bi pomenilo, da ga bi morale dajatve koštat v življenjski dobi avta vsaj 200k€ če ne več. I call it bullshit^2

rejven ::



Vlada je prejšnji teden obravnavala predlog spremembe zakona o zemljiški knjigi, ki prinaša popolno informatizacijo zemljiške knjige. Eden glavnih ciljev zakona za stranke je pospešitev in poenostavitev postopka vpisa v zemljiško knjigo ter povečava pravne varnosti v pravnem prometu z nepremičninami. Do podatkov iz zemljiške knjige je mogoče sedaj proti plačilu dostopati tudi prek spleta v kratkem pa bo dostop brezplačen.

Povzeto po članku Lucije Dimnik.

Vir: Dnevnik, 01.07.2010


Vpogled naj bi bil v bodoče brezplačen, kdaj pa bo to je pa drugo vprašanje. Drugače, kot je nekdo napisal, v kolikor imaš potrdila katastrov doma, napiši ugovor pa naj si potem oni delajo stroške.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16025636 (20341) rekt
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837111 (35205) Rok Woot
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718831 (15466) kloko
»

Ugotavljanje lastništva parcel

Oddelek: Loža
52388 (2263) Heavy
»

Nekaj prašanj pri nakupu nepremičnine

Oddelek: Loža
123051 (2669) bauci

Več podobnih tem