» »

Kiberpipa sredi oktobra

Kiberpipa sredi oktobra

Utrinek z lanske zabave

vir: Kiberpipa
Kiberpipa - V torek 12.10. ob 19h začnemo s Splavitveno zabavo za Ubuntu 10.10, kjer bosta najprej David Klasinc in Luka Napotnik predstavila novosti v Ubuntuju in delo skupnosti Ubuntu.si, pozneje pa bomo na ves glas slavili nove uspehe Ubuntuja, se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave z zaprtostjo njihove programske opreme.

V sredo 13.10. ob 19h, bo na #154 Spletnih uricah bo Marin Medak predstavil kako je bilo blogati med veslanjem od Savudrije do Zakintosa.

Prihodnji teden pa v sredo 20.10. ob 20.00 organiziramo delavnico, v okviru katere se boste naučili celotnega poteka razvoja aplikacije in programirati v Pythonu. Delavnico vodi Domen Kožar.

28 komentarjev

_XWing__ ::

"se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave"

S svojim bebavim attitudom samo skodite lastnemu communityju.

Looooooka ::

_XWing__ je izjavil:

"se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave"

S svojim bebavim attitudom samo skodite lastnemu communityju.

Oh hvala bogu je nekdo drug to napisal :)

denial ::

se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave z zaprtostjo njihove programske opreme.

Ko si že skoraj pripravljen nekaj vložiti v dobrobit domačega Ubuntu community-ja te attitude njihovih članov povsem odvrne.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

morbo ::

Ste smisel za hec danes vsi pustili doma?

dux ::

To je bilo mišljeno kot hec :)

EDIT: morbo me je prehitel
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

techfreak :) ::

denial je izjavil:

se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave z zaprtostjo njihove programske opreme.

Ko si že skoraj pripravljen nekaj vložiti v dobrobit domačega Ubuntu community-ja te attitude njihovih članov povsem odvrne.

Saj na koncu se jim bodo Windows uporabniki smejali, ker ima Ubuntu katastrofalen performance (Flash je tako katastrofa in sem lahko srečen da mi Youtube 360p predvaja vsaj približno normalno, vgrajeni video predvajalnik pa mi YT 1080p .mp4 h264 ne predvaja tekoče.

Prvi dve stvari, ki sem jo preizkusil v 10.10. Zaenkrat me ne prepriča (Windows mi oboje predvaja tekoče).

P4ajo ::

@techfreak :)
...ampak saj veš da ubuntu performance nima nobene veze s tem, da adobe ne naredi spodobnega flasha za linux?

techfreak :) ::

Kaj pa spodobno predvajanje YT 1080p "HD" videa? Komu naj grem jokati, če mi ga noče dekodirati v real-time?

BTW a veš koliko strani uporablja Flash za predvajanje video vsebin? V tem primeru je skoraj nujen in raje uporabljam OS kjer to deluje.

Smeagol ::

P4ajo je izjavil:

@techfreak :)
...ampak saj veš da ubuntu performance nima nobene veze s tem, da adobe ne naredi spodobnega flasha za linux?


Aja? Ja potem je pa vse ok :D

Zero0ne ::

techfreak :) je izjavil:

Saj na koncu se jim bodo Windows uporabniki smejali, ker ima Ubuntu katastrofalen performance (Flash je tako katastrofa in sem lahko srečen da mi Youtube 360p predvaja vsaj približno normalno, vgrajeni video predvajalnik pa mi YT 1080p .mp4 h264 ne predvaja tekoče.


Ocenjuješ performance Prostega operacijskega sistema po ne-Prosti programski opremi, ki jo je zanj spisala tretja firma, ki z njim nima nikakršne povezave (in se pri tem ni posebej potrudila). Čestitam.
uname -o

techfreak :) ::

Kaj pa predvajanje h.264 videa?

BTW: Kaj meni pomaga odprtokodnost, če ne morem delati nekaj, kar želim? Uporabljam kar nekaj FLOSS programov, ampak za primarni OS mi zaprtokodni sistem ponuja več. In težava z Flash predvajalnikom je trenutno največja ovira.

Tear_DR0P ::

ampak res vam je vsem crknil sarkazm detektor ane :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zero0ne ::

techfreak :) je izjavil:

BTW: Kaj meni pomaga odprtokodnost, če ne morem delati nekaj, kar želim? Uporabljam kar nekaj FLOSS programov, ampak za primarni OS mi zaprtokodni sistem ponuja več. In težava z Flash predvajalnikom je trenutno največja ovira.


Flash je lastniški, zaprtokodni program. Njegovo delovanje orizoma nedelovanje na GNU/Linuxu nima nikakšne povezave z stanjem GNU/Linuxa kot operacijskega sistema.
uname -o

MrStein ::

se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave z zaprtostjo njihove programske opreme.

Ja ful jim je težko, ko jim stvari delujejo, v Ubuntu pa ne.
Recimo peka polnovelike DVD slike na DVD+RW medij.
In milijon drugih "malenkosti".


(Ja, saj štekam, norčujejo se. Kaj pa jim drugega preostane...:P)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cold1 ::

Se pridružujem Denial-u in drugim:
Taki izpadi zgolj in samo odvračajo tiste, ki smo morda celo pripravljeni kaj prispevati. Hvala lepa za tak odnos.

timberjack ::

Užaljenost pa ta! Pa toliko EUREUREUR sem dal, pa se še kar norca delajo??? WTF??

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Eh, hm... Offtopic: a temo spremlja kdo, ki bi mi lahko razložil, zakaj traja toliko časa, da videoposnetek predavanj na Kiberpipi pride v videoarhiv?
- Hoc est qui sumus -

Mavrik ::

Ker manjka oprema za zajemanje videov s kamer :\
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Smeha je bilo polno!

Najvec takrat, ko smo nasli kak Ubuntu 10.10 bug.

OmegaBlue ::

Jih je bilo kar dost :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Smeha je bilo polno!

Najvec takrat, ko smo nasli kak Ubuntu 10.10 bug.

Aha, torej non-stop? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

V bistvu je bil samo en konkreten bug, vse ostalo je bla moja storavost. :>

denial ::

SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Poldi112 ::

denial je izjavil:

se skupaj smejali uporabnikom drugih operacijskih sistemov in jim privoščili vse težave z zaprtostjo njihove programske opreme.

Ko si že skoraj pripravljen nekaj vložiti v dobrobit domačega Ubuntu community-ja te attitude njihovih članov povsem odvrne.


In kaj si bil že skoraj pripravljen vložiti? Ziher smo ogromno izgubili, glede na to da je bilo vse, kar je potrebno, en joke, ki ga nisi razumel.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

denial ::

In kaj si bil že skoraj pripravljen vložiti? Ziher smo ogromno izgubili, glede na to da je bilo vse, kar je potrebno, en joke, ki ga nisi razumel.

Bebavih Ubuntu fanboy-ev se to nič ne tiče.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Poldi112 ::

Koga pa se tiče, če ne ubuntu fanboy-ev? Avtomehanikov? Frizerjev? Adobe-ja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

denial je izjavil:

In kaj si bil že skoraj pripravljen vložiti? Ziher smo ogromno izgubili, glede na to da je bilo vse, kar je potrebno, en joke, ki ga nisi razumel.

Bebavih Ubuntu fanboy-ev se to nič ne tiče.


In tebi se zdi problematicen attitude clanov domacega Ubuntu communitija? Hihi.

S kom si pa komuniciral in kje je prislo do problema? Res me zanima, ker takih ljudi, ki delajo probleme v communitiju v bistvu ne rabimo.

denial ::

In tebi se zdi problematicen attitude clanov domacega Ubuntu communitija? Hihi.

It was a joke. You missed it.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Kiberpipi ta teden: Coursera Python meetup, Ada Lovelace, Slovenski startupi, o del

Oddelek: Novice / Kiberpipa
53652 (3190) Andrejpan
»

Kiberpipa: EMET in Geek management

Oddelek: Novice / Kiberpipa
52935 (2325) puffs
»

V Kiberpipi ta teden

Oddelek: Novice / Kiberpipa
82891 (2158) Tear_DR0P
»

Kiberpipa - zgodovina iger in čiščenje divjih internetov

Oddelek: Novice / Kiberpipa
83252 (2789) Aggressor
»

V Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
114478 (3491) Tear_DR0P

Več podobnih tem