» »

Ko je veter=burji naj bi prejel SMS

Ko je veter=burji naj bi prejel SMS

Go-ahead ::

Vsi windsurferji bi radi bili obveščeni o vetrovnih razmerah na surf spotih in to takrat, ko bi bil veter dovolj močan. Sedaj večina poizveduje za podatki na web straneh, ki prikazujejo hitrost vetra (Wetter on line), vendar je to zelo nepraktično in je pogojeno z dostopom do interneta.

Bistvo:

Ali je mogoče na nek server postaviti nek program, ki bi preverjal hitrost vetra na neki web page in poslal sms na določeno GSM številko, ko bi hitrost vetra presegla nastavljeno vrednost.

Upam da obstaja glava, ki je sposobna praktične rešitve in da mi ne bo kdo znova zaklenil teme ter podelil naziva. Mogoče zopet ne bom vedel zakaj???



Gandalfar ::

seveda se da. Naceloma napises program, ki na vsakih n-minut preverja neko spletno stran in iz nje bere neko vrednost. Ko je vrednost presezena posljes sms skozi mobitelov portal (1919) in dobijo vsi naroceni.

Slabost tega je da moras placat tistih 20k/mesec za to da lahko posljes 2000 smsov (ne vem tocnih stevilk .. preveri na www.mobitel.si). Seveda lahko uporabis kaksen zastonj servis (esms.simobil.net) samo ti ne zagotavljajo dostave in mogoce to neb blo najbolj ql?

Prorgram bi se dalo zelo preprosto v kaksnem perlu/phpju/c-ju whatever napisat in skozi nek cron poganjat na remote serverju.

Smo sposobni prakticne resitve in ti lahko pomagamo pri realizaciji. I guess..

rc-car ::

Hum, to bi tut jaz mel.

Daj povej na katerih straneh vi gledate treutno stanje vetra in bom pogledal, kaj bi se dalo nardit.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Go-ahead ::

Me veseli, da je mogoče.

Konkretno bi se lahko napisalo program, ki bi preverjal hitrost vetra na strani http://www.wetteronline.de/Italien/Monf...

Podatki na strani:(pod zavihkom aktuales weter in wind)

Bookmark Aktuelles Wetter: Ronchi Legionari Wind-Rechner
Ortszeit
20:50 MESZ = 20:50 Stärke Spitze Richtung
km/h Bft. km/h Grad
Mi, 09.10. 20:50 2 1 - uml. uml.
Mi, 09.10. 20:20 2 1 - uml. uml.
Mi, 09.10. 19:50 6 2 - uml. uml.
Mi, 09.10. 19:20 4 1 - uml. uml.
Temperatur Feuchte/Sicht Niederschlag Wolken Wind Luftdruck Schnee
Š WetterOnline 6-stündlich stündlich

Pomemben je zadnji poslani podatek za hitrost vetra, v konkretnem primeru ob 20:50 in 2km/h. Ta podatek bi moral program preverjati recimo na 5min in ko bi presegel 20 km/h bi poslal sms na tel 031-515-936.
Čim bi se hitrost vetra povečala za recimo 5km/h bi program poslal nov SMS, sicer pa novih smsoiv ne bi oddajal
, razen v primeru padca hitrosti vetra pod 20km/h.

Tistih 20ksit na mesec mi ni ravno najbolj všeč, tako da se ogrevam za alternativno cenejšo rešitev. A mogoče obstaja možnost, da bi mobitel kaj takega sponzoriral?!! Vsekakor pa je ažurnost pošiljanja sporočil zelo pomembna, tako da sprejemam predloge za ažurne konkurenčne servise.

Torej če se je kdo pripravljen spopasti se z izzivom programiranja že vnaprej HVALA.

Saj bi se sam lotil, vendar se v odgovoru "Program bi se dalo zelo preprosto v kaksnem perlu/phpju/c-ju whatever napisat in skozi nek cron poganjat na remote serverju." zame skriva preveč neznank.

Gandalfar ::

ok, za zacetek poskusi z wapom

http://windsurfing.rozica.com/

je spletna stran, ki ti bo prekoa wapa prikazala tvoja zeljena podatka. Cas in hitrost vetra.

Zadeva bi sicer naceloma morala delati v vseh wap enabled telefonih ampak glede na to da sem jo testiral samo preko emulatorjev se zna zgodit da slucajno ne bo delala.

Go-ahead ::

Poskusil sem naložit to stran http://windsurfing.rozica.com/ , pa mi je ne odpre. Upam, da bo kasneje delovala (na drugem računalniku).

Gandalfar ::

se enkrat si preberi .. to je WAP page...

ali3n ::

Gandalfar - jaz sem probal odwapat na http://windsurfing.rozica.com/ in mi javi:
- če na koncu URLja spustim slash (/) "parse error (before or at line 1)"
- če ga ne spustim: "nepodprti tip"

Mam pa Simensa S35 (če ta podatek kej pomaga)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

/me hates wap .. grumbl grumbl .. bom se malo probaval

Go-ahead ::

Žal nimam telefona z wap-om, zato sem stran http://windsurfing.rozica.com/ naložil v WAP emulator (Tag Tag wap browser ) in lepo deluje. Bravo!!

Kako pa je z SMS varianto, verjetno je precej bolj zahtevna?

Go-ahead ::

Očitno z SMS varianto ne bo kruha.

A bi bilo mogoče WAP verzijo dopolniti še s podatki z ostalih obmorskih postaj, npr. Trieste, Portorož,... in to tako, da bi se vsi ti podatki dobili v tabelarični obliki na eni WAP strani.

V kolikor nimate časa se s tem preogramiranjem ubadati, bi prav prišel vsaj kakšen nasvet glede postopka, kako se to naredi (kako postaviš WAP stran in kje, primer programske kode za prebiranje podatkov na neki WWW strani,...)


Uspešno (wind) surfanje!!

OwcA ::

Za SMS varianto BO kruha, ker je že v fazi testiranja.

Gandalfar ::

wuuuii rozica powah ;-)

Go-ahead ::

Toej, kaj je sedaj s tem testiranjem. SMS-a še vedno nisem dobil, tako da ali stvar ne deluje ali pa ne piha dovolj.

Gandalfar ::

verjel ali ne .. zadeva je ze 80% scodana in ze testno obratuje na rozici .. zdej mora samo se OwcA pozegnat da gremo v closed-public-beta fazo :)

Go-ahead ::

Odlično, stvar moram takoj preiskusit.

Gandalfar ::

Fino, smo ready za beta testiranje :-)

Kdor bi zelel biti beta tester naj mi prosim poslje mail na gandalf@owca.info

Go-ahead ::

Sezona se približuje, pa me zanima ,če zadeva deluje in kako se lahko tudi jaz priključim prejemnikom SMS-a.

Go-ahead ::

A beta testiranje poteka ali ne?????????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103718 (3023) msjr
»

Internet Weather (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814410 (10957) Spc
»

Google SMS v beta fazi testiranja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
175313 (4470) darkolord
»

Kako spraviti igro na T310?

Oddelek: Mobilne tehnologije
211568 (1286) _keks
»

Sms novice (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
904885 (4056) rc-car

Več podobnih tem