» »

Sms novice

Sms novice

1
2
»

cahahopie ::

Samo malo...
Kot prvo... JAZ berem PCG! In ne berem Jokerja. A ugotavljam, da sta obe reviji pod mojim inteligenčnim nivojem (ahm..:D)... zato razmišljam o kakšnem Monitorju.

Kot drugo, tukaj se ne rapravlja katera revija je boljša/slabša kot se to dogaja na forumih teh revij.
Jaz osebno nisem proti nobeni reviji. Men je vseeno kaj kdo bere (pa če bere Mein Kampf, ko mi je vseeno).

Zakaj pa sem pobegno s PCG foruma pa sam veš zakaj?
O.k. bom podal odgovore:
1. Vas je večina 13-15 let starih.
2. Ste vsi še na nivoju osnovnošolskih možganov
3. Včasih je z vami prav težko izpeljati kakšen dober pogovor, debato.
4. Z vami se nimam kaj pomagat razen, da iščem nasvete o določeni igri ali koga povabim na deatmatch. (tukaj je prava zakladnica znanja)
5. Da pobegnem važičom, ki še vedo ne zakaj se važijo (npr. en 14 letnik mi je naštel vse vrste metala in me zraven še ozmerjal, ko sem neko skupino vtaknil drugam... halo?!).

Aja... zgrešili smo temo.:\
Kolikor vidim po rezultatih ankete, nič dobro ne kaže tej naši ideji o WAP Slo-Tech strani.
Vseeno pa lahko še vedno spacamo eno skromno stran, ravno toliko, da bomo lahko brali novice.

Priznam, da s to tehnologijo nisem kaj dosti seznanjen, zato me zanima kaj potrebuješ, da takšno stran pošlješ v svet? Oddajnik? (yeah..right:D). Ali moraš kaj plačat Mobitelu? Telekomu?
Zanima me, če bo možno tudi sodelovat v samem forumu prek wap-a? Pošiljat poste? Če... bi blo KUL!8-O

Elemen_T ::

ne rabiš oddajnika :D

Potreboval boš le hosting, ki podpira WAP gostovanje...eden izmed mnogih je TagTag

Druga, omembe vredna stvar je kakopak WAP editor. Obstajajo že WYSIWYG urejevalniki.
Priporočam, da uporabiš Dot WAP ..Preprost, kvaliteten in uporaben programcic.

Verjetno veš, da WAP stran ne more vsebovati kakih hudih grafičnih elementov...
Z malo truda pa lahko postaviš forum, novičkarski portal, ...slednjega bi lahko izrabljal na točno tak način kot (bi) ga lahko na spletu (torej Newspro&co) in celo iskalnik, kateri btw že obstaja tudi na slovenskem prostoru...Mislim, da ga imata čez Matkurja in Eon.(če se ne motim?)

LP

rc-car ::

Hja, z wapom se da brez problema narest, da prikazuje novice, ki so drugac vidne na www strani. Mal tezje je pa, da bi imel na wapu tudi forum, sam tud to ni nemogoce...

Je pa itaq Primoz rekel, da wapa se nekaj casa ne bo, ker je treba veliko drugih stvari prej urediti...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

še neki cajta ne bo wap.slo-techa, ker je treba še VELIKO popravt (Primož!:D;(()

cahahopie ::

Ker je treba še druge stvari postorit?
Kaj pa? Saj strani in forumu nič ne manjka. Spet detajli? Bodo gesla zamenjali prstni odtisi? Res... prav nič mi ne pade na glavo kaj bi moral dodajati strani.

Sicer... pa nikamor ga ne silmo, da mu ne bo vole zmankal.

Primoz ::

search?
There can be no real freedom without the freedom to fail.

rc-car ::

Sej res, kdaj pa bojo novi diski in s tem search?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Elemen_T ::

Ali samo...kdaj bo search?

Počasi me to že spravlja ob živce. Namreč gadno mi je tukaj odpreti vsak topic, ker potem samo čakam kdo me bo ohrulil, da je taisti topic že bil. :\

...
Lahko bi vsaj povedal točno, realno kdaj najkasneje bo stvar realizirana.8-)

Tomi ::

Ko po strežnik prenovljen, oziroma, če bo nekaj na starem delalo.. Samo ne morem ničesar obljubiti..
metrodusa.blogspot.com

rc-car ::

In kdaj bo streznik prenovljen?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Tomi ::

Natančno ve to Primož, ne jaz...
metrodusa.blogspot.com

rc-car ::

Aha, ok...

Primoz?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

SEARCH. DISKI. IE 6. NADALJUJEM.
KDAJ BODO DISKI TLE?

Sergio ::

Jebediah: ne uporabljaj capsa, prosim

Diski so že tle. Samo še ohišje, plato pa procesor... mislm... računajte enkrat do februarja da bo vse na novem strežniku.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rc-car ::

In takrat bo pol tudi search in te zadeve?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

vam dam jaz svojo ms 6168 plato z onboard voodoo 3 2000 8mb pci, pa sb128 pci. sej grafike itak ne rabte močne za takole? ali pač. ali je že kdo prečekiral diske če so vsi brez badsektorJev?:D8-O

Sergio ::

Jebediah: jao, ti bi to v strežnik dajal :D

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

R0K ::

...sam pol k bo še nov server bi lahko dodali seveda poleg search-a tudi zasebna sporočila in prikaz vseh ki so trenutno na forumu....

cahahopie ::

Search... hm...
Torej to pomeni, da te npr. zanima kako navit Celerona400 in v search napišeš Celeron 400 in ti v bazi izbrska vse tekste, ki vsebujejo to besedo. Hmm.. ja pametno. Toda... zakaj pa rabte nove diske? Zaradi hitrosti? No.. ne vem ravno kakšni so vaši plani.
Kaj pa glede starih tem? Včasih nardim kakšen thread, na katerega dobim pet odgovorov potem pa ta zamre in, ko želim npr. prebrat en odgovor ali zopet kaj vprašat pa ni več tega threada na listi. Potreben bi bil kakšen arhiv za vse te threade...hmm.. zakar pa bi rabl nove in velike diske.

rc-car ::

cahahopie: Saj ne rabijo novih in velikih diskov, rabijo samo hitre >:D

Poglej tam na forumu koliko sporocil je ze bilo, zdej pa racunaj kok more disk delat, ce hoce vsa ta sporocila pregledat, da najde ta tvoj 'Celeron 400'...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

R0K ::

Kaj pa glede starih tem? Včasih nardim kakšen thread, na katerega dobim pet odgovorov potem pa ta zamre in, ko želim npr. prebrat en odgovor ali zopet kaj vprašat pa ni več tega threada na listi. Potreben bi bil kakšen arhiv za vse te threade

hmm ... pa sej mas svoj arhiv tem kjer si sodeloval ! klikni tam desno gor na tvoj nickin maš tam spodaj :

Teme v forumu
- Moje teme(vse)
- Teme, v katerih sem sodeloval(vse)


....malo preglej svoje nastavitve predenj kaj uprašaš.....

Klemenn ::

sej se ni treba kregat no fantje.

sergio:

kaj pa je narobe z mojo 1999 al 2000 ne vem, ploščo. maš voodooja pa sb 128!!!! uau:D:D:D:D

rc-car ::

Jebediah: za server so potrebne malo drugacne specifikacije racunalnika kot pa za domaco drkalico >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Aa.. saj pa res! Primož pa le misli na vse. Thank's ROK.

Ja malce drugačne specifikacije...
Za server temelji vse na 'da je hitro' in predvsem 'stabilno' .
Torej... posebni ram modulu (ess al ecc al kaj so že:D). CPU pa so tud takšni, da se ne grejejo in so dobro strukturirani, da se sistem ne obesi. Imena kot so Taulinium al kaj je že...(zakaj amerigosi nič ne mislijo na nas, da se moramo mučiti s to lomljeno angleščino). In večina te podpira večprocesiranje, da jih lahko več nabijemo na zopet stabilno večprocesorsko mamoplato (in drago). Potem so tukaj še hitri in veliki diski ... ponavadi skvazi diski in ne eide. Ti so hitrosti 15 000 rpm in več. Ter, da so veliki, če se uporabljajo za dol-vlečenje in primerno hlajeni. Kišta mora bit velika in prostorna in mrrrzlo hlajena. Grafikulje pa serverji ne rabjo bohvekakšne... ravno toliko, da je viden normalen prikaz v OS, ker tudi prej omenjeni ram-i niso usmerjeni v grafično delovanje ampak predvsem v mrežno/network delovanje. Tudi OS mora biti ta pravšni. To so pa vsem znani Linux in Windowsi serije grajene na WinNT jedru (WinNT, Win2000, WinXP). Zraven serverja pa še služi seveda mrežna in kabelski priključek.
Vse skupaj pa je to nekam dragoo...:(

P.s. rc-car ne me žalit! Celeron 400 je bil samo primer!;((...:D
Jaz imam TB 1,3Ghz & 256 mb SDR:\ & Kyro2 & Msi K7T Turbo mašino!! Brum! Brum! ....hmm.. kva tak smrdi? Ma ne spet, moj ventilator...;((

Zgodovina sprememb…

rc-car ::

Sej te ne zalim, samo podal sem tak primer kot ti >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

sej c400 je bil le primer rabš c 466 kot mam jaz, :D kr zanimiva tema kajne?

rc-car ::

hehe >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

kaj he he?

rc-car ::

oboje kar si napisal v prejsnjem postu - c466 in tema >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

Dajta no.. povejte raje kaj pametnega in ne nabijat.

Torej od WAP-a še zaenkrat nič? Bo potreben prej Search? Saj je to bolje, WAP naj še malo počaka, ker trenutno ga zelo malo ljudi uporablja, sploh ne poznam človeka, ki bi uporabljal wap. Mogoče enkrat na mesec, da vidi statistiko na FIFI-ni strani ali dokaže frendu, da je njegov mobi najbolši na MobiSux.
Sicer pa bi bil Slo-Tech veliko bolj kul če bi meu wap pejđ (saj večina laikov najbrž misli, da je to svinsko drago in da so pravi carji, da si to privoščijo). Pa še meu bi kaj delat, ko bi čaku na bus.

rc-car ::

To je bilo ze vse povedano...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Klemenn ::

PA OBNOVA KAJ ČEŠ? DOBIŠ PETICO.

vuego ::

Primer poštenega strežniškega sistema:

cluster 8ih HP procesorjev in Raid5 - ravnokar sem iskal predračun za takšen sistem za našo firmo. A koga zanima cena? Skromnih 70mio SIT (70 milijonov SIT). Ni švoh, a ne?

Seveda pa je to čisto malo preveč.

Klemenn ::

se bo že primož al pa sergio pač žepnini odpovedal in dal za strežnik, kaj čmo eni nimamo tolk dnarja kot drugi:D8-O

R0K ::

a misliš da mata onadva po 200-300k žepnine ? >:D

Klemenn ::

ne 500k-600k:D

rc-car ::

lol! >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

[BISI] ::

Mogoce si bo pa folk zacel kupovat W@P mobilnike zaradi slo-techa!!! :D

Sergio: Zakaj je sploh povsod popularna beseda Siskebab? Daj v naslednjo anketo Sheftalia! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

rc-car ::

Ce, bi bil S-T na wapu, bi jest sigurno bolj uporabljal wap. V soli, na sekretu pa to.. >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

KamikazA ::

Samo tolko Slo-tech ima svojo wap stran.
Če ne verjamete poglejte na http//tagtag.com/SloTech.8-O8-O8-O
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

rc-car ::

Hehe, hudo! >:D

Po dolgem casu sem sel prek mobija spet na wap.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WAP stran

Oddelek: Slo-Tech
51206 (1077) Matko
»

Slo-tech WAP?

Oddelek: Slo-Tech
372093 (1299) panja003
»

Kako spraviti igro na T310?

Oddelek: Mobilne tehnologije
211571 (1289) _keks
»

wap.slo-tech.com

Oddelek: Slo-Tech
283014 (2002) darkolord

Več podobnih tem