» »

ABIT KD7 problem

ABIT KD7 problem

White666 ::

Kupil sem nov računalnik Athlon 2000+, 512 RAMA (333Mhz), Winfast Ti4200 na osnovni plošči Gigabyte 7VRXP. Prnesem računalnik domov instaliram nove detonatorje in zaženem 3dmark2001SE (privzete nastavitve) in mi da rezultat 10125.

Po tednu dni mi crkne osnovna plošča. Ker v Gigabyte nisem več zaupal sem vzel ABIT KD7 (brez raida). Prav tako prnesem računalnik domov, instaliram iste detonatorje kot v prej in zaženem 3dmark2001SE (privzete nastavitve) in dobim rezultat 7321 !!!

Ali mi lahko kdo svetuje kaj je narobe. Racunalnik je sedaj 30 % počasnejši. Ali lahko plošča tako vpliva ???

Kaj naj naredim ?

White666 ::

Ajapa še to : v obeh primerih sem popravil tisto nastavitev na 1 (s katerim naj bi nvidia goljufala )

morphling1 ::

Kot prvo moraš naredit memory test, če je tu prepustnost normalna bo tudi 3dmark normalno tekel, ker če imaš enake driverje za grafilčno. enako frekvenco grafične, ter instalirane 4in1 driverje, potem je problem skoraj sigurno tu.
V Sandri 2002 moraš imeti pri 133Mhz fsb okoli 2100/2000 mb/s, če boš imel blizu 2000 je stvar timingov, če je pa močno pod 2000 moraš imeti pa nekaj hudo narobe nastavljeno v biosu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

Ker bolj malo poznam te teste, te bi lepo prosil, če mal bolj podrobno poveš kaj moram narediti. Kje naredim test prepustnosti? (MemTest, Sandra 2002 ?) Thx

morphling1 ::

Sisoft sandra 2002, poženi memory benchmark, tu pa lahko dol potegneš ta program:
Klik !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

danielka84 ::

morph, zakaj mam pa js samo 1967 MB/s
mam pa Abit AT7 max pa ram na 153MHZ (306 DDR)
v biosu mam tam na 4-way, kaj bi se blo treba kaj nastavit?


lp
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

White666 ::

Morphling1 ----> Men pokaže sam 1972 Mb / s. A je to slabo za 333 Mhz ram? So kakšne nastavitve v zvezi z ramom ? Kaj spremenim ? Slišal sem nekj za nek CAS ipd.

+ A lahko to kaj škoduje RAM-u ?

morphling1 ::

Ja oboje je zelo švoh sploh za Abit plato, drugače pa White666 predpostavljam da imaš nastavljen fsb na 133, tu ti nič ne pomaga če slučajno laufaš memory asinhrono na 166, razlika bo minimalna , vedno je najbolje laufat oboje na isti frekvenci.
Timingi so enostavni, pač vse daš na max, se pravi 4way interleaving, cas2 , potem je skupina treh nastaviotev ras to cas trcd pa še nekaj tu daš če imaš kvaliteten ram na 2,5,2 potem je command rate to daš na 1t potem so in order depth qeuee ter še nekaj tu daj 4, ter 4 level ,potem je cpu command decode to dej na fast (ultra lahko že zeza, probaj pa vseeno če dela stabilno) lahko da sem še kaj pozabil to govorim na pamet, pa tudi nevem kako točno zgleda abitov meni če imaš kamero nared sliko pa bom lažje povedal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

Z abitko je blo nekj narobe. Zdej so mi dali MSI KT400. 3D mark je zdej velik bolš (9700). Moje nastavitve biosa :





Kakšen nasvet ? Thx

White666 ::

hm ne vem zakaj ne pokaže slikc. Če pa pastam link v explorerju pa ni problema.

morphling1 ::

To je zdaj MSI ?
JAz bi nastavil tako:




Najbolje je seveda če imaš odklenjen procesor, ker potem lepo nastaviš sdram frequency na 166.
CPU fsb pa potem dviguješ od 166 naprej po želji, večina normalnih 333 ddr ramov bo na 166 delovala na maximalnih timingih, ki sem jih napisal, in potem lahko pričakuješ zelo lepo pohitritev celega sistema. Na tej frekvenci ti bo seveda vse delovalo tako kot mora pci na 33 agp na 66. Če se ti pa procesor samo po sebi navije iz 133 na 166 ti ga pa ni treba niti odklepat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

morphling1 : najlepša hvala za tvoj trud

Sam še eno vprašanje : A lahko s spreminjanjem teh nastavitev kakšen del poškodujem (RAM; Procesor ...) ?

morphling1 ::

Ne, samo nestabilno lahko postane , če ram ni sposoben delovati na tako agresivnih timingih ter procesor pri višji frekvenci (če že boš dvigoval fsb)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

White666 ::

morphling1 : hvala za nasvete. S tvojimi nastavitvami dobim PCmark2001 SE sedaj 10550.

Procesorja pa še nisem navil.

White666 ::

Hmm. Šele zdaj sem opazil, da ko se mi računalnik zaganja mi napiše

SDRAM CAS LATENCY 2.5

čeprav imam v biosu nastavljenega na 2. Ali to pomeni, da moj ram ne dela na CAS 2 in ga plošča avtomatsko rukne na 2.5 ?

White666 ::

hm, zdej sem vrnil nastavitve nazaj (kot na prih slikah , ki sem ji postal) pa mi še vedno napiše CAS LATENCY 2.5 ob zagonu. prej je bilo sigurno 3.

v čem je fora?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456716 (25448) LittleDevil
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352276 (1522) Wad@
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329029 (5492) AtaStrumf
»

Pc se mi po modifikaciji reboota!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131064 (904) Tomaz27

Več podobnih tem