» »

1TB vs 2TB disk?

1TB vs 2TB disk?

Racunalnik ::

Mam 160eur pa se nespomnim kupit drugega kot 2TB disk ki stane 157 eur, zanima me samo ce je vredu 2tb napram 1tb ker sem enkrat bral da so 2tb slabsi ker imajo samo dodano vec plat notri. Sam vseeno mislim da gre tehnika toliko naprej da bodo kmalu 2tb cist normalni dnevni diski.
MAtra me sam se sta2 vs sata3, tega diska se ne dobi v sata 3? Pa nebi glih na pol leta spet disk kupoval, rad mi cimbolj napreden priklop da lahko kasneje kupim se kaksno novo maticno itd da grem v korak s casom.

Gledam tegale http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Nevem pa v cem je razlika da je tale drazji ali jeboljsi kolk vidim je isti?

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


.

Gatsu ::

Sata3 je nesmiselno kupit ker večinoma hddji še niso sposobni izkoristit niti sata2 hitrosti, razen kakih dražjih naspidiranih izjem ala 10k rpm velociraptor ipd. Če hočeš brzino kupi 2x1TB Samsung spinpoint F3 in jih daj v raid0. Vseeno pa prideš ceneje skozi z dvema tema diskoma tudi če jih uporabiš posamično.

bluefish ::

Če kupuješ za shranjevanje, potem kupi 1,5TB varianto in jo daj v RAID1. Če pa se gre za sistem, potem bo 1TB vrh glave.

Brane2 ::

Kupi jih zunaj. Poglej geizhals.at.

Dobijo se 2TB za manj ko EUR90...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Racunalnik ::

V bistvu kupujem za normalno delovanje v sistemu in za pac shranjevanje ker shranjujem na disk in ne cdje, black zato ker so baje malo bolj zanesljivi. 1TB ce kupim sem na istem ker se bom resil 3h diskov po 250gb ki jih imam, 1TB pa zato da nebom naslednje leto spet kupoval, zato se mi zdi smiselno kupt 2TB pa mir, pa se najlepse porabim 160eru ki jih moram porabit. Raid ne rabim, kaksen boljsi predlog?

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Aha, sem spregledal. Tu so cene za Black serijo skoraj take ko v tujini, madona.

IMHO se ti Black ne splača, če ravno ne insistiraš na tistih zadnjih 20% prenosne hitrosti.

Ja, so kao bolj robustni, a to pride do izraza v velikih diskovnih poljih.

Če bo tebi disk crknil, bo to bolj naključno, pa če imaš zelenega ali črnega.

V bistvu bi lahko skorajda za ceno enega črnega sestavil RAID-1 polje iz dveh zelenih...

Jaz bi šel na to, da bi za zasilni backup uporabil kar te tri diske, ki jih imaš sedaj.

Zmontiraš nov disk, na njem zložiš in presortiraš podatke in jih tako zložene premečeš na stare diske, ki jih daš na polico.

Ko bo tam placa zmanjkalo, je čas za nakiup novega poceni diska in ponovitev vaje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spock83 ::

Gatsu je izjavil:

Sata3 je nesmiselno kupit ker večinoma hddji še niso sposobni izkoristit niti sata2 hitrosti, razen kakih dražjih naspidiranih izjem ala 10k rpm velociraptor ipd. Če hočeš brzino kupi 2x1TB Samsung spinpoint F3 in jih daj v raid0. Vseeno pa prideš ceneje skozi z dvema tema diskoma tudi če jih uporabiš posamično.


Če je razlika v ceni majhna med Sata2 in 3, potem kupi slednjega.

Lion29 ::

-- offtopic --
zakaj vsi promovirate ta geizhals.at, ki je podn.... veliko boljsa alternativa je idealo.de

-- on topic --

zakaj bi bili diski z vecimi platami slabsi? 1,5TB diski in 1TB diski imajo prav tako vec plat.

ce rabis za shranjevanje podatkov si omisli raje 2TB disk z esata prikljuckom tudi usb2 je zadosti... jaz sem pred nekaj meseci dal za 1ga 120e (pr hoferju).

ce pa rabis za sistem, pa si raje nabavi en SSD
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

The Player ::

ne bom kle neki pamet solil, sam samsung spinpoint 1TB je še zmerm najboljša izbira. Cena je full že padla, zmogljiv je pa še tih. presenečen sem, ker je na testih pisal, da je glasen, ampak v praksi to ne drži :)
SSD se še ne splača met, edino, če ti je Jankovič Sugar daddy :D
Za arhiv delat je najboljš met velik disk, pa met gor res take stvari, ki ne potrebujejo astronomskih hitrosti, tko, da komot 2 TB al pa zunanji disk. V primeru, da je disk sistemski ga Samsung zmaga + particije, tko, da nimaš vsega na kupu
druga alternativa malo dražja je pa kak velociraptor, sam to je pa spet šok za transakcijski račun.

drgač pa priporočam branje
http://www.tomshardware.com/reviews/hdd...

Racunalnik ::

No potem mi pa povejte kater disk 2tb(ali ostali) za 160eur je najboljsi za dobit? WD black series so dobri diski in nikoli ze z navadnimi WDji nisem mel problemov.

kixs ::

Js bi kupil tega, je sicer Green serija, vendar je vec kot dovolj za normalno delo. Pa se cash ti ostane za kaj drugega. Ce pa rabis vse pokurit, potem pa kar Black varijanto - SATA2/3 nima neke veze in pri meni ne vpliva na nakup.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

lp

simon7426 ::

Ali ima kdo iskušnje s tem ali s čim podobnim.

http://direkt.jacob-computer.de/_artnr_...
Je ta škatla za dva diska, ki se lahko potem povežeta v raid1?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

sej pise spodaj v specifikacijah...
2 bay, raid 0, 1
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

simon7426 ::

simon7426 je izjavil:

Ali ima kdo iskušnje s tem ali s čim podobnim.


Hvala!

jest10 ::

Kdaj so se pa diski spet tako podražili?:8) V primerjavi s cenami v jeseni so 500GB ene 3-4EUR dražji, 1,5TB 5-10EUR dražji itd

Lion29 ::

Kako mislis.... valda se manjse kapacitete podrazijo, ker jih vec ne delajo... visje pa cenijo...
idealo.de 2TB za drobiž prek 70e
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

igor0203 ::

jest10 ::

Lion29 je izjavil:

Kako mislis.... valda se manjse kapacitete podrazijo, ker jih vec ne delajo... visje pa cenijo...
idealo.de 2TB za drobiž prek 70e

1,5TB, ter 1TB ne delajo več? Ja pa ja de...

Lion29 ::

jest10 je izjavil:

Lion29 je izjavil:

Kako mislis.... valda se manjse kapacitete podrazijo, ker jih vec ne delajo... visje pa cenijo...
idealo.de 2TB za drobiž prek 70e

1,5TB, ter 1TB ne delajo več? Ja pa ja de...


ok, sorry, sem se narobe izrazil... opuscajo izdelavo teh (postopoma), ker so osredotocajo na vecje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33563455 (42717) D3m
»

Trdi diski in cene ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110417 (7170) Dr_M
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533882 (14032) xyxyxyxy
»

Zunanji USB disk za filme (1-2TB)

Oddelek: Kaj kupiti
295586 (5029) Senna4ever
»

Nov dvoterabajtni disk iz Seagata

Oddelek: Novice / Diski
313979 (2947) MrStein

Več podobnih tem