» »

ide/sata na usb (hitro priklapljanje diskov)

ide/sata na usb (hitro priklapljanje diskov)

hokuto ::

Iščem najbolj priročno rešitev za priklapljanje ide/sata diskov, da mi ni treba vsakič, ko moram kakega testirat na drugem računalniku, ali s kakšnega starejšega kaj skopirat, telovadit s kabli v ohišju.

Na netu sem našel tole in tole, kar po opisu sodeč zgleda dokaj idealno za moje potrebe. Obstaja morda kakšna boljša rešitev? Ima kdo konkretne izkušnje s takimi kabli in ali je kakšen model še posebej priporočljiv? Predvsem mi je pomembno, da je zanesljiv, da ne prihaja do napak pri kopiranju, in pa da ni problematičen, da torej vsak disk, če le ni pokvarjen, lepo sodeluje z njim. Se morda kje pri nas dobi vantecov kabel (glede na nizko ceno nakup s postnino iz tujine ni najbolj racionalen)?

KTr1sk ::

Jaz sem naročil iz firbca tole iz ebaya
http://cgi.ebay.com/USB-2-0-to-IDE-SATA...
če bo delalo pa ne vem heh, ni mi jasno zdaj če je treba še vseeno napajalni kabel, verjtno že?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

fosil ::

Recimo tole
Tako je!

jest10 ::

fosil je izjavil:

Recimo tole

Tace stran od tega sranja! Pri prenosu podatkov iz diska v računalnik dela napake in kvari datoteke. Pa ni važno kateri disk priklopim ali v kateri računalnik prenašam.
In nisem edini s tem problemom

hokuto ::

hvala za opozorilo jest10, fosilov predlog sicer zgleda res primerno in točno to je bil glavni razlog za to temo, ker sem se bal, da bi znal marikateri takle gadget delat probleme. kdo z dobrimi izkušnjami s čim podobnim?

@KTr1sk
ja s tistim boš moral še ločeno poskrbet za napajanje. na dnu opisa ti tudi piše:
Note: AC power adapter is not included

sem gledal po ebayu že prej tudi jaz in za par funtov našel tudi take z napajanjem, samo ravno zaradi problemov kot jih je omenil jest10, sem malo zadržan glede teh noname izdelkov iz hongkonga.
doke!

fosil ::

Tace stran od tega sranja! Pri prenosu podatkov iz diska v računalnik dela napake in kvari datoteke. Pa ni važno kateri disk priklopim ali v kateri računalnik prenašam. In nisem edini s tem problemom

To misliš pri ide diskih? Probaj disk nastavit na slave, namesto na master.
Tako je!

jest10 ::

fosil je izjavil:

Tace stran od tega sranja! Pri prenosu podatkov iz diska v računalnik dela napake in kvari datoteke. Pa ni važno kateri disk priklopim ali v kateri računalnik prenašam. In nisem edini s tem problemom

To misliš pri ide diskih? Probaj disk nastavit na slave, namesto na master.

Karkoli dam je isto. Pri 4 različnih diskih in pri priklopu na različne računalnike

gokky ::

Jaz imam doma Conceptronica, ki sicer dela b.p., ne podpira pa informacij o S.M.A.R.T., zato ni tako uporaben, kot bi si želel. Če kdo ve za takega, ki ima še podporo za S.M.A.R.T. ga vabim k objavi.

feryz ::

jest10 je izjavil:

Tace stran od tega sranja! Pri prenosu podatkov iz diska v računalnik dela napake in kvari datoteke. Pa ni važno kateri disk priklopim ali v kateri računalnik prenašam.
In nisem edini s tem problemom
Jaz pa mislim, da si eden redkih s tem problemom in je to govorjenje zgolj zavajanje uporabnikov.
Pri svojem vsakdanjem delu uporabljam 4 take adapterje in vsi delajo BP.
Poleg tega lahko diske priklapljaš "v živo", kar je spet določena prednost (OK sata diske lahko tako ali tako, IDE pa malo težje).
Tisti, ki to rabi, si lahko komot omisli tak adapter.

jest10 ::

feryz je izjavil:

jest10 je izjavil:

Tace stran od tega sranja! Pri prenosu podatkov iz diska v računalnik dela napake in kvari datoteke. Pa ni važno kateri disk priklopim ali v kateri računalnik prenašam.
In nisem edini s tem problemom
Jaz pa mislim, da si eden redkih s tem problemom in je to govorjenje zgolj zavajanje uporabnikov.
Pri svojem vsakdanjem delu uporabljam 4 take adapterje in vsi delajo BP.
Poleg tega lahko diske priklapljaš "v živo", kar je spet določena prednost (OK sata diske lahko tako ali tako, IDE pa malo težje).
Tisti, ki to rabi, si lahko komot omisli tak adapter.

Prvi s teževami je že tukaj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Oddelek: Pomoč in nasveti
152803 (1927) Han
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595082 (4356) T-Mac
»

Ne zazna zunanjega trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
135656 (5377) MrStein
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514258 (11489) Dromar
»

Zunanje ohisje+pekac,tezave z bufferjem,a kdo ve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151028 (908) Realman

Več podobnih tem