» »

Zunanji USB disk za filme (1-2TB)

Zunanji USB disk za filme (1-2TB)

Senna4ever ::

Katerega mi priporočate, da bo zdržal 8 ur "laufanja" na dan, recimo 4 leta,
pa da bo čim tišji ?

Se obnesejo tudi "vstavki" (docking station) za SATA diske ? da enostavno (brez šraufanja) menjaš diske. A ne vem kako je kaj s hlajenjem, pa glasnostjo. Kako dolgo zdrži disk v taki napravci ?

Okapi ::

Katerega mi priporočate, da bo zdržal 8 ur "laufanja" na dan, recimo 4 leta,
Kateregakoli, ki ima 5 let garancije;) Da bi lahko za kakšnega rekli, da je bolj zanesljiv kot drugi, pa IMHO ni mogoče. Prav vsi se kvarijo. Vzameš enega green, s 5200 obrati, in to je to.

Docki za diske so zelo uporabni, če filme arhiviraš, se pravi imaš doma vedno več diskov. Jaz uporabljam Sharkoon duo (tak za dva diska).

O.

Senna4ever ::

Kateri od tehle se vam zdi primeren za celodnevno "ganjanje" filmov ?

WESTERN DIGITAL trdi disk 1,5TB USB - ELEMENTS
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
*Glede na nizko ceno sumim, da je notri GREEN 5900rpm serija diska noter, ki je
morda celo boljša za to opravilo kot BLACK (ker se BLACK zelo greje) ?

WD zunanji trdi disk 1.5TB - MY BOOK ELITE
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
* tule so morda že dali BLUE ali BLACK noter, ali kaj ? pa se ne grejejo ?

BUFFALO zunanji trdi disk LINKSTATION LIVE 1.5T
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...
* kakšna je pa ta firma BUFALO ? ji gre zaupat ? čigave diske ima noter ?

bluefish ::

Če se gre za hrambo filmov ipd., potem prvega.

Senna4ever ::

bluefish je izjavil:

Če se gre za hrambo filmov ipd., potem prvega.


Ne samo hrambo (na hladnem), ampak tudi (večurno) poganjanje iz njega. Zakaj se ti zdi boljsi 1. ?
So WD še vedno najbvoljsi ali lahko probaš tudi z Buffalo ipd.. ?

Alec999 ::

še en glas za WESTERN DIGITAL ELEMENTS 1,5TB. Super tih, minimalističen izgled + lučka na zadnji strani, da ne moti med gledanjem filma. V Leclercu ga imajo ponavadi v akciji.

Lion29 ::

hofer bo imel otvoritev trgovine v ivancni gorici 11.11., in tam imajo v ponudbi chili green zunanji disk 1,5TB, kjer je notri samsung ecogreen... jaz imam enga takega, sem dal pred meseci 120e... in lahko recem, da se fantasticno obnese, priporocam....

ne maram pa wD, ki rabijo vsaj 5s, da pridejo k sebi, ko ga kliknes


se link na ponudbo hofer
http://hofer.si/si/html/downloads/Otvor...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Wisor ::

Trenutno bi od WDja izogibu kot macek pa psa, diski so totalni fail od prozivajalca in cisto vse serije so zanic (sploh pa green), imel sem 2 pa sta oba crknila v pol leta....

kmetek ::

ob takih otvoritvah je preveč evforija, čakajo ure pred otvoritvijo in imajo po 1-2 kosa max :D

Lion29 ::

kmetek je izjavil:

ob takih otvoritvah je preveč evforija, čakajo ure pred otvoritvijo in imajo po 1-2 kosa max :D


cisto mozno... ampak sklepam, da bo cez kak teden tudi v drugih hoferjih v ponudbi, ker ze dolgo niso bili
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Senna4ever ::

Alec999 je izjavil:

še en glas za WESTERN DIGITAL ELEMENTS 1,5TB. Super tih, minimalističen izgled + lučka na zadnji strani, da ne moti med gledanjem filma. V Leclercu ga imajo ponavadi v akciji.


Bojim se da je notri GREEN serija, zato je tako tih :)
Kaj pa gumb za ugasnt ima spredaj ali zadaj ?
Kako ga iz TVja izklopis (ker ne mores odmountat kot na PCju) ? a kr ugasnes na gumb ? se ni še nikomur tako sesul ?

Alec999 ::

Notri je po vsej verjetnosti WD15EADS serija ... ja to je res WD Caviar Green.
Ampak kolikor gledam ima SATA 3 Gb/s vmesnik, 32 MB predpomnilnika, čeprav v trgovinah piše 8 MB.
Pod RPM piše "IntelliPower", kar pri WD pomeni, da prilagaja hitrost po potrebi od 5400 - 7200 rpm, zato je tako tih.

Specifikacija
Drobovje

Gumba za izklop nima -> minimalističen look all the way :))

Kako se obnese na TV-ju ti nevem povedat, ker gledam filme na računalniku in ga imam formatiranega na NTFS.
Zaenkrat deluje super.

NazgulRR ::

Še en argument zakaj Elements za hrambo filmov je to, da nima vgrajenega tistega nadležnega softwerja za backup (se ne da odstranit/zbrisat - google for more info) kot ga ima MyBook.

Če pa slučajno gledaš Seagate..pa poglej za Expansion serijo..isti razlog.

jest10 ::

Pod RPM piše "IntelliPower", kar pri WD pomeni, da prilagaja hitrost po potrebi od 5400 - 7200 rpm, zato je tako tih.

Hitrosti prav nič ne prilagaja;) Je kar lepo 5400rpm

Alec999 ::

ufff sem mal pobrsku pa zgleda, da WD s tem "IntelliPower" mal nateguje in je hitrost res 5400 rpm. :(

jest10 ::

No saj prenos je max nekaj čez 100MB/s, tako da je čisto vseeno, saj USB več kot 30MB/s ne prebavi. Samo je pa dostopni čas bolj bogi, kar pa je za zbirko filmov tudi nepomembno:P

LeQuack ::

Ni fora samo v počasnosti, WD Elements imajo samo 2 leti garancije. Če pa kupiš WD Black in ga daš v eno eksterno ohišje pa imaš 5 let garancije.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Gregor P ::

Meni po pravici povedano garancija čisto nič ne pomaga, če izgubim vse podatke na disku ... itak verjetno niti nočem več imeti diska tega podjetja :|

... dobro, če imaš firmo in se gre za nekaj deset ali sto diskov, potem seveda ne odreagiraš tako čustveno in ti tudi uveljavljanje garancije nekaj pomeni:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LeQuack ::

Zato pa imaš backup.
Quack !

Okapi ::

Kupiš dva diska s 5 letno garancijo in to je to. Noben disk ni tako zanesljiv, da bi lahko imel pomembne podatke na enem samem. Za filme se pa itak nima smisla pretirano sekirati, tako ali tako si si jih "sposodil", si jih boš pa še enkrat.:P

O.

Lion29 ::

lol@sposodil
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Splet je zgolj ena sama velika knjižnica človeštva:)

Nima kar vsak normalen potrošnik še nekaj TB diskov samo za backup; običajno imaš enega, pa še tega verjetno ne v zrcalni različici, zato ti garancija res ne pomaga kaj dosti, ko gredo enkrat vsi podatki "dokončno" po gobe; razen seveda za orientacijo pri nakupu, da proizvajalec očitno meni oz. "garantira", da se bo takšen disk pač manj kvaril; ni pa nujno.

Sicer je pa treba itak vsak novi disk (prav tako zunanji) naprej testirati z diagnostičnimi orodji; običajno se že takrat pojavijo težave in lahko disk zamenjaš še pred morebitno katastrofo.

Ravno danes sem prejel novi zunanji 2TB disk WD My Book Essential (za 116,03 evra s poštnino vred iz VB) in na prvi pogled je videti v redu; ga še nisem imel časa priklopiti:D Vidim pa, da ima po novem zadaj poseben gumb za vklop/izklop naprave (no, vsaj za mene je to nekaj novega glede na moje stare WD diske).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

neres ::

Po mojem se za 1TB+ velikosti že splača nabavit kako ohišje z USB 3. Grejo od okoli 20 EUR po Geizhalsu:
http://geizhals.at/eu/?cat=gehhd&xf=695...
Daš noter en poceni 2TB "green" disk:
http://geizhals.at/eu/a567146.html
In imaš za 100 EUR zunanji disk, ki je vsaj 2x-3x hitrejši kot z USB 2, kar pride prav če kopiraš dosti podatkov.

Lion29 ::

smem prasat, zakaj uporabljas geizhals, ce je idealo.de velik boljsi?
cist tko informativno...

drgaci pa dobis na extreme deal usb3 ohisja se ceneje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

neres ::

Nisem niti poznal idealo.de. Zakaj je veliko boljši?
edit: pokaže malo zadetkov na stran, kar mi ni všeč. se da to spremenit brez da bi se logiral? sicer pa mi deluje kar v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Gregor P ::

Meni se preprosto ne da več kupovati teh ohišij in diskov posebej za te sprotne zadeve, zato rajši kupim kar komplet, da lahko tudi vrnem komplet, če je kaj narobe. Ne rečem, če bi potreboval večje ohišje za malo več diskov, ali kaj podobnega. Seveda bi bila tudi prednost, da bi na takšen način lahko imel ohišje z več izhodi (tudi USB3, eSATA) itd. v tem primeru so namreč kompletne rešitve še dražje.

Sam grem tu in tam tudi na idealo.de kaj pogledat, ampak včasih se spomnim, da niso imeli cen recimo tudi trgovin iz VB ipd. (kot recimo na geizhalsu) a danes pokrivajo že večji del EU?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Lion29 ::

ne vem... vem samo, da za vse kar sem iskal sem dobil neprimerljivo vec zadetkov kot na geizhals .... pa tudi boljse iskanje ima...


drgaci pa zgleda, da se ne splaca vec kupovati mi tolko ohisij... se kupi diske posebej in max 2x ohisje, ce nucam tisti trenutek 2 diska... drgaci pa je sam 1 skozi prklopljen
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kmetek ::

neres je izjavil:

Po mojem se za 1TB+ velikosti že splača nabavit kako ohišje z USB 3. Grejo od okoli 20 EUR po Geizhalsu:
http://geizhals.at/eu/?cat=gehhd&xf=695...
Daš noter en poceni 2TB "green" disk:
http://geizhals.at/eu/a567146.html
In imaš za 100 EUR zunanji disk, ki je vsaj 2x-3x hitrejši kot z USB 2, kar pride prav če kopiraš dosti podatkov.


ptt je gratis?

LeQuack ::

kmetek je izjavil:

neres je izjavil:

Po mojem se za 1TB+ velikosti že splača nabavit kako ohišje z USB 3. Grejo od okoli 20 EUR po Geizhalsu:
http://geizhals.at/eu/?cat=gehhd&xf......
Daš noter en poceni 2TB "green" disk:
http://geizhals.at/eu/a567146.html
In imaš za 100 EUR zunanji disk, ki je vsaj 2x-3x hitrejši kot z USB 2, kar pride prav če kopiraš dosti podatkov.


ptt je gratis?


Saj imaš že pri nas ta ohišja:
Ohišje za trde diske LC-35USB3 8,89cm SATA2 USB3
Icybox IB-110STU3-B Docking Station, 2.5" & 3.5" SATA, USB 3.0
Icybox IB-250StU3-B zunanje ohišje, 2.5" SATA, USB 3.0, črno
Icybox IB-318StU3-B zunanje ohišje, 3.5" SATA, USB 3.0, črno
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Senna4ever ::

LeQuack je izjavil:


Icybox IB-110STU3-B Docking Station, 2.5" & 3.5" SATA, USB 3.0


Ravno v takem docking stationu mi je udletu WD black disk, in zdaj razmišljam ali je kriv disk, ali pa docking station ni dovolj zanesljiv za celodnevno ganjanje in ugašanje na gumbu zadaj (ker ga ne morem lepo odmountat, ker ga nimam priklopljenega na PCju, ampak direkt na TVju)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9711229 (2137) Rias Gremory
»

HDD to USB

Oddelek: Kaj kupiti
5737 (611) solatko
»

Škatla za dva trda diska (pogoj USB 3.0 in RAID-1)

Oddelek: Kaj kupiti
10845 (607) phoinix
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458576 (7692) wolf123
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33563511 (42773) D3m

Več podobnih tem