» »

Izšel Windows Live Essentials 2011

Izšel Windows Live Essentials 2011

Windows Live Photo Gallery

vir: Microsoft

Windows Live Mail

vir: Microsoft

Windows Live Messenger

vir: Microsoft
Microsoft - Pri Microsoftu so zadnji dan septembra po polletnem testnem obdobju najavili izid nove različice programskega paketa Windows Live Essentials 2011, ki vsebuje kopico novih in sveže prenovljenih aplikacij.

Windows Live Family Safety je orodje, namenjeno naprednejšemu varovanju otrok pred spletnimi nevarnostmi in z možnostjo oddaljenega nastavljanja in spremljanja poročil o aktivnostih dopolnjuje funkcije starševskega nadzora, vgrajene v sistem Windows.

Windows Live Mesh (prej Windows Live Sync) sedaj združuje tehnologiji Windows Live Mesh in FolderShare in omogoča sinhronizacijo datotek in nastavitev (Internet Explorer in Office) med računalniki (tudi med PC in MAC) in shranjevanje datotek v oblačno storitev SkyDrive (25GB brezplačnega prostora), ki omogoča dostop do podatkov od koderkoli. Mogoč je tudi oddaljeni dostop do domačega računalnika prek spleta.

Windows Live Movie Maker in Windows Live Photo Gallery se ponašata s prenovljenim, iz Office 2007 že dobro poznanim ti. ribbon vmesnikom, oba pa omogočata tudi enostavno nalaganje fotografij in videov na spletne storitve, kot so SkyDrive, Facebook, Youtube, Flickr,... Windows Live Photo Gallery vsebuje še močno izboljšano zaznavanje obrazov na fotografijah in možnost združevanja več fotografij v eno samo s tehnologijo Photo Fuse.



Windows Live Mail (naslednik poštnega odjemalca Outlook Express) in Windows Live Writer (orodje za enostavno urejanje in objavljanje prispevkov na spletnih dnevnikih) imata poleg ostalih novosti prav tako prenovljeni in poenoteni ribbon vmesnik, ki naj bi uporabnikom omogočal hitrejši in enostavnejši dostop do funkcij, ki jih v določenem trenutku potrebujejo.



Vidno je prenovljen tudi najbolj uporabljani program v paketu, Windows Live Messenger, ki v istem vmesniku ponuja integracijo med obstoječim sistemom za takojšnje sporočanje in največjimi socialnimi omrežji (Facebook, LinkedIn ter Myspace). Stopnja integracije je nastavljiva, tako da ni razloga za skrb za tiste, ki jim je koncept socialnih omrežij še nekoliko tuj.



Celotna zbirka je za operacijska sistema Windows Vista in Windows 7 že na voljo za brezplačni prenos v 48 jezikih, med katerimi je tudi slovenščina. Celo Microsoftu jo je tokrat zagodel geografski škrat, saj se slovenska različica skriva pod napisom "Slovenčina" (slovaščina).

80 komentarjev

«
1
2

hojnikb ::

Sam te reklame v oknu za pogovor so pa res ogabne.V prejšni verziji je bil vsaj text link..
#brezpodpisa

Blaz90 ::

Zato pa uporabiš A-patch, da se znebiš tega sranja...

Jst ::

Live Mesh, oziroma SkyDrive.

Sem uporabil ti storitev, da sem naložil nekaj albumov. In 25GB mi je kazalo za Slike, ko sem pa probal s podatki, pa je bila omejitev 2GB.

Kako je sedaj s tem?


--

Ali lahko uporabiš SkyDrive, da ti avtomatsko sinhronizira poljuben folder ali recimo MyDocs?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Live Mesh only for Vista & Win7. *sigh*
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

galu ::

Uh, ta novi MSN je mal čuden... Se bo treba navadit, je pa zanimivo da lahko FB tudi noter integriraš...
Tako to gre.

Arto ::

Ena uporabna za messenger: Če hočete staro glavno okno, mate zgoraj desno v kotu compact view gumbek.
Všeč so mi tabi.
Ni mi všeč da ni risanja :(

joebanana ::

galu je izjavil:

Uh, ta novi MSN je mal čuden... Se bo treba navadit, je pa zanimivo da lahko FB tudi noter integriraš...


Eh nič novga to je mel emesene pa pidgin že kake 2 leti nazaj...

xyxyxyxy ::

Edina in izjemno moteča stvar, ki me odvrača od namestitve novega MSN-ja, je ta, da ne omgoča več nadimkov, ampak samo pravo ime oz izmišljeno ime in priimek. Kakšna bedarija, fak! Nad tem se je pritoževalo mnogo uporabnikov, pa se ni do final verzije nič spremenilo.

hojnikb je izjavil:

Sam te reklame v oknu za pogovor so pa res ogabne.V prejšni verziji je bil vsaj text link..


A-patch odstrani vse. ;)

Arto je izjavil:


Ni mi všeč da ni risanja :(


Ni risanja? Lol, še en minus ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Relanium ::

Pač, sami si delajo svoj propad...

deadbeef ::

hojnikb je izjavil:

Sam te reklame v oknu za pogovor so pa res ogabne.V prejšni verziji je bil vsaj text link..

To se da izklopit..


Greš pod Options --> Messages --> Show expanded footer in conversation windows (ODKLJUKAŠ)

noraguta ::

jezus bog pomagi , še zmer ne dojamejo kaj je point geotaginga. sicer pa še kar vredu sam photo galery avtorje je za ustrelit. nomogoče bi se jih lahko lotil tud z ciklonom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

popravlja geotag slike(če se igraš znjo na mapi) , spreminja ga. in to brez da bi te opozoril.

pa tud z multipage tifom nikamo ne pride.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

barakus ::

Ko pošenem messenger setup mi samo javi "Could not start application". wtf?

darkolord ::

barakus: kateri OS?

barakus ::

win xp

noraguta ::

pa vsa sinhronizacija z telefoni gre še zmer prek spleta? sej vem da morjo exchange tud prodajat sam tole je dandanašnji smešn.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

barakus: zadeva deluje na Visti in 7. Bom dodal tole informacijo v novico.

barakus ::

Aha, hvala za informacijo.

System ::

Na Windows XP nedeluje?

barakus ::

Očitno ne.

System ::

Sramota, če je to res. Glede nato, da uporablja večji % ljudi Windows XP, kot pa Visto ter 7 skupaj.

noraguta ::

System je izjavil:

Sramota, če je to res. Glede nato, da uporablja večji % ljudi Windows XP, kot pa Visto ter 7 skupaj.

s si ti iz 60ih? jasno , da ni saj ne bojo podpiral 10 let starga osa. eno je forward compatibility drugo pa backward. hujš je , da je kriplasto.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

xyxyxyxy ::

System je izjavil:

Sramota, če je to res. Glede nato, da uporablja večji % ljudi Windows XP, kot pa Visto ter 7 skupaj.


Enkrat se bo moralo nehati, da folk preide na novejše sisteme. ;)

MrDelight ::

Čas je, da se Windows XP umakne na smetišče zgodovine.

Sicer pa novega Messengerja ne bom uporabljal vse do prihoda kompatibilnega Plus! dodatka, ki omogoča večkraten zagon programa. Pač uporabljam dva accounta, v katera sem rad prijavljen hkrati, tisti stari trik z MultipleInstances v registru pa tud ne dela več.

Zgodovina sprememb…

System ::

Smešno je kako se vam zdi prav in vse...
Kot sem rekel večina uporablja Windows XP, mu slučajno kaj manjka? Res nevem kaj več lahko naredi nek običajni uporabnik Windows 7, česar nemore na XP? To pomeni, da morajo zdaj vsi, ki želijo uporabljati ta klient zamenjati cel OS. Da se ne začnemo pogovarjat kaki FAIL je to.

Looooooka ::

MrDelight mas apatch in podobne programe, ki ti to lepo omogocijo :)

barakus ::

Kaj čem, če pa na win xp vse dela kot mora in čakam da krepne, samo se to ne zgodi.
Če bom presedlal bom res zaradi takih stvari kot je ta, torej ker ne bo več podpore itd.

System ::

To je skregano z logiko. :8) Microsoft pač more vsake toliko izdati nov OS, da proda čim več licenc. Tako je že od XP naprej.

mtosev ::

na racunalnik si namesti pingvina,da te zlobni Micro$oft vec ne jezi:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Res nevem kaj več lahko naredi nek običajni uporabnik Windows 7, česar nemore na XP?
Precej stvari, ampak ne bomo tukaj o tem, ker smo to že večkrat na dolgo in široko razložili (npr. v temle mojem prispevku), pa tudi na netu je veliko tega.

Relanium ::

Oprosti darkolord ampak:
-boljše upravljanje z okni
-nov taskbar
-Pinned applications
-Thumbnail previews
-Jump list
-Notification area
In drugo podobno klobsanje pač ni vredno nakupa nove licence in pika.
Skoraj tak kot da bi bral relamo iz hoferja, kjer ti naštevajo kaj vse zaboga stvar ima nakonc pa pogruntaš da nič pametnega ali pa uporabnega

No o uporabnosti se spet da razglabljat ampak ni to nujno potrebno sploh.

Mavrik ::

In drugo podobno klobsanje pač ni vredno nakupa nove licence in pika.


Tako kot se meni kot razvijalcu ne splača podpirat prastarega OSa, ko mi nov omogoča da isti kos programske opreme razvijem hitreje in ponudim več. Zato se pač WinXPja ne bo podpiralo več toliko.
The truth is rarely pure and never simple.

MrDelight ::

Ljudje božji tema je o Live Essentials 2011 in ne še en Win XP vs Win 7 fight. 8-O

Hvala za predlog Looooooka. ;)

System ::

Vse kar lahko narediš na Windows 7 lahko tudi na Windows XP. Gre se zato, da bo zdaj cel haufn ljudi šel piratizirat Windows 7 samo zaradi tega, da jim bo Messenger delal. Na koncu spoznamo, da je že skoraj 10 let star OS TOP še danes ter, da nam lahko še samo vizualne bombončke ponudijo. Gre se tudi zato, da so ZANALAŠČ "izklopili" možnost delovanja na XP, samo zato, da bi narasla prodaja 7.

darkolord ::

Relanium je izjavil:

Oprosti darkolord ampak:
-boljše upravljanje z okni
-nov taskbar
-Pinned applications
-Thumbnail previews
-Jump list
-Notification area
In drugo podobno klobsanje pač ni vredno nakupa nove licence in pika.
Skoraj tak kot da bi bral relamo iz hoferja, kjer ti naštevajo kaj vse zaboga stvar ima nakonc pa pogruntaš da nič pametnega ali pa uporabnega

No o uporabnosti se spet da razglabljat ampak ni to nujno potrebno sploh.
Seveda si vzel šest stvari s seznama 1000 novosti in reku "zarad teh parih se pa že ne splača!"

Sicer pa, ti uporabljaš Win95 ane? Ker med 95 in XP je še manj razlik k tlele...

darkolord ::

System: v bistvu ne drži nič od tega, kar si povedal.

MrStein ::

9x se je zrušil že, če si ga grdo pogledal.
Razlika med 9x in XP je... ma to sploh nista izdelka iste kategorije, da bi ju primerjal.
En je OS, drug pa igračka za male otroke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Relanium ::

darkolord je izjavil:

Seveda si vzel šest stvari s seznama 1000 novosti in reku "zarad teh parih se pa že ne splača!"

Sicer pa, ti uporabljaš Win95 ane? Ker med 95 in XP je še manj razlik k tlele...

Vzel sem par tistih ki so najprej butnile v mene kot tarčo oglaševanja. Se menda oglašuje najboljše stvari najbolj opazno, ali ne?
Drugače imam Win7 ja, ampak imam MSDN licenco, ker pač jo lahko imam - kupil je nebi. Nikoli.
Seveda imam to v dualbootu z pingvinom ampak to je že druga tema.

Edit:
Edin stvar ki jo sicer imam za pohvalit napram XPjem je nameščanje gonilnikov. Ampak to je pač samo ob namestitvi sistema ponavadi.
Še vseeno ni vredno jaz pravim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

wooted ::

ej se to sam men dogaja da microsoftova stran ne dela?

darkolord ::

Se menda oglašuje najboljše stvari najbolj opazno, ali ne?
Ne. Tle se "najbolj opazno" oglašuje tisto, kar ljudje najprej opazijo - vmesnik. Navadnih userjev npr. ne zanimajo izboljšave v jedru (ki jih je precej), saj niti ne vedo, kaj to je...

lopov ::

A kdo ve če "Windows live mesh" še vedno vsebuje tudi remote desktop?

V beta verziji "Live Sync" je bilo to odstranjeno in ob namestitvi se je odstranil Live Mesh (stari, samostojna namestitev ki dela z XP, Visto in W7).

Če je to samo preimenovani Live Sync pol FU ... inferioren v primerjavi z Live Mesh!

Odgovrjam sam sebi ... isto "sranje" kot live sync ... http://windowsteamblog.com/windows_live...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

System ::

darkolord, saj to je to, nikogar od povprečnih uporabnikov ne zanima koliko hroščev so popravili v jedru. Vglavnem, če daš nekemu laiku Win 7 in XP nebo opazil razlike razen to, da je vizualno lepši. Če pa daš nekemu fanu pa bo sigurno naštel več 1000 novosti, ki so pa kot npr: nov taskbar.
+ Pomoje je čas, da Messenger počasi zamre.

techfreak :) ::

System je izjavil:

+ Pomoje je čas, da Messenger počasi zamre.

Zaenkrat ni dobre alternative. Je kar nekaj alternativ, vendar v smislu uporabnikov je Messenger zaenkrat najboljši (ima največ uporabnikov).

System ::

Ciljal sem bolj na kakšen Facebook.

Jst ::

Live Mesh, oziroma SkyDrive.

Sem uporabil ti storitev, da sem naložil nekaj albumov. In 25GB mi je kazalo za Slike, ko sem pa probal s podatki, pa je bila omejitev 2GB.

Kako je sedaj s tem?


Si bom sam odgovoril.

25GB je namenjeno za slike in video, 5GB pa za druge podatke. Škoda. 30GB ali pa vsaj 25GB bi z veseljem uporabljal za backup projektov in nekaj ostalih stvari.

Saj 5GB je dovolj za osnovne stvari, samo potem moraš paziti, da ne pomešaš vsega (različne verzije programov in dlljev). KOlikor se poznam, bi si napravil preveliko zmedo, da bi se varno lotil tega.

Bom raje še naprej uporabljal Crashplan, ki je letno okoli 50EUR, unlimited storage.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

slitkx ::

Večni nezadovoljneži, članek je WLE 2011 in ne o vašem jamranju. Upoštevajte to.

Meni je nov paket všeč in bom v uporabo skušal prepričati čimveč ljudi.

darkolord ::

darkolord, saj to je to, nikogar od povprečnih uporabnikov ne zanima koliko hroščev so popravili v jedru. Vglavnem, če daš nekemu laiku Win 7 in XP nebo opazil razlike razen to, da je vizualno lepši
Sej praktično nihče niti ne ve, kaj bi rad. Vsakdo pričakuje od vsake naslednje verzije nekakšno revolucijo, hkrati pa ta isti pričakuje, da bo vse na istem mestu, kot je bilo v prejšnji različici (saj je tega navajen!) in da bo vse delovalo enako. Hmmmm...

MrStein ::

darkolord je izjavil:

Se menda oglašuje najboljše stvari najbolj opazno, ali ne?
Ne. Tle se "najbolj opazno" oglašuje tisto, kar ljudje najprej opazijo - vmesnik. Navadnih userjev npr. ne zanimajo izboljšave v jedru (ki jih je precej), saj niti ne vedo, kaj to je...

To je ST, torej ne ravno navadni userji. Na onem tvojem linku pa kar UI spremembe naštevaš (večinoma).
Ki se jih 90% lahko doda na XP tudi.
Torej ko odmislimo to, kaj ostane?
Je za to vredno vzeti v zakup minuse?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Na tistem "mojem linku" sem tudi napisal, zakaj sem (v glavnem) UI spremembe našteval. To je ST, ker je še vedno velika večina navadnih userjev. Pa še tisti, ki niso, razmišljajo enako - "UI odmislimo, jedro odmislimo (koga to briga, itak mi vse dela), dodatna orodja odmislimo, malenkosti odmislimo, ... , aha kaj pa pol sploh še ostane? vidiš, čist nič!"

Samo o novostih v jedru v Visti (ki so se vse prenesle v sedmico), sem pred leti napisal dve novici (pa še to je samo majhen izbor). Pa o ostalem je tudi bilo že debatirano podolgem in počez. Smo ugotovili, da se za vsakogar najde nekaj...

Celo sliko je potrebno gledat. Če vzameš npr. en avtomobil, pa gledaš, kaj se je spremenilo v posameznih generacijah, vidiš, da navidezno nič kaj posebnega - med Golf II in Golf VI je pa že hudičevo velika razlika...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Slovenski Dropbox"

Oddelek: Pomoč in nasveti
93324 (2106) b3D_950
»

Microsoft osvežuje Windows Live

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
146365 (3528) KTr1sk
»

Google Drive prihodnji teden?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4718311 (14533) carota
»

Izšel Dropbox 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5214804 (12291) Gandalfar

Več podobnih tem