» »

Težave z računalnikom

Težave z računalnikom

dejanzor ::

Pozdravljeni,

Imam težavo glede mojega računalnika.Par dni nazaj me je začela zajebavat slika.Računalik se normalno prižge,samo slike ni na monitorju.Poskušal sem to grafično vstavit v drug računalnik in je delovala normalno.Res ne najdem težave v čem je problem.Hvala vam za pomoč.

Ime matične plošče:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...


Lp,dejan

cinkaCR7 ::

Matična je šla.

dejanzor ::

misliš da je res matična šla?

cinkaCR7 ::

Če se ventilatorji vrtijo in grafična dela 100%, je matična zanič.

dejanzor ::

jao jao to je najslabše kar sem lahko pričakoval,sam zanima me kaj je na matični zanič da bi lahko mogoče popravil.

cinkaCR7 ::

Poglej na matični, če so napihnjeni kondenzatorji. Lahko je seveda tudi kaj drugega.

dejanzor ::

niso napihnjeni nikjer, sam nevem kako bi popravil to.

cinkaCR7 ::

Popravljanje matičnih ni kar tko, sploh ne, če ne veš kje začeti. Najbolj zanesljiva in najhitrejša rešitev bi bila nakup nove, oz. napiši tvojo konfiguracijo, da se vidi ali je sploh vredno kaj vlagat v ta comp.

dejanzor ::

konfiguracija je
2600 AMG
512 rama
9200 ati radeon
80G disk

to je za brata komp

Batko666 ::

Tudi meni se je to dogajalo, nesel sem ga na servis in ugotovili da s procesorjem ni nič narobe. Težava je bila v monitorju in sicer so kondenzatorji šli v pm*
Tako, da pelji ga na servis in tam ti bojo zamenjali kondenzatorje. Mimogrede, plačal sem 25EUR.
LP

dejanzor ::

ja samo če pa na monitorju vse gori lučke pa vse pa se napiše no video input...

DeeCoy ::

Batko666 je izjavil:

Tudi meni se je to dogajalo, nesel sem ga na servis in ugotovili da s procesorjem ni nič narobe. Težava je bila v monitorju in sicer so kondenzatorji šli v pm*
Tako, da pelji ga na servis in tam ti bojo zamenjali kondenzatorje. Mimogrede, plačal sem 25EUR.
LP


Dej prosim nehaj s takimi bedarijami kle gor... ne more monitor vplivat na startup računalnika, edin če dela kratek stik...


Lahko da so šli kondenzatorji na plati. Daj jo pomerit nekomu, ki se spozna na elektriko(naj pomeri kapacitivnost kondenzatorjev) pa boš videl če so šli kondenzatorji.. Drgače mam pa js ZELOOO slabe izkušnje z Asrockom.. Doma 1 plata z popolnoma istim problemom, eno prijateljevo sem komaj spravil v delujoče stanje.. v glavnem, čisto vsaka najmanša stvarca ki je narobe, moti to plato..

dejanzor ::

deecoy hvala ti za odgovor,sedaj bom vzel vse vn in jo malo spihal pa nazaj priklopil vse,mogoče bo pa delalo

Valentin ::

Eventuelno bi bil lahko tudi RAM...

dejanzor ::

glih kar sem vzpostavil sliko,ampak raunalnik se prižge,sedaj pa nevem kaj je drugo narobe.Kar šrkcne v računalniku pa zašteka vse skup,in ga ponovno zaženem pride v windowse gledam 2-3 min na internetu in zaštekne vse skup? Ali je mogoče disk pokvarjen? Sem probal z formatiranjem,ko pridem do tiste faze formatiranje računalnik zmrzne?

DeeCoy ::

pri meni POPOLNOMA ENKAKI simptomi, samo da zašteka že ob nalaganju winsow.. rekli so, da če je vse drugo vredu, so skoraj 100% kondenzatorji

dejanzor ::

no sedaj nekak deluje rač celoten dan je bil prižgan in deluje,upajmo da bo še dolgo delalo :)

Hvala za pomoč fantje

DeeCoy ::

vnaprej povem, da ne bo dolgo delalo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517879 (6625) solatko
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193769 (3399) GrimReaper
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283192 (2235) cortez
»

računalnik ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
81150 (1044) ABX
»

2x razgnalo napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101046 (864) AngelOfDeath

Več podobnih tem