» »

Stavka

Stavka

««
10 / 11
»»

Keyser Soze ::

Čaki, zakaj jih pa to zdej moti?

A ni en, nedolgo nazaj, glih v tej temi nekaj nos vihal nad dolžnostjo spoštovanja dogovorov? Oz. se mu je za to gladko jebalo. Češ, al deli al pa ne deli, kar se tiče pa obljub, pa bodo al pa ne bodo izpolnjene.

P.S.: No, sej se bo počas pokazal. Tole "cankarjanstvo" Slovencev in njih pričakovanje, da vsi zavedno sledimo temu zgledu.
OM, F, G!

djordjevic ::

Keyser Soze je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Oglasil sem se, ker je Keyser Soze napisal, da smo za vse v tej državi itak krivi kradljivi privatniki. ;)

A, a ti se potem lahko oglasiš, jaz naj bom pa tiho, ko se vsak dan, povsod piše kako javni sektro nič ne dela.

Je OK če jaz požiram tak drek non stop, če pa enkrat en analogijo potegne na privat sektor (ki, roko na srce ni dost boljši - reči, če si upaš, da ne poznaš nikogar, ki ne odira države kjer se mu le pokaže šansa in ob tem ne čuti slabe vesti, ker, hej, saj je država pustila luknjo, jo je treba izkoristit), je pa ogenj v strehi in je takoj treba začet skakat v luft, ker se govori čez čast "vsemogočnih" na račun katerih vsi živimo.

Get a grip! Noben ni nedolžen in vsi, tako javni kot privat, gredo tako globoko v skupno vrečo, kot lahko. Vsak se pa zna zelo dobro fejkat, češ jaz pa že nisem kriv za nič.


Keyser, sem prvi zato, da se začne izvajat poostren davčni nadzor nad privatniki. Prvi! Na določenih področjih, kot so razna malarija, parketarstvo, polaganje ogrevalne tehnike in še kje se naredi v grobem 60-70% stvari brez računa! Kar je z vidika države katastrofe. Ampak po drugi strani pa moraš razumeti tudi, da je veliko s.p.-jev, ki se ukvarjajo s storitvenimi dejavnostmi - marsikdaj zato, ker je to poleg avtorskih in podjemnih pogodb dejansko edina organizacijska oblika, ki ti omogoča kolikor tolikor normalno poslovanje. In večina teh ne upili niti centa, ker ga praktično niti ne more. Država te s.p.-je kao 'spodbuja' (kar je samo po sebi povsem ok, ampak s tem na dolgi rok dejansko znižuje povprečno plačo in standard zaposlenosti, čeprav se tega mogoče ne zaveda - face it, vsi niso za podjetništvo), podjetja pa so skrajno vesela, ker te zreducirajo na enkrat mesečno plačan račun in nimajo s tabo nobenih drugih obveznosti, ki načeloma izhajajo iz delovnega razmerja, četudi je tvoj opis dela lahko praktično enak delu nekoga, ki je redno zaposlen. Da bi ti načeloma morali zato plačevati vsaj prispevke, pustimo ob strani. Ne, izplačajo ti nekoliko višji bruto, kot bi v neki normalni državi in normalni ureditvi za delo, ki ga opravljaš, morali neto z vsemi ugodnostmi vred. Pa da ne bo pomote, se ne pritožujem preveč, ker nisem revež in vedno nekako zvozim, čeprav država od mene 15. terja plačilo vseh terjatev, račune pa dobim plačane z desetdnevnim zamikom, recimo. Praktično edina prednost, ki jo imaš kot s.p. (poleg tega, da se lahko cele dneve praskaš po jajcih, itak), je, da lahko izstaviš račun več naročnikom. In potem plačaš državi DDV, preden dobiš plačano storitev. Če sploh jo dobiš. Pa še nekaj - sem absolutno proti etiketiranju celotnih skupin; v nobenem postu nisem enega uslužbenca v javnem sektorju označil za parazita, zato se mi zdi pošteno, da tudi mene nihče kar vnaprej ne obtoži za tatu. Hough, I have spoken.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zeberdee ::

Kot sem rekel. DDVja, prispevkov... Državi ne mislim plačati. Jebite si mater, jaz od svojega jurja, ki ga trdo zaslužim preko spja, plačam... 20% DDVja, 180 EUR prispevkov... Vsega skupaj torej... Nekaj čez 360 EUR.

Majhni ekonomski subjekti niti pod razno ne moremo rasti. In ne moremo zapustiti varne službe, odpreti enega novega delovnega mesta, ki bi ga lahko tisti iz uprave ali tisti na zavodu zasedli.

djordjevic ::

Mhm, naslednji dan pa izvršba. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

poweroff ::

Zeberdee je izjavil:

Kot sem rekel. DDVja, prispevkov... Državi ne mislim plačati. Jebite si mater, jaz od svojega jurja, ki ga trdo zaslužim preko spja, plačam..

Right!

Tudi jaz ne bom več plačeval prispevkov.

Če bo pa kdo kej sikal, pa sam puško v roke pa anarhija...

Ali kako že?
sudo poweroff

Keyser Soze ::

@djordjevic
Kot sem že povedal. Skoz poslušam, kako JU nič ne delajo. In sori, ne bom pol šparal jezika pri privatnikih. Če je tako kot pravijo v javnem sektorju, potem je IMO še slabše v privat.

Če se pa že postaviš na noge, ko začnejo etiketirat "tvojo grupo", pa bodi tolk konsistenten pa reč še kakšno, ko etiketirajo druge grupe.

@Zeberdee
Ja revež bogi. Ker si edini v celi Sloveniji ki plačuje prispevke. Kot je že bilo omenjeno v tej temi, pa če povzamem. Upam, da živiš v Kočevskem Rogu, brez dostopa do javne infrastrukture oz. se strogo ogibaš uporabi le te?
OM, F, G!

djordjevic ::

Keyser Soze je izjavil:

@djordjevic
Če se pa že postaviš na noge, ko začnejo etiketirat "tvojo grupo", pa bodi tolk konsistenten pa reč še kakšno, ko etiketirajo druge grupe.

Ne terjam od tebe, da greš preverjat moje izjave po vseh temah, sem pa vsaj v temi Možnosti nakupa stanovanja pošteno stopil v bran 'parazitom', kakor je skozi celotno temo eden uporabnik klical javne uslužbence. Toliko o tem, da ne vidim dlje od svoje riti. Sem pa tudi razdelano napisal, zakaj (v veliki meri) stavke ne podpiram, zato bodi dovolj do naslednje provokacije.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zeberdee ::

Ja, ampak jaz jih najprej plačam pri redni plači. Potem pa plačam še od tiste dejavnosti, ki je popoldanska 40%. In ker gre za tako dejavnost, da razen z mahinacijami stroškov v bistvu ni, potem plačam še dodatnih 22%.

Pa ne me narobe razumeti, jaz z veseljem plačam prispevke od redne plače. Tako kot vsak. Ampak zaradi tega, ker ustvarjam več, ker ustvarjam delovne mesta procentualno veliko večje stroške, kot tisti, ki samo sedi na delovnem mestu.

To je narobe svet.

Double_J ::

Jasno, otroke bomo učili doma, po ulicah bomo imeli vaške straže, zdravile nas bodo babice, socialno podporo bomo ukinil nepotrebnim nesposobnežem, meje nam lahko čuvajo sosedski narodi in kdo za vraga dandanes potrebuje sodišča, če je pa krvno maščevanje FTW. Važno, da bo tisti leni, ušivi birokrat brez hrane ostal, ane?


Sej ko bodo brez hrane, bodo hmalu zelo poceni delali vse to.
Dve šivanki...

djordjevic ::

Zeberdee je izjavil:

Ja, ampak jaz jih najprej plačam pri redni plači. Potem pa plačam še od tiste dejavnosti, ki je popoldanska 40%. In ker gre za tako dejavnost, da razen z mahinacijami stroškov v bistvu ni, potem plačam še dodatnih 22%.

Pa ne me narobe razumeti, jaz z veseljem plačam prispevke od redne plače. Tako kot vsak. Ampak zaradi tega, ker ustvarjam več, ker ustvarjam delovne mesta procentualno veliko večje stroške, kot tisti, ki samo sedi na delovnem mestu.

To je narobe svet.

Sej, se spomnim krilatic enega bivšega financministra, in sicer menda ravno Bajuka (preden so šli v davčno reformo, ki je razbremenila bolj ali manj samo prejemnike kapitalskih dobičkov in ta zadnji razred, ostale pa bolj en K): Ustvarjamo okolje, v katerem bodo tisti, ki bi radi več delali, za to tudi ustrezno nagrajeni. Mhm, z višjimi davki. Pri čemer bi rad omenil še to, da ne vem, ali je morda kriva že časovna distanca ali pa dejstvo, da je sedanji minister (vsaj tako je videti, nisem ekonomist niti od daleč) bolj kilav. In se mi skorajca kolca po Bajuku.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

http://24ur.com/novice/slovenija/ta-ago...

Zdej je pa še to. Pahorjev avion napadli teroristi-vsaj predvidevam.

Keyser Soze ::

djordjevic je izjavil:

Ne terjam od tebe, da greš preverjat moje izjave po vseh temah, sem pa vsaj v temi Možnosti nakupa stanovanja pošteno stopil v bran 'parazitom', kakor je skozi celotno temo eden uporabnik klical javne uslužbence. Toliko o tem, da ne vidim dlje od svoje riti. Sem pa tudi razdelano napisal, zakaj (v veliki meri) stavke ne podpiram, zato bodi dovolj do naslednje provokacije.

Niti mi ni potrebno preverjat drugih tem. Ker ta pogovor ne teče v tistih temah.

Če se pa v tej temi zapičiš v mojo izjavo, pa pričakuj odgovor složno s tematiko te teme in z mnjenji izraženimi v tej temi. Drugje izražena stališča me ne brigajo. Jasno, je tudi moje stališče tule not podano v okviru teme in v njej izraženih mnenj.

Upam, da je sedaj dokončno jasno, kaj obsega najin spor. In s tem je tole dokončno zaključeno tudi z moje strani.

@Zeberdee
Ko bi le razumel kaj je poanta tvojega posta (po pravici povedano določenega dela tvoje izjave ne razumem najboljše, ker verjetno kje manjka kakšna vejica - najmanj)?
OM, F, G!

.:joco:. ::

Seveda javna uprava potrebuje sposobne, delavne in dobro plačane ljudi. Če sposobni niso dobro plačani, raje zbežijo drugam, ostajajo pa samo tisti, ki so nesposobni najti zaposlitev drugje.
Ampak naj se najprej prevetrijo pogoji pri zaposlovanju, odpuščanju, preverjanju učinkovitosti zaposlenih ipd. Odpustit manj učinkovite, potem pa se lahko nagrajuje učinkovite.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Pšenični ::

"Seveda javna uprava potrebuje sposobne, delavne in dobro plačane ljudi. Če sposobni niso dobro plačani, raje zbežijo drugam, ostajajo pa samo tisti, ki so nesposobni najti zaposlitev drugje.
Ampak naj se najprej prevetrijo pogoji pri zaposlovanju, odpuščanju, preverjanju učinkovitosti zaposlenih ipd. Odpustit manj učinkovite, potem pa se lahko nagrajuje učinkovite."

Javna uprava zaposluje večinoma po zvezah. Tko da o kakšni učinkovitosti ne more bit govora.

Keyser Soze ::

Pšenični je izjavil:

Javna uprava zaposluje večinoma po zvezah. Tko da o kakšni učinkovitosti ne more bit govora.

Mhm, al si pa mogoče ti nesposoben (nimaš primernih znanj) dobit službo v javni upravi pa so pol krive "veze"?

Vsaka tolažba je dobra za tvojo psiho, ampak kaj ti to pomaga v realnosti?
OM, F, G!

49106 ::

Če bi 2/5 slovenije z veseljem sprejelo vašo službo in plačilo tako kot je, pomeni da je nekaj hudo narobe z stavkajočimi.

poweroff ::

Saj bi večina Slovencev tudi z veseljem sprejela službo direktorja uprave Petrola in plačilo tako kot je. Vprašanje pa je, če so za tako delo tudi usposobljeni...
sudo poweroff

49106 ::

Nikjer nisem zasledil, da bi direktor uprave petrola stavkal =)

djordjevic ::

And the avalanche keeps on getting bigger:
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/ene...

Kar je pri vsem skupaj najbolj perverzno, pa je že sam refleks, da je treba hitro napovedat stavko, da ne bi mogoče bil kdo ob službo. Pol pa se loti reorganizacije javnega sektorja, če ti ob vsaki napovedi zagrozijo s stavko! Pa še ena, ki bi jo izustili zlobni jeziki: Če so vsi zaposleni v energetiki nepogrešljivi, se najbrž ni treba nikomur bat za delovna mesta. >:D Zanima me samo, na koga se lahko potem obrnem, ko/če bom zaradi jemanja elektrike imel izpad dohodka na mesečni ravni in nedoseženo normo. Mi bo država obračunala kaj manjše prispevke? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

49106 ::

Sj pravm, da tiste, ki ne cenjo dela, katerega bi 2/5 slovencev z največjim veseljem sprejelo, si tega enostavno ne zasluži.

Keyser Soze ::

djordjevic je izjavil:

Kar je pri vsem skupaj najbolj perverzno, pa je že sam refleks, da je treba hitro napovedat stavko, da ne bi mogoče bil kdo ob službo. Pol pa se loti reorganizacije javnega sektorja, če ti ob vsaki napovedi zagrozijo s stavko! Pa še ena, ki bi jo izustili zlobni jeziki: Če so vsi zaposleni v energetiki nepogrešljivi, se najbrž ni treba nikomur bat za delovna mesta. >:D Zanima me samo, na koga se lahko potem obrnem, ko/če bom zaradi jemanja elektrike imel izpad dohodka na mesečni ravni in nedoseženo normo. Mi bo država obračunala kaj manjše prispevke? >:D

BMK če odpuščajo. Naj zaradi mene. Tud v državnem sektorju. Če bodo pri tem gledali storilnost in pomembnost (nujnost) delovnega mesta.

Me pa briga če nekaj obljubijo, potem pa bleknejo "ne bomo dal, ker ni dnarja", v isti sapi pa zaganjajo pare za razne "pasje procesije", ipd.

P.S.: Sem omenil par strani nazaj, če je kdo pobaral Pahorja al bo na svojem kabinetu, vzorčno ostalim,pokazal kako je ena tretjina (?) JU preveč. Pa so se vsi butaste nardil. Tud novinarji. Najlažje je tako, pa populizem naprej zganjat.
OM, F, G!

lexios ::

Sj pravm, da tiste, ki ne cenjo dela, katerega bi 2/5 slovencev z največjim veseljem sprejelo, si tega enostavno ne zasluži.


Se pravi, da si 9/10 slovencev (oz. večina, ki nikoli ni delala v javnem sektorju) tega dela tudi ne zasluži, ker ga že sedaj ne ceni? Drug problem je pa najti 100.000 usposobljenih ljudi, ki bi delo, ki bi ga 2/5 slovencev po tvojem z največjim veseljem sprejelo, za enako plačilo opravljalo. Hja, kak hišnik bi najbrž tudi z veseljem bil poslanec! Kdo mu brani?

globoko grlo ::

kayser, kaj si hotu s tem povedat?
A da je JU oz. država poskrbela za infrastrukturo? Mogoče v Kočevskem rogu (vojska + policija), drugje so pa ljudje kr smi kopal.
@Zeberdee
Ja revež bogi. Ker si edini v celi Sloveniji ki plačuje prispevke. Kot je že bilo omenjeno v tej temi, pa če povzamem. Upam, da živiš v Kočevskem Rogu, brez dostopa do javne infrastrukture oz. se strogo ogibaš uporabi le te?


Pa v JU je preveč zaposlenih. PIKA! Ogromno jih sedi na riti in jebe podrejene, naredijo pa nič, ker jim nič ni treba. Oz. se dela po liniji najmanjšega upora in se samo preklada zadeve.

Pa JU naj bi omogočala razvoj itd. Bull shit! JU izumlja predspise kako jebat državljane in podjetnike!

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Pšenični je izjavil:

Javna uprava zaposluje večinoma po zvezah. Tko da o kakšni učinkovitosti ne more bit govora.

To veš al samo nabijaš?

Ti bom jaz povedal, nabijaš, da boli. Veliko, če ne večina javnih zavodov, ja to je tudi javni sektor, zaposluje tako, da če hočeš sploh pomisliti na službo, boš najprej delal kot prostovoljec, dokazal, da kaj znaš in nato dobil službo - če. Druga varianta so projekti, večinoma financirani od zunaj. Na teh projektih se zaposli ljudi za čas projekta in nič dlje, če so res dobri in jih res rabijo, jih mogoče, ampak res samo mogoče, po končanem projektu zaposlijo, če se da, če lahko dobijo delavno mesto...
Tko da, ne seri v prazno.

Še enkrat, tale stavka je pokazala, zakaj lahko vsaka mona serje po nas. Tri četrt države nabija, kako bi bilo treba te javne zajedalce potolčt, jih nagnat, jim vzeti plače, ker eni pač še tega nimajo, bla bla bla. Če jaz nimam, ne boš niti ti mel. Namesto da bi, ker nesposobni politiki kršijo vse, kar se kršiti da, šli VSI na cesto in jih odnesli z mizami vret.

PS: en predlog, če je tak finančni drek, naj VSI izvoljeni politiki delajo za povprečno plačo, naj bodo prvi, ki si bodo rit zavezali, za vzor. Mal se mi zdi, da bi hude milijone prišparali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

CoolBits ::

Moja je poslala vlogo na upravno enoto kjer je blo delovno mesto fraj... ima višjo šolo končano, kakor zahtevano...
Sprejeli so pa eno prijateljico od zaposlene, ki ima samo srednjo šolo končano...
Kako to?

Ti jaz povem kako to... delo je bilo že oddano samo razpis pa mora vseeno bit pač...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

globoko grlo ::

V JU se zaposluje po zvezah. Poznam take primere in mi ne govort drugače.

Verjetno se tukaj pizdite oz. branite JU bolj povprečni delavci? Pa ne mislim nič slabega. Verjetno nimate po par K evrov za "svetovanje".
In ker poznate JU, veste, koliko takih parazitov žre denar, ane.
Pa stavkajte proti temu, naj odpustijo oz. racionalizirajo JU, pa bo več denarja za ostale tapridne.

madmitch ::

globoko grlo je izjavil:

V JU se zaposluje po zvezah. Poznam take primere in mi ne govort drugače.

Verjetno se tukaj pizdite oz. branite JU bolj povprečni delavci? Pa ne mislim nič slabega. Verjetno nimate po par K evrov za "svetovanje".
In ker poznate JU, veste, koliko takih parazitov žre denar, ane.
Pa stavkajte proti temu, naj odpustijo oz. racionalizirajo JU, pa bo več denarja za ostale tapridne.


OK, mal se posipam s pepelom, jaz govorim o javnem sektorju, ti o javni upravi, razlika je ogromna, vsekakor.
Hja, za javni sektor imam dost navadno izobrazbo, dipl. univ. piše spredaj. Kakšno svetovanje pa imaš v mislih?

Mimgrede, pri meni je delal poba, ki je neprestano jamral, da za tako delo, kot ga opravlja, v Nemčiji dobi skoraj dvojno plačo. Slučajno je tako naneslo, da je šel lahko v Nemčijo tudi delat, ker smo skupaj delali projekt. Konec drugega tedna, ko je prišel za vikend domov (prvi vikend so delali), ni niti omenil, kako dobro plačo imajo gor. Seveda majo dobro, če pa delajo ko konji. Emmm, to je "realni sektor", ne javni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

globoko grlo ::

Kakšno svetovanje pa imaš v mislih?


razno razni svetovalci direktorjev, uprave ipd
Preveč škodljivcev je prisesano na proračun!!! In zato stavkajte oz. naredite red v svojih vrstah, ane.

Tako pa najebejo še tisti v realnem sektorju, ki dejansko imajo delo in bi delali.

Lahko pa vsi štrajkamo, davkov ne plačujemo več, a pol boste tut jokal, da vam država neče plač izplačat?

Keyser Soze ::

CoolBits je izjavil:

Moja je poslala vlogo na upravno enoto kjer je blo delovno mesto fraj... ima višjo šolo končano, kakor zahtevano...
Sprejeli so pa eno prijateljico od zaposlene, ki ima samo srednjo šolo končano...
Kako to?

Ti jaz povem kako to... delo je bilo že oddano samo razpis pa mora vseeno bit pač...

Aja? Zaposlili so kandidata, ki ne izpolnjuje pogojev za zasedbo DM? Če dejansko veš za tak primer, potem ga komot prijaviš na ustrezne inštitucije. Sam mal je treba pogooglat pa je. Take je še najmanjši problem skenslat, za katere je že iz pregelda dokazil evidentno, da ne izpolnjujejo pogojev. Pa bo morala ga. vrnit vse nezakonito izplačane plače, pa še postopek bodo moral ponovit. Plus, predstojnik oz. odg. oseba bo verjetno morala plačat globo. Če že hočeš nagajat.

Bom pa povedal en hipotetičen primer realnosti. Daš razpis, na razpis se ti prijavi "miljon" kandidatov. 90% jih še prošnje ne zna napisat (se vidi, da se prijavljajo samo zato, ker zavod tako hoče), 9% jih je izkušenih "pospeševalcev prodaje" (ne omenjam, da morda celo iščeš precej specifičen kader - npr. pravnika, kar je jasno navedeno), v 1% tistih, ki se uvrstijo v ožji izbor pa je eden (ali več) od tvojih zaposlenih (ki mu bo v doglednem času potekla pogodba). Koga boš izbral? Če delaš izbor na podlagi vnaprej določenih meril (točno določeni kriteriji znanj, izkušenj, ipd. ki se zahtevajo na DM)? Nekoga zunanjega, ki še nikoli ni delal nič podobnega al nekoga notranjega, ki ima že vsa potrebna znanja in izkušnje? A imaš sploh izbiro? Če moraš postopek vodit transparentno in po reglcih? Kako bo utemeljil pritožbo neizbranega, češ da si rajši probal srečo z enim X kandidatom, kot pa z njim, če pa zakon jasno določa, da se izbere "strokovno najbolje usposobljen kandidat"?

P.S.: Poznate vi situacijo "my ass" ja. Pojma nima večina tule kako in kaj. Samo tisto kar preberete na 24ur suflirate naprej, to je pa to. Kot sem rekel, noben ni mrdnil, ko je Pahor rekel, da je preveč javnih uslužbencev. Tolk o tem kolk je komu do ureditve situacije. Vse kar hočete že imate. Kruha in iger. Predvsem tistega drugega. Cirkusa po domače.

globoko grlo je izjavil:

kayser, kaj si hotu s tem povedat?
A da je JU oz. država poskrbela za infrastrukturo? Mogoče v Kočevskem rogu (vojska + policija), drugje so pa ljudje kr smi kopal.

Kot sem že povedal in iz česar lahko sklepaš kaj mislim s tem, da potrebujemo JU. Da ne boš na koncu izpadel en od tistih, ki sedijo na balkonu in vpijejo kje so gasilci.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

globoko grlo je izjavil:

Kakšno svetovanje pa imaš v mislih?


razno razni svetovalci direktorjev, uprave ipd
Preveč škodljivcev je prisesano na proračun!!! In zato stavkajte oz. naredite red v svojih vrstah, ane.

Tako pa najebejo še tisti v realnem sektorju, ki dejansko imajo delo in bi delali.

Lahko pa vsi štrajkamo, davkov ne plačujemo več, a pol boste tut jokal, da vam država neče plač izplačat?


Kerih svojih vrstah. Ti ne veš o čem govoriš, res ne. Ne mešaj "uprav", javnih hiš in raznoraznih enotah, ministrstvih... z zaposlenimi tam. Prvi so nastavljeni s strani politike in nimajo kolektivne pogodbe, drugi so zaposleni po kolektivni pogodbi.

Veš, te naše vrste so tudi tvoje vrste, ker si jih (ali pa še boš) tudi ti volil (tudi če ne, večina je tako odločila).
Ko bodo kar tako odpustili 10-X% vseh v javnem sektorju, predlagam, da ukinejo VSO pomoč realnemu sektorju in bankam. Če so zasral, naj ta drek tudi požrejo, amen. Ne pa da na eni strani kršijo pogodbe, po drugi bi odkupovali stanovanja, da bi pomagali realnemu sektorlu, kjer bodo zaposleni še vedno dobivali drobiž, da dajejo poroštva SCTju, sanirajo banke z zadolževanjem vseh nas... Pa da vidimo, kako bo. Potem bodo to res "naše vrste".

Jasno, enostavno je reči, da bodo javno zalego okasapili, to slovenceljni radi vidimo, kar naj jih, barabe brezdelne, saj vemo da nič ne delajo... Če moramo rit stisnit, jo dajmo vsi, najbolj pa tisti, ki so to zasrali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mipe ::

Eni serjejo, drugi pa pucamo za njimi.

WarpedGone ::

Problem javne uprave je, da vidi samo tisto stran enačbe, kjer je njeno opravljeno delo in zahtevnost. Ne sprašuje pa kdo bo to plačal in ali si kot družba tak obseg lahko sploh privoščimo. Če je treba jemat kredite - očitno ne. Vsak v javni upravi naj svojemu otroku v obraz pove: Jaz hočem višjo plačo danes, ti boš pa zato jutri več davka plačal in imel manj.

Najlažje je nabijat o potratnih projektih (ki 100% obstajajo) ampak patrije lahko prodaš samo enkrat, od kje bo pa več denarja naslednji mesec, pa spet naslednji mesec?

Še kuba je skapirala da ne morjo vsi delat v državni upravi in zdej tuhtatjo kako ljudi zopet navadit - ustvarjat.

Javna uprava je kot olje v mašini - brez njega ne gre, če ga je preveč pa prav tako ne. In preveč je točno takrat, ko je treba za njihove plače vzet kredit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Najlažje je nabijat o potratnih projektih (ki 100% obstajajo) ampak patrije lahko prodaš samo enkrat, od kje bo pa več denarja naslednji mesec, pa spet naslednji mesec?


Zgrešu si point! Gre za zavestno metanje davkoplačevalskega denarja skozi okno in na drugi strani tlačenje tega istega denarja v privatne žepe! Ko to počne 1/2 prebivalcev zneski niso zanemarljivi, ane?

Mogoče kdo tule z malce boljšim spominom še pomni, ko so se za 50% cene prodajali netbooki, stari (novi) par tednov? Ne bi rad dal roke v ogenj, da tole ni šlo tudi na račun davkoplačevalcev... Osamljen primer? Pa ja!;((

Sicer pa lahko prodaš še falcona, triglav, kako delnico nlb-ja, sct-ja, vegrada, kakšna Microsoft licenca manj in kak računalnik kupljen racionalno (ocenjujem, da bi proračun lahko oklestitili vsaj za 1/3), kak pisarna skromneje opremljena, kak oddelek manj itd! Kmalu bi lahko prodali tudi kakšen BMW, žal se ni izšlo... ;)

Tko, da ja, najlažje je nabijat o potratnih projektih! Žal se pojavljajo s frekvenco vsaj vsake 4 leta in je 30% teh projektov dolgoročno vsaj nekoristnih, če že ne služijo zgolj pranju denarja in luksuzu... Dvomiš, da je vsako leto v proračunu precej balasta?

Javna uprava je kot olje v mašini - brez njega ne gre, če ga je preveč pa prav tako ne.


Se strinjam in največja ironija te stavke je to, da jo vlada (oz. država) ne občuti, občuti jo realni sektor, mi vsi!

In preveč je točno takrat, ko je treba za njihove plače vzet kredit.


Nobenega kredita ne rabiš, če bi racionalno skozi "okno metali denar" z že omenjenimi reformami! Država nima denarja kupuje pa stanovanja, reprogramira kredite in dokapitalizira banke? Prav, ampak dejmo pol še nacionalizirat tam kjer se je 20 let le metalo na kup! Če se že gremo komunizem se ga pejmo Zares! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

WarpedGone ::

Nobenega kredita ne rabiš, če bi racionalno skozi "okno metali denar" z že omenjenimi reformami!

In kakšen mehanizem predlagaš, da bo zagotavljal da se država neha tako obnašat? Da funkcionarji nenadoma začnejo šparat tuj denar enako kot šparajo svojega?

Že 20 let se zaklinjamo, da morajo šparat. Kolk to zaklinjanje pomaga pa vsi vidmo.

Norost je delat isto in pričakovat drugačne posledice.
Zbogom in hvala za vse ribe

lexios ::

In kakšen mehanizem predlagaš, da bo zagotavljal da se država neha tako obnašat? Da funkcionarji nenadoma začnejo šparat tuj denar enako kot šparajo svojega?


Maš ti kak predlog? Moj je malce preveč radikalen, se mi zdi, in najbrž vodi v revolucijo, kako se v tem primeru zadeve lahko po Orwellu "zaciklajo" je znano, ne?>:D Vsekakor maš point, problem je mentaliteta...

PS: Mogoče bi za začetek lahko začeli z zakonodajo, žal pomojem spet nismo tako daleč! Da bi Slovenci stopili skupaj pa je že utopija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pšenični ::

"Mhm, al si pa mogoče ti nesposoben (nimaš primernih znanj) dobit službo v javni upravi pa so pol krive "veze"?

Vsaka tolažba je dobra za tvojo psiho, ampak kaj ti to pomaga v realnosti?"

Blo je pred nekaj leti...kolegica dala prošnjo za službo...ni imela dokončane fakultete...ker je imela isti priimek kot Župan, so vsi v komisiji (šlo je za nek zavod) mislili, da je z njim v sorodu. Tud pritožbe drugih, (potem ko je bila izbrana), ki so izpolnjevali vse pogoje niso pomagale....... V glavnem za crknt od smeha. No take mamo....

Zgodba je popolnoma resnična. Heh in tale meni naklada o psihi in znanju. Heh,heh...

WarpedGone ::

lexios:
Maš ti kak predlog?

Moj predlog je, da kjer se le da, se ukine razliko med "lasten" in "tuj" denar in bojo v našem interesu šparal svoj denar. Čimveč državnih monopolov se pa razbije na čimveč privat konkurence. Ja, tut komunalo in podobne državne pijavke.

Kako se lahko reva bori proti močnemu? Tako da proti njemu "postavi" enga druzga močnega da se držita za vrat.

Kruto dejstvo je, da država ne bo nikoli zares učinkovita in da se bo vedno dogajala "nesmotrna poraba" i.e. patrije. Je pa velika razlika a ma država proračuna za 10 milijard in ga 80% razmeče za neumnosti al ga ma samo 1 milijardo in ga 90% razmeče za neumnosti. Kdaj smo kot celota na boljšem?

Treba je težit v smeri konkretnega zmanjšanja letnega državnega proračuna. Vse ostalo bo sledilo iz tega.
Zbogom in hvala za vse ribe

lexios ::

Kruto dejstvo je, da država ne bo nikoli zares učinkovita in da se bo vedno dogajala "nesmotrna poraba" i.e. patrije. Je pa velika razlika a ma država proračuna za 10 milijard in ga 80% razmeče za neumnosti al ga ma samo 1 milijardo in ga 90% razmeče za neumnosti. Kdaj smo kot celota na boljšem?


Vprašanje kaj sprivatiziraš! V 2. primeru si kot državljan lahko krepko na slabšem, še posebno v kaki državi z balkansko mentaliteto! Hard to beat! ;)

Treba je potegnit pametno mejo med skrajno komunističnimi idejami, a.k.a. državnimi bankami, podjetji, šolstvom, zdravstvom itd in skrajno neoliberarilstičnimi idejami! Denacionalizirati vse razen vojske, sodstva in infrastrukture je neumnost na dolge proge, čeprav se na prvi pogled mogoče zdi rešitev omenjenih težav!

Dejstvo pa je, da se pri nas marsikdo sprašuje že, če je sodstvo (in torej zakonodaja sama) res "nacionalizirano"? V tem primeru ja največji problem že "nacionalizacija". ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pšenični ::

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/stavk...

Pa kaj je zdej to. Kdo bo meni povrnil škodo, če mi propade hrana v zmrzovalniku. Mamico jim...Kar odklopli bi nas-mislim gospodinjstva.

WarpedGone ::

Temu se reče horizontalno nasilje - teroriziranje tretjega. Legalno v komunizmu in socializmu.
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Ah, kaj se sekirate. Saj navadni ljudje menda ne bomo občutili stavke ...

/sarc off

Kar me spomni, naj gredo lepo na štrajk še DURS, ZZZS in ZPIZ. Tam okoli 15., prosim. In naj štrajkajo pol leta. Bi znalo človeku priti prav. Banda.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/...

Še ena "električna." Seveda je omenjeni gospod v primeru nekrivdne razrešitve upravičen do odpravnine. Glede na to mu bojo odkeširal ker neki. Sej že skoz pravim, za vsako "pizdarijo" je denar le za stavkajoče ga ni. Tko da jim človek mora dat na nek način prav-govorim o prejšnji stavki, ne o tej ki se napoveduje.

Sicer sem že predlagal, da naj v pimeru, da vlada ne bo popustila, stavkajoče pozovejo k bojkotu oziroma k temu, da ne volijo Jankoviča. Za leve je pač župansko mesto v Ljubljani, če bi ga izgubili, lep začetek njihovega konca. Sicer menim, da bi bil bolj primeren bojkot, da se članstvo ne razcepi.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Koji K ima Janković zdaj s tem?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

"Koji K ima Janković zdaj s tem?"

Pahor je levičar, kam spada neodvisni kandidat Jankovič pa zgleda vemo vsi le ti ne. Pač naj izrabijo vse možnosti pritiska. Poleg tega je jasno, če pade Jankovič, nimajo na parlamentarnih levi več kej praskat. Pač naj mu zagrozijo, da bojo zjebal levo opcijo, navsezadnje se jim je "pod klerikalci" cedil med in mleko. Jim ni blo hudga.

djordjevic ::

Eh, to je šele neumnost. Povezovati realne probleme, ki terjajo realne rešitve, s šankovskim politikantstvom ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pšenični ::

"Eh, to je šele neumnost. Povezovati realne probleme, ki terjajo realne rešitve, s šankovskim politikantstvom ..."

Kakor za koga. Ampak še zmeraj bolje da se jebejo med sabo, kot pa nas. Ker če bo tole še trajal....bomo na koncu lačni vsi. Poleg taga vlada in Pahorček nisa dosledna. Zdej bojo prvil javni sektor, čez en teden bo dobil SCT 300 milijončkov garancij ( in SCT je blizu tega, da gagne), in tega denarja ne bomo vidli. Al pa ideja da država kupi 4000 stanovanj, pa banke, ki jih bo treba spet nafilat s kešem, za slabo poslovanje pa ne odgovarja noben......

http://www.finance.si/291211/Neuradno-s...

No menda je sicer konec stavke....oziroma so nekej dosegli...

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

To je vse res - sem v enem izmed prvih postov na temo stavka napisal, da je to tudi edini delni razlog v + stavki. Najde se denar za vse žive 'projekte', za uslužbence pa ne. Ampak vse to so špekulacije. Nobena izmed teh stvari še ni bila realizirana, če se ne motim (upam tudi, da ne bo).
No grave is deep enough to keep us in chains.

lexios ::

Eh, to je šele neumnost. Povezovati realne probleme, ki terjajo realne rešitve, s šankovskim politikantstvom ...


Ne bi bil tko zihr, da gre za neumnost, se v ozadju vsake tolko pokaže kr lep vzorec... Kar se Jankoviča tiče pa se mi zdi, da ima več prednosti od trenutne koalicije, kot le ta od nejga!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Pšenični ::

"To je vse res - sem v enem izmed prvih postov na temo stavka napisal, da je to tudi edini delni razlog v + stavki. Najde se denar za vse žive 'projekte', za uslužbence pa ne. Ampak vse to so špekulacije. Nobena izmed teh stvari še ni bila realizirana, če se ne motim (upam tudi, da ne bo)."

NLB bo brez našega dnarja čez pol leta v Bankrotu. Če dam samo za primer. In katera dokapitalizacija bo spet že to. Tretja ali četrta. Pa Kramerjev milijon, "za dobro poslovanje"....Dejte ga no biksat. Da ni dnarja..

Denar je, vzeli ga bojo študentom, socijali, državljanom z davki, DDV jem, ne bodo pa ga vzeli tistim, ki so nas spravli v ta drek. Ne to pa ne. Kot da so "svete krave".

Tko da jih razumem, npr. policaje, k sem jim ne da več jebat s folkom za 700 evrov.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Samo veš, kaj je pri vsem skupaj največja ironija? Da bi lahko imeli vlado poljubne barve, pa bi delala genau isto ...
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745858 (39978) dstr17_
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117137 (13958) Pithlit
»

Ima Slovenija prevelik javni sektor? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20782007 (77591) lexios

Več podobnih tem