» »

Grafična težava s Thunderbirdom na Ubuntu Netbook 10

Grafična težava s Thunderbirdom na Ubuntu Netbook 10

pirx ::

Pozdravljeni,

imam Acer Aspire AspireOne AO751h, ki uporablja Intelov GMA500 čip za grafiko. Da lahko Ubuntu Netbook 10.04 LTS deluje normalno na tem prenosniku, moram imeti naložem Poulsbo driver (https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport...

Vsi programi in ves HW deluje super, razen Thunderbirda (v 3.08). Ko ga zaženem, se bolj ali manj pojavi samo prazno okno programa, z nekaj teksta na določenih mestih. Tudi ko premikam okno (npr. za ustvarjanje računov), ostaja sled za njim ( screenshot je viden na http://ScrnSht.com/ifepbs ). Kot že rečeno - z vsemi ostalimi programi ni težav, razen s tem.

Ima kdo mogoče kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe? Vsakršna pomoč je zelo dobrodošla. :)

Hvala!
  • spremenil: pirx ()

poweroff ::

Kaj če skušaš izključiti namizne učinke?
sudo poweroff

zee ::

V Netbooku edicji so AFAIK efekti privzeto izključeni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pirx ::

Oj! Učinki so, tako kot je napisal zee, po privzetem izključeni.

Icematxyz ::

Težava je grafična kartica in gonilniki za njo. Za to grafično kartico je ogromno "workarounds" na voljo. Če nimaš drugih težav, ki bi te motile (ker verjetno jih imaš kar nekaj) in bi rad usposobil le Thunderbird poskusi sledeče:

Sodeč po tem odgovoru:

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=...

Nadgradi Thunderbird.

http://www.webupd8.org/2010/07/thunderb...

Naredi backup pošte (če imaš kakšne maile). Kar preko Synaptic odstrani trenutno verzijo Thunderbird (ali pa kar poskusi z nadgradnjo). Se pravi vpiši v terminal:

sudo add-apt-repository ppa:ricotz/ppa && sudo apt-get update
sudo apt-get install thunderbird


Lahko pa pokusiš kako se obnese (LiveCD) Maverick Meerkat (ampak spet bodo najverjetneje težave brez "workarounds"). Za to morda v tvojem primeru poskusi kako se obnese in kako ti je všeč Mandriva.

pirx ::

Hvala ti lepa! Najprej bom poskusil namestiti Thunderbird iz Mozilline strani, če pa mi ne uspe, se bom poslužil omenjenega PPA-ja.

Mandriva mi je bila pred leti najljubša distribucija, potem sem nehal z Linuxom, sedaj sem pa pristal na Ubuntuju, ki je drugače res fantastičen. Me pa vseeno zanima, kako se kaj Mandriva te dni obnese...

poweroff ::

Ne, ne. Mozillo nadgradi iz PPA-ja. Bo najbolj ziher.
sudo poweroff

pirx ::

Thunderbird sem nadgradil iz PPA-ja, vendar je težava žal ostala.

Glede na to, da tisti netbook ni primarni računalnik, sem se zadovoljil z e-mail notifierjem. Upam pa, da bo verzija 10.10 to težavo odpravila.

Icematxyz ::

Če še nisi poskusi še sledeče:

sudo add-apt-repository ppa:gma500/ppa && sudo aptitude update
sudo aptitude install poulsbo-driver-2d poulsbo-driver-3d poulsbo-config


Reboot in potem dodaj Thunderbird iz PPA.

https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport...

P.S. Link v prvem postu je napačen. Pa vidim da si to verjetno že storil.

Poskusi še Ubuntu 9.10 ki je še uradno "vzdrževan" nekaj mesecev. Tam pa bi verjetno morala zadeva delovati bolje. In poskusi namestiti tiste programe, ki uporabljaš ročno ali preko PPA. Če so na voljo in če bi rad zadnje verzije. Čez 6 mesecev bo pa MORDA tudi v Lucid Lynx ali naslednji različici tvoja strojna oprema delovala dovolj dobro, da ne boš imel te težave z programi, ki jih uporabljaš. Kakšen Compiz pa na 10.04 zaenkrat pozabi. Celo odstrani se če namestiš Pulsbo.

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Icematxyz je izjavil:

Če še nisi poskusi še sledeče:

sudo add-apt-repository ppa:gma500/ppa && sudo aptitude update
sudo aptitude install poulsbo-driver-2d poulsbo-driver-3d poulsbo-config


Reboot in potem dodaj Thunderbird iz PPA.


Hvala ti za predloge. Predlagani update sem moral narediti že na začetku saj je grafika brez Poulsboja bila zelo počasna in ni podpirala maksimalne ločljivosti.

Thunderbird je bil dodan iz PPA-ja, vendar so grafične težave žal ostale enake, kot ko sem ga dodal iz Software Center.

Compiz sem namestil v upanju, da bo "popravilo" delovanje Thunderbirda... Hehe, little did I know. :) Po namestitvi je računalnik totalno zablokiral - javljal je, da je grafični server pokvarjen. Šele ko sem znova namestil Poulsbo driverje (preko recovery mode-a), je grafični server znova deloval.

No, vmes sem se odločil preizkusiti tudi Evolution, ki pa me je zelo navdušil, tako da je problem s Thunderbirdom bil izbrisan iz to-do liste. :)

Icematxyz ::

Ja tudi Evolution je soliden poštni odjemalec. Dobro potem, da si rešil zadevo in jo spravil na uporaben nivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu in Mint = žalost na kvadrat?

Oddelek: Operacijski sistemi
375382 (3776) mihec87
»

Kako install-erati programe ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7716 (477) b3D_950
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813182510 (148449) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134726 (97612) Icematxyz
»

ubuntu/transmission

Oddelek: Omrežja in internet
131282 (994) knuspi

Več podobnih tem