» »

Se vam zdi blokiranje reklam narobe?

Se vam zdi blokiranje reklam narobe?

System ::

Torej kako gledate na blokiranje ads?

Meni se ne zdi narobe, saj se vsak zase odloči. Torej, če si se odločil, da ne potrebuješ reklam na internetu, zakaj jih nebi blokiral?

w00tnes ::

Blokiram kadar so moteče :)
(se pravi fleširanje, skakanje, piskanje ali pa če povzročijo hudo počasno nalaganje strani... opera content blocker ftw :) )

Tarzan ::

Dvorezen meč. Oglasi so način financiranja medijev, ki imajo z lokiranjem potem izgubo. Internet ima težavo, da so oglasi relativno podcenjeni, oglaševanja je na spletu relativno malo - kvalitetnega, s tem ne mislim oglasov za SMS klube in Travian, to je pofl, ki se bi ga bilo treba znebiti.

Popupi, popunderji, nevidni layerji, ki ti sproducirajo klik na oglas neglede na to kam postaviš miško in klikneš - to so stvari, ki morajo zapustiti splet. Spam, baje dosega izplen okrog 2%. Po vseh teh letih mi ni jasno, kako je to mogoče.

Dokler so oglasi nemoteči, nimam nobenih pripomb. Dokler se video oglas lahko preskoči, dokler ni popupov ali popunderjev, ko zapustiš spletno stran sem vesel, dokler pasice ne zakrivajo delov medija, ki ga uporabljam, nimam težav.


Oglasi so nujni, če se jih bo masovno blokiralo, bo to negativno vplivalo na razvoj spletnih strani in storitev. Dokler blokiranje ni tako uveljavljeno, večje težave ni.

gendale ::

blokiram vse oglase, ker jih imam že v ostalih medijih vrh glave
če zarad tega propade internet, pa naj pač propade

aja, še nikoli nisem kliknil oglasa na spletu in kupil oglaševanega izdelka

bluefish ::

Če oglas le leno leži na strani, kot je to recimo na ST, potem ni problema. Postanejo pa oglasi moteči, ko se ti ob obisku strani avtomatsko razširijo čez okno ali prekrivajo del vsebine, kaj šele, če hkrati spuščajo zvok.

In da, če bi vsakdo blokiral oglase, bi slej ko prej prišlo do zatona mnogih strani, druge pa bi obisk oz., vsebino zaračunavale.

roCkY ::

Blokiram vse kar moti vsebino ali izgled na straneh, ki jih pogosteje obiskujem. Pop-upi pa so g blokirani.
Če je oglas no mesto med tekstom, pod naslovom in podobno gre ven. Blokiran recimo tudi okvir, ki ga na vrh vrine najdi.si in podobno...
Leve delno, predvsem pa desne večinoma pustim. Gredo pa desni večinoma preko roba ekrana ob zoomiranju, ki ga redno uporabljam.

Skratka adblock je aktiven

st0jko ::

Ne. Ko bomo enkrat vsi blokirali, bodo oglasi postali znosnejši in manj vpadljivi, tako da ne bo več toliko potrebe po blokiranju.
keks?

Nagi Bator ::

Ce me moti (mi na nek nacin poskusa vsilit da ga opazim), ga bom v vsakem primeru blokiral!
Ce ni motec, pa nimam potrebe po blokadi ter ga vcasih celo preberem.
Na oglas pa nisem v zivljenju namerno kliknil 10x.

brodul ::

Blokiram vse kar mi avtomatika blokira. "Koliko trikotnikov vidite?"
Preberem pa tiste , ki jih ne blokiram, ker sem se odvadil podzavestno ignorirat oglase.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

System ::

Pa saj na nek način je boljše, da jih ne blokiraš glede nato, da se večina strani z tem financira. Pomoje bi morali bolj delati na reklamah (brez zvoka, brez motenja,..) ali pa bi imel na koncu strani zavihek kateri bi ti prikazal vse reklame.

Starodavni ::

Če bi bilo manj takih oglasov tipa: "Koliko trikotnikov vidite?" Potem ne bi imel potrebe po blokatorjih oglasov. Tako pa tale nesnaga, ki dostikrat vodi v sumljive spletne strani in vire črvov ni dala meni druge izbire kot filtre za adblock.

Jaz nisem kriv, krivi so tist, ki ne skrbijo za čiščenje in eliminacijo te nesnage.
Da o oglasih z zvokom in ki se razširijo čezcel zaslon ne govorim, ti so še bolj moteči.

KoMar- ::

Nikoli ne blokiram reklam in vedno kliknem na kakšno, če je stran uporabna.

qwzyx ::

Reklame vedno blokiram, ker sem osredotočen na vsebino spletne strani ne pa ostale lumparije.

Pyr0Beast ::

Tako kot zmečem stran cajtunge iz nabiralnika gredo stran tudi oglasi iz neta.

Oglase plačujemo itak sami, preko izdelkov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

KoMar- je izjavil:

Nikoli ne blokiram reklam in vedno kliknem na kakšno, če je stran uporabna.

Enako. Tisti ki tako sovrazite reklame in imate radi vsebino:
Vsakic ko kliknete na reklamo in nicesar ne kupite, vzamete nekaj denarja podjetju, ki ima neumne oglase in date nekaj denarja avtorju strani.

KoMar- ::

^^ Jp.

Poldi112 ::

Ali pa samo zbijate vrednost kliku, ker je zaradi vas več neuporabnih klikov?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420468 (17697) videc
»

Bild ne dovoli dostopa ob uporabi AdBlocka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9435132 (26949) zee
»

Zakaj se Google najbolj boji Amazona

Oddelek: Novice / Ostale najave
4611621 (9278) Jst
»

Raziskava o odnosu do oglaševanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
718006 (6739) poweroff

Več podobnih tem