» »

Problem pri grafični, mogoče kaj hujšega

Problem pri grafični, mogoče kaj hujšega

jarm ::

Pozdravljeni, imam problem z grafično kartico, vendar sumim da je nekaj šlo hudo narobe.

Pri igranju pred kratikm izšle igre, so se začele pojavljati npake na zaslonu: čudni piksli, "pomižkovanje" ekrana, zastoj slike. Ker je igra izšla pred kratkim (F1 2010) sem glede na napake najprej pomislil na stare gonilnike.
Hitro poiščem najnovejše gonilnike za grafično, inštaliram, nato še zaženem DirectX update, ponovno zaženem računalik, nato se začnejo pojavljati problemi.

Ko se prvič ponovno naložijo win7 x64, se mi v parih sek. ugasne zaslon in izpiše out of signal, kakor da bi se iztaknil priklop na grafično. Preverim, vse tako kot mora biti, nato se mi pojavi blue screen in rač. se ponovno zažene. Nato se že v biosu začnejo pojavljati napake (glej slike) in ko se win ponovno naložijo, so v resoluciji 640x480 in nenormalnih barvah (16 barv?).

Nato poskušam v varnem načinu, pobrisati in na novo naložiti gonilnike, vendar se win še vedno nalagajo v slabi resoluciji. Zato se odločim povrniti win na Recovery point, ki sem ga naredil z Norton ghost, po sveže naloženih win in gonilnikih. Tudi po obnovljenih win se še vedno pojavlja ista napaka.

Win javi, da je ustavil grafično kartico, ker poroča probleme (Code 43)

Tukaj se moje znanje o reševanju računalniških problemov nekako konča.
Sem prosil kolega, da mi jutri prinese njegovo grafično kartico, da vidim če je okvara na grafični.

Drugače mi pa ni jasno, kako da se napake pojavljajo že v biosu med nalaganjem, zato sumim da je narobe še nekaj drugega.

Moja strojna oprema:
- Asus Striker extreme S775
- CPU Intel Core2 Quad Q9450 2.66GHz
- RAM Mushkin DDR2 4GB
- Grafična GeForce 8800 GT
- HDD WD 640GB
- Napajalnik Silentpower LC8850-850W
- Zaslon LG 22" (mislmim da ni pomemben pri problemu, pa vseeno)

Prilagam še slike:





Zadnja slika je malo slabše vidna zaradi flasha, vendar so pri povečavi dobro vidne napake, ki so se začele pojavljati v biosu med nalaganjem.

Malo kasneje še prilepim video nalaganja (počasna linija za upload).


Upam na vaše koristne nasvete, da napako kar se da hitro odpravim.

Lep pozdrav.
  • zavaroval slike: bluefish ()

ModriN96 ::

odpravš napako tko da vzameš grafično vn, jo vržeš u kanto kamor spada, greš u štacuno in nabavš novo grafo...in stvar je rešena

jarm ::

So napake v biosu tudi posledica grafične?
Se v biosu grafična sploh že uporablja?

jarm ::

Pa če smo že pri novi grafični, katero priporočate?

ModriN96 ::

4x gtx 480

bluefish ::

V tem trenutku je precej dober nakup GTX460 1GB.

jarm ::

Hvala blueFish, modri se že mal norca dela :)

ModriN96 ::

če bi puvedu kok dnarja je u igri pa kwa od grafe prčakuješ, bi ti drugač odgovoru, tko sm ti pa za moje pojme najbolš priporoču kr se da kupt

bluefish ::

No, malo moraš predvidevati glede na obstoječo konfiguracijo ipd. Če človek ne pove budgeta to še ne pomeni, da mu svetuješ top of the line produkt.

jarm ::

Res je modri. Sem pa imel v mislih 100-200EUR.
Se pravi, da je sigurn grafa šla... :(

Če mi lohka še to pojasneta, glede teh napak v biosu, a se grafična uporablja že takrat? Sem mislil, da se šele ko se win naložijo.

ModriN96 ::

3d je na tvoji grafi u kurcu, bios pa te začetne zadeve so pa na 2d, tko da se ne da nč nardit, razn u kanto...

nabav si al gtx460...jst bi uzeu MSI ciklon serijo, če greš pa na rejdona pa 5770

jarm ::

Še tole mi povejta, kaj pa napajalnik, bo še zadosti 850W?

ModriN96 ::

:))) napajalc je 2x preveč :))

bluefish ::

Ja.

jarm ::

Hvala vama, za hiter odgovor.

Lahko noč.

ModriN96 ::

sanji o novi grafi :))

mihco ::

Sem 99posto preprican da se bi tvojo dalo resit z peko. Moj recept: odstrani vse hladilnike in nalepke, zagrej pecico na 200 in na alu podlogah speci kartico za 7 minut. Bo delala se kako leto...

69charger ::

Odvisno,vseeno bo slej ko prej crknla ker je defektna. Se ne splača trudit z to grafično,sploh ko dobiš za malo denarja dobro grafično.

mihco ::

avtorju teme: ce se ti ne da ukvarjati vec s to graficno jo z veseljem menjam za kako pivo...
@69charger: Sam sem imel popolnoma isti problem. Po peki dela ze slabo leto ko nova. Kolko pa je za tebe malo denarja? Pod 100EUR za rabljeno nima kaj gledat, ker ne profitira cisto nic. Ravno graficna kartica je tista komponenta kjer za mali denar ne dobis nic.

69charger ::

Ja grafična za 120EUR pa res ni nevemkakšen denar v primerjavi koliko je stala 8800 takrat v svojih časih. Sem imel dve 8400,obe sta šli po gobe.

jarm ::

@mihco: Na začetuki nisem verjel tvojemu post, vendar ko sem malo pogooglal sem našel kar nekaj zanimivih stvari, tudi na slotech forumu. Tako da sem se odločil, da sprobam peko grafične po teh navodilih link

Samo nekaj me še zanima, kako je z kondenzatorji, jih je potrebno pred peko odstraniti? Nekateri so pisali da jih je napihnilo.

Sem tudi malo pobrskal o novi grafični in mislim, da je trenutno GTX460 1GB najboljša izbira. Edino zanima me kaj ima MSI Ciclone izdaja boljše od ostalih izdaj? Mogoče boljši ventilator? link

69charger ::

Ni treba odstranjevat kondenzatorjev. Izgubit itak nimaš kaj. Ja,tista grafična ma boljše hlajene,malo bolj navita ampak jaz bi vzel malo cenejšo.

mihco ::

Glede ne to da je kartica taksna kot je neuporabna, nimas kaj izgubiti. Odstranis samo hladilnik(in pasto). Good luck.

69charger je izjavil:

Ja grafična za 120EUR pa res ni nevemkakšen denar v primerjavi koliko je stala 8800 takrat v svojih časih. Sem imel dve 8400,obe sta šli po gobe.

Ce kupuje novo je kartica za 120EUR metanje denarja stran...ne dobis nic posebno boljsega kot je 8800gt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

69charger ::

Tri generacije razlike in ni boljša? Že samo izdelava je boljša.

jarm ::

69charger: Katero potem ti predlagaš? Gledal sem tudi na to, da podpira vse prihodnje tehnologihe DX11 itd. Pa tudi nekaj testov sem pregledal in Tom's Hardware kar verjamem.

mihco ::

izbral si cisto ok...460 1gb za okoli 230EUR. Gledat za manj je skoraj nesmiselno.

69charger je izjavil:

Tri generacije razlike in ni boljša? Že samo izdelava je boljša.


Nevem katero kartico sicer imas v mislih ampak za 120EUR je vse bolj ali manj podn. Npr 5750, ki je tu nekje bo samo malenkost boljsa od 8800gt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

jarm ::

Eno vprašanje glede temperature, kakšne so še razumne temperature mojega procesorja CPU Intel Core2 Quad Q9450 2.66GHz pod obremenitvjio.

Če se prav spomnim, sem imel okrog 60-70°C (najbolj vroče jedro), grafična (GT8800) pa 80-85°C. Bolj natančnih temperatur se ne spomnim.

mihco ::

Temperature cpu-ja imas sicer kar visoke(70°C), graficna pa je za moje pojme hladna :D, oboje pa v mejah normale.

jarm ::

Novopečena grafična dela! :D

69charger ::

Zdaj pa samo vprašanje koliko časa še.

jarm ::

Se zavedam tega.. Sporočim kdaj crkne :D

mihco ::

jarm je izjavil:

Novopečena grafična dela! :D

:), me veseli...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708050 (6379) Nemixxx
»

Grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
371656 (1301) ThomasSGS
»

[DirectX] Problem s teksturami

Oddelek: Programiranje
6678 (576) Senitel
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570138002 (123513) citizen8
»

Blue screeni

Oddelek: Strojna oprema
211494 (1137) Jovani

Več podobnih tem