» »

Slovenija po razvitosti zaostaja za Kitajsko

Slovenija po razvitosti zaostaja za Kitajsko

«
1
2 3 4

hamax ::

Premaknjeno iz Jankovicu je dolgcas
  • spremenil: hamax ()

Ramon dekers ::

Double_J je izjavil:


(Smo imeli tu temo o Katrini? Bi bilo prav zanimivo poiskati, ce so telbanc, moris, Double_J in podobni tako zelo glasno napadali Busha.)


Tam je bil nek Obama-like župan, če se spomnim.

Sicer pa Slovenija vse bolj zaostaja v razvoju za svetom, to je priznal tudi Golobič na omizju zadnjič.



mi smo že xx let za Kitajsko, Tajsko ali Rusijo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

[Edit: se je nanasalo na drugo temo]

mi smo že xx let za Kitajsko, Tajsko ali Rusijo.

Mhm, kolegica iz kitajske je redna profesorica na faksu s placu 800$. Verjetno v top 1% najbogatejsih prebivalcev, pri nas bi bilo pa to pod povprecno placo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Ramon dekers ::

hamax ti govoriš traparije, sedaj se pa zresni in še enkrat preberi kar si napisal.

To da gre nekdo danes čez lužo ni več tako kot je bilo včasih. Amerika razpada na polni črti ker jo Kitajska dobesedno požira.
Kar se tiče njenih 800$ si sploh kaj pomislil preden si to napisal. Pa mi povej kaj si ona s tem denarjem lahko tam privošči in kaj tu?!
Pa če se greva že neke podatke ti jih jaz dam na plano, ne pa da nekaj pišem v 3 pm.

no tu je povprečna plača kitajske:

http://www.q2hoo.com/2010/07/average-sa...

tu pa koliko si lahko privoščiš na kitajskem s 1200 juani:

http://www.q2hoo.com/2010/08/1200-yuan-...

da razbijeva meglo in mite kako so reveži tam, samo vrednost juana umetno vzdržujejo na nizki ravni.

In NE ne spada v top 1% prebivalcev. Jezus, si sploh že bil tam?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

BDP na prebivalca:
Slovenija 24.417$
Kitajska 4.000$

Torej 6x manj od slovenije.

Povprecna letna placa na kitajskem 2.363$, v sloveniji ~12.000%.
Priblizno 5x vec.

Kar se tiče njenih 800$ si sploh kaj pomislil preden si to napisal.

Seveda sem. Ko sva primerjala cene izdelkov sva ugotovila da je elektronika veliko cenejsa, hrana priblizno 30%, obleke stanejo toliko kot pri nas v leclercu, stroskov za stanovanje ima pa priblizno toliko kot jaz(voda, elektrika...).

In NE ne spada v top 1% prebivalcev.

Ok, po vseh stevilkah ki sem jih nasel sem naracunal da spada v top 10%. Ce sem se kje zmotil ali pa imas ti bolj natancne podatke pa kar na plano.

Na kitajskem je v mestih ziveti priblizno tako kot pri nas(moja ocena po pricanju kolegov, ki so bili tam in po pogovorih s prej omenjeno kolegico), problem je samo to, da revezi kvarijo statistike.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Ramon dekers ::

pojdiva še enkrat, prvo preberi dva linka potem se pa naprej pogovarjajva.
Če je povprečna plača v šanghaju 5296 RMB ti pa lahko tam preživiš s 1200 RMB potem je logično da ni enako kot pri nas, se ti ne zdi? Ne govoriva sedaj o luksuzu, pač pa o najeti sobici, s kakšnim gašperčkom, skromno žilvlljenje, vendar se da preživeti za takšno ceno.

Tvoje trdititve so vse demantirane, kako lahko pišeš nekaj ko pa ne pogledaš niti podatkov ki sem ti jih dal, in z 1% si prišel na 10% (po tvoje)


Kar se tiče GDP-JA si poglej tole:
http://www.chinadaily.com.cn/china/2010...

resno me zanima, če sploh kaj prebereš preden kaj izjaviš tu. Mi se ne moremo primerjati s takšno državo kljub temu da imamo "večje" plače. Mi smo zaostala država in še bolj bomo.

Dal sem ti vse podatke in preden spet napišeš in ustreliš kakšnega kozla malo premisli!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Če je povprečna plača v šanghaju 5296 RMB ti pa lahko tam preživiš s 1200 RMB potem je logično da ni enako kot pri nas

Tako kot lahko pri nas prezivis z zagotovljenim dohodkom?

Tvoje trdititve so vse demantirane, kako lahko pišeš nekaj ko pa ne pogledaš niti podatkov ki sem ti jih dal, in z 1% si prišel na 10% (po tvoje)

Ja, prisel sem na 10% po tem ko sem sel poiskati podatke. In ja, tudi ta podatek je precej na pamet. Ce imas boljsega ga prosim postrezi.

Kar se tice GDP-ja pa povej kaj tocno ima rast veze s trenutnim stanjem? Ja, ce bodo trendi ostali taksni kot so sedaj nas bo kitajska zelo kmalu prehitela. Ampak se ni cisto tam. Se vedno je povprecna placa 5x manjsa kot pri nas. Se ne strinjas s tem podatkom? Ali so morda cene vec kot 5x manjse kot pri nas?

Mi smo zaostala država in še bolj bomo.

Zaostajamo za 10% najrazvitejsimi, ja.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Ramon dekers ::

Glej hamax očitno ne slediš, če je povprečna plača v Šanghaju 5296 RMB ti pa preživiš s 1200 RMB stem da lahko še privarčuješ 200 RMB kako potem cene niso več kot 5X manjše kot pri nas!?


Renting cost: share a room with 2 other friends and 200RMB for each including gas, water, and electricity. Koliko je stanovanje v ljubljani?

Monthly transportation cost: 70RMB for city bus, and 30RMB round trip to home town to visit parent. So total 100RMB per month. Koliko je prevoz v ljubljani

Mobile phone spending: 50RMB per month. (How did she make it? She has a saving data plan)Koliko te pride mobilna telefonija pri nas

Daily food cost: about 10 RMB. Morning 1RMB, lunch 5RMB, and dinner about 5RMB. Then 300RMB monthly. (Unbelievable, what she eat then?)Koliko je hrana pri nas?

Shopping: 100RMB per month to supermarket, and 100RMB online shopping
Nakupovanje?

Networking: 150RMB per month.Internet?

Then total is: 1000RMB and saving 200RMB from payment.
Skupaj cene našega standarda?

Gospodarska rast zagotavlja redni prihodek in zagotavljanje plače.
Naše plače so minimalne problem je ker v plače vključijo plače zokijov in podobnih poštnih dirketorjev ki znesejo 10.000EUR in potem dobiš povprečno plačo!

Brane2 ::

Pa saj podatki o migracijah govorijo svoje.

Danes se veliko več kitajskih strokovnjakov vrača domov po nekaj letih dela v tujini.

Prej je bilo to samo v zanemarljivih sledeh. Resda še vedno hodijo ven delat in študirat, a tudi to lahko v doglednem času upade.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Okapi ::

Renting cost: share a room with 2 other friends and 200RMB for each including gas, water, and electricity. Koliko je stanovanje v ljubljani?
Pa ti razumeš, kaj pomeni share a room with 2 other friends? Pri nas sta še v študentu samo po dva v eni sobi. Kitajci imajo čisto drugačen stanovanjski standard, kot smo ga vajeni pri nas. V razsutem dvosobnem stanovanju na 40 kvadratih (in s skupno kopalnico za pet stanovanj) jih živi pet ali šest, in to je seveda poceni.

O.

hamax ::

Renting cost: share a room with 2 other friends and 200RMB for each including gas, water, and electricity. Koliko je stanovanje v ljubljani?

Študentska soba(25 m2) 80EUR + 15EUR/oseba stroskev. Torej 41EUR priblizno se enkrat drazje.

Monthly transportation cost: 70RMB for city bus, and 30RMB round trip to home town to visit parent. So total 100RMB per month. Koliko je prevoz v ljubljani

Mesecna v Lj za socialno ogrozene je 17EUR, kar je ravno tako priblizno enkrat drazje.

Mobile phone spending: 50RMB per month. (How did she make it? She has a saving data plan)Koliko te pride mobilna telefonija pri nas

5EUR za telefon? Jah odvisno koliko telefonira. Jaz placujem 20EUR, ce vzames najcenejso mobitelovo narocnino placujes 10EUR, najcenejsa tus mobilova pa 5EUR.

Daily food cost: about 10 RMB. Morning 1RMB, lunch 5RMB, and dinner about 5RMB. Then 300RMB monthly. (Unbelievable, what she eat then?)Koliko je hrana pri nas?

1EUR za hrano? Ok, za to ceno pri nas ne prezivis. Bi pa verjetno lahko sel v hofer kupt 2kilske makarone in paradiznikovo omako ter samo to jedel. Koliko bi te to prislo na dan pa ne vem. Vec kot 5EUR sigurno ne.

Shopping: 100RMB per month to supermarket, and 100RMB online shopping
Nakupovanje?

Zelo natancno je opisano kaj je kupovala :)

Networking: 150RMB per month.Internet?

Za toliko ze skoraj dobis 10/10 optiko kjer je mogoca oziroma za par eur vec najcenejsi vdsl dostop.

Kje je torej 5x razlika?

Ramon dekers ::

Razlika je ta da imajo tam povprečno plačo 5296 RMB = 600EUR preživiš pa lahko s 1200 RMB. Torej ali ti lahko tu preživiš s 192EUR?

Torej:

41 eur stanovanje
17 karta
20 Eur telefon
optika je po tvoje skoraj brezplačna
živiš pa od makaronv

ja po tem tvojem kalkuliranju se res vse da:)

Zheegec ::

Tisti ki to pišete, si najbrž ne predstavljate, kako je tam, pa kako tukaj. Stanovanje, ki je za naše razmere za 2 osebi, je pri njih za 5. Primerjajte tudi standard.
Kako pa imajo tam s počitnicami? Koktejli na Pagu za 30EUR? Ne? Mi imamo povprečno en avto na 2 prebivalca, s tem, da povprečni avto tudi približno ni več Yugo. Če pa gledate najbolj stroge minimalne pogoje za preživetje, pa je najbrž tudi 4x razlika, ja. Samo kdo od vas si želi golo preživetje, pa 12ur dela v tovarni?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Mislim,d a večji del razlik pri statistikah izhaja iz Kitajske narave.

Kitajska je v celoti bila skrajno revna, na problematičnem terenu z malo bogastvi.

Sedaj se je začela zbujat, ampak to jasno v centrih- daleč na podeželju so spremembe veliko manjše, če sploh so.

Nekako problem tipa "LJ proti ostanku države" le da pomnožen z maljon. "Povprečje" zajema vse.

Sicer pa se mi zdi čudno, da tam ni ( vsej ne velikih) zgodb o "rdeči bandi" itd. Rdeči gate trgajo.

Mogoče bi morali poslati tja naše osamosvojiteljske specialce ( začenši s četverico) da jih kvalitetno zjebejo in dajo preostankui sveta solidno šanso ?
:|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Ramon dekers ::

Zheegec je izjavil:

Tisti ki to pišete, si najbrž ne predstavljate, kako je tam, pa kako tukaj. Stanovanje, ki je za naše razmere za 2 osebi, je pri njih za 5. Primerjajte tudi standard.
Kako pa imajo tam s počitnicami? Koktejli na Pagu za 30EUR? Ne? Mi imamo povprečno en avto na 2 prebivalca, s tem, da povprečni avto tudi približno ni več Yugo. Če pa gledate najbolj stroge minimalne pogoje za preživetje, pa je najbrž tudi 4x razlika, ja. Samo kdo od vas si želi golo preživetje, pa 12ur dela v tovarni?



Ja koliko ljudi tu pa si lahko privošči nov avto brez kredita? Koliko je tam bencin? Verjetno dobiš že kak tatamobil po solidni ceni bencin pa je uf še pa še cenejši...
Kar se tiče počitnic si to res težje privošči ker umetno ustvarjajo nizek juan, vseeno pa recimo s povprečno plačo v šanghaju lahko v revni provinci nahrani družini ki ima recimo 3x nižji standard.

Tu bo hmalu tako da ne bo zadostovalo niti za minimalno preživetje. Kdo pa lahko preživi z 200€ sociale, in če samo pomisliš da gresta merkur in recimo kak g7 v stečaj uf to bo še veselo, in bodo tudi naši prosili za 12 urni delavnik v "fabrki" samo tega dela ne bodo dobili ker smo mi predraga država.

Mogoče bi morali poslati tja naše osamosvojiteljske specialce ( začenši s četverico) da jih kvalitetno zjebejo in dajo preostankui sveta solidno šanso ?


lol! so bili pridni naši specilaci ja!

Zgodovina sprememb…

hamax ::

ja po tem tvojem kalkuliranju se res vse da:)

V Sloveniji je na zalost kar nekaj druzin, ki jim po ne vem kakem cudezu uspe preziveti z eno minimalno placo. Verjetno s podobnim standardom kot ta gospodicna iz kitajske.

Nisi odgovoril na vprasanje. Kje je 5x razlika? Ali priznavas da si se motil?

Ramon dekers ::

Še enkrat hamax se ne bom ponavljal:

povprečna plača tam 5292 juanov
za preživetje 1000 juanov + 200 za varčevanje

plača pri nas xxx
za preživetje xxx

to boš pa ti zračunal, saj si matematik, lahko daš tudi nulo za preživetje in živiš od lufta!plače pa imaš hmm koliko je že REALNA plača pri nas:)

Zheegec ::

Kaj je to za preživetje? Kako naj primerjam? Zame je preživetje vsaj ene poštene počitnice, soliden avto s 150+ konji moči, pa še kakšne neumnosti, ki mi impulzivno pridejo na pamet. Mesečna karta za fitnes je tudi pod nujno preživetje, seveda s savno.
Kaj, ko bi naštel, kaj to preživetje je? Koliko obrokov, kakšni, stanovanje (velikost, klima, število ljudi na m^2 v stanovanju, so tukaj stroški gretja zraven?), internet, TV naročnina, elektrika,...
Pri nas bi rekel, da potrebuje ena oseba za preživetje 200EUR na mesec+par ugodnosti ki pripadajo preko sociale. Samo tega preživetja sam tudi najmanj ne bi prakticiral. Sploh pri 8urnem delovniku potem ne moreš drugega, kot zganjati histerijo nad svojim "za preživetje" življenjem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hamax ::

povprečna plača tam 5292 juanov
za preživetje 1000 juanov + 200 za varčevanje

Prosim navedi vir za tole povprečno plačo.
Jaz sem namreč našel podatek, da je povprečna plača na kitajskem 2.363$ letno.

plača pri nas 960EUR
za preživetje: Socialna pomoč pri nas je ~250EUR. Recimo da se da s tem preživeti.
Sicer pa minimalna plača pri nas je ~600EUR. Ce lahko troclanska druzina prezivi z eno minimalno plačo, potem je verjetno stevilka 250EUR na oseo tam tam.
Si pa ne bi želel tako živeti.

Pyr0Beast ::

Povprecna letna placa na kitajskem 2.363$, v sloveniji ~12.000%.
Priblizno 5x vec.


To ne pomeni nič. Kolikšna je najpogostejša plača ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

To ne pomeni nič. Kolikšna je najpogostejša plača ?

Ne vem. Poisci :)

Samuel ::

Na Kitajskem ima cca 250-350 milionov ljudi nekako standard povprečnega Evropejca (povprečni Evropejci smo po statistiki mi Slovenci).

Ostala milijarda Kitajcev de facto v deležu Kitajske sploh ne obstaja. Njihov doprinos k BDPju je nižji od procenta dveh.

Matako ::

Glejte, če se je Moris odločil, da ima prav imate lahko ostali še ne vem koliko znanja in primerov in očitno ne bo pomagalo, razen da se bo debata razvijala v dolgočasni smeri.
/\/\.K.

Samuel ::

Povprečna mesečna plača 5300 yuanov (740USD) na Kitajskem?? A letna misliš?

To je notorna neumnost, človek.

Valvoline ::

hamax je izjavil:

[Edit: se je nanasalo na drugo temo]

mi smo že xx let za Kitajsko, Tajsko ali Rusijo.

Mhm, kolegica iz kitajske je redna profesorica na faksu s placu 800$. Verjetno v top 1% najbogatejsih prebivalcev, pri nas bi bilo pa to pod povprecno placo.

Jah pa so tam zivljenski stroski in položnice 5x cenejše k pr nas.
Elektrika 5usd,,voda in komunalije 2usd,najemnina za stanovanje 20usd, itn.... Tak da z 800usd si tam res privoščiš lagodno življenje.

Zgodovina sprememb…

OChack ::

nevem kaj zdej nabijate kle o plačah, plače nimajo veze z razvojem in kot ste ugotovili zaostajamo za kitajsko xx let, še posebno se to vidi v gospodarski rasti ki je pri nas negativna, kitajska pa dosega 15-20% letno rast gospodarstva, to je kar nekajkrat več od SLO.
pa je g Pahor obljubil da nas bo izstrelil v vrh svetovnega gospodasrtva med najbol razvite........se mi zdi da nas je nekam v globine revščine potlačil
Int€l inside, IDIOT Outside

Samuel ::

OChack, post meseca in dobiš prvo nagrado zaradi totalnega nerazumevanja gospodarstva.

lol @ "plače niso pomembne"

krneki ::

V velikih mestih je standard bolši kot pri nas. Mislm, prideš v eno ornk tehnično trgovino pa taka gužva notr (polovica je prodajalcev, ki sam gledajo u luft). Center v Shanghau je poln nebotičnikov, tam kjer se pa ti končajo pa gradijo ogromne stanovanjske komplekse. Pa ko greš zvečer ven in hodiš po kakšni trgovski ulici, kjer se vije reka ljudi, lahko brez problema opaziš kako so oblečeni, telefoni, avtomobili...Se vidi, da se v mestih gužva tist 1% ljudi, ki imajo denar. Takoj ko se strogi center s stolpnicami konča je pa prava žalost, da ne rečem slum. Nekako se mi je zdelo da sem v centrih mest dajal eno dobro polovico denarja za take stvari kot v Sloveniji. Tehnika je bila ene 30% ceneje, ampak če si res iskal, ker na enih koncih (velike, nove veleblagovnice) je bilo tudi dražje kot pri nas. Pa nič se nočjo pogajat o ceni oz. zelo malo heh. Govorim za tehniko. Za una njihova brezvezna ročna dela pa ponaredke itak zbiješ prvo ceno za 10x, da pride ena normalna cena na koncu ven. Taksiji so kar poceni (mensezdi 2rmb štart, 1.0-2.0rmb/km), samo v velkih mestih takoj nabereš 10 kilometrov v eno smer. Avtobus je smešno poceni, sam gužva na kvadrat. In ja v Šanghaju je plača po 500EUR, ampak samo če ti rata dobit službo pa, če si res nekje do 5km iz centra, drugače to spet drastično pade. Vsi v mestih majo mobilne telefone in drkajo sms-je 100 na uro. Hoteli so uber zrihtani. Pri njih je *** isto kot pri nas 5.

amigo_no1 ::

hamax je izjavil:



plača pri nas 960EUR
za preživetje: Socialna pomoč pri nas je ~250EUR. Recimo da se da s tem preživeti.
Sicer pa minimalna plača pri nas je ~600EUR. Ce lahko troclanska druzina prezivi z eno minimalno plačo, potem je verjetno stevilka 250EUR na oseo tam tam.
Si pa ne bi želel tako živeti.

Nakladaš

Socialna pomoč pri nas je 210 E , ko imaš imaš rentano stanovanje, drugače 158 E -> ko imaš po mnenju CŠOD "rešen" stanovanjski problem (beri živiš s starši).

Teh 600 si ti kar nariši -> velja prehodno obdobje 2 let, kar se prakticira v dosti podjetjih. Pridi kdaj na deželo iz rega-kvak močvirja.

Tročlanska družina lahko preživi s pomočjo paketov Karitasa, kakega dela na črno in veliko odrekanja, ko je treba vsak cent 3x obrniti. Je to zate življenje ?
V srednjem veku je bilo lepše, takrat je cesar vzel 10%, sedaj 60% .

Gre za to, koliko izdelkov/storitev lahko kupiš/plačaš s svojo plačo.In to razmerje v Sloveniastanu vsako leto slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

detroit ::

slovenija vsekakor zaostaja za kitajsko v veliko stvareh, predvsem v razvoju. Ta razavoj je vsaj 10 let nazaj bil omogočen zaradi tega ker kitajska pač ni bila socialna država in na plečih ljudi je ratala še večja velesila kot je bila. Ampak če se bojo kitajci začel zavedat da obstaja boljši svet (kar očitno se do sedaj še niso) ne bo več 12urnih delavnikov po 1zrno riža/h. In se bo razvoj ustavil, sj je normalno ne moreš imet socialno varne države (ala "slovenija") in visokega razvoja.

pa še mal offtopic na vaše komentarje o povprečni porabi mesečni...jst porabim okol 500eur na mesec pa se ne preseravam z ničemer, nič ne kupim kar ni nujno (nimam najemnine, nimam elektrike, vode za plačat, moj avto je dizl, simobil orto v nulo, amis tv -cenejš k siol) tako da res ne vem od kje enim pride 250eur za preživet...
Skero

Valvoline ::

Moja sestra dela v tovarno za 430e.Potni stoški in malico dobi + še 120-130e sam teh seštevat v plačo je nesmisel ker se to itak ponuca.
600e min plače? Utopija.

detroit je izjavil:

slovenija vsekakor zaostaja za kitajsko v veliko stvareh, predvsem v razvoju. Ta razavoj je vsaj 10 let nazaj bil omogočen zaradi tega ker kitajska pač ni bila socialna država in na plečih ljudi je ratala še večja velesila kot je bila. Ampak če se bojo kitajci začel zavedat da obstaja boljši svet (kar očitno se do sedaj še niso) ne bo več 12urnih delavnikov po 1zrno riža/h. In se bo razvoj ustavil, sj je normalno ne moreš imet socialno varne države (ala "slovenija") in visokega razvoja.

pa še mal offtopic na vaše komentarje o povprečni porabi mesečni...jst porabim okol 500eur na mesec pa se ne preseravam z ničemer, nič ne kupim kar ni nujno (nimam najemnine, nimam elektrike, vode za plačat, moj avto je dizl, simobil orto v nulo, amis tv -cenejš k siol) tako da res ne vem od kje enim pride 250eur za preživet...

Lepo napisano.... jah eni pač sam za čike pa kavco rabijo keša ane,ostalo pa financirajo seveda starši....
:)

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Nakladaš

Ne.

Socialna pomoč pri nas je 210 E

To je zame se vedno priblizno 250EUR. Glede na tematiko tu je lovljenje takih "napak" popolnoma brezvezno.

Teh 600 si ti kar nariši

Saj sem napisal priblizno. Pa spet to nima veze s temo o kateri se pogovarjamo. Torej je mesecna placa v sloveniji koliko? 430EUR kot pravi valvoline? Ok, se strinjamo, sedaj pa dovolj offtopica, da ne bom prisiljen narediti se enega forka teme.

Pridi kdaj na deželo iz rega-kvak močvirja.

Ne hvala. Se imam tukaj cisto fajn.

Tročlanska družina lahko preživi s pomočjo paketov Karitasa, kakega dela na črno in veliko odrekanja. Je to zate življenje ?

Da se enkrat napisem kar sem napisal ze zgoraj: Si pa ne bi želel tako živeti.
Seveda je tako zivljenje grozno, tako kot je grozno zivljenje kitajke s 100EUR.

V srednjem veku se bilo lepše, takrat je cesar vzel 10%, sedaj 60% .

Bi te rad videl ziveti v srednjem veku, ko ti je cesar uzel 10% od 0.

In to razmerje v Sloveniastanu vsako leto slabše.

Od kar imamo negativno gospodarsko rast se slabsa, ja. Ce ne bomo hitro necesa spremenili bomo kmalu cisto zares za kitajsko.

Valvoline ::

@hamax... bi bil presenećen kolk je folka ki še 500e na mesec ne dobi. pa kolk je takšnih ki po pol leta plače niso vidl.

rasta ::

V srednjem veku se bilo lepše, takrat je cesar vzel 10%, sedaj 60% .

Desetina je bil samo cerkveni davek. Svoje pa sta si vzela še cesar in lokalni fevdalec (v dobrinah in delu - tlaki).

Samuel ::

In zakaj primerjate en Shanghai, ki je najbolj razvit del Kitajske z nekimi slovenskimi minimalci in podobno. Če že primerjate družbeno marginalo, jo primerjajte v obeh državah.

In na kitajsko podeželje živi še v 18. ali 19. stoletju. Da ne rečem, da denarja sploh ne poznajo in se grejo samo blagovno menjavo.

detroit ::


Lepo napisano.... jah eni pač sam za čike pa kavco rabijo keša ane,ostalo pa financirajo seveda starši....
:)

hehe jst ne pijem kave in ne kadim:) Stroške elektrike ogrevanja vode (za enkrat na tujih plečih) še pride. Ampak poglejmo

Mesečni stroški cca.:
Triglav nek mesečni whatever as if zavarovanje 55eur
Vzajemna 24
Telefon 20
Amis 47 (po novem, prej je blo 30...ja vem luksus)
Hrana za avto 120 eur
Hrana zame 250eur (s tem štejem tudi malico na šihtu, ne vem točne cifre tuki ker še nism štel takih stroškov)
1/12 registracije+zavarovanja za avto = 55 eur

Pa recimo da plačam amis vsak mesec jaz namesto elektrike in vode.
Pride okol 580 eur brez kofetkanja, cigaretanja, petkov, sobot ko se naj bi šlo vn.

Življenje v sloveniji je daleč od poceni
Skero

rasta ::

Sicer pa ima Mondeo prav.
Ne more se Slovenije primerjati z nekim velemestom, ker bomo vedno zaostajali (velemesto ima veliko večjo koncentracijo kapitala in ogromno zaledje, česar provincialna Slovenija ne bo imeli nikoli).

guest #44 ::

Bi bilo zelo slabo za vse nas, če bi vsi kitajci imeli standard kot mi. Ni surovin in še manj energije. Kitajska mora past na 150 miljonov prebivalcev, ker to kar ima sedaj je že absurdno. Še ta številka je za moje pojme prevelika.

Manj nas more bit, z več tehnologije...in s tem tudi več zabave za vsakega.

detroit ::

Kitajska z enakim standardom kot mi bi propadla, saj bi podjetja, ki imajo sedaj proizvodnjo na kitajskem, le-to preselila nazaj domov in s tem zagotovila več delovnih mest v lastni državi. Kitajska sama po sebi ni samo vzdržna (kolikor se men zdi), nima neke lastne superindustrije, ki bi zagotavljala delo in plačo za toliko ljudi, pride do problema, ki ga je omenil jverne. Ne vem kaj bi se kitajčki preseljevali množično al kaj:D
Skero

Samuel ::

guest #44 je izjavil:

Bi bilo zelo slabo za vse nas, če bi vsi kitajci imeli standard kot mi.


Sploh ne, ker bi bila potem konkurenčnost Kitajske bistveno nižja. V tem trenutku, ko kitajska "bogata" manjšina izkorišča milione in milione poceni delovne sile, seveda silovito raste (10% rast na leto). Ko se bo BDP/pc približeval razvitim državam, se bo tudi gospodarska rast Kitajske občutno zmanjšala.

PS: Točno tako detroit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

amigo_no1 ::

Kitajci kupujejo "vse živo", začeli so seveda z enostavnimi zadevami (masovna proizvodnja), sedaj gredo "gor" in kupujejo zahodno tehnologijo& podjetja, kar pomeni da se njihova dodana vrednost dviga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

detroit je izjavil:



Pride okol 580 eur brez kofetkanja, cigaretanja, petkov, sobot ko se naj bi šlo vn.

Življenje v sloveniji je daleč od poceni

Potem očitno živiš izredno potratno. Midva porabiva povprečno dobrih 300€ na vsakega, in to z vsemi vštetimi stroški (dobro, ni najemnine), všteto malico v službi, ogrevanje, T-2, bencin itd...
Oblek in tehnične robe nisem štel, ker jo itak kupujevo izredno redko.
Seveda se da preživeti tudi z manj, saj sta bencin in T-2 paket nenujna izdatka.

Glede Kitajske - gotovo je standard večine Slovencev daleč nad nivojem večine Kitajcev.

detroit ::

Začeli so zmasovno proizvodnjo
kopirali avtomobilsko proizvodnjo
kupili nekaj firm (IBM laptop oddelek), nekaj se je celo govorilo da bojo kupili velike playerje (GM, pa eno britansko znamko)
Postajajo konkurenčni, do neke mere:D

Si kdo predstavlja da se vozimo SAMO v kitajskih avtomobilčkih? Brrrr mortaliteta +50%

energetik je izjavil:

detroit je izjavil:



Pride okol 580 eur brez kofetkanja, cigaretanja, petkov, sobot ko se naj bi šlo vn.

Življenje v sloveniji je daleč od poceni

Potem očitno živiš izredno potratno. Midva porabiva povprečno dobrih 300€ na vsakega, in to z vsemi vštetimi stroški (dobro, ni najemnine), všteto malico v službi, ogrevanje, T-2, bencin itd...
Oblek in tehnične robe nisem štel, ker jo itak kupujevo izredno redko.
Seveda se da preživeti tudi z manj, saj sta bencin in T-2 paket nenujna izdatka.

Glede Kitajske - gotovo je standard večine Slovencev daleč nad nivojem večine Kitajcev.

Ej super, glede kritike mislim. Samo razloži na katerih stroških pretiravam (od naštetih)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Valvoline ::

energetik je izjavil:

detroit je izjavil:



Pride okol 580 eur brez kofetkanja, cigaretanja, petkov, sobot ko se naj bi šlo vn.

Življenje v sloveniji je daleč od poceni

Potem očitno živiš izredno potratno. Midva porabiva povprečno dobrih 300€ na vsakega, in to z vsemi vštetimi stroški (dobro, ni najemnine), všteto malico v službi, ogrevanje, T-2, bencin itd...
Oblek in tehnične robe nisem štel, ker jo itak kupujevo izredno redko.
Seveda se da preživeti tudi z manj, saj sta bencin in T-2 paket nenujna izdatka.

Glede Kitajske - gotovo je standard večine Slovencev daleč nad nivojem večine Kitajcev.

Mogoče le v primeru če nimata avtov,drugače pa nakladanje.
Brez avta pa si avtomatsko odpisan in nekonkurenčen na trgu dela.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Avto rabiva samo za 1x na 2 tedna v štacuno in vikend izlete, ostalo peš/kolo. Ga pa vzdržujemo skupaj s starši, ker se nam ne splača imeti vsak svojega.
Je pa res, da če živiš sam, je življenje očitno dražje. Internet, ogrevanje in podobno je 2x cenejše, če živiš v dvoje.

Samuel ::

Tole poveličevanje kitajskega razvoje je milo rečeno hecno. So pač tam, kjer je bila Japonska po drugi svetovni vojni. Sledil je silovit razvoj v 50-ih, 60-ih in 70-ih. Zadnjih par deset let pa Japonska stagnira.

In stagnira na bistveno višjem nivoju, ki ga Kitajska ne bo videla še najmanj 20 in več let.

detroit ::

@energetik Očitno živita 10 minut hoda od službe:)
@Mondeo Njihov življenjski standard po moje ne bo nikoli tak kot v normalnih državah, samo povozijo nas pa vse komot. Zavira jih politika....kot nas:P
Skero

energetik ::

detroit je izjavil:

@energetik Očitno živita 10 minut hoda od službe:)

Si uganil. Z biciklom 5min.

detroit ::

Vidiš, potem si v ožjem območju (služba trgovina dom) zelo mobilen in še zelen hehe. No ja torej lahko svojim 300evri prišteješ še kakih 100 eur za tank.

Še vedno pa nisi razložil kateri stroški od naštetih so pretiravani, da vidim v čem se jest morebiti preseravam ali motim pri izračunih. Vse je možno. Rad bi pa predvsem znižal stroške, da ne bom delal samo za to da bom dihal.
Skero

Valvoline ::

detroit je izjavil:

Vidiš, potem si v ožjem območju (služba trgovina dom) zelo mobilen in še zelen hehe. No ja torej lahko svojim 300evri prišteješ še kakih 100 eur za tank.

Še vedno pa nisi razložil kateri stroški od naštetih so pretiravani, da vidim v čem se jest morebiti preseravam ali motim pri izračunih. Vse je možno. Rad bi pa predvsem znižal stroške, da ne bom delal samo za to da bom dihal.

+100-200 za registracijo,vzdrževanje,servisi,gume...
Hvala bogu da mata službe tko fajn bliz doma.Ampak nobene garancije ni da boš-sta skoz ta istem delovnem mestu(statistika to potrjuje).Edino če sedita na državnih stolčkah :)

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska blokirala Twitch

Oddelek: Novice / NWO
3910036 (8080) microchip
»

V Pegatronu še slabše kot v Foxconnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11025268 (22183) nekikr
»

Apple z rekordnim dobičkom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9422553 (19695) nekikr
»

Kitajski superračunalnik najzmogljivejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5721390 (19071) Mipe
»

Indijski tablični računalnik za 30 evrov postaja realnost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12128159 (25272) Okapi

Več podobnih tem