» »

Diplomska naloga - M$ word sucks

Diplomska naloga - M$ word sucks

Scarface ::

Zanima me, če se za spodnji rob pri diplomski nalogi gleda dejansko rob teksta ali upoštevajo razdaljo do številke strani (manj verjetno)?
Kako naštimat ta "pametni" word, da izpiše dejansko tako kot izgleda na predogledu?
Zakaj na vsakem listu izpiše drugačen rob... razlika je v parih mm?
Been there, done that....

@nny ::

Gleda se rob teksta.
Precej velikemu številu kolegov sem oblikovala že napisane diplome v Oo Writerju, ker Word, sploh verzija 2003, ni narjen za ljudi. Seveda se opravičujem MS oboževalcem.;)

Poskusi tako, da greš na File, Page setup in izbereš Margins. Za vsako stranjo, kjer se spremeni oblikovanje vstavi prelom strani.

amigo_no1 ::

@nny
Lahko malo pojasniš kaj konkretno manjka MS Wordu verzije 2003 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Aston_11 ::

Šminkica...

Highlag ::

Ja ko je OOOrg taka šminkica...

Sam tudi v Writerju pišem.. Včasih tudi precej štorast rata...
Never trust a computer you can't throw out a window

mojsterleo ::

jaz sem svojo diplomsko napisal v wordu 2003 in ni bilo nobenih tezav..? se vedno ga uporabljam.

glede roba teksta pa je vec moznosti, lahko je kriva velikost pisave, samourejanje besedila (ce imas vkljuceno poravnavanje), rob citiranja ipd. malo iluzorno je pricakovati, da ti bo word kar sam oblikoval celo besedilo. malo pa moras tudi sam premetavati slike in tekst gor pa dol, da zadeva kolikor toliko izgleda, se ti ne zdi?

Ziga Dolhar ::

Scarface je izjavil:

Kako naštimat ta "pametni" word, da izpiše dejansko tako kot izgleda na predogledu?
Zakaj na vsakem listu izpiše drugačen rob... razlika je v parih mm?


... menjaj printer.
https://dolhar.si/

Zero0ne ::

Diplomsko nalogo pišete z word procesorjem? 8-O

lrn2 LaTeX.
uname -o

jukoz ::

Zero0ne je izjavil:

Diplomsko nalogo pišete z word procesorjem? 8-O

lrn2 LaTeX.



To sem si mislil tudi jaz, pa se je izkalo da je edini način oddaje diplome v MS Word 97-2003 formatu
Pitaj boga zakaj, verjetno ma tisti antipalgiatorski sw takšne zahteve.

Malajlo ::

Ma ne. Najbrž ima različne noge za sode/lihe strani.
Saj uporabljaš nogo (footer) za številke, ha?

Word je čisto OK. Šminka je pa cel office 2010.

milc ::

Sam sem se kar ornk pozabaval, predno sem uspel sestaviti template, ki je ustrezal zahtevam fakultete za diplomo. Od tam naprej je bila zadeva trivialna. Še posebej dobro se je obneslo, ko mi je lektorica naredila pregled s "Track Changes". Zakon.

@nny ::

amigo_no1 je izjavil:

@nny
Lahko malo pojasniš kaj konkretno manjka MS Wordu verzije 2003 ?


Saj res, očitno nekaj manjka meni in kolegom. Verjetno smo tako zabiti, da ne poznamo pravih trikov in funkcij. :D

O Wordu 2007 imam nekoliko boljše mnenje. Ni se vredno bockat...

opeter ::

Diplomsko je najbolje sestavljat v kakšnem programu za namizno založništvo. Npr. Scribus. Če imate možnost v šoli pa vsekakor InDesign, Quark. :) Ubogi reveži, vi z Wordom ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

@nny ::

milc je izjavil:

Sam sem se kar ornk pozabaval, predno sem uspel sestaviti template, ki je ustrezal zahtevam fakultete za diplomo. Od tam naprej je bila zadeva trivialna. Še posebej dobro se je obneslo, ko mi je lektorica naredila pregled s "Track Changes". Zakon.


Točno tako. Najprej oblikovanje, nato vse ostalo.

Keyser Soze ::

@nny je izjavil:

Saj res, očitno nekaj manjka meni in kolegom. Verjetno smo tako zabiti, da ne poznamo pravih trikov in funkcij. :D

Ja sori. Ampak očitno je tole več kot res.

Veliko folka je prišlo k meni po pomoč, ko so morali oblikovati svoje "pesnitve". Problem je bil predvsem v tem, ker niso prej naredili "templatea", ampak so preprosto vzeli drugo "pesnitev" in v njo nastrelili 101 slog in oblikovanje ter se nato držali na glavo, ker se jim je cel dokument preprosto zrušil ob spremembi kakšnega parametra.

Ja ne gre tako ane. Kot pri vseh drugih stvareh je tudi tule pogoj za tekoče in nestresno delo dobra podlaga oz. predloga in sistematično delo.

Dodaten problem je še v tem, ker ljudje mislijo, da je dovolj če te pokličejo po telefonu in rečejo, da nekaj postrani stoji, čeprav bi morali biti pokonci. Ja, glih po telefonu ti lahko pomagam. Pritisni Ctrl+A, pritisni delete, F12 ter Enter in nato zapri dokument. Ko ga odpreš ponovno skrbi ni več.;((

Point being. MS Word 2003 je bil čisto dovolj dobro orodje za vsako pisarijo. Zahteva pač določeno mero znanja, ampak ni hudič, da če si sposoben spisat eno diplomo, si sposoben tudi osvojit osnove Worda 2003.
OM, F, G!

@nny ::

Keyser Soze je izjavil:

Zahteva pač določeno mero znanja, ampak ni hudič, da če si sposoben spisat eno diplomo, si sposoben tudi osvojit osnove Worda 2003.


Dve diplomi.:) In.. na-a osnov Worda 2003 še vedno nisem osvojila. Nove verzije imajo nekaj več šans.
Zabavno je bilo gledati raz...[cenzura] in besne odzive prfoksov, ko so dobivali v el. predal vaje v .pdf formatu in po možnosti še zaščitene. Sploh povzetke člankov, ki so jih potrebovali za svoje znanstveno napredovanje, vendar se jim ni ljubilo brat in so jih predali v obdelavo pohlevnim študentkom. Potem pa ti ena mula takole zagode...:D

Keyser Soze ::

No, če se ti gre tako močno za to password protekcijo obstajajo tudi zastonjski PDF SW printerji, ki omogočajo to funkcijo. Čisto OK v navezi z MS Wordom.

Sam trenutno uporabljam CutePDF, ker se mi gre predvsem zato, da imajo ljudje čim manj problemov z branjem dokumentov in ne toliko za zaščito avtorske vsebine.
OM, F, G!

amigo_no1 ::

@nny je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

@nny
Lahko malo pojasniš kaj konkretno manjka MS Wordu verzije 2003 ?


Saj res, očitno nekaj manjka meni in kolegom. Verjetno smo tako zabiti, da ne poznamo pravih trikov in funkcij. :D

O Wordu 2007 imam nekoliko boljše mnenje. Ni se vredno bockat...

Sprašujem kaj konkretno manjka, ti pa mi daješ floskule.

Ziga Dolhar ::

asdf..., daj nam pokaži problematičen dokument.
https://dolhar.si/

mojca ::

Če ti MS Word ne ustreza, uporabi LaTeX ali ConTeXt.

nuclear ::

Mojca no lepo no :) :)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

bobby ::

@Scarface:
ni problem Worda, problem je gonilnik printerja. tam moraš imeti nastavljeno "actual size" in ne "fit to page". če imaš "fit to page" potem upošteva robove, ki jih tiskalnik ne more natisniti in kar naenkrat se ti odaljenost robov podre. ni več 25mm ampak 27mm ali več, naprimer.

lp
bojan
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navajanje virov vprašanje?

Oddelek: Šola
263810 (3158) lonewolf_
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111573 (8696) marflor
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
498743 (7046) moj_nick
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10359877 (25642) noraguta
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812860 (9746) GnuceLee

Več podobnih tem