» »

najesen zvok PC-ojacevalec

najesen zvok PC-ojacevalec

Air_Borne ::

Mam en problem....
Comp sm povezu z ojacevalcam in k prklops comp se pojavi najesen zvok... brnenje po mojem mnenju oddaja comp ker je podoben kot ce bi poslusov ventilator in dodal malo sumov.to je dokaj glasno in motece
zdj me pa zanima ce bo sploh slo brez tega zvoka oz. a se da kej nardit da tega ne bi blo?

drgac mam pa zaenkrat se drug stolp, ki dela normalno, ni pa tolk ql k ojacevalc.

lp

Air_Borne ::

Kva je...
A vm nch ni jasna?:)
Jah djte no, sj je zihr ksnmu kej jasn...nj mal pomaga ubogemu nevednezu...
Da bo lahko muziko normalno poslusu...

MadMax ::

ti pwm d n ta 0in nuš 0 zweedu.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Air_Borne ::

Eh, zgleda da bom sam jst poslilov na tole temo:)
Ah, kva cmo, takle mamo...

stromar ::

poveži ozemlitev od računalnika z ozmeljitvijo ojačevalca. Na računmalniku daj en kabel pod kakšen vijak od ohišja in kabel poveži z maso ojačevalca (zadaj more biti priključek za maso) ali ravno tako pod kakšen vijak. Pri meni je poomagalo, ker sem imel enake probleme pri mešalni mizi in ojačevalcem

b ::

Ja povezat ozemljitve ponavadi pomaga, je pa se ena pogosta varka, ki zna resit problem brez tega kompliciranja.

Ce imas tudi tuner (pri meni je vgrajen v ojacevalec - receiver), poskusi izkljucit kabel za anteno. Pri meni v momentu izgine to brnenje, ki se mu v zargonu rece tudi broom (brum). Broom je 50Hz ton, zakaj nastane pa naj razlozi kaksen stromar.

lp,
Borut.

operater ::

Brnenja sem se sam rešil na vstavljanje dveh malih transformatorjev - ( omsko okol 30 E ) in nimam več brnenja.

madviper ::

A ti povem ka je:D !
Ojačevalc maš prekrmiljen:P ! Pa ti maš res smolo:( , si preveč zvočnikov gor dal, al pa napačne:O !
Sej bo bolš! Novga kup>:D !!!
Čist štromarska:\ !!!
I'd like to do something crazy!

stromar ::

madviper; ni šans, da nebi delalo s premajhno impedanco. Če je impedanca premajhna se pregreva ali pa če je krmiljen s čipom se vkljaplja zaščita ki zgleda podobno kot da bi 1x na sekundo za kratek trenutek poslal signal na zvočnike:\ . Zakaj je treba najprej poskusiti z ozemljitviji; zato ker sta drugače ozemljena preko kablov in konektorja po katerih se prenaša zvok, zaradi tega se pogosto pojavi brum 50Hz ali šumi zaradi slabega stika na konektorjih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418505 (5726) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497361 (5137) bullet321
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
223014 (2644) zavajon
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182777 (2288) Moravče
»

ojačevalec...problemi z vhodi

Oddelek: Zvok in slika
221630 (1421) yimi

Več podobnih tem