» »

Ocitno mi steka disk - zakaj???

Ocitno mi steka disk - zakaj???

Xplicit ::

Ej mam en kr VELK problem - ucasih (beri na ene par minut ali na ene par ur - kokr kdaj) mi racunalnik zamrzne za ene par sekund 5-10s - med tem lahka samo premikam misko, programi pa se nc ne odzivajo.
Ko se to zgodi se na racunalniku prizge lucka od diskov in ugasne, ob tem pa se pojav zvok TK-TK.

Morm povedat da mam XP-je, ter dva diska - enega sm vgradil nedolgo nazaj in glih takrat se mi je to zacel pojavlat - pomojm je to kej krivo.
Star disk je IBM-ov, nov pa je Seegate (80Gb).

A se je to komu ze kdaj zgodil?

cekr ::

Spravi vse v prejšnje stanje, da boš videl kako se obnaša. Na katerem disku pa imaš sedaj sistem?

Verjetno ti bo sedaj kdo zatežil, da je kriv IBM-ov disk, samo to ni napaka. Nekaj se ti očitno ne ujema.
Kako imaš priklopljena diska?

Če imaš oba na istem kablu, poizkusi na različnih, ker se včasih zgodi, da se diski različnih firm na marajo.

Xplicit ::

Fora je v tem da nemorm spravt zadeve nazaj v prejsnje stanje k sm ob tem diske formateru pa na tanovga dau windowse.

Prklopljen je pa tko:
tanov disk je master, tastar pa slave. Oba sta na istem kablu, na razlicne kable pa nekak nemorm (oz. neznam) dat, ker mam se dva cd-rom-a

Paramedic ::

Če je res kriv disk, pol je sigurno tisti, na katerem maš sistem, ker sicer ne bi zmrznilo. Če pa ni disk kriv, je pa lahko mogoče kak proc (probi s kakim Toastom testirat stabilnost pri max obremenitvah), ali pa ram. :\
End transmission.

Xplicit ::

pomojm je neki u zvezi z unimi zvoki - TK TK - k da bi bil nekje en skab kontakt al a neki - morm odpret skatlo

wind ::

Ta zvok je verjetno pokanje v disku. in ko poka steka. vsaj pri meni je bilo tako. Testiraj disk.

bastadu ::

Tudi v mojem IBMju je pokalo, ko je živel svoje zadnje minute>:D

Xplicit ::

ej sej disk je u bistvu cist nov - en mesc je str - pa u bistvu ne poka ampak dela sm tk-tk - drugac ne znam razlozit

Drugac pa zadeva dela dost u redu - ni se nobenga bed sektorja na disku - baje :\

Dr_M ::

to se je men dogajal ce sm dau na isti kasn ksn cudn disk zravn...ce mas slucajno oba na istmu kablu, dej drug disk na secondary kanal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Xplicit ::

A se da dat na en primary kabl disk + cd-rom pa na secondary cabl isto - k nevem glih kak to tocn deluje?

Predator ::

primary master - disk z primarnim sistemom
primary slave - cdrom

secondary master - rekorder
secondary slave - drugi disk

takole mam jaz pa ni nobenih problemov z zmrzovanjem več

Xplicit ::

ok hvala - bom jutr zrihtu pa sporocim ce dela - aja pa a vrsti red crk pogonov pol ostane isti?

AngelOfDeath ::

Xplicit
saj to pa po potrebi spremeniš

Xplicit ::

jest sm mislu ce sam kable zamenas - ce pol crke ostanejo iste al se kej spremeni (samodejno)?

Predator ::

ponavadi sotanejo iste

če bi pa rad drugačen vrstni red se da pa tudi črke zamenjat

Xplicit ::

sej to vem da se da zamenat - ampak bi rad da ostanejo iste


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453198 (2222) Blind
»

2 diska ali kam so odšli Gigabajti (HELP!!!!!!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111047 (869) BluPhenix
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171645 (1410) Pudding
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181430 (1107) Kriko
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132304 (2179) Loki

Več podobnih tem