» »

2 diska ali kam so odšli Gigabajti (HELP!!!!!!)

2 diska ali kam so odšli Gigabajti (HELP!!!!!!)

mikipiki ::

Torej pred kratkim sem se odločil, da si kupim še en disk(120 Gb). Odločil sem se tudi za frišno formatiranje starega (100 Gb) diska. Torej problem je sledeč, ko naložim winse xp mi na prvem disku kaže, da imam prostora 60Gb, na drugem pa okoli 30 Gb. 8-O
Kaj naj storim, naj si kupim 200 Gb disk, da mi bo kazalo 100 Gb:)) ?
Aja, oba diska sem priklopil na Primary master na en IDE kabel.

Svetujte prosim!!!

Utk ::

Ja kako oba na primary master na en kabel? Enga dej na slave, če so na istem kablu.

Microsoft ::

Jst ti svetujem tako, da tanov disk najprej odklop in zatem instaliraj Winse. Zatem, ko se ti bo zdelo, da delajo vredu, ugasni PC in prikljuc se tanov disk. In potem naredi format novga diska...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Samson ::

Hja ce ti prepozna enga kot 60G in druzga kot 30G...Ce mene vprasas ti spozna sam prvi, oz. tastari dosk (100G), ker imas oba nastavljena na master. Sicer je res da plata ponavadi ne spozna sploh diskovja ce sta na istem kablu 2 master al pa dva slave diska, toda cudna so pota racunalnikova.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

vres.ales ::

a-a ni res moraš si nabavit xp-je ki že majo service pack 2 not pa bo šlo, ker sem jaz mel iste probleme

Microsoft ::

O cem ti to govoris?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

vres.ales ::

??

Microsoft ::

a-a ni res

Na katero stvar si se skliceval, da ne drzi?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

vres.ales ::

ja nisem nekaj dosti odgovorov prebral nekaj na začetku sm vido da nebo šlo pa sm pač napiso

BaRtMaN ::

vres.ales: Tukaj je očitno napačno priklopljen disk in ne način naslavljanja diska pred WinXP SP1,

korenje_ver2 ::

za boljso izkoriscenost diskov mora biti obvezno en disk na primary en pa na secondary.

BluPhenix ::

Vsekakor pa mora biti en MASTER in drugi SLAVE, oba na master ne gre, vsaj ne na istem kablu. Prvi disk imaš particioniran in to sta tista "dva" diska ki ti ju vidi. 120GB sploh ne vidi.

Pa napajanje si dal obema diskoma? No, če si to, na enemu prestavi jumper iz master na slave, na tistemu, kjer nimaš inštaliranega sistema najraje. Ali pa daj oba na MASTER na različna kabla, če to lahko narediš (če nimaš na IDE2 CD-ROMov)

Sej lepo, da poskušate sami take stvari delati, vendar je pametno kdaj kaj prebrati preden delate take neumnosti. Potem pa z diskom nazaj v trgovino in se kregate, da ne dela...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453250 (2274) Blind
»

Disk, dvdrom, cdrw - kak najboljš nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
5734 (675) ElectricMan
»

Rack bi naj zbil UDMA?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231514 (1253) Sodom
»

Brikanje diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91304 (1176) cahahopie
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191931 (1635) Paramedic

Več podobnih tem