» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
47 / 51
»»

Ganon ::

Jazzie je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?

Torej, odločam se primarno med Huawei P10 Lite (260/290 eur) in P9 (350-380 eur iz tujine). Priznam, da je (skoraj) edini razlog, da bi kupila P9, možnost fotografiranja v RAW formatu ... Tretja možnost je kakšen Xiaomi (npr. Redmi Note 4X ~ 220 eur). Mnenja?


Kupi neokrnjeno različico lanskega modela, P9. Ne boš razočarana.

Jazzie ::

Prvotno sem imela v mislih mejo 250, max 300 eur, tako da se mi zdi malo veliko, ampak po drugi strani pa je samo 70 eur več od P10 Lite. Ampak, po drugi (tretji? xD) strani je pa P10 Lite novejši in ima verjetno nekaj stvari izboljšanih?

Dimnik ::

Ganon je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Jazzie je izjavil:

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?

Torej, odločam se primarno med Huawei P10 Lite (260/290 eur) in P9 (350-380 eur iz tujine). Priznam, da je (skoraj) edini razlog, da bi kupila P9, možnost fotografiranja v RAW formatu ... Tretja možnost je kakšen Xiaomi (npr. Redmi Note 4X ~ 220 eur). Mnenja?


Kupi neokrnjeno različico lanskega modela, P9. Ne boš razočarana.


+1 tudi jaz sem takega mnenja

Ganon ::

Jazzie je izjavil:

Prvotno sem imela v mislih mejo 250, max 300 eur, tako da se mi zdi malo veliko, ampak po drugi strani pa je samo 70 eur več od P10 Lite. Ampak, po drugi (tretji? xD) strani je pa P10 Lite novejši in ima verjetno nekaj stvari izboljšanih?


Ne, P9 je boljši telefon.

Jazzie ::

OK, gledam na Amazonu, pa mi ni čisto jasno, kako je s temi verzijami (do sedaj sem telefon vedno kupila v SLO, pa še ne znam nemško ...): tale cena 350 eur je samo za nemško verzijo? Sicer celo obstaja slovenska, ampak stane skoraj 100 eurov več? Pa nekateri modeli imajo dual-sim, nekateri pa ne (in so med drugim tudi zato cenejši)?

MacLeod ::

Kaj predlagate kot best p/p telefon za okoli 300-350€?

klinker ::

Jazzie je izjavil:

OK, gledam na Amazonu, pa mi ni čisto jasno, kako je s temi verzijami (do sedaj sem telefon vedno kupila v SLO, pa še ne znam nemško ...): tale cena 350 eur je samo za nemško verzijo? Sicer celo obstaja slovenska, ampak stane skoraj 100 eurov več? Pa nekateri modeli imajo dual-sim, nekateri pa ne (in so med drugim tudi zato cenejši)?


Ne vem kaj carajo s tem, ampak telefona bi mogla bit ista, saj vsi podpirajo vse jezike

Jazzie ::

klinker, če prav razumem, gre za (možnost) zaklenjene SIM?

MacLeod ::

Kako je pa kaj s SAR vrednostmi, ko gledam ima vsak operater drugačno vrednost za isti telefon, potem pa še na kaki strani najdeš tretjo vrednost. Je pa verjetno zelo odvisno od okoliščin kako in kje je merjena vrednost, tako da verjetno težko najti realne podatke.

klinker ::

Jazzie je izjavil:

klinker, če prav razumem, gre za (možnost) zaklenjene SIM?


To ne obstaja ze leta. Vsi telefoni so danes odklenjeni za sim.
Ne vem res kaka bi lahko bla razlika med telefoni, ker namensko slovensko verzijo ne verjamem da bi kdorkoli sel delat za nas bogi 2mio narod ;((

next3steps ::

MacLeod je izjavil:

Kako je pa kaj s SAR vrednostmi, ko gledam ima vsak operater drugačno vrednost za isti telefon, potem pa še na kaki strani najdeš tretjo vrednost. Je pa verjetno zelo odvisno od okoliščin kako in kje je merjena vrednost, tako da verjetno težko najti realne podatke.

SAR vrednost je nesmisel. Next!

scipascapa ::

Kakšni so kaj UMIDIGI telefoni? So dobavljivi pri nas. PURE Android.

baur ::

Kaj pa menite glede Huawei Honor 8?
Danes na amazon.de znižan na 300€.
Se splača kupiti ali se za ta denar lahko dobi kaj boljšega?

Dimnik ::

Za 300 ga dobiš že pri nas, nekateri vzamejo prek operaterja in prodajajo naprej....super telefon, hiter, brez štekanja, kamera super...

Jacob98 ::

Živjo, mene pa zanima, če se splača kupit Oneplus 5. Čeprav je cena višja kot pri prejšnih Oneplusih ali je vseeno vreden nakupa. Telefon pa mislim imeti kar nekaj časa.
Hvala, lp

Jazzie ::

baur je izjavil:

Kaj pa menite glede Huawei Honor 8?
Danes na amazon.de znižan na 300€.
Se splača kupiti ali se za ta denar lahko dobi kaj boljšega?

Tudi jaz gledam zdaj tole. P9 je žal malo nad mojim budgetom.

Honor 8 ali P10 Lite?

Dimnik ::

Honor 8

fopi ::

Koliko je vredna lumia 950 xl, stara 1,5 leta, super ohranjena?

Buco_daMAN ::

Cca 200€ max, sam je pa to win phone, ce ti sede tud gud. Sam so boljse alternative?

Jazzie ::

Zdravo, še vedno izbiram telefon xD Zdaj sem končno prišla na izbor med dvema modeloma: Huawei P9 in Honor 8. Kateri je boljša izbira (za približno isto ceno)? P9, kajne?

Ganon ::

P9.

scipascapa ::

kaj je konkretno razlika med LG G4 in G4 Premium? A1 ju ima po 139e, kar se mi zdi super ugodno.

Yordi88 ::

Premium ima zadnji pokrovček iz usnja to je to.. Mel lg g4 kamera mi je bila super, baterija malo manj, ni mel čitalca prsnih odtisov zato sem ga prodal. Pa imeli so serisko napako, matične plošce so umirale.

fopi ::

Koliko pa je vredna lumia 950, nova brez garancije?

Na bolhi se sedaj prodaja kar precej novih lumij brez garancije. Zgleda, kot da se je en operater znebil teh telefonov preko zaposlenih.
A kdo ve kaj o tem, če se to res dogaja ali je kak nateg?

A se danes splača kupiti lumio 830, ali je 1 GB RAM premalo za win10?

Hvala.

lopov ::

830 za 50 EUR še mogoče, več ne bi dal ... rama premalo, prepočasen proc. Jo mam, tko da iz prve roke :)

Beki89 ::

Kaj menite glede Samsung J7 (2017 verzija). 3600 mah baterijo izgleda kar solidno.

N0t0ri0us ::

Kateri "rabljen oz nov telefon iz bolhe" tam okrog 300€, čim boljša kamera in tam okrog 5,0 - 5,2"

S7?

dragon ::

Kako se obnese Sony Xperia X Compact,ki je na razpolago pri A1 za 179 eur?Je to dobra kupčija?

mat11 ::

LG g5, sicer ima 5,3 zaslon. Drugo kamero ima wide, zlata vredna stvar.
mat

N0t0ri0us ::

ali ni bila ravno ta modularnost zgrešena stvar pri g5? naj bi se linije slabo ujemale in pa vse skupaj je čudno izpadlo. Vsaj takrat ob izzidu sem gledal nek review in niso bili ravno navdušeni nad njemu. Sicer ni nujno, da je 5.2".. lahko je tudi do 5.5 ampak idealno bi bilo tam malo čez 5"

mat11 ::

Kolikor vem nad modularnostjo niso bili navdušeni zaradi tega ker si moral telefon izklopiti, ko si menjal modul. Drugače pa kakšen Honor 8 se dobi še za kaj manj denarja.
mat

evkaliptus ::

Kot ponosni lastnik Xiaomija Redmi 4 Prime lahko povem po cca 3 mesecih aktivne uporabe, da je bil nakup tega telefona ena izmed mojih boljših odločitev. Seveda ni šlo prej brez tednov preučevanj raznih spletnih strani, recenzij ter mnenj veliko uporabnikov telefonov (tiste ki sem jih dal v ožji izbor glede na ceno) preko YouTube.
Tehnične karakteristike vedno ne odražajo cele slike , to je jasno samo po uporabi in praktični uporabi. In moram reči, da me je ta telefon kljub vsemu kar sem vedel o njem še preden sem ga kupil dodatno pozitivno presenetil. Seveda pa moram omeniti, da telefona skoraj ne uporabljam za igrice, tudi fotografiram z njim bolj malo, tako da sem dal poudarek na baterijo, ekran, zvok, prenos podatkov ter celotno praktično uporabno vrednost. Baterija mi ob veliki uporabi (dosti gledam YouTube, uporabljam internet, twitter, gmail) zdrži najmanj 2 dneva (po testu naj bi uro wi-fi uporabe telefona na YouTube baterijo koštala le 3 %, kar je drugi absolutni rekord med vsemi telefoni - vir lahko posredujem če kdo želi) - kot prednost pri tem se navaja izredno varčni procesor Snapdragon 625, ki z 14nm tehnologijo in 5,2 inčnim zaslonom tvori ta uspeh. Sam lahko to trditev z praktično vsakodnevno uporabo le podprem. Pred tem telefonom sem imel HTC M8, ki je imel stereo zvočnike in super zvok (vendar ne toliko glasen), zato sem bil na tem področju nekoliko skeptičen. Pa se je izkazalo, da je zvok več kot dober, rekel bi celo zelo dober (predvsem v smislu glasnosti -sami toni pri max. jakosti seveda niso na kvaliteti flagshipov), presenetil pa me je način za slušalke - z lahkoto lahko rečem da je najmanj enakovreden HTC-ju, ja , toliko je dober ta malček. Še eno presenečenje, morda celo najbolj pomembno zame - sama praktična izkušnja s surfanjem po netu, preklapljanjem med aplikacijami in med programi - imam stock MUIU 8 in android 6 vendar ta kombinacija deluje kot odlično namazana mašina - brez zatikanj, hitro, skratka pravi užitek je surfati in delati na njem. Da ne govorim o odklepanju z prstnim odtisom ki ga ima na zadnji strani zgoraj in je zelo hiter in precizen - tudi na mokre prste prime, zanimivo. Tudi ko na primer želiš "ubiti" oziroma končati z določenimi aplikacijami ki delujejo v ozadju se da le te obdržati v spominu (z scrolanjem aplikacije dol oziroma gor če želiš to izbisati) to vse je možno že na tem MUIU. Vsekakor me je ta vmesnik zelo pozitivno presenetil in me vsakodnevno spet in spet. Trenutno so tudi odpadli vsi razlogi za nameščanje drugih ROMO-ov oziroma rootanja telefona, ker za to ne vidim potrebe. Moja končna ocena je, da bi za ta denar težko dobil (glej moje zahteve zgoraj) boljši telefon. Še celo danes (po 3 mesecih) nimam niti malo pomisleka kljub poplavi drugih nizkocenovnih telefonov, celo kakor vidim da ta telefon drži ceno oziroma se mu je še celo dvignila, lahko me popravite, če se motim.
Seveda je pri teh nakupih preko Kitajske določen riziko v smislu garancije saj telefona znamke Xiaomi v Evropi nihče uradno ne zastopa in prodaja. Kitajski trg je skupaj z Indijo več kot dovolj velik in Evrope praktično ne potrebujejo (seveda jim pa laska pogled naročil, ki jih je čedalje več z te celine, če se ne motim so bili nekaj časa 2 po prodaji na globalnem trgu med vsemi prodajalci). Sam sem telefon naročil preko aliexpressa, kjer sem po 15 dneh telefon dobil kakor je bilo obljubljeno (cena je bila 142€ ker je bila neka akcija, carine nisem plačal - do 150 € je ni treba, sem pa DDV, torej 22%), in me je skupaj z zaščito (panzerglass - to priporočam saj je telefon nima)in 5 etuiji vse skupaj prišlo 195€.
To je torej moja izkušnja, če koga še kaj zanima o tem telefonu sem na uslugo, saj mi je že tudi marsikdo od vas pomagal na tem forumu z nasveti, pa malo vračam uslugo.

mare00 ::

Zdravo, kako bi se odločili med Huawei Honor 9 in Samsung galaxy S7? Razlogi? Hvala in lep pozdrav!

delfinus ::

Imam S7 mesec in pol in bolj kot sem zadovoljen ne more bit. Izjemno hiter, super display, odlicen fotoparat (glej malo reviewe, kjer lahko vidis primerjave med razlicnimi top class mobilci, pa tudi samostojnimi digitalnimi ftoaparati in tudi DSLRji). Fajn mi je tudi, ker nisem vzel Edge, ker nimam rad tiste krivine levo in desno. Na dopustu mi je nadomestil stiri naprave, telefon, tablico za navigacijo, notebook in pa fotoaparat. Privosci mu le dobro zascito. Npr Spiegen zascitni ovitek (sam imam Slim Armor) in pa kaksno folijo, ki nima problemov z zascitnimi ovitki. Sam sem vzel Pulesen zascito za display (mokra aplikacija). Pred tem sem vzel Panzer glass. Preplacal, uporabljal en teden in zalucal v smeti. Problem z odzivnostjo na robovih, problem, ce imas ovitek, ker zacne zascitno steklo izpodrivat.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mare00 ::

Hvala za odgovor! Odločitev je lažja! :)

SumTingWong ::

+1 za Samsung S7. Le baterija bi lahko bila boljsa. Ampak cez dan zdrzi tudi ob mocnejsi uporabi.

next3steps ::

Honor 9 ti je Huawei P10 v drugi obleki.
Načeloma je vseeno, katerega vzameš. Noben ni bistveno slabši od drugega.

Rias Gremory ::

Ne gre ravno za nakup ampak opremo, ki jo kupi delodajalec.
Telefon je za mamo, želi dober fotoaparat in da dela kot se zagre. Kaj bi priporočili iz vsake skupine? Lahko tudi več telefonov. V okviru službe je do zdaj imela neko Lumio (zdi se mi da 635).

Skupina 1:
Huawei Honor 8 lite
Cat S30
Samsung Galaxy J5 2017
Samsung Galaxy XCover 4

Skupina 2:
Microsoft Lumia 950 XL
Sony Xperia X Compact
Huawei P9 Lite Dual SIM
Samsung Galaxy A3 2017

Hvala in lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gogyto ::

Mi lahko kdo iz prve roke pove, ali Galaxy S8 podpira bilo kakšno pisanje s stylusom oz Spenom?

Cruz ::

Rias Gremory je izjavil:

Ne gre ravno za nakup ampak opremo, ki jo kupi delodajalec.
Telefon je za mamo, želi dober fotoaparat in da dela kot se zagre. Kaj bi priporočili iz vsake skupine? Lahko tudi več telefonov. V okviru službe je do zdaj imela neko Lumio (zdi se mi da 635).

Skupina 1:
Huawei Honor 8 lite
Cat S30
Samsung Galaxy J5 2017
Samsung Galaxy XCover 4

Skupina 2:
Microsoft Lumia 950 XL
Sony Xperia X Compact
Huawei P9 Lite Dual SIM
Samsung Galaxy A3 2017

Hvala in lep pozdrav


Jaz bi predlagal Honor 8 Lite in tudi v drugi skupini Huaweija P9 Lite, mogoče A3, ker je majhen.

I7I ::

tudi jaz sem vzel 2 meseca nazaj S7 ... zaenkrat zelo zadovoljen, hitra odzivnost, odličen fotoaparat, baterija tudi zdrži cel dan brez problema skratka TOP telefon celo zdaj po tej ceni ..

gwertix ::

Pozdravljeni, v kratkem nameravam kupiti telefon in me zanima best buy za do 500€, nekako imam nagledanega One+5. Kaj pa kakšen Huawei? Kaj svetujete? Hvala!

starboi ::

gwertix je izjavil:

Pozdravljeni, v kratkem nameravam kupiti telefon in me zanima best buy za do 500€, nekako imam nagledanega One+5. Kaj pa kakšen Huawei? Kaj svetujete? Hvala!


One+5 je dobra izbira, mogoče še najboljša v tem cenovnem rangu LG g6 , ki se ga pri naših severnih sosedih dobi že za smešno ceno :

https://geizhals.at/lg-electronics-g6-h...

gwertix ::

Sem zvedel, da se za Oneplus 5 dobi 10% študentski popust lahko, tako da za 450€ bom kar to vzel. :)

mat11 ::

Nabavi si takoj zaščitni ovitek, saj telefon nenormalno drsi. Najbolje ob nakupu, da ga boš takoj imel, ko dobiš telefon.
Po kliku na to povezavo bo dodatna oprema(tudi ovitki) cenejša 20 evrov ob nakupu telefona. Tudi sam sem tako naredil.
https://oneplus.net/si/invite#E5YMVNPNL...
mat

joker16_7 ::

Pozdravljeni!

Iščem nekaj do nekje cca 10 EUR mesečno pri A1. Želje:
- notranji pomnilnik: 16 GB ali več (trenutni Sony povzroča težave z aplikacijami, ki jih ne moremo niti namestiti niti prenesti na pomnilniško kartico)
- zmogljiva baterija
- kakovosten fotoaparat
- telefon naj ne bo preveč gigantski

Hvala za vse nasvete in usmeritve! 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Ergo ::

joker16_7 je izjavil:

Pozdravljeni!

Iščem nekaj do nekje cca 10 EUR mesečno pri A1. Želje:
- notranji pomnilnik: 16 GB ali več (trenutni Sony povzroča težave z aplikacijami, ki jih ne moremo niti namestiti niti prenesti na pomnilniško kartico)
- zmogljiva baterija
- kakovosten fotoaparat
- telefon naj ne bo preveč gigantski

Hvala za vse nasvete in usmeritve! 8-)

Cena telefona pri A1 je tudi odvisna od naročnine ki jo imaš. Tako da je pametno da tudi poveš kateri paket imaš. Ampak za 10 evrov imaš na izbiro med p10 lite in honor 9.

joker16_7 ::

Mislim, da imam Tripster. Tisti paket imam, ki je bil pred nekaj meseci 10 EUR, če si pripeljal prijatelja.

Vse neomejeno + prenos 8 GB
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

gwertix ::

mat11 je izjavil:

Nabavi si takoj zaščitni ovitek, saj telefon nenormalno drsi. Najbolje ob nakupu, da ga boš takoj imel, ko dobiš telefon.
Po kliku na to povezavo bo dodatna oprema(tudi ovitki) cenejša 20 evrov ob nakupu telefona. Tudi sam sem tako naredil.
https://oneplus.net/si/invite#E5YMVNPNL...


Hvala za nasvete. :) Ta link pa že imam od nekoga drugega.

king22 ::

Tudi sam kupujem pametni telefon in me zanima kateri bi bil za kup od spodnjih do 300eur:
1. Huawei P10 lite
2. Samsung Galaxy A5 2017

Ali najbolje rabljenega Galaxy S6 oz. S6 edge, ker je po podatkih zmogljivejši?
««
47 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419811 (13086) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235767 (32525) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716672 (13025) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725597 (22219) zadetek

Več podobnih tem