» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
51 / 51
»
»»

zuz3k ::

prvo je zvok obvestila, kjer nastaviš sound. ostalo kjer je pa vibriranje pa lahko vklopiš - izklopiš
ne dela zvok
Life is a psychological game.

Twixz ::

Študiram da bi kupil Note 10+, ker mi je pred pol leta potekla vezava.
Telefon mi je všeč samo ne vem kako je kaj uporabniška izkušnja? S samsungi nimam dobrih izkušenj (pregrevanje baterije, poraba baterije v neverjetnih količinah, zatikanje programov..) ampak mi je S-pen v teoriji zelo priročen za to kar delam na telefonu (zapiski, etc.)
Sem pa že 8 let na Huawei Mate series, trenutno si lastim Mate20PRO ki čudovito laufa.

Any thoughts? :)

odbitko ::

Jaz sem pred dvema letoma iz japke prešaltal na Samsunga, bolj natančno Samsung S10. Sem pa zelo zadovoljen, software dela gladko, z baterijo pridem skoz dan brez problema, super kamera.

Twixz ::

Mah, na telekomu dobiš z vezavo Note 10+ za 32,83 na mesec (najcenejši paket), na mobidata trgovina pa isti telefon za 33,3€ na mesec brez vezave.
Je pa spet... A je vreden 800€ 2 leti star telefon samo zaradi "penkala" :|

kixs ::

Kaj izbrati med temi:

Samsung A52
Samsung A72
Samsung XCover 5 (verjetno ze v osnovi ne)
iPhone SE 2020 (Apple naceloma ne, nikoli pa ne ves... ;)

Gre za sluzbeni telefon in so samo ti na izbiro.

Lightning ::

Sam se tudi odločam za nakup, vendar se mi je tako težko odločiti za katerega, verjetno na koncu niti nima veze, ampak vseeno, če ima kdo izkušnje izmed teh treh mobitelov:

1. Samsung A72
2. Xiaomi Mi 10T Pro 5G
3. Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Zdaj me predvsem zanima glede baterije, ki mi je prioriteta, verjetno pri vseh ni nekih odstopanj, kako dolgo drži? Ampak nwm kak so Xiaomi, ali imajo težave kakšne, ali dela brez problema?

Verjetno je Snapdragon pri Xiaomi Mi10T Pro malce boljši, vendar to za normalnega uporabnika verjetno nima nobenega vpliva, mobitela pa vsekakor ne bi uporabljal za igranje, ampak klicanje, sporočila, brskanje po internetu, Facebook, itd.

Kaj bi vi izbrali izmed teh treh oziroma morda kakšna druga opcija? Cena nekje do kakih 400,00 EUR, morda malce več, ne pa čez 500,00 EUR.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lightning ()

facepalm ::

Za omenjene namene in budget med 400 in 500€ bos verjetno najbolj zadovoljen s Pixlom 4a 5G.
Je pa v tem cenovnem razredu ogromna konkurenca in se pac odlocis glede na prioritete.

Baltazar: ::

Kaj naj naredim? Imam Samsung S21 ultra. Ali naj ga sedaj prodam in potem počakam na S24 ultra, ki naj bi izšel tam januarja-februarja ali naj počakam in ga potem dam v račun, ko bom kupoval S24 ultro. Ali bi sedaj dobil več, če ga prodam recimo na bolhi ali na marketplacu, kot potem, ko ga vzamejo v račun staro za novo?

vinkop ::

Baltazar: je izjavil:

Kaj naj naredim? Imam Samsung S21 ultra. Ali naj ga sedaj prodam in potem počakam na S24 ultra, ki naj bi izšel tam januarja-februarja ali naj počakam in ga potem dam v račun, ko bom kupoval S24 ultro. Ali bi sedaj dobil več, če ga prodam recimo na bolhi ali na marketplacu, kot potem, ko ga vzamejo v račun staro za novo?

Jaz bi imel S21 ultra do izida S24 ultre, če si se že odločil, da ga boš menjal...zakaj bi prej nekaj manevriral, če ni potrebe ???

Baltazar: ::

Ker bi verjetno več dobil zanj kot pa potem v tisti menjavi. Imam nek nadomestni telefon ki bi do takrat bil dober za osnovne potrebe. Ne vem pa koliko bi sedaj dobil in koliko potem pri menjavi?

Rias Gremory ::

Poglej cene na Bolhi (tu pogosto ljudje nimajo realne predstave o vrednosti elektronike) in na Ebayu. Tako boš dobil neko sliko koliko boš mogoče dobil.

Jaz mislim, da boš pri trgovini dobil manj kot če prodaš.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

PrimozR ::

Če je nadomestek do takrat dober za osnovne potrebe, kje je potem potreba po S24 Ultra? Kje je potreba po S21 Ultra?

pikachu004 ::

Iščem Android telefon do 300-350EUR. Če ga imajo pri Telekomu je ok, ker bi vzel vezavo, ni pa nujno. Možnost nakupa imam tudi tukaj. Do sedaj sem imel Iphone SE, sem bil zelo zadovoljen ampak so cene novih previsoke.
Želje:
-majhen telefon (kolikor je pač možno)
-vsaj 2 leti update-ov
-čim manj bloata
-hitrost in gladkost delovanja mi je bolj pomembna od ostalih karakteristik
-kamere ne potrebujem

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Še najbolje ustreza Pixel 7a, ampak se zatakne pri ceni. Potencial je Pixel 6a, ampak ima eno leto manj updejtov - iztečejo se poleti 2025 (ker ima 3 leta updejtov, star je pa že leto in pol). Razen če bo Google podaljšal updejte tudi za starejše modele (Pixel 8 in 8 Pro imata obljubljenih 7 let updejtov).

bigbada ::

Budget je do cca. 1200€
Kaj bi vi vzeli?

Iphone ne bi, mora pa biti vsaj 512gb ali še boljše 1tb.

Kodrnusa ::

Oneplus 12. Pride ven konec januarja... Na kitajskem je ze. Raketa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

bigbada ::

Kodrnusa je izjavil:

Oneplus 12. Pride ven konec januarja... Na kitajskem je ze. Raketa


Bo na voljo tudi v SLO? oz bolj me zanima če podpira mbankanet in te aplikacije? Da ne bo kakih problemov...

Kodrnusa ::

bigbada je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Oneplus 12. Pride ven konec januarja... Na kitajskem je ze. Raketa


Bo na voljo tudi v SLO? oz bolj me zanima če podpira mbankanet in te aplikacije? Da ne bo kakih problemov...

Seveda. Oneplus je na trgu ze 10 let. Spada med najboljše price/performance telefone. Je normalen android telefon z vsemi google aplikacijami. Delujejo vse bancne aplikacije normalno, le zakaj ne bi?

Prodaja se na uradni strani https://www.oneplus.com/si/launch/12
pa tudi na Amazonu.

Oneplus 12 pride ven v evropi 23.1, imel bo možnost 1tb prostora z 24gb rama.. stal bo pa veliko manj kot samsung 23 uktra ali japka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Leko ::

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ManDriver ()

bigbada ::

Leko je izjavil:

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))


In kaj predlagaš ti? samo ne kaki samsung ali pixel, lmao. to je shit roba.

PrimozR ::

Potem ti bo OnePlus verjetno idealen :)

Kodrnusa ::

Leko je izjavil:

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))


Meni je vseeno, kaj eni pišete kle gor, jaz govorim iz lastnih izkušenj. Imamo onepluse ze od oneplus 6 naprej. Oneplus 6 še zmeraj v uporabi za otroke, zame oneplus 7.Baterija original, rom na sestki original, na sedemki pixel experience rom. Zena ima 9 pro ze 3 leta. Nikoli nobenih problemov, baterije se zmeraj drzijo solidno, hitro polnjenje.. telefoni so stari 5 let ze!!!
Kolega ima 10 pro, zelo zadovoljen, pac stvar dela, brez zatikanja, imas videje kjer primerjajo hitrosti oneplusov z drugimi flagshipi (enak letnik), pa oneplus vedno zmaga (mas na netu polno tega)..
Edino kar je res, da kamera do sedaj ni bila na nivoju appla, samsunga, pixla... Naj bi pa koncno na 12ki to bilo reseno in naj bi kamera bila na nivoju ostalih flagshipov, vsaj po trenutnih testih. Pac vsak glasuje s svojo denarnico, jaz raje dam 650EUR za oneplus 12, kot 1400EUR za samsung ultra ali iphone...
Še en plus je da je možno odkleniti bootloader, in nalagat custom rome, brez izgube garancije, prav tako je na voljo obilico custom romov...
Če bi Leko povedal za kak bug , ki ni odpravljen, naj javi pa preverim na 5ih razlicnih oneplusih :)
Vemo, da se je izmislil tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Leko ::

bigbada je izjavil:

Leko je izjavil:

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))


In kaj predlagaš ti? samo ne kaki samsung ali pixel, lmao. to je shit roba.


Imao ahahaha. Shit roba. Ja pravi se je oglasil res. Ja v vsakem primeru boljša in Samsung in Pixel. Definitivno raje dam za Samsunga 1000€ (ultro 23-24 novo) če vi dajete 1400€ ok pa dajte8-) ali za Pixla kolikor že je, kot pa za One plus kolikor že je ali bo:))

Kodrnusa je izjavil:

Leko je izjavil:

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))


Meni je vseeno, kaj eni pišete kle gor, jaz govorim iz lastnih izkušenj. Imamo onepluse ze od oneplus 6 naprej. Oneplus 6 še zmeraj v uporabi za otroke, zame oneplus 7.Baterija original, rom na sestki original, na sedemki pixel experience rom. Zena ima 9 pro ze 3 leta. Nikoli nobenih problemov, baterije se zmeraj drzijo solidno, hitro polnjenje.. telefoni so stari 5 let ze!!!
Kolega ima 10 pro, zelo zadovoljen, pac stvar dela, brez zatikanja, imas videje kjer primerjajo hitrosti oneplusov z drugimi flagshipi (enak letnik), pa oneplus vedno zmaga (mas na netu polno tega)..
Edino kar je res, da kamera do sedaj ni bila na nivoju appla, samsunga, pixla... Naj bi pa koncno na 12ki to bilo reseno in naj bi kamera bila na nivoju ostalih flagshipov, vsaj po trenutnih testih. Pac vsak glasuje s svojo denarnico, jaz raje dam 650EUR za oneplus 12, kot 1400EUR za samsung ultra ali iphone...
Še en plus je da je možno odkleniti bootloader, in nalagat custom rome, brez izgube garancije, prav tako je na voljo obilico custom romov...
Če bi Leko povedal za kak bug , ki ni odpravljen, naj javi pa preverim na 5ih razlicnih oneplusih :)
Vemo, da se je izmislil tole

Ne, nič si nisem izmislil. Ne bom ti pa pravil in iskal, ker je tega malo morje po celem netu. Če si je kdo kaj izmislil, si, si to TI in zavajaš in lažeš ter prikazuješ in vidiš samo tisto, kar tebi paše. Ja ziher si bo pa en navaden uporabnik šel odklepat bootloader, nalagat custom rome in ostalo navlako. Danes uporabniki hočejo delujoč telefon out of the box, pa če tudi plačajo kakšen € več. Mal si za cajtom, to se je delalo pred 10 leti ali več.
Ja ja vsakič z novo serijo obljubljajo, da so vse probleme rešili:)) LOL pa kdo misliš, da temu še verjame od enke naprej. Mogoče samo še taki feni, kot si ti. Ostali resni smo po dvojki, trojki... nehali verjeti v pravljice. Taki kot si ti, lahko take pravljice govorijo samo zato, ker nikoli niso preizkusili nič boljšega in zato ne vedo kaj sploh imajo oziroma da obstaja še kaj boljšega od tistega kar imajo.
Žalostno da po vsem hajpu, ki ga so in ga še vedno ustvarjajo so tam kjer so in capljajo po 11 serijah še vedno nekje v ozadju. Še Xiaomi jih je prehitel. No ja saj jim ga sploh nikoli ni bilo potrebno prehitevati. Zato vemo kje so. Daleč zadaj se borijo za obstoj. Še Honor in podobni jih prehitevajo:))

Kodrnusa ::

Vidim da imamo spet pacienta na forumu, al pa maminga nedonošenčka, kdo bi vedel. Ne vem zakaj napadas randoom uporabnike, ki napišejo svoje izkušnje.
Jaz sem podal svojo osebno izkušnjo, odloči pa naj se vsak sam s svojim denarjem.
Pa dalec zadaj?
https://canalys.com/newsroom/global-sma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Leko ::

Kodrnusa je izjavil:

Vidim da imamo spet pacienta na forumu, al pa maminga nedonošenčka, kdo bi vedel. Ne vem zakaj napadas randoom uporabnike, ki napišejo svoje izkušnje.
Jaz sem podal svojo osebno izkušnjo, odloči pa naj se vsak sam s svojim denarjem.
Pa dalec zadaj?
https://canalys.com/newsroom/global-sma...

Ja ja vsi ostali, ki se ne strinjajo s tabo so pacienti kaj ne. Ko ti zmanjka pa v žalitve in jokanje mamici oziroma moderatorjem. Si že dokazal svoj nivo.
Sem ti že povedal svoje, da lažeš in zavajaš uporabnike s svojim neznanjem in fanatičnim posiljevanjem. Imaš srečo, da so določeni moderatorji, ki ne znajo opravljat svojega dela zaradi svojega neznanja, ker so nedorasli delu katerega naj bi opravljali, brišejo določene komentarje, ki jim ne pašejo.
Jaz hočem samo uporabnike zaščitit, da ne bodo metali denarja stran na podlagi nekega zavajanja in laganja določenih fanatikov, ki bi storili vse samo da dokažejo svoj prav.

Dimnik ::

Daj bolt, kaj nekaj nabijaš...

Egidij88 ::

Leko je izjavil:

Vemo kakšen klump je Oneplus. To ti nateguj tiste ki nimajo pojma in ga nikoli niso imeli vsaj par dni v resni uporabi.
Isto kot Xiaomiji. Pri vsaki novi seriji velik haip, potem pa nč od nč. Poleg zanič kamere še cel kup bugov, ki jih nikoli niso in ne bodo odpravili. Raketa ja, ki jo vsakič po vzletu raznese že v orbiti :))


Imel sem Oneplus 6, zdaj imam Oneplus 9. Zadovoljen z obema. Kmalu pa pride Oneplus 12, ki bo tudi res dober.

jazznez ::

Naj pristavim svoj piskrček...v preteklosti sem si lastil Oneplus 5 in 7T. Slednjega ima še danes starejši otrok v uporabi. Ohranjenost baterije je 88%, drži ji cel dan, delovanje tekoče, nikoli se ni pritožila, da kaj ne bi delalo/se zatikalo, igre delujejo gladko (osebno ne uporabljam telefona za igranje, tako da težko sodim kako je s tem).

Pri obeh je edini večji minus kamera, sploh 5ka (gledam slike v arhivu in se takoj opazi razlika v kvaliteti).

Takrat sem ga vzel zaradi cene (dober p/p) in bil zelo zadovoljen. Danes imam S22 (navadnega, ker sem iskal majhen telefon).

Skratka, po mojih izkušnjah Oneplus ni nič slabši nakup kot Xiaomi ali podobni, z njima sem bil zelo zadovoljen. Seveda pa vsak ve zase kaj želi.

Leko ::

jazznez je izjavil:


Skratka, po mojih izkušnjah Oneplus ni nič slabši nakup kot Xiaomi ali podobni,...Seveda pa vsak ve zase kaj želi.

To se pa čist strinjam.:))
««
51 / 51
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419933 (13208) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022725 (11573) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235971 (32729) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716740 (13093) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725711 (22333) zadetek

Več podobnih tem