» »

Nakup Mobitela

Nakup Mobitela

««
46 / 51
»»

shintaro ::

zdej en dan grem verjetno po Galaxy S8... Vreden denarja?

primozzzz ::

Ne ni vreden..
NI PODPISA

Twixz ::

S8 je 100% predrag.
Jaz imam zdaj Mate 9 ki je po hardwaru, pa čeprav skoraj polovico leta starejši, boljši.
Je pa res da sem težak fan Mate serije od Huaweia že od 7ke.
Razen ekrana (ki je v tem primeru boljši pri S8), ne priporočam nakupa S8.
Je pa res da ostalih telefonov niti nisem analiziral, samo zanimivo mi je blo kak hype je ta telefon ustvaril, za ene "poznavalce" je to celo popoln telefon. Yeah right. Jutri zjutraj mogoč. :D

TOP ::

Twixz je izjavil:

S8 je 100% predrag.
Jaz imam zdaj Mate 9 ki je po hardwaru, pa čeprav skoraj polovico leta starejši, boljši.
Je pa res da sem težak fan Mate serije od Huaweia že od 7ke.
Razen ekrana (ki je v tem primeru boljši pri S8), ne priporočam nakupa S8.
Je pa res da ostalih telefonov niti nisem analiziral, samo zanimivo mi je blo kak hype je ta telefon ustvaril, za ene "poznavalce" je to celo popoln telefon. Yeah right. Jutri zjutraj mogoč. :D

Če si težak fan Mate Huawea potem je logično,da so ti vsi drugi gsm slabši od tvojega.Mater si lepo napisal in odkril toplo vodo.

Twixz ::

TOP je izjavil:

Twixz je izjavil:

S8 je 100% predrag.
Jaz imam zdaj Mate 9 ki je po hardwaru, pa čeprav skoraj polovico leta starejši, boljši.
Je pa res da sem težak fan Mate serije od Huaweia že od 7ke.
Razen ekrana (ki je v tem primeru boljši pri S8), ne priporočam nakupa S8.
Je pa res da ostalih telefonov niti nisem analiziral, samo zanimivo mi je blo kak hype je ta telefon ustvaril, za ene "poznavalce" je to celo popoln telefon. Yeah right. Jutri zjutraj mogoč. :D

Če si težak fan Mate Huawea potem je logično,da so ti vsi drugi gsm slabši od tvojega.Mater si lepo napisal in odkril toplo vodo.


Na vprašanja ne odgovarjaš mene pa znaš tule jebat. Vsa čast, upam da je vredno tvojega časa :)

PrimozR ::

Nič te ne jebe, le resnico je povedal. Tako kot se jaz derem, da je telefon le, samo in izključno Nexus, Pixel ali pa iPhone, ker so to edini telefoni, kjer v normalnem času dobiš update in jih dobivaš recimo normalno dolgo (Google bi sicer zlahka svojo podporo podaljšal za še eno leto Apple bo z iOS 11 podprl še 5S, ki bo star 4 leta). Pa ker GUI-ja nimajo nasranega z interfaceom, ki se zdi OK nekomu z vprašljivo izobrazbo in izkušnjami (glede na izdelke nekaterih podjetij).

Vsak ima svoje hibe.

In ja, S8 je predrag, glede na to, kaj ponuja. Za toliko denarja hočem updejte 4 leta takoj, ko je možno. To namreč ponuja konkurenca. Iz istega vidika je v bistvu predrag tudi Pixel, ampak pač, vseeno raje Android kot iOS (čeprav ne manjka veliko, da bom šel po iPhona, ker je trg Android telefonov res obupen).

Jazzie ::

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?

RejZoR ::

A nimajo nove Nokie dobro podporo za update glede na to da imajo zelo malo predelan Android? Nokia 6 je dost zanimiva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrX ::

shintaro je izjavil:

zdej en dan grem verjetno po Galaxy S8... Vreden denarja?


Moje mnenje je, da S8 ni vreden denarja.. Sam sem imel S5 in S7, ki pa me nista tako navdušila kot novi Huawei P10.

Jazzie ::

Jazzie je izjavil:

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?

Po krajšem brskanju sem v srednjem(?) cenovnem rangu našla naslednje telefone:
Huewei P10 Lite
Honor 7 Lite
Xiaomi Redmi Note 4X
Lenovo Moto G4
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy J5
HTC Desire 10

Mnenja?

Zgoraj priporočeni modeli, kot so Huawei P10, Huawei Mate 9, Google Pixel in OnePlus 4, so pa nenormalno dragi ... :/

specing ::

"dober" nekaj je relativen pojem. Predlagam sprehod čez https://geizhals.de/?cat=umtsover in uporabo morja filtrov.

RejZoR ::

Pismo, čedalje bolj me interesira Nokia 6. Sicer ni nek nori presežek ampak za 300€ ga niti ne pričakuješ. Za 80€ več je na voljo 4GB 64GB verzija.

Octa core 1.4GHz (Snapdragon 430), 3GB RAM, FullHD IPS, full alu ohišje in kar mi je najbolj zanimivo, stock Android 7.1.1 (kar pomeni ogromna verjetnost za odlično long term podporo softwara). Dost lepo zaokrožena celota imo.

Mal me sicer skrbi procesor, ki je clockan relativno nizko v primerjavi s trenutni quadom pri 1.8 GHz v Ascend P7 ampak je Cortex A53 vs A9, tko da nimam pojma kako odzivna je zadeva. Igric ne igram, samo hočem, da je telefon odziven, ko updejtam appe in ko jih zaganjam oz uporabljam. Je sicer "star" 28nm node ampak pomoje ni neke blazne razlike v porabi.

Glede spomina, 3GB ali 4GB ? Je vredno 80€ več za 1GB več RAMa pri takem mid range telefonu al je 3GB več kot dost?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

^^ upam, da je cena 300eur za 4gb model in da je 3gb model 80eur cenejsi. V nasprotnem primeru ima p/p slabsi kot iphone.

Pri takem low-midrange telefonu je 3gb vrh glave, saj bo v intenzivnejsih taskih vedno bottleneck cpu ali gpu.
Kjer pozitivno odstopa od (cenejse) konkurence je build quality in (ce) pure android.
Negativno pa.. kamera, baterija, cena, SoC..

RejZoR ::

3GB je 300€... Edina alternativa, ki me zanima je Galaxy J7 2017, ki pa ga še nikjer ni ker izide šele drug mesec. Cena neznana. Kar me tle najbolj moti je 700 ton nepotrebnega sranja, ki ga Samsung navleče na aparate in kjer lahko pri vsem kar ni Galaxy S serija pozabiš na updejte po 1 letu. Pa mehanski gumb spredaj mi gre na živce. Ascend P7 brez fizičnih tipk je čista milina. Zato mi Nokia 6 tud dogaja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

facepalm ::

Ce ti tako reces.. mene ne prepricas, da je vredna za 2 Xiaomija Note4, garancija in pure android gor ali dol.

RejZoR ::

No ja, sej ni nič zakoličenega. Pač me je pritegnil stock Android in neuničljivost Nokie skupaj z vsem ostalim, ki je na nivoju. Ampak kakor gledam je Xiaomi Note 4 res nor value. Sploh proc pri 2 GHz je zanimiv.

Imaš ti tega Note 4? Zanima me kako je z updejti in kakšen je interface/funkcije. Oz kar mi je pri Huaweiu samo blazno tečno je integriran task killer, ki ga ne moreš izklopit in moraš ročno nastavljat vse po vsaki inštalaciji appa. Sicer prihrani baterijo ampak mi je tečno. Imam občutek, da Kitajci sploh blazno radi to tlačijo na telefone. Sestra je na Lenovu tud imela cel kup tega govna dokler ji ga nisem posodobil na zadnjo verzijo kjer je šlo to sranje adijo... Zarad vsega tega blazno gravitiram k Nokii. Google Pixel mi je ogaben, drugače bi gledal kaj v tisto smer...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Kaj pa Redmi 4X s Helio 20X procesorjem? Sicer naj bi bil mal bolj požrešen, ampak ima pa dost bolj zmogljiv CPU z A72 jedri. Kar je tud interesantno za long term zmogljvost. Najbolj zajebano je, ker je tolk različnih verzij in premalo reviewov, da bi lahko reku, to je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

stock Android 7.1.1 (kar pomeni ogromna verjetnost za odlično long term podporo softwara). Dost lepo zaokrožena celota imo.

Right. Tako kot Motorola, odkar jo je kupil Lenovo? Ali pa OnePlus (npr. OnePlus X)?
Izboljša opcije, ker je postopek izdelave nadgradnje hitrejši in lažji, garantira pa ne, daleč od tega. Navsezadnje, telefon je še en kitajec, le da ima tokrat finsko ime.

Egidij88 ::

RejZoR ::

Zgoraj sem spraševal za chipset/CPU z visoko frekvenco in manj jedri. Kdor išče isto, glejte Snapdragon 820 in 821 chipsete s Kryo jedri. Gledam teste in se kosajo z najdražjimi iPhoni in Galaxyji S. Ker so tolk hitra posamezna jedra se kljub samo 4 kosajo z octa core procesorji. Mogoče so kakšnih 10-15% počasnejši. Ampak pomoje je single thread dejansko še vedno največja prednost namesto 20 jeder.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

next3steps ::

Lol, ne. Samsungova predzadnja generacija je hitrejš, huaweijeva zadnja istotako. Če pa primerjaš budget in srednji rang s premium linijo 82x,/83x tepa razumem.

RejZoR ::

Galaxy S7 pa budget?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

next3steps ::

Tudi 820 linija ni budget. Kapiš?

Sicer se p gleda na celoten SoC in ne zgolj cpu dela.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Govorim o tem, da dobiš Snapdragon 820 b aparatih za 250€. Ok, ni ravno budget, ampak da midrange telefon brez težav dohiteva tiste za 700€ je samo wow.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Zgoraj sem spraševal za chipset/CPU z visoko frekvenco in manj jedri. Kdor išče isto, glejte Snapdragon 820 in 821 chipsete s Kryo jedri. Gledam teste in se kosajo z najdražjimi iPhoni in Galaxyji S. Ker so tolk hitra posamezna jedra se kljub samo 4 kosajo z octa core procesorji. Mogoče so kakšnih 10-15% počasnejši. Ampak pomoje je single thread dejansko še vedno največja prednost namesto 20 jeder.

To je 2 leti star flagship čip. Tega nima noben pameten nov telefon (ker so iz tega razreda šli vsi na Snapdragon 835). Cenejši telefoni imajo čipsete nižje klase (ki so vseeno novejši, varčnejši, itd.), flagship telefoni pa nove flagship čipe (835 npr.).

RejZoR je izjavil:

Govorim o tem, da dobiš Snapdragon 820 b aparatih za 250EUR. Ok, ni ravno budget, ampak da midrange telefon brez težav dohiteva tiste za 700EUR je samo wow.

V katerem telefonu že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

RejZoR ::

Ne vem, a sem res edini, ki obiskujem GSM Arena stran?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SumTingWong ::

Lenovo ZUK Z2. Najcenejsi mobitel z 820 chipset.

next3steps ::

RejZoR je izjavil:

Govorim o tem, da dobiš Snapdragon 820 b aparatih za 250EUR. Ok, ni ravno budget, ampak da midrange telefon brez težav dohiteva tiste za 700EUR je samo wow.

Mogoče na testu, IRL ga pa prehiti samo v avtonomiji in podobnosti odzivnosti operacijskega sistema (za kar večkrat kriv šlampasto nastavljen governer).

Vsekakor pa glej še na to, da je zraven še koliko toliko sposoben grafični čip.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

SumTingWong je izjavil:

Lenovo ZUK Z2. Najcenejsi mobitel z 820 chipset.


kje najceneje? efox?

200 ojrof

http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

Zgodovina sprememb…

kalorijagr ::

Jazzie je izjavil:

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?


Prečekiraj G5 SE. Preko amazon.de je bil 320 €. Vrhunski fotoaparat, oskubljen na cpu in displayu.

Egidij88 ::

polde66 ::

polde

scipascapa ::

evo BB razprodali Huawei Nova.

poker93 ::

Kakšna informacija kdaj približno pride v prodajo novi pixel ali iphone. Ter kaj priporočate do tam nekje max 200 evrov ?

PrimozR ::

Jeseni. Pa saj ti je jasno, da imaš budget 4x premajhen za prej omenjena telefona?

klinker ::

poker93 je izjavil:

Kakšna informacija kdaj približno pride v prodajo novi pixel ali iphone. Ter kaj priporočate do tam nekje max 200 evrov ?


Rabljen Nexus 5x, Huawei P9/P10 lite, Redmi (note) 4 Pro

poker93 ::

Ja vem, da je budget premajhen, kupujem samo začasno ker se je trenutni telefon odločil prekiniti sodelovanje z menoj, nokia 520 z windowsi je pa dobra le za klice in kakšen sms.

shintaro ::

no, vas nism poslušal in vzel s8+ .. fantastičen telefon. Edino kar me moti je da za paypal dobim samo notifikacijo ko kaj plačam, ko pa kaj dobim, ni notifikacije čeprav je naštimano da bi mogla bit.
ko sm prašal frenda zakaj je tko z paypal appom mi je reku 'zakaj nisi vzel iphone' .. lol.

Ma nor telefon je res. Huwaei pa so največji JOKE ever, a vi to resno s temi krši neki strašite naokoli?

Sony/samsung/apple.. drugo nope. Imo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

PrimozR ::

Boš povedal čez pol leta, ko ne bo več updejtov in ko bo postal Samsungasto klasično počasen ;)

scipascapa ::

lol 3-4x precenjen telefon.

cegu ::

Jaz sem si pa vzel Sony Xperia XA1 za 150€ (z vezavo seveda). 2 dni nazaj sem ga pozabil na avtu. Ko sem pospešil čez 50km/h malce v breg je lepo poletel mimo okna na asfalt. Rikverc, pogledam, aluminij ob strani okrušen in malco počila plastika pri fotoaparatu, ostalo vse v redu.

Je bil sicer v ovitku, ampak je padel ven.

globoko grlo ::

No experti, moj g3 se pripravlja na samovzig, en majcken robcek ekrana je ze zburnan, res katastrofa. Kaj torej boksnt pr telesmehu z vezavo se vec? 2gb mam dost, 5"vrh glave, spilov ne drkam, fhd je ok, ni pa nujno. Rabm pa solidn foto, dobro baterijo (za na bicikl). A se kj? Aja pa okrog 10 ojrov na mesec bi dal, vec raj ne.

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

scipascapa ::

Mat3v7 ::

LG G5 za €319, (brezplačno) pošiljajo samo v DE.
https://www.smarterphonestore.com/LG/G5...

Ganon ::

shintaro je izjavil:

Huwaei pa so največji JOKE ever, a vi to resno s temi krši neki strašite naokoli?


V bistvu bi se morali vprašati, s kakšnimi neumnimi izjavami ti strašiš naokoli.

Ergo ::

shintaro je izjavil:

no, vas nism poslušal in vzel s8+ .. fantastičen telefon. Edino kar me moti je da za paypal dobim samo notifikacijo ko kaj plačam, ko pa kaj dobim, ni notifikacije čeprav je naštimano da bi mogla bit.
ko sm prašal frenda zakaj je tko z paypal appom mi je reku 'zakaj nisi vzel iphone' .. lol.

Ma nor telefon je res. Huwaei pa so največji JOKE ever, a vi to resno s temi krši neki strašite naokoli?

Sony/samsung/apple.. drugo nope. Imo

Ne vem zakaj bi bil huawei joke? Ker je kitajsko podjetje? Njihovi telefoni točno tako dobro delujejo kot mobiteli podjetij ki si jih omenil.

Bolf3nk ::

shintaro je izjavil:

no, vas nism poslušal in vzel s8+ .. fantastičen telefon. Edino kar me moti je da za paypal dobim samo notifikacijo ko kaj plačam, ko pa kaj dobim, ni notifikacije čeprav je naštimano da bi mogla bit.
ko sm prašal frenda zakaj je tko z paypal appom mi je reku 'zakaj nisi vzel iphone' .. lol.

Ma nor telefon je res. Huwaei pa so največji JOKE ever, a vi to resno s temi krši neki strašite naokoli?

Sony/samsung/apple.. drugo nope. Imo



Ja vzel si dober telefon, za "NA KAVO"

Jazzie ::

Jazzie je izjavil:

Živjo,

ne spremljam trga telefonov, zdaj pa me trenutni že preveč zafrkava in potrebujem novega, pa niti ne vem, med katerimi telefoni sploh izbiram. xD Pomembno mi je, da ima dovolj prostora (vključno s SD kartico), v redu baterijo in dober fotoaparat. Sem pri bobu, tako da iščem nekaj, kar se da dobiti za "normalno" ceno brez vezave (lahko tudi iz tujine, če je vse OK). BTW, kaj je zdaj sploh neka normalna cena za telefon (da je dober, a ne iščem luksusa ali preplačevanja zaradi statusa znamke)?

Torej, odločam se primarno med Huawei P10 Lite (260/290 eur) in P9 (350-380 eur iz tujine). Priznam, da je (skoraj) edini razlog, da bi kupila P9, možnost fotografiranja v RAW formatu ... Tretja možnost je kakšen Xiaomi (npr. Redmi Note 4X ~ 220 eur). Mnenja?

next3steps ::

globoko grlo je izjavil:

No experti, moj g3 se pripravlja na samovzig, en majcken robcek ekrana je ze zburnan, res katastrofa. Kaj torej boksnt pr telesmehu z vezavo se vec? 2gb mam dost, 5"vrh glave, spilov ne drkam, fhd je ok, ni pa nujno. Rabm pa solidn foto, dobro baterijo (za na bicikl). A se kj? Aja pa okrog 10 ojrov na mesec bi dal, vec raj ne.

Tnx

Samsung a3. V varčevalnem načinu bi moral zdržati okrog 150 ur.
Huawei Nova je tudi mamljiva opcija, ce je slucajno na zalogi.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

Samsung a3. V varčevalnem načinu bi moral zdržati okrog 150 ur.

tnx, bom mal prečekiral

Varčevalni način verjetno ne pomeni snemanje gps tracka, ali pač?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB
««
46 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419774 (13049) sift
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022600 (11448) boris82
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235708 (32466) Ghost7
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716654 (13007) 1krat
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725564 (22186) zadetek

Več podobnih tem