» »

Bo tale vredu - družinski računalnik

Bo tale vredu - družinski računalnik

Jakkob ::

Kupuje se nov računalnik, ki ga bo uporabljala cela družina. Ker se s tem pojavi kopica individualnih zahtev in želja je težko vse uskladiti.

Gnalo se bo Windows 7 in znotraj virtual machine kake linux distribucije (mogoče ravno obratno). Zahtevnejša uporabnika v družini sva dva, ostali bodo uporabljali le kak office in internet. Iger se ne bo igralo, bo pa video editing, photoshop, autocad, HD video... Da bi prehajanje na računalniku med uporabniškimi profili in operacijskimi okolji potekalo čim bolj nemoteno sem se odločil za 8GB rama. Sem pretiraval?
Mislim da bi bilo dovolj 6GB a zaradi procesorja in dual chanell raje vzamem 2x4GB.

Kaj pa grafična? HD 5750. Za vse zgoraj našteto bo dovolj? Mogoče ima kdo kakšne iskušnje s pasivnim hlajenjem?
Ker bo prižgan verjetno kar nonstop bi bilo fino da je tih. In hladen tudi :)

Napajalnik z 700W je vredu?



Hvala za kak nasvet.
Lp Jakob.

Valvoline ::

4gb maš zadost. Predlagam še SSD-ja zraven če se bo uporabljalo za HD.

galu ::

i7 870 je mal overrated. Vzemi 750-ko, če je družinski rač.
Tako to gre.

Valvoline ::

galu je izjavil:

i7 870 je mal overrated. Vzemi 750-ko, če je družinski rač.

Itak,mal naviješ pa si na istem.Če se ne motim je 70-80e cenejši.

Lonsarg ::

Za video editing je SSD veliiiko bolj pomemben kot dodaten RAM, kot je Valvoline rekel. Pri CPUju in RAMu pa mogoče še malo pri plati lahko supaj prišparaš lih za kak 128GB SSD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jakkob ::

Hmm ja.. 750-tko sem gledal ja. Mi zna kdo enostavno razložit foro Hyper-Threading Technology, ki jo 750 ne podpira?

Ok, ram - 2x2GB bi bilo dovolj? Virtualizacija OS-a + konstantno aktivna vsaj dva system userja.

SSD - sliši se mikavno a precej drago :) Torej bi v tem primeru oba OS namestil na SSD in vse programe?

Grafika & napajalnik je pa vredu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

Valvoline ::

Jakkob je izjavil:

Hmm ja.. 750-tko sem gledal ja. Mi zna kdo enostavno razložit foro Hyper-Threading Technology, ki jo 750 ne podpira?

Ok, ram - 2x2GB bi bilo dovolj? Virtualizacija OS-a + konstantno aktivna vsaj dva system userja.

SSD - sliši se mikavno a precej drago :) Torej bi v tem primeru oba OS namestil na SSD in vse programe?

Grafika & napajalnik je pa vredu?

Win na ssd je raketa,ne moreš primerjat z navadnim diskom.Zdi se ti k da dela pc 5x hitrejše. Za hd obdelavo itak must have.Hyperthreading je marketiški lari-fari,v praksi nič pomembnega.4gb maš res zadost in ne rabiš več.
Aja grafo bi pa jaz kšno nvidia nabavo,ker podpira cuda in bo mogoče prav pršli dodatni hp pri obdelavi videa :)

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Priporočam ti dva računalnika. Enega pisarniškega za net in ofice, glednje filmov (cca 300EUR, dvojederni, 2GB, integrirana grafa) lahko ga vežeš kar na lcd TV in drugega zmogljivejšega za video editing, photoshop, autocad (cca 800EUR, 4jederni, 4GB, 460GTX,..). Vsi udeleženci se boste lažje križali, tudi sam boš lahko uporabljal oba.

Lonsarg ::

Kako misliš aktivna dva userja? Saj ne moreš dveh mišk, tipkovnic itd priklopit na en računanik, no vsaj ne brez konkretnega softwera in koplikacij. če pa aktivnega misliš, da bo user prijavlen, pa da se switcha na drugega userja pa to nič ne upočasni računalnika, in tudi RAMa tisti drugi user ne rabi skoraj nič.

Jakkob ::

Pardon, switch sem mislil ja.

To z dvema računalnikoma žal odpade.

netanyahu ::

Valvoline je izjavil:

Win na ssd je raketa,ne moreš primerjat z navadnim diskom.Zdi se ti k da dela pc 5x hitrejše. Za hd obdelavo itak must have.Hyperthreading je marketiški lari-fari,v praksi nič pomembnega.4gb maš res zadost in ne rabiš več.
Aja grafo bi pa jaz kšno nvidia nabavo,ker podpira cuda in bo mogoče prav pršli dodatni hp pri obdelavi videa :)

Same neumnosti.

galu ::

Ma HT je že vredu, sam pomoje ga ne boš nucal..
SSD je mal reskiran nakup, če ga bo nucal kak bolj 'ne-uk' uporabnik, ko vse sam na C shrani, pol pa je zasvinjan, pa prepoln, pa ga moraš praznit, pucat, ter otroke kregat :D
Tako to gre.

st0jko ::

Pri video editingu je ssd bolj pomemben kot dober procesor in ram? Si se pred kratkim v glavo udaril? Si že kdaj zagnal kak zahtevnejši program za obdelavo videa?

omg...

@edit: leti na valvoline in azgard!
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

Valvoline ::

st0jko je izjavil:

Pri video editingu je ssd bolj pomemben kot dober procesor in ram? Si se pred kratkim v glavo udaril? Si že kdaj zagnal kak zahtevnejši program za obdelavo videa?

omg...

@edit: leti na valvoline in azgard!


Cuda je zakon.

Še c2d na 3ghz in 2gb rama je zadost za realtime obdelava.Disk je vedno ozko grlo,še posebej če se dela z nekompresiranim videom.

Lonsarg ::

Kdo je govoril da bi dal slabši CPU in RAM notri? i5 750 je zanemarljivo slabši od i7 870. Za RAM pa se je govorilo o količine, razlike med 4 in 8 GB ne bo v nobenem programu opazil. Razlika med HD in SSD pa bo vesolska. Sam more bit SSD dosti velik, da je za video file placa gor. Za laike, ki bodo uporablali komp se enostavno nastavi documents,desktop,pictures stvari, v kolikor bodo velike, da se shranjujejo na HDD. Tako je na SSDju zadosti placa za windows+inštalacije programov+ves video editing stuff. Z 128GB se pride komot skozi. V kolikor bi se še igre špilalo iz SSDja bi blo potrebnih skoraj nujno 256GB, kar pa je malo drago:)

st0jko ::

i5 750 je zanemarljivo slabši od i7 870. Za RAM pa se je govorilo o količine, razlike med 4 in 8 GB ne bo v nobenem programu opazil. Razlika med HD in SSD pa bo vesolska.


Neverjetno..
keks?

opeter ::

Kak, da ne bo opazil ralike med 4 in 8 GB RAMa?
Že jaz opazim, pa sem čisto povprečni uporabnik grafičnih programov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jakkob ::

No sem študiral še ene 2 dni in nekako skrčil vse skupaj za okoli 200€, tako da bi si zdaj omislil še nek ssd.



Skupaj 861€

Na hitro:
Ohišje: bolj zračno kot prvo, če bom kaj overclok-al v prihodnosti
Napajalnik: vzel 700W
Matična: Tu je bilo najtežje se odločit. UD4 sem najprej menjal za UD3, a asus ponuja za isto ceno boljšo integracijo usb3 in sata 6. Ima pa asus tudi svoj minus: slabša zvočna kartica in ni podpore za SLI, a mislim da tega ne bom potreboval. Ima pa asus firewire tako da na koncu je prdvladal nad Gigabyte-ovo matično.
Procesor:] ostaja i7 860. Gledal sem i5 760 a bom uporabljal programe kjer HyperThreding pride do izraza, zato ostaja 860. Navijal bom mogoče v prihodnosti tako da zaenkrat ostaja tudi stock cooler. Če bi vzel 760 bi ga kaj kmalu navil, kupil cooler za okoli 40€ in imam za ta denar že skoraj 860. Tako pa navijanje lahko odložim za kaki 2 leti.
Ram: začnem z 4, ko se bo izkazalo za premalo kupim še 4.
Grafična: menjal za gts450, nekje med 5750 in 5770 a podpira tudi opengl 4.0.
Disk: menjal za 500GB, bom pa šel gledat še za kak SSD.

Kakšno mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakkob ()

69charger ::

Tole je v redu.

Jakkob ::

Ok, hvala.

Valvoline ::

Super si sestavil,sem pa prepričan da pri zajemanju HD videa(če boš tega delal) bo SSD nuja. Drugače bodo veliki framedroopi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611172 (6968) Yenk
»

Gaming pc build

Oddelek: Kaj kupiti
466170 (4442) NejcSSD
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646726 (40253) hojnikb
»

Namizni računalnik za odbelavo video-audio (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10014178 (12658) fuzia
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342048 (1376) TOP

Več podobnih tem