» »

Namizni računalnik za odbelavo video-audio

Namizni računalnik za odbelavo video-audio

1
2
3

bluefish ::

CUDO ima praktično vsaka novejša nVidia grafična.

Bostyan007 ::

vem ja saj zato sem šel iz ATI na nVidia

aja in še to bi uprašal imam problem kupil sem novo maično ima za cuda... ko priklopim FX3700 Quadro kartico pride do windowsov tam kjer naj bi napisal uporabniško ime malo prej in zamrzne slika. Z prejšno matično je na istem delu pa se kar resetiral računalnik uprašal sem tukaj nekoga rekel je da zato ker prejšna matična ni podpirala nič od nVidia samo ATI. Opišem točen postopek nove matične - sestavim računalnik priklopim matično, DVD Rome, trdi disk, procesor... upalim računalnik imam dvojne windowse in 3 particije grem normalno kliknem da grem v ene windowse gre brez problema dam ponovni zagon in grem v druge tudi brez problema, ko formatiram disk naloži windowse brez problema ampak zadna faza kjer naj bi vpisal uporabniško ime do tam več ne pride se računalnik kar resetira probal sem dvojne windowse ki delajo na dveh računalnikih pokaže isto napako. Probal bom še dodat 4GB rama tako da bo 8GB in še zamenjal napajalnik na njem piše da je 750w ampak sem dal za njega 40€ je možno da ima realnih npr 400 - 500w da bi lahko bilo premalo za grafično ker piše da je priporočeno 450w ali ne? In potem sem naložil windowse z prejšn kartico je naložilo brez problema, ko priklopim nazaj Quadro pride v windowse ko dam ponovni zagon (ko naj bi windowsi zaznali da je druga grafika je spet isto slika zamrznein potem ne gre več v windowse tudi če zamenjam grafiko za 5min in dam ponovno potem Quadro ista napaka (ker so že od windowsov driverji za to grafiko že zaznali) samo prvi krat gre v windowse potem ne gre več. Ali v čem bi lahko še bil ta problem. Seveda če še to dvoje ne bo potem je nekaj narobe z kartico?

Prosim ne pisat Quadro je brez veze... jaz rabim informacijo o napaki če kdo kaj ve...

bluefish ::

Ena velika zbrka v tvojem pisanju.
Torej si formatiral disk ter na novo naložil sistem in takrat so se pojavile napake?

Bostyan007 ::

že prej ko sem sem dobil FX3700 sem ustavil kartico zaženem računalnik in ne gre v windowse ustavi se malo prej kjer naj bi pokazalo za vpisati uporabniško ime in geslo in se ponovno zažene uprašal sem nekoga tukaj mene je reku da lahko zato ker matična ne podpira nVidia SLI... potem kupim novo matično sestavim računalnik.... zaženem računalnik prvič gre v windowse potem formatiram disk in spet ista napaka z isto kartico ustavi se malo prej ko pokaže uporabniško ime in geslo in se računalnik resetira in to se ponavlja in windowsov ne naloži do konca ker bi moralo pokazati uporabniško ime in geslo in prve nastavitve windows 7 tega ne pokaže. Naložim windowse z drugo kartico ne z FX3700 naloži windowse normalno in pridem v windowse, potem samo ustavim FX3700 Quadro prvič gre v windowse dam ponovni zagon in potem se ustavi malo pred uporabniškim imenom in geslom in slika zamrzne.(windowsov sedaj nisem formatiral) Lahko da je premalo rama imam 4GB probal bom še z 8GB... imam tudi napajalnik 750w ampak lahko da ima realnih 400-500w malo verjetno in lahko zato ne dela ker kartica FX3700 potrebuje 450w ampak zakaj potem prvič lahko pridem v windowse? Ali je narobe kaj drugega....

bluefish ::

Pri pisanju bi se res lahko malce bolj potrudil. Tole ni praktično nič drugega kot kopija prejšnjega posta.

Kaj se zgodi ob zagonu v Safe Mode? Si priklopil 6-pin napajanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

klinker ::

Caki kaj ti si sel kupovat drugo maticno ker ti je tukaj nekdo reku da ne dela ker nima nvidia SLI :)) Zdaj ne vem...al mas malo prevec kesa na razpolago, al si pa res malo khm khm.
Nebi prej pomislu da je grafa fuc, glede na to da ti s staro vse dela?! Drugace pa bi reku da so samo driverji ker quadro uporablja prav svoje tako da...pejdi v safe mode (med zagonom stiskaj F8), pocisti stare driverje, der se z driver sweeper dodatno pocisti...restart in nalozi nove driverje prav za quadro kartice katere si seveda prej snames z neta.

Bostyan007 ::

Vse sem probal najnovejše driverje od biosa do grafične čipseta... Sem imel že malo starejšo matično je podpirala sam ATI ali jo kupim zdaj ali čez 3 mesece je isto. in nisem prvič na windows 7:P

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Kva ti bluziš. Če ti zašteka je verjetno grafa fuč
Probi z gtx 560

Bostyan007 ::

bom tud jo dobim jutri

klinker ::

Ok, ampak to da ne dela ker nima nvidia SLI podpore je pa bosa da bolj bosa ne more bit. Pa te fore z ramom in napajalnikom...jaooo...ti kar kupuj ce mas denar in finance naj krozijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Bostyan007 ::

ne bom omenil katera splezna trgovina je omenila da ne dela ker je napajalnik stal samo 40€ in nima res 750w lahko da ima samo 400w in zato ne dela

klinker ::

Dobro te nategujejo vsi po vrsti ;)

Bostyan007 ::

kupil sem samo matično ker je bila itak stara drugače si sposodim in probam:P

Lahko da je tudi grafična uprašam še vas kaj bi lahko bilo če kdo kaj ve

bluefish ::

sem ja seveda

Zgodovina sprememb…

Bostyan007 ::

ker prvič sem prišel v windowse ko pa sem ponovno zagnal računalnik pa ne več

bluefish ::

Torej si pred restartom nameščal gonilnike?

Bostyan007 ::

nisem še probal tudi to bom (Kaj pa če nebi imel druge kartice kako bi prišel v windowse ? samo z drugo kartico sem lahko naložil windowse)

bluefish ::

Potem je po možnosti grafična fuč. Preizkusi jo na kakem drugem računalniku. Seveda najprej odstrani gonilnike za grafiko, počisti za njimi in šele nato menjaj kartico.

Bostyan007 ::

bluefish ::

ok tenx za info.

Bostyan007 ::

Še nekaj me zanima če mi lahko kdo pove kakšna je razlika med GTX 550 in 560 ti ali brez mislim v hitrosti... ker kupil sem za igre 560 ampak bi rabil še za video obdelavo zanima pa me moč in hitrost zaradi playbacka?

In glede kartice Quadro FX3700 pa je problem ta sem pa dobil napako kaj je narobe... z drugo kartico pridem v windowse naložim driverje od matične in ko vstavim Quadro FX3700 pa dela normalno računalnik zažene windowse brez problema.... nekaj sem iskal na ang. straneh in dobil odgovor da ta kartica FX3700 no dela oz bol slabo na windows 7 ker je že starejša zato zdaj gledam kartici GTX 550 ali 560 brez ti.

bluefish ::

Kartica je starejša, vendar ima še vedno aktivno podporo z gonilniki. Zadnja verzija je bila izdana v začetku tega meseca.

Tukaj imaš pa graf primerjav kartic: http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS...

Bostyan007 ::

ima ja driverje ampak jih ne morem naložiti ker ne morem v windowse ko nalagam windowse to je problem bi rabil 2 kartici kadar formatiram bi vstavil drugo kartico potem ko naložim driverje od matične potem ni problema del in lahko naložim driverje kadar hočem

tenx za primerjavo kartici

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Si FX že preizkusil na kakem drugem compu?

Bostyan007 ::

sem ampak je isti računalnik ista matična.... tudi ne dela zdaj bom probal kako bo na XP samo če dela pa bom takoj vedel ali zaradi windows 7 ne dela, ker dosti folka je pisalo po angleskih straneh da jim ne dela kartica na windows 7

brbr21 ::

sicer nisem bral vsega v detajle, ampak ne vem kaj za obdelavo videa mutite z graficnimi karticami?!? za video editing rabis I7-2600 in H67 oz se bolje Z68 plato, ki ti omogocata uporabo quicksync tehnologije. ce te ravno mece, pa vtaknes v Z68 se kaksno 460tko za igre.

 quicksync

quicksync

Bostyan007 ::

CPU: Intel(R) Core™ i7 CPU 870 @ 2.93GHz
RAM: Kingston 2x 2 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Disk: 2TB WDC WD20EARS-00MVWB0 (1TB je že poln)

in rama bom dokupil še 2GB in lahko čez nekaj mesecev še 3.80 CPU

matična

imam svoj računalnik enak z grafično GTX 560 ti. Računalnik za video pa rabim samo za internet in obdelao videa to rabi oče in gledam grafično GTX 560 bret ti

kar rabm za obdelavo bo zadosti za nekaj časa in drugi računalnik za igre... bo tud za nekaj časa zadosti :)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

brbr21 je izjavil:

sicer nisem bral vsega v detajle, ampak ne vem kaj za obdelavo videa mutite z graficnimi karticami?!? za video editing rabis I7-2600 in H67 oz se bolje Z68 plato, ki ti omogocata uporabo quicksync tehnologije. ce te ravno mece, pa vtaknes v Z68 se kaksno 460tko za igre.

 quicksync

quicksync


Brez skrbi, smo mu svetovali neko povsem osnovno grafiko.

Bostyan007 ::

za video niti nisem mislil plačevati več kot 200€ ker na rabim za vsaki dan tako da 560 je prav zadosti...

Bostyan007 ::

testiral bom še FX3700 Quadro na XP in na win 7 da vidim kako bo delal playback in obdelava... in potem bom testiral z GTX 560 da vidim kakšna bo razlika... drugo popolnoma vse isto samo grafična...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Bostyan007 je izjavil:

ima ja driverje ampak jih ne morem naložiti ker ne morem v windowse ko nalagam windowse to je problem bi rabil 2 kartici kadar formatiram bi vstavil drugo kartico potem ko naložim driverje od matične potem ni problema del in lahko naložim driverje kadar hočem

tenx za primerjavo kartici



Pa zakaj ne instaliras v safe mode?

Bostyan007 ::

to ni problem ampak kaj pa če ni windowsov? ker ne konča instalacije do konca

Bostyan007 ::

Tenx vsem za info. o grafični kartici GTX 560TI dela super in Crysis 2 dela na najvišji resoluciji brez problema....

Bostyan007 ::

Zanima me ali dela dobro grafična kartica GeForce GTX 560 Ti na Adobe Premiere Pro CS5.5

In zakaj ni omenjena na tej strani

Kakšna je razlika med GeForce GTX 560 Ti in GeForce GTX 470 ta kartica pa je napisana in tudi 570, 580 zakaj pa ni 560 Ti kaj nima oz...

Bostyan007 ::

Uvoznik za slovenijo mi je povedal če Adobe kartic ne testira jih tudi ne napiše na spletno stran. Tako da tudi če kartica ni napisana lahko dela.

Testi forum kartic za Adobe Premiere Pro CS5.5

The Nvidia GeForce GTX 560 Ti Review (Eng)

The Nvidia GeForce GTX 560 Ti Review (Eng)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Jasno, da dela tudi v tem primeru.

fuzia ::

Bostyan007 je izjavil:

dobim jo od prijatelja za 160€ zato me je zanimalo kakšno navadno kartico bi lahko dobil za 250€ v primerjavi s to? Drugače pa dela z videom moj oče če je kakšna poroka... potem lahko tudi 6mesecev nič samo kar je tako za domačo rabo... Drugače nebi kupil za tako rabo kartico za 500€ samo zato ker jo dobim za toliko če se splača.... Nevem če dobim za 160€ kaj bolšega zato se zanimam za Quadro ali če mogoče veš za kakšno kartico ki ima podobne lasnosti do 200€


Če z videom ne delaš redno ne meči denarja skozi okno in si rajši privošči še kakšen disk - magari SSD.. Za cca 100evricev dobiš ze solidnega Matroxa (ki za vikend obdelavo več kot dovolj služi). Sam delam z videom 40ur na teden in zrenderiram po 30-40 giga videa na teden. Verjemi mi da se ti bolj izplača dat ven za konkretne rame še pred tem pa disk ker se ti bo tu najbolj poznalo. Pozabi na Quadro - čeprav se sliši še tako bomba. Diski so še vedno ozko grlo pri renderiranju videa - ssd-ji sicer malo manj ampak še vedno bremzajo vse skupaj.

Pa delaš video z dvemi diski ali vam je to tudi "tujina" ?? Sam sem se namreč na službeni i7 ki pošteno načudil, čim sem ji za renderiranje dodal še en disk; se pravi imaš sist. disk (win, video software), disk s projekti in neobdelanim materialom in potem še en disk na katerega renderiraš v tebi ljubi format. Karkoli manj za video je utopija.
Btw. Radeon 5750 tudi naredi zadevo lepo gledljivo.. Je pa res da nima nix od hw. efektov - kaj šele pospeševanja..

fuzia ::

Da ne bi odpiral nove teme... bom kar tu zavrel :)

Sem tik pred nakupom komponent za sestavo nove kište pa sem prišel do velikega vprašanja... 1155 VS 1366 Is bigger better??
Ciljam na neko i7 ko - tu pa se je zataknilo čim je izšel sandy bridge. Skoraj sem že naročil procesor pa k sreči ni bil na zalogi - i7 960.
Nakar sem si malo prebral o teh novih čipsetih in preletel tabelo cipsetov za i7ke na wiki-ju pa mi je stvar dala mislit.

Ne bom zdaj vprašal ali se mi splača kupiti nov računalnik sedaj, če pride januarja ven nov cipset... Bom pa vprašal tako: glede na to da vem kaj približno rabim ter zakaj in da ta računalnik mislim imeti naslednjih 5-8 let - kateri procesor oz cipset si bi omislil?
Ali bi v video obdelavi in recimo avdio produkciji bila kaj opazna razlika med: i7 860 na x58 cipsetu in i7 2600 na nekem spodobnem sandy bridge cipsetu Se pravi, če hočem računalnik v prihodnjih npr 7h letih še kaj nadgradit z kakšnim boljšim ramom in npr sata 3 diskom katero pot bi moral ubrati?? Bo 1366 podnožje ostalo v prihodnosti v prodaji ali ga bo izpodrinil cenejši 1155 - trenutno mi vsaka štacuna kaže res bogo ponudbo 1366 plat zato tudi razmišljam če ne bi bilo bolj pametno vzeti 1155 - bo od jan 2012 nadgradljiv na ivy bridge :O??

Če ima kdorkoli kakšne praktične izkušnje oz. je zadevi kaj primerjal sem več kot odprt za mnenja in predloge.
Hvala in LP

IvoJan ::

1366 je EOL, kupi 1155 in i7 2600 ker je to trenutno intelov akoraj najmocnejsi procesor in se lahko primerja z 980x.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

klinker ::

I7 860 ni za 1366 ampak za 1156 podnozje. Sicer pa trenutno vsekakor i7 2600K in solidno plato na Z68 chipsetu...Asus ali pa Gigabyte..druge boljse izbire itak ni.

fuzia ::

Opa paaardon ..960ko.. Ce so vse te iste k**** oznake :D

860 imam pa zato službenega najbrž sem zato po 8ki klofnil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuzia ()

fr4nc ::

@fuzia malo še počakaj na AMD FX 81xx ter matične AM3+, ko si sicer že zunaj... naj bi bil nekako cca. 20% boljši od i7 2600K, cena pa nekje enaka...in je bolj future proof IMO.

Lp

fuzia ::

Nekaj je razlike v eni tehnologiji za virtualizacijo, med 960 in 2600 samo se IMO pri 3,4Ghz verjetno ne bo toliko poznalo...
Baje da so 960ke znale koristit neko hardware virtualizacijo oz. so imele neke vrste strojno pospeševanje za virtualizacijo... Ni glih mus da morem met.

@ fr4nc : AMDja pa mi tu sploh ne omenjaj XD ... Sem lepo napisal za delo ne igranje, in verjemi mi, da sem v zadnjih 15 letih preživel/videl marsikaj.. In ti iz lastnih izkušenj povem, da je v resnih aplikacijah med intel in amd prav konkretna razlika - in to ne samo v ceni ;) .. Imel sem 2 AMDja do sedaj in vedno ko se presedem na primerjivega intela se praskam po glavi zakaj sem takrat zapravljal denar :)

fr4nc ::

@fuzia : OK... no sej jaz nisem neki AMD fanboy, da ne boš tega mislil... pač samo opozoril sem te, da se ne boš po glavi tolku, če bo slučajno AMD boljši za iste denar oz. manjši...

Lp

fuzia ::

Pardon za nehoteč "hostility" :P
Ne ni panike, sam si pač že en čas želim neko killer kišto spet z intelom notri, ker sej pravim.. Še vedno je bila neka razlika, če ne v praksi pa samo v ceni..

Zdej me sam zanima kero od podnožij bo dlje ostalo oz. presenečalo.. Ker nazadnje je 775 preživel res "hell of a long time".. vsej meni se tako zdi, zato iščem zdaj nekaj v tem smislu..

Ali bi potemtakem 1366 ostal v prodaji bolj zaradi strežniških procesorjev - nix jasno več :o

IvoJan ::

Na 1155 pridejo 6-jedrniki in glede na to da je trenutni sandy bridge 4 jedrnik hitrejsi od 1366 extremenega proca(v nekaterih primerih) bi rajsi vzel 1155 ze samo zato ker na 1366 ne bo nobenih novosti vec.

aja za strezniski in WS segment pride nov socket imenovan 2011 tako da bo tudi na tem podrocju 1366 sel gladko po gobe.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

Bostyan007 ::

Ker že omenjate podnožje procesorjev me zanima pa kakšna je razlika med 1155 in 1156?

Moj procesor:
Tip procesorja: QuadCore Intel Core i7-870

CPU podnožja: 1156

mr1two ::

1155 je novejši, zanj se dela procesorje in zanj se bo delalo procesorje. Za 1156 pa je zgodbe konec, kot tudi za 1366. Tko na kratko(kar je bistveno)

Bostyan007 ::

ok tenx za info

klinker ::

fuzia je izjavil:

Pardon za nehoteč "hostility" :P
Ne ni panike, sam si pač že en čas želim neko killer kišto spet z intelom notri, ker sej pravim.. Še vedno je bila neka razlika, če ne v praksi pa samo v ceni..

Zdej me sam zanima kero od podnožij bo dlje ostalo oz. presenečalo.. Ker nazadnje je 775 preživel res "hell of a long time".. vsej meni se tako zdi, zato iščem zdaj nekaj v tem smislu..

Ali bi potemtakem 1366 ostal v prodaji bolj zaradi strežniških procesorjev - nix jasno več :o



Ja 1366 je za moje pojme blo in je se vedno top platforma kar se tice kvalitete, stabilnosti, itd...samo zal je performance SandyBridge opazno boljsi in se ne stanejo celo premozenje kot takrat 1366. Naslednik 1366 bo komaj naslednje leto, saj je 1155 naslednik 1156.
Skratka, ce kupujes zdaj...

i7 2600K + dober hladilnik (Scythe ali Noctua)
ASUS P8Z68-V ali Gigabyte GA-Z68X-UD3P-B3 (sam bi vzel gigabyte, saj ta UD3P ima zelo dober napajalni sklop)
8GB ali pa kar 16GB rama glede na to da je trenutno res poceni.
SSD za sistem primerne velikosti
2TB HDD za storage
Ce ne gejmas eno pasivno hlajeno grafiko (ce tvoj software podpira Cudo vzames nvidio)
kvaliteten napajalec...npr. Antec TruePower 550W je zelo kvaliteten, modularen in dovolj mocen za pognat marsikaj, tako da za kak kasnejsi upgrade ne bo problema
solidno in tiho ohisje tipa Fractal Design Define R3 ali pa Cooler Master Silencio

Se ti pa splaca opravit nakup v kakem direkt.jacob-computer.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

fuzia ::

mr1two je izjavil:

1155 je novejši, zanj se dela procesorje in zanj se bo delalo procesorje. Za 1156 pa je zgodbe konec, kot tudi za 1366. Tko na kratko(kar je bistveno)


Tu je meni vmes manjkalo.. od kdaj pa?? Pa sem ravno razmišljal, da se bo pa končno nekaj spet "prijelo"

fuzia ::

Plata je že naročena... sicer UD4-B3.. Ampak 1155 pa je, tako da 2600K tudi pade.

Kaj so te UD3, UD4, UD7 oznake? So to oznake za revision/serije??

V glavnem.. Bil sem skrajno zmeden glede izbire, ker je res katastrofalno prevelika glede na izbiro npr. 10let nazaj. Si mel 2 različna cipseta (en za amd en za intel) pa od vsake firme npr. 5 različnih procesorjev in odločitev ni bila težka. Če nisi mel denarja si vzel najšvohnejšega, če si ga imel nekaj si vzel zlato sredino, pol so bli tu še proci za puvače (ekvivalent današnjim i7 extreme ipd.) in pa serverske varjante. Danes, če vsaj malo spremljaš trg pa se z lahkoto zgubiš in kupiš stvar ki je že cca. eno leto v zatonu (1366).. Ain't that a b*** ?? XD

Hvala vsem za vsak namig in
LP
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3Dmodeliranje +igre (do700€)

Oddelek: Kaj kupiti
232662 (2186) Janac
»

Kupujem nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
719881 (8484) TOP
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596504 (5465) knap
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214170 (13019) Sharky
»

Komponente računalnika - vaše mnenje -

Oddelek: Kaj kupiti
317890 (7492) jazbec

Več podobnih tem