» »

Nakup novega računalnika

Nakup novega računalnika

FuI2cY ::

Lep pozdrav,

kupujem nov računalnik in bi malo vprašal kako se vam zdi ta zadeva:

Matična plošča: Gigabyte GA-P55A-UD4 1156 podnožje
Procesor: Intel Core i5-680 (3,60GHz, 4MB) BOX
Rami: G.Skill RipJaws 4GB 1600MHz, cl7KIT
Grafična kartica: Sapphire Radeon HD 5870 1GB Vapor-X
Napajalnik: Xilence Linear Power XQ 850W modular
Hladilnik za procesor: Noctua NH-D14
SSD disk: OCZ Vertex 2 50GB 2,5"
Trdi disk: Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
Ohišje: ANTEC Twelve Hundred

Bo v redu sestavljen komp skupaj, ali kdo priporoča kaj drugega...npr: drugo matično itd

Nwanko ::

Če že kupujem tak komp,vzami 4jedrca,750 oz. 760. Namesto 1200 ohišja, kaki 690II, 900 čist zadost.

janezek67 ::

Tvojo sestavo bi opisal kot lepega mišičnjaka s prekratkim tičem(beri procesor). Punca(beri zahtevna igrica) bi bila na koncu malce razočarana.

Procesor glede na mašino, ki jo kupuješ, obvezno I7 860. SSD se mi zdi premajhen, ker ko boš dal gori WIN7, ti ne bo ostalo dosti placa za ne vem koliko programov ali iger. Če nimaš denarja za tisit procesor, raje kupi SSD kasneje, ali prišparaj z nakupom malce cenejšega ohišja.

FuI2cY ::

Glede procesorja i7 860 ali i7 870 sta cenejša od i5 680. tk bi že tukaj malo prešparala :D SSD disk bom pa imel samo za windowse gor, igre bodo naložene na trdem disku in ostale stvari. Tko, da bi bil SSD disk za winse pa kak program dovolj velik, se mi zdi.

HDvideo ::

Vse je super samo procesor pa res ni pravi in ti priporočam i5 750.

FuI2cY ::

Tej rajši vzamem namest big tower ohišja eno midi ohišje, bom dal 50EUR manj pa lahk namest i5 680 vzamem i7 875k. ta bi bil potem najboljši ? pa cena ostane ista

janezek67 ::

Drugače se pa da dosti soliden gaming računalnik sestaviti z AMD phenom II 955, 4gb ram-a, z eno plato s podnožjem AM3 v rangu kaki 100EUR, z 1gb samsungovim diskom ter grafično GT 460 z 1gb ram. Tu je dovolj kakšen Giant Silent LC z ene 650W, pa kakšno Antec ohiške npr Three Hundred ali podobno. V glavnem v 90% takšna mašina ne bo dosti slabša od tvoje, a precej cenejša. Če pa imaš še kakšen program, ki pa uporablja CUDA, bo pa celo hitrejši od tvojega ali pa tam, tam.

FuI2cY ::

Lep pozdrav,

sprva sem mislil, da bi kupil radeon HD5870 1gb, potem pa sem gledam malo benchmark teste in sedaj se odločam med radeon HD5870 in geforce 480GTX. katero vzeti ? ena ma boljše takte, druga bolše rame in vodilo.

link od benchmark testov: http://www.videocardbenchmark.net/high_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

FuI2cY ::

ewo sem našel eno super stran, kjer se testirajo grafične kartice in se fain vidi. tk da sem se odločil da bom kr Gainward Geforce 480GTX 1536mb vzel, se je bolš izkazala kot hd5870 1gb

link: http://www.techpowerup.com/reviews/NVID...

na podnu piše page pa je spustni meni, tam se izberejo lahko igre, 3D marki itd.

lp,

Samurai ::

Jaz ti svetujem da počakaš z nakupom, ker bo čez mesec-dva prišla nova serija Radeon, ki bo kot vedno, cenejša od podobno zmogljive GTX.

basically, a single 6870, ~12K in vantage extreme.

That's around 35% faster than 5870 and ~20% faster than GTX 480.

word on other chinese tech forums indicate that the SP units have been tweaked to be a lot more efficient so performance should increase in a wide range of games. tessellation has seen a massive boost as well.

ps. Expect a big price cut for the 5850 and 5870 next week.

pss. Expected price of 6870 = 3000 chinese yuan = ~$440 USD. So can guess the 6850 will be $340 USD??

FuI2cY ::

Jaz bom kupil ta računalnik drug mesec, v sredini meseca. Samo sem se že sedaj malo pozanimal glede vsega, da mam dovolj časa za razmislek in pametno odločitev, ne pa zadnje momemnte. Sem bral sedaj za to serijo, naj bi vn prišlo šele konec leta?

duky25 ::

Ce isces gaming computer bo ta vec kot dovolj!!!

Sam ti predlagam ta racunalnik,ki ga uporabljam sam in sem zelo zadovolen!
Kupil sem ga pri agt.si kjer ti ga sestavijo in testirajo zastonj!

Ohisje:Cooler Master Centurion 690

Napajalnik:Antec TruePower NEW 750W

Maticna plosca:Gigabyte GA-P55A-UD3

Procesor:Intel i5 750

Spomin:Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB, DDR III, 1600 MHz

Graficna kartica:Gigabyte Radeon HD 5850

Trdi disk:Western Digital WD6401AALS "Caviar Black™"
640 GB, Serial ATA II, 32 MB

Oticna enota:Samsung SH-S223C BEBE

Operaciski sistem:Microsoft Windows 7 Professional

Tako da bos imel mir najmanj 2leti,kar se tice igranja igric,zato 750W napajalnik,ce bo potrebno kakrsna koli nadgradnja racunalnika ali graficne kartice.
Ohisje je dovolj hlajeno imas ze vgrajene 3vent moznost do 7vent,tako da ne bo nobenih velikih temperatur!
Pri igranju,kot so Gta4,Css,Bordelands,Residet evil 5... Vse na high resoluciji se kartica ne segreje,vec kot 65C!
Kar se tice procesorja ti raje priporocam i5 750 4 jederni tako da bos lahko pocel vec stvari na enkrat brez tezav!
Tako da po 2-3letih samo dokupis graficno kartico,ker imas moznost CrossFireX ™ in bos imel mir se za 2leti!

Ce pa ti moja sestava ni vsec pa pojdi na agt.si in si ga sestavi po svoji zelji.
Seveda je odlocitev tvoja!

PS.Kar se tice kartice 480gtx - 500EUR in HD5870 - 430EUR so to take majhne razlike da pri novejsih igricah ne bos opazil velikih razlik je pa seveda velika rezlika v ceni moje mnenje je da bo HD5850 -280EUR vec kot dovolj!
Kar se tice benchmarkov jih HD5850 premore vec kot dovolj da bojo igrice delale glatko in brez zapletov!!!
tukaj si lahko ogledas primerjavo med 480 in 5870

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: duky25 ()

Lonsarg ::

Nekaj si razmišljal o procesorjih i7 860 ali i7 870. Pa sta samo hypethreading verziji i5 760, drugače pa ista hitrost. Za igre jaz niti slučajno ne bi dajal 100EUR dodatno zaradi tega. No ni problema dat, če se že drugje zmaxaš, pa še denar ostane, ampak jaz mislim da imaš drugje večji potencial dodat za kaj več, ko pri procesorju en bogi Hypethreading.(do 15% pohitritev kakih zlo threaded aplikacij, kot je kaki video editing)

FuI2cY ::

ne gre se sam za sedaj kak je zadeva, men se gre tut za naprej, da bo to nekaj let tko, da nem rabo hitro menjat. raje dam sedaj malo več pa mam nekaj časa mir. bom zj strojček kupil pa bom mel mir :D

Pyr0Beast ::

Za ta prišparan dnar boš čez 2 let kupil 2x boljšo grafuljo ali pa dodal kar nekaj rama, pa bo bil še za dlje.

Ali si pa kupi boljši SSD.
Ali pa celo kakšen boljši hladilnik za CPU da se originalni ne bo drl kot sraka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

FuI2cY ::

Ta prišparan dnar pa res ne bo čakal 2 leti :D hehe, bo že prej šel :D sej za procesor bom mel noctua NH-D14, mislim, da bo dovolj za ta procesor i7 870 pa malo navit.

SSD mislim, da je kar v redu. vertex 2, ma hitro branje in pisanje, drugače pa tudi 50GB je čisto dovolj, za windowse pa par programov, ker ostalo bo tk na onmu drugemo trdem disku.

duky25 ::

S enkrat preberi mojo temo z mojo konfiguracijo bos imel 2leti najmanj,ker mislim da igrice graficno ne bojo tok napredovale po 2-3letih samo dokupis graficno kartico ker imas moznost CossFireX takrat bojo na trziscu boljse in bolj zmogljive kartice in samo dokupis kartico in bos imel mir se za 2-3let men se zdi neumno dajet tok vec denarja za boljso kartico ker ni nevem kolk razlike v igranju se enkrat si poglej mojo temo!

Ps.seveda je odlocitev tvoja!!!

LP duky25

FuI2cY ::

lp, vprašal bi samo glede grafičnih kartic malo:

gtx480 vs hd5970, malo vaših mnenj kako in kaj katera.

Gasper1 ::

Pozdravljeni, tudi sam bom v kratkem menjal računalnik, pa ne vem čisto dobro, kaj kupiti. Budget je tam od 600 do 700 €, pa da bo zadeva za vsaj 4 leta.

Sem v dilemi, ali AMD Phenoma ali Intel Core i5. Konfiguracija izgleda nekaj takega.

Matična plošča ASUS M4A785T-M AM3/PCIE/V512/S/R/HT5200
Procesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, 3,4GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed
RAM DDR3 6GB Kit (3x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value
VGA CLUB3D HD 5750 1GB DDR5 PCIE
Trdi disk WD 1TB 7200 64MB SATA2 GREEN WD10EARS
DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn
Ohišje LC ATX MIDI PRO914BII LC600H-12 črn

Druga varianta z intel procesorjem se od prve razlikuje po matični plošči in procesorju:
Matična plošča ASROCK H55M S1156/PCIE/V1759/S
PROCESOR INTEL CORE I5 750 2,66GHZ BOX

Iger se ne bo kaj dosti igralo na mašini, za to je xBox 360.

Katerega izmed 4 jedrnih procesorjev izbrati: INTEL Core i5 750 ali AMD PHENOM X4 965, ali morda celo INTEL CORE 2 QUAD . Ali je hitrost med AMD in Intelom primerljiva? http://www.ceneje.si/ap.aspx?idKat=111&...

Naslednja zadeva je ram - je DDR3 1333 MHz dovolj dobra zadeva, ali priporočate kaj boljšega?

69charger ::

Če se ti gre za več robe za manj denarja potem AMD. Če hočeš tiste pohitritve v določenih aplikacijah,potem Intel.

TOP ::

In če se ti gre,da boš čez čas dal na tole plato X6 potle AMD.Intel se poslavlja z 1156

FuI2cY ::

1156 ne bo več ?

69charger ::

Konec leta bodo z Sandy Bridge procesorji prešaltali na 1155.

Lonsarg ::

Pa saj AM3 tudi ne bo več... Za katerokoli plato na trgu drugih procesorjev kot so zdele več ne bo, vse gre na novo.

FuI2cY ::

ne moreš verjet:D kam gre vse skup :D pa sej, zj kupiš v redu zadevo pa maš par let mir, pa pol čez par let spet drugo pa je.

Gasper1 ::

Hvala za pomoč, bolj se nagibam k AMD, ker je prvič procesor cenejši, ima že dodan procesorski ventilator, za razliko od Core i5, kjer je potrebno ventilator kupit posebej + matične plošče za AMD so cenejše.

In zdej gledam matične plošče za procesor AMD Phenom II X4 965, pa me zanima, kakšna je sploh razlika (razen v ceni seveda) med micro ATX matično in ATX matično?

Konkretno gledam micro ATX ASUS M4A78LT-M, ki je skoraj pol cenejša kot pa ASUS M4A785TD-V Evo.

Ob primerjavi druge razlike kot to, da ima ta druga RAID 1:AMD SB710 (kar tudi približno ne vem, kaj pomeni).

Dražja plata ima tudi boljšo integrirano grafično, kar pa itak ne špila neke vloge, ker grafično posebej kupiš.

Anybody?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gasper1 ()

švrk ::

@Gasper1
RAM DDR3 6GB Kit (3x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 GeIL Value

to ne bo vredu ker Matična plošča ASUS M4A785T-M AM3/PCIE/V512/S/R/HT5200 podpira dual rame.
Vzeti moraš 2*4gb ali 2*2gb, če pa na vsak način želiš 6gb potem vzemi 2*2gb in 2*1gb.

svetetko ::

za razliko od Core i5, kjer je potrebno ventilator kupit posebej

Kje si to pobral?
Pri vseh BOX procesorjih so hladilniki priloženi, medtem, ko ih TRAY izvedbe nimajo. V trgovinah pa je skoraj vedno box. Ne vem kdo ti je povedal to neumnost.

Gasper1 ::

svetetko je izjavil:

za razliko od Core i5, kjer je potrebno ventilator kupit posebej

Kje si to pobral?
Pri vseh BOX procesorjih so hladilniki priloženi, medtem, ko ih TRAY izvedbe nimajo. V trgovinah pa je skoraj vedno box. Ne vem kdo ti je povedal to neumnost.


Ups, to sem sam nekaj zamešal, ko sem gledal ene primerjalne teste in je tam pisalo. Zgleda so imeli TRAY izvedbo.

@švrk: katera ASUS plata (ali katera druga v rangu do 100€) pa podpira kombiniranje npr. 3 x 2 GB ali pa 2 GB +4 GB

bluefish ::

ne moreš verjet:D kam gre vse skup :D pa sej, zj kupiš v redu zadevo pa maš par let mir, pa pol čez par let spet drugo pa je.
Odvisno od namena uporabe.

FuI2cY ::

pozdrav,

katero matično priporočate pa zakaj, so pa 1366 podnožje:

Gigabyte: GA-X58A-UD5 ali GA-X58A-UD7
Asus: P6T WS Professional, P6X58D Premium, Rampage II Extreme, P6T6 WS Revolution ali Rampage III Extreme ?

Da boste mogoče lažje svetovali,
procesor bo: Intel Core i7 950 (3,06Ghz, 8MB) BOX,
rami: Corsair Dominator 6GB 1600Mhz cl7 KIT i7,

bedak ::

ud5

FuI2cY ::

še kakšen predlog ?

bedak ::

GA-X58A-UD3R

TOP ::

Vzem najcenejšo os Asusa se lih tako dobro navije kot tiste precej dražje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609295 (7831) jazbec
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21835087 (30783) bedak
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657995 (6079) axee
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657099 (5341) solatko
»

I7 sistem za 1100 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575687 (4521) klinker

Več podobnih tem