» »

PC se ne prične nalagat za Okna

PC se ne prične nalagat za Okna

R-S-LoVe ::

Pojavila se mi je zanimiva težava, ki je sam ne znam več rešit.
PC se normalno zažene, poišče vso periferijo, ko pa pride do tega, da bi bilo potrebno nalagat sistem, pa je ekran črn in nič se ne zgodi (sitem je naložen in je en dan prej deloval). Lučka od diska je ugasnjena.
Isti rezultat je (črn ekran), ko želim naložit nov OS.
Sedaj pa da povem, kaj sem že poizkusil:
Memtest v3.3 cca 6 ur. OK
SeaTools - Long test in vsi ostali testi. OK
Odklopil sem disk, javljeno disk boot failure.
Odklopil ram (512MB), sledili značilni piski.
Resetiral BIOS na default. Spet/še kr ista pesem.

Ali mi lahko kdo še kaj svetuje?

Hvala.

Pa še konfiguracija:
AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core processor 3800+
Mama plata Gigabyte GA-M68SM-S2L z integrirano grafo, ki ni v uporabi
Ločena grafa Nvidia nekaj
RAM Transcend 512MB DDR2-533MHz
HDD 200GB Seagate Barracuda
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

DeeCoy ::

probal na intergrirano grafo?

R-S-LoVe ::

DA in dela vredu.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

DeeCoy ::

NO, SE PRAU DA JE GRAFIČNA... probi na novo naložit gonilnike za grafično...

R-S-LoVe ::

Ne, ne integrirana grafa prikazuje sliko kot dodatna. Win boot pa še vedno ne dela.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Duhec ::

V varnem zagonu dela ?

R-S-LoVe ::

Duhec je izjavil:

V varnem zagonu dela ?

Sploh ne pride tako daleč.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

huek111 ::

A bios si nastavil na default ali si ga resetiral tako, da si iztaknil baterijo in z jumper-jem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

R-S-LoVe ::

huek111 je izjavil:

A bios si nastavil na default ali si ga resetiral tako, da si iztaknil baterijo in z jumper-jem ?

Ja vzel sem baterijo ven, odklopil od AC napajanja in uporabil jumper za cca 1 min.
Nič novega.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Aston_11 ::

Dostop do diska je? Npr. ubuntu live s cd-ja bi zagnalo, da bi se dalo pogledati, če disk dela? Ali pa zagonski disk od windowsov bi delal, da bi se lahko šlo v repair (dos promt ali karkoli že ima w7), da bi se videlo ali disk dela oz. ali je problem samo v mbr sektroju oziroma v boot-u, kar se popravi s fixboot oz. fixmbr oz. v 7 popravi kao samo?

Lahko ne dela disk.

Lahko je problem v zagonskem sektorju diska, če disk dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

R-S-LoVe ::

Poizkusil sem z zagonom cd-ja winxp sp2 in black xp pa sploh ne zažene. Ko bi vse moralo zagnati ostane ekran črn in ni nobene aktivnosti na disku, seveda najprej vpraša boot from cd press any button in stisnem tipko, potem še napiše na hitro nekaj na ekran (ne morem prebrat) in tema.
Disk je Seagate in je stestiran s SeaTools, ki poroča, da z diskom ni nič narobe.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Aston_11 ::

Verjetno se to zgodi v fazi, ko setup pogleda strojno opremo, kjer mu nekaj ne paše, zato naredi exit, napiše pa nekaj na temo hardwera. Po moje še vedno disk (lahko tudi mama plata).

Poskusi z live-ubuntu, da prideš vsaj v sistem, kjer se lahko pogleda (dejansko) funkcioniranje diska - dostop do datotek itd. - sistemski, ne tisti od proizvajalca.

Verjetno cd-ju ne paše kakšen zagonski sektor na disku, ki ga npr. ne more prebrati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Aston_11 ::

Še ena ideja:
- v biosu bi se lahko nastavilo kot vrstni red za bootanje tako, da bi bil cd rom prvi, disk drugi in morda se ne bi ukvarjal s čekiranjem zagonskega sektorja diska, ki je verjetno v kakšni okvari in bi morda prilezel do promta (repair consola), kjer bi se pogledalo, če je problem z zagonom. Par dni nazaj mi je to pomagalo v podobnih težavah, s tem, da je linux frderbal zagonski sektor od xp, ti pa so za revanšo pokvarili particije na disku z linuxom, tako da so linuxi v qurcu, xp-ji pa so drugi disk, ki se z linux diska ne buta (malo offa)

R-S-LoVe ::

Aston_11 je izjavil:

Verjetno se to zgodi v fazi, ko setup pogleda strojno opremo, kjer mu nekaj ne paše, zato naredi exit, napiše pa nekaj na temo hardwera. Po moje še vedno disk (lahko tudi mama plata).

Poskusi z live-ubuntu, da prideš vsaj v sistem, kjer se lahko pogleda (dejansko) funkcioniranje diska - dostop do datotek itd. - sistemski, ne tisti od proizvajalca.

Verjetno cd-ju ne paše kakšen zagonski sektor na disku, ki ga npr. ne more prebrati?


Bom še poizkusil z enim starim delujočim ide diskom, da vidim, če je nanj možno naložit OS.

Če se bo OS dal naložit na drug disk je pač disk (SATA) hin, če ne pa je po mojem plata. Kakšno je tvoje mišlenje?
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474983 (3989) gruntfürmich
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621274 (13983) MrStein
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619857 (4631) kitara8
»

Pomoč pri bootanju vista, xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
131690 (1552) matjaz23
»

Problem z branjem iz diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51105 (1013) detroit

Več podobnih tem