» »

Pomoč pri bootanju vista, xp

Pomoč pri bootanju vista, xp

shaby ::

Kupil sem leptop na katerem je nameščen Win wista home edition.Nato sem instaliral na drugo particijo Win XP.Zdaj pa mi samo v XP gre v Visto pa nemorem. Zanima me kak naredit da me vpraša kateri Windows želim bootat.Prosim za pomoč. NUJNO!

Hvala lepa. LP!

shaby ::

dajte no ... ni mogoče da nihče nič neve...

Volk| ::

To ne bo špilalo! Naprej XP, pol vista...to dela obratno ne.

edit:
Mogoče pa gre...KLIK
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

PINki ::

shaby ::

PINki povej potem kak.

shaby ::

Link nebo koristil ker je preko vinsov...mam oboje gori! Prvo instalirano VISTA!
Nato XP. IN zdaj nemorem v Visto samo v XP! problem lahko rešim le v XP ker nikak nemorem v VISTO!

Izi ::

XP je zastarel sistem, ki ne pozna dvojnega zagona in ga je zato vedno treba instalirati prvo in nato zravem še kakšen moderen OS, ki obvlada dual boot.
Vsak sistem moraš imeti na svoji particiji.
Če si XP-je instaliral na isto particijo kot Visto potem si Visto prepisal in je ni več.
Če pa imaš vsak sistem na svoji ločeni particiji potem pa je treba samo popraviti zagonski sektor diska, ki ga je XP pobrisal in čez napisal svojega, ker drugače pač ne zna.
It XP-jev ne moreš nič popraviti, popravljaš iz Viste. Ker Viste ne moreš zagnati brez zagonskega sektorja jo moraš zagnati iz DVD-ja.
Če DVD-ja od Viste nimaš potem je Vista izgubljena.
Drugače pa vstavi Vista ploščo in jo zaženi, potem pa sledi tem navodilom: Link

SkIDiver ::

Windows XP ni zastarel sistem v tem pomenu, da ne pozna dual boot-a. Zastarel je v tem smislu, da Vista uporablja drugačen boot kot Windows XP. Zato Windows XP ne prepozna Vista boot-a, medtem ko Vista prepozna Windows XP boot, kot boot starejšega sistema.

Zadevo se da popravit:

Windows Vista se ne zažene več, ko namestite starejšo različico operacijskega sistema Windows v konfiguraciji dvojnega zagona

shaby ::

Mam na različnih particijah.Torej je to OBUP.
Kak koli... visto morem reinstalirat...ker dvd seveda nee dajo zraven...če še kdo kaj ve prosim za pomoč drugače sem vam zelo hvaležen.


Kaj pa to ? Nadzoran plošča/System/Dodatno in pa pod zagon in obnovitev ....nastavitve....in tam če se nastavi...pod urejanje ... tam odpre txt datoteko kjer je definirano kaj je privzet WIN. Jaz mam tak :

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Vista je pa na particiji 1.Kaj če bi tak napisal ?

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Vista" /fastdetect /NoExecute=OptIn

te naj bi bil privzet windows Vista!Če pa to ne dela sem pa VSE izgubil.

PINki ::

Probat ni greh:P

PINki ::

Kaj pa EasyBCD ? si že kajprobal?

Volk| ::

Ti je bilo lepo napisano da ima XP in Vista različne bootloaderje. Torej ne mores nastavit tega v Xp.
Mah, potegni si dol Visto, kljuc tako imas, pa si na novo naloži visto če že hočeš.
Itak je najbolje da novi disk formatiras pa si sam naredis particije kot treba
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

bluefish ::

v sistem, ki se ti zažene enostavno namesti program VistaBoot PRO (uporabi google). Z njim enostavno urediš zagonsko zaporedje in prikaz menija. Moraš pa za urejanje imeti administratorske pravice.

matjaz23 ::

Kot je Izi povedal moraš prvo popraviti boot za Visto, torej si sposodi kopijo od kolega ali pojdi na travnik po njo, in si popravi bootloader. Nameščat ponovno je brezveze. Ko prideš enkrat v Visto, si naloži EasyBCD in naredi vnos za XP. Prej si pa še preberi to temo, ker je men kako leto nazaj mučil isti problem: Link
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot.ini in Windows XP SP3 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
191380 (1129) kixs
»

Težavica z boot.ini v XP-jih

Oddelek: Operacijski sistemi
61081 (942) >>><<<
»

en problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61059 (976) Good Guy
»

Zagon xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
7941 (789) pd
»

Windows XP PRO Boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81310 (1277) 50Cent

Več podobnih tem