» »

WinModem problemi

WinModem problemi

jani28 ::

Kupil sem 3COM WinModem 56k in z njim imam ful težave. Pri prodajalcu dela, kot je treba in se konekta na 49k, pri meni doma pa SPLOH noče klicat ( detekcijo dial- tona imam izklopljeno, string je ATX3). Pol sem nesel PC-a h kolegu in glej ga zlomka - pri njemu dela brez problema, nesem PC-a domov in spet ne dela SPLOH.Kličem telekomovce in so merili linijo in pravijo da je vse OK... Ne vem več ,kaj naj naredim. Prej sem imel 33600 U.s.r. pa mi je delal brez problema. A mogoče obstaja kak poseben init string za ta modem ? :\

Matek ::

probaj ATX1

Miran ::

Jes sem doživu isto foro. Pr sosedu sem zamenjal modem iz 33k na USRja 56k. Prej je delal čist ok pol pa ne pa da se je**š. Smo klical telekomevce - vse u redu, v trgovino - zamenjajo modem in isto. Pol mi dosadi pa nesem kišto k seb dam pa dela BP. Tako da še zmer ne vem v čem fora, saj sem mu nazaj dal tastar modem.:|
Overclock yourself !

CCD ::

Če si pameten ga boš nesel nazaj k prodajalcu in zahteval povrnitev dnarja ker si kupil največji jajc kar so jih pri USR-u kdaj izpljunili. Kupi si normalen modem, osebno priporočam USR 56K V90 EXT, je sicer malo dražji (okoli 20k), dela pa super, vedno se ti konekta na 52.000 (tud interni je OK) Sm mel jest tud WinModem pa same težave. Konektu se je (na isti liniji) samo z 42.000, pa še k* prodajalc mi je poturil napačne driverje. Preden sem ga vrgel v smeti sem moral še poiskati driverje na USR strani, da je sploh delou z 42.000.

Najprej se prepričej, če so ti dal prave driverje. Če si kupil OEM in zraven dobil en plav cd, kjer piše Your modem is fully installed, thic CD is for backup purposes only... so te že trapasti prodajalci za*****. Moj je tud pr prodajalcu delou...

LP

rookie ::

izklopi ATX3 odkljukaj weit for dial tone.Poglej ali mas tonsko ali pulzno klicanje.Probi z pulzno in z tonsko en bo delu.:\
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Cr00k ::

to je pa smola...samo nekje more bit fora..z modemom ni nc narobe :)...verjetn z pc-jem tut ne..linijo pa se manj..jst osebno bi dau kksne aspirin pc-ju :)...oz. bi nastavitve poskusal spreminjati...nek more delat:)

boha ::

hmm, je slučajno kakšen konflikt z irq nastavitvami (system properties)? meni se je dogajalo to, da se je modem kao tepel s com2 portom, čeprav imam internega. potem sem com2 port disable-al in je modem proradio. preveri v control panel/system properites/device manager, če je prišlo do kakšnega konflikta...

jani28 ::

Probal sem že z Lekadolom, z Aspirinom pa še res ne...

Ribicija ::

Skoraj sigurno imaš probleme z slabo linijo. To se v pri nas ful dogaja ker ima Telekom na linijah multiplikatorje (več userjev na eni liniji - podobno kot dvojček s tem da lahko vsi hkrati telefonirajo). Ta modem je ful dober tako da če ti ta ne dela t bo kakšna Motorola ali pa kaj podobnega delalo verjetno še slabše.
Pokliči Telekom pa jih ful nahruli pa kakšen dopis jim pošlji pa tako. Mogoče bo pomagalo.
Sicer pa Telekom pravi da tako garantira samo 33,6 povezavo kar pa je več pa je kao čista sreča.

lp

Cr00k ::

Ribicija: ne more bit linija, ker je ze tip povedu da mu je 33.6K modem delu OK...ta mu pa klanfe serje :)..klub temu da bucke zre...

CCD ::

Lahk so sam tri stvari:

1. al je modem zanič (najverjetneje)
2. napačni driverji
3. COM port ne dela (tud možno); probi prestavt modem, pa še enkrat instalirat prave driverje.

McHregec ::

sej WinModem sploh ni tak kurc men se zmari konekta z 45.666 s tem ukazom &K3S15=2S11=38S27=16S0=0 :D

kuky ::

probaj ti za foro izklopit v biosu com porte. imel sem podobne težave.

ce imas misko na comu pol com1 pusti.

jani28 ::

Hvala vsem za odgovore...LP:P

Ribicija ::

Seveda mu je 33,6 modem delal čisto OK ker je uporabljal drugačne protokole in so bili ti modemi občutno manj občutljivi na razno razne motnje na liniji.

lp

srale ::

nekaj bedastega bom reku..ampak vseeno preveri..ko si konfigurirau povezavo...saj veš tam omrežje na klic..si sigurno izbrau pravi modem..ker lahko se zgodi da si nastaviu za prejšni modem..greš na omrežje na klic..pa pod lastnosti tvoje povezave preveri..nebi biu prvi ki bi to naredu...biu pa bi eden izmed redki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava(Namestitev) Interneta na Slackware PROBLEM !!??

Oddelek: Omrežja in internet
51441 (1389) SasoS
»

Modem motorola

Oddelek: Pomoč in nasveti
422744 (2124) joco
»

Help, kwa narest??? linija za*ebava!

Oddelek: Pomoč in nasveti
13966 (858) element
»

Kako inštalirat modem!

Oddelek: Omrežja in internet
51063 (1007) element
»

TELEKOM zmanjšal dostopno hitrost?!!!

Oddelek: Omrežja in internet
151550 (1289) Igor

Več podobnih tem