» »

GoDaddy naprodaj

GoDaddy naprodaj

The Wall Street Journal - Eden izmed bolj znanih registrarjev domen GoDaddy, ki, denimo, svoje kontroverzne reklame vrti celo na finalu ameriške nogometne lige, je naprodaj. GoDaddy ima sedež v Scottsdalu v Arizoni in je v lasti Boba Parsonsa, ki je podjetje ustanovil leta 1997. Danes je prek njihove strani registriranih 43 milijonov domen, s čimer so vodilni registrar na svetu. Poleg tega se podjetje ukvarja s prodajo storitev za e-poslovanje, varnostnih storitev in ostalih spletnih pritiklin, tako da so lani njihovi dohodki znašali med 750 in 800 milijoni dolarjev.

Prodajo ureja podjetje Qatalyst Partners. Analitiki ocenjujejo, da bi se lahko na dražbi cena za GoDaddy povzpela do milijarde dolarjev. Manjši konkurent Register.com je bil namreč letos prodan za 135 milijonov dolarjev, zato ta ocena ni nemogoča.

23 komentarjev

filip007 ::

:))

PS: Pri Zabec.net stane domena 13€, če bo kdo verjel tisti ritki pa še lažje je za plačat.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

techfreak :) ::

10$ je zaenkrat manj kot 13EUR.

rusti ::

10$ = 8EUR

Lion29 ::

jaz nse stekam nekaj....

torej oni so imeli lani 750-800 mio prihodkov (ne prometa), kaj to pomeni, da je to bil dobicek? ...

ker ce je tako, ne razumem, zakaj bi se prodajalo to samo za 1 miiljardo? saj bi kupec v 1 letu in pol dobil ze povrnjeno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BALAST ::

za tole "sceno na sodišču" sem se pošteno nasmejal, saj izgleda kot Jerry Springer oddaja.

Za njihov dobiček pa ravno nebi vedel, ampak zagotovo registrator zasluži manj, kot posojevalec strežnega prostora.

paper ::

Lion29 je izjavil:

jaz nse stekam nekaj....

torej oni so imeli lani 750-800 mio prihodkov (ne prometa), kaj to pomeni, da je to bil dobicek? ...

ker ce je tako, ne razumem, zakaj bi se prodajalo to samo za 1 miiljardo? saj bi kupec v 1 letu in pol dobil ze povrnjeno


promet vsebuje prihodke in odhodke, dobicek pa je pozitiven ali negativen sum prihodkov ter odhodkov.
Recimo primer za godaddy: ob 800mio prihodkih in 1mil odhodkih so lahko delali 200mio izgube.

Lion29 ::

in kaj je pol promet?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

CyberPunk ::

Samo še ta nakup (in kakšna banka) manjka Googlu... ;)

Jeronimo ::

Lion - promet so prihodki in odhodki.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

techfreak :) ::

CyberPunk je izjavil:

Samo še ta nakup (in kakšna banka) manjka Googlu... ;)

Dvomim, da bo Google padel tako nizko in kupil GoDaddy. Google je poznan glede prijaznosti do uporabnikov ter dobrih storitev. GoDaddy je pa znan po svojih reklamah in katastrofalnemu odnosu do strank.

CyberPunk ::

To je sicer res, ampak po prevzemu se lahko marsikaj spremeni. Odnos do strank, usability njihove strani, nenazadnje pa celo ime (da se ukine asociacijo na reklame in GD odnos do strank).

Gandalfar ::

in zakaj bi po vase hotel google stopit v IPP business?

System ::

To tudi mene zanima. Pomoje pa Google nima interesa, da bi se z tem ukvarjal... ni to njegovo področje.

Prospekt ::

System je izjavil:

To tudi mene zanima. Pomoje pa Google nima interesa, da bi se z tem ukvarjal... ni to njegovo področje.

A še nisi opazil, da google vsako leto širi svoje področje? :) You never know...

Riff ::

dobra predstavitev :)

CyberPunk ::

System je izjavil:

To tudi mene zanima. Pomoje pa Google nima interesa, da bi se z tem ukvarjal... ni to njegovo področje.


Google po moje ima interes ze nekaj cajta:
http://googlewatch.eweek.com/content/go...
http://news.softpedia.com/news/Google-G...
http://forums.seochat.com/google-news-4...

Seveda je to njegovo podrocje. Njegovo podrocje je - internet. :D Znotraj tega pa stalno siri nabor storitev.

roli ::

Majo pa precej poceni domene kolikor vidim. Jaz sem dal za komplet webhosting in .com domena za eno leto dobrih 25EUR pri www.byethost.com.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Gandalfar ::

http://www.gkg.net jih ima po 10USD/leto. Free dns pa si postavis na xname.org pa si.

Dragi ::

dynadot.com ima najceneje.

trnvpeti ::

I suffered attacks and and was defrauded by Dynadot.com I complained on the them to the Better Business Bureau. When they found out Dynadot decided to act like the typical criminal and deleted my account. Currently they are being investigated by the Attorney General. Keep away from this nightmare Dynadot.com

Wasted ::

Tudi prav, jaz pa sem pri njih (Dynadot) že 4 leta in pomnim samo en daljši downtime, ko CP ni delal. Drugih problemov nisem imel z njimi. Imam pa pri njih dve domeni ki mesečno nosita XXXXEUR tako, da dvomim, da kar vsakemu pokradejo vse kar se da, slabe komentarje pa najdeš za vsako večje podjetje, ki se ukvarja s tem.

Aja pa med računi lahko domene prenašaš brez, da jih je potrebno podaljšati, ne preverjajo whois podatkov, plačaš lahko z nepotrjenim PayPalom in imaš registriran račun na lažne podatke, pa poznam kar nekaj folka ko imajo tam domene pa ni problemov.

Pa... offtopic smo :))
When I'm done there will be nothing left of you...

trnvpeti ::

kako lahko sprobam dynadot?
recimo, da po 10dneh nisem zadovoljen, mi vrnejo denar?

kako je z velikim obiskom, recimo dosegljivost mysql
recimo mysql zeza pri servage

techfreak :) ::

Če imaš zelo obiskano stran, ki ti prinaša denar potem boš verjetno raje izbral Rackspace Cloud Hosting ali pa Cloud Servers oz. Amazonov EC2.

Za domene pa tudi domain.com ni slab.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukradena domena (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6010377 (7399) Maxtor2000
»

Najcenejša .com domena

Oddelek: Izdelava spletišč
112933 (2285) neoserv
»

GoDaddy napaden

Oddelek: Novice / Varnost
278764 (6444) Mesar
»

Kje najcenejša domena *.eu

Oddelek: Omrežja in internet
162536 (1411) Mare2
»

Prenos domene

Oddelek: Omrežja in internet
101758 (1511) KoMar-

Več podobnih tem