» »

imam dve URBANI

imam dve URBANI

Miha1337 ::

tako je.

Prišel sem na LPP, rekel da sem zgubil staro, plačal 10€ in dobil novo. Pridem domov in glej ti šment, moja stara kartica!
Lahko sedaj teh 10€ kako uporabim? cifri na urbanah sta različni, zato pričakujem, da stara ni več v sistemu.

Je tu kdo, ki se je z tem že ukvarjal?

hvala :)

popster ::

Čakaj če te razumem imaš dve vozovnici za avtobus. Vozovnice ni treba nikjer odčitavat?
Lahko jo daš kolegu ki je nima in se bo vozil zastonj če ni slike

St235 ::

Če ima mesečno ,so tastato verjetno onesposobil. Tudi, če jo niso je kaznivo če jo uporablja kdo razen tebe. Če imaš navadno urbano potem lahko uporabljaš obe, dokler je kaj denarja gor potem jo pa šenkaš.

gendale ::

sprobi na enem od tistih avtomatov za polni urbane če je še veljavna
če je, se lahko voziš z obema

zdj če maš tisto, ki je na tvoje ime (mesečna), je uradno ne smeš dat nikomer
neuradno... lahko jo daš kolegu, če pridejo pa kontrolorji na avtobus, naj gre pa dol takoj ko jih vidi, ali pa reče da je plačal s telefonom (za to možnost ne vem če je zihr, ker lahko da majo možnost preverit tudi to)

če maš pa tisto, ki ni na tvoje ime, jo lahko pa tudi uradno daš naprej

KoMar- ::

Preverijo tudi plačilo s telefonom in sicer sem ga moral še enkrat prislonit ob njihov prenosni skener.

bluefish ::

Poleg tega dobiš tudi potrditveno sporočilo.

TekO ::

Saj dokumentov itak ne pregledujejo, vsaj meni lani niso nikoli (vsaj 10x so me prečekerali), tako da razen če je nasprotni spol, ne morejo vedet da to nisi ti ampak tvoj kolega. Če pa je letos kaj drugače in da bi hoteli, pa rečem da nimam dokumentov oz. le to odklonim, in grem na naslednji postaji dol z busa.
Ideas are bulletproof.

bluefish ::

In ti po možnosti kartico vzamejo ter jo nato z dokumenti prevzameš na LPP-ju.

SaXsIm ::

Sej nema veze, če maš ti ta sivo urbano in na njej ni tvoje ime. Važno je samo, da gor ni subvencionirana mesečna. Če si pa jaz na sivo urbano naložim 10 EUR žetonov, jih pa nič ne briga, kdo jih je koristil.
SaXsIm

amigo_no1 ::

bluefish je izjavil:

In ti po možnosti kartico vzamejo ter jo nato z dokumenti prevzameš na LPP-ju.

Kdo je rekel da jim jo kar "daš" ?

St235 ::

Redar, ki stoji zraven kontrolorja.

bluefish ::

Poleg tega jo ob kontroli že na začetku vzame, da jo prisloni na čitalec. Če zavrneš to, potem predpostavlja, da je nekaj avtomatsko narobe.

Gandalfar ::

Sedaj pregledujejo tudi dokumente.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852389 (1271) Lonsarg

Odvzem šolske urbane (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5710119 (7527) solatko
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320998 (16021) Šimpanz

Več podobnih tem