» »

Obutev- vibram fivefingers- je že kdo probal tole ?

Obutev- vibram fivefingers- je že kdo probal tole ?

Brane2 ::

Na neki hardveraški strani je tip mimogrede omenil tole:

Vibram FiveFingers

Tip je baje zelo zadovoljen. Je kdo pri nas poskusil zadevo in lahko pove kaj več ?

BTW: Na Vibramovi strani je navedena domača pooblaščena štacuna- BORA
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

Icematxyz ::

Probaj zadevo. Pa poročaj.

Gandalfar ::

Jaz z njimi tecem in hodim od konca maja. V BORA sem kupil KSO verzijo, 39 cifro na mojo nogo, ki je navadno 42.

Zadeva je super. Rabil sem 14-dni, da sem se jih navadil in potem pocasi presel na tek z njimi ali pa cisto v easy za poletno hojo naokoli. Navadis se hodit s prednjim delom noge in meni so zelo udobni.

Res pa je da navadno hodim naokoli z MBT cevlji.

Brane2 ::

Ponavadi sem bos, zato sprašujem.

Bom probal. Pa si šel v štacuno probat zadevo ali si po navodilih na siteu pomeril nogo in tako zahteval številko po meri ?

Ni mi sicer jasno, kako bi ti kdo pustil probat tako zadevo, a vseeno... :|

Kolk si pa dal zanjo - na sajtu imajo ceno EUR105 za KSO ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mr_Globus ::

Želim si jih že od pomladi pa italjani nimajo na zalogi 47 številke :'( Pokliči v Boro pa vprašaj kaj imajo na zalogi (če je v italiji v skladišču lahko naročijo). Je pa filing fenomenalen - sem s 46 številko testiral po trgovini in me je čisto prevzelo.

... iz amerike bi se jih dalo dobit takoj, samo kaj ko so z davkom 150EUR :8)

Brane2 ::

Pa saj imaš e-štacuno, ki je v Italiji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mr_Globus ::

Ne pomaga če ni zaloge :| Iz Amerike pa v EU ne pošiljajo tako da še Bordelinx nabije 50 evrov zraven ;(

connel ::

100% so jih imeli pri Mimovrste še ne tako dolgo nazaj (maj-junij, letos seveda), danes jih nimajo več v ponudbi, razen če sem jih zgrešil.

globoko grlo ::

Ima ata in je zelo zadovoljen. Jih pa uporablja za hojo po hribih (hribih, ne Šmarni gori :)

Kupu jih je pa v štacuni pod milerjem v BTCju. "priimek neke športnice" shop

Gandalfar ::

Nekoc so jih meli v kleti Hale A, trgovinici za navtiko.

Brane, kupil sem jih kar v Bora, kjer sem tudi preizkusil ene 3 stevilke. Komplicirali niso nic, je pa bilo sredi poletja tako, da sem samo sandale dal iz noge.

Za KSO verzijo sem dal takrat okoli ~100 evrov.

Karen ::

Na dealextreme imajo kopije po ene 25usd, ne vam pa kakšne so po kakovosti.

krneki0001 ::

Imam, kupil sem v pohodniku (hala A prvo nadstopje - po štengah gor do sport 2000 in potem eno trgovino naprej od ansmanna). Dobra zadeva, samo problem so ostri kamenčki na trdi podlagi. Ko stopiš na tak kamenček, je skoraj isto, kot če bi bil bos in grdo zaboli.

Gandalfar ::

saj se dosti hitro navadis

guest #44 ::

Zanimiva zadevca, men se zdi da je še najbolj naravni tek v taki obutvi, ki se najbolj prilagaja nogi. Skratka, najboljše bi si blo prilepit gumo na podplat da te lih ne bode in je super.

Glede navade pa je zanimivo...navadit se moremo na nekaj kar si sicer moralo bit že v osnovi navajeno, torej hoja po bosi nogi. :)

noraguta ::

kolk pa tole ščit kaj če z palcem po nesreč nabašeš kak kamen?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

te ne sciti. Kar v praksi pomeni, da moras malo gledat kje hodis.

Avenger ::

Mene pa zanima koliko so v resnici praktični, torej, da niso pod črto 5% slabši, manj udobni, kot neke klasične superge, ampak imajo pa kul faktor...? Skratka, ali imajo čisto dejansko prednosti, nudijo v resnici več užitka pri hoji, teku, več stabilnosti boljšo okretnost, itd..?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

guest #44 ::

Stabilnosti imajo IMO manj, ker je pač manjša površina, kjer se lahko opreš z stopalom. So pa pomojem bolj udobne in bolj zdrave za telo, ker človek je pač teku bos večino časa oz ni mel neke fensi teniske ki podpirajo vsako točko stopala...za to smo razvili močnejši skeletni in mišični sistem.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Avenger je izjavil:

Mene pa zanima koliko so v resnici praktični, torej, da niso pod črto 5% slabši, manj udobni, kot neke klasične superge, ampak imajo pa kul faktor...? Skratka, ali imajo čisto dejansko prednosti, nudijo v resnici več užitka pri hoji, teku, več stabilnosti boljšo okretnost, itd..?


Meni je dejansko bolj kul tect v njih kot v tekaskih supergah. Res pa da moras gledat kje hodis.

Avenger ::

Hja, za tekanje po travnikih in podobne podlage z malo presenečenji verjetno ni moteče tekat skoraj bos. Kaj pa če tečeš po gozdu, kjer moraš računat na to, da boš stopil ali skočil tudi na razne vejice, kamenčke, korenine in podobno? Gledam namreč KSO treksport, ki trdi, da se obnese na vsakem offroad terenu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Jaz sem se pa odloču, da bom teku bos. Do prve slane je šlo super, zdaj pa počivam. Če ne drugega je koža na podplatih zdaj bistveno manj poškodovana (hecno, a ni) kot je bila prej (je pa debelejša). Od junija sem prišel do tega da lahko pretečem 10km ne da bi moral potem en dan počivat, je pa res, da približno 500m poti pretečem po sredi ceste, ker je rob iz preostrega kamenja.

Avenger> Kaj pa če tečeš po gozdu, kjer moraš računat na to, da boš stopil ali skočil tudi na razne vejice, kamenčke, korenine in podobno?

Ne moreš tekat v somraku, tečeš precej bolj previdno in v počasnejšem ritmu (in tudi precej bolj nabildaš noge, ker zaviraš tudi s stopalom, ne le s peto).

Gandalfar ::

Kaj pa če tečeš po gozdu, kjer moraš računat na to, da boš stopil ali skočil tudi na razne vejice, kamenčke, korenine in podobno?


Za zacetek drugace teces kot s supergami. Tam ti je vseeno, ce popolnoma zabijes v tla, ker imas itak en kup pene pod podplatom.

Manj zabijas z nogami v tla in v primeru, da si na kaj cudnega stopil preusmeris tezo. Prvih par dni je malo cudno potem ti pa ni problem vec. Je pa posledica tega, da ne mors vec tect s slusalkami, ker moras zacet gledat kje teces.

Po rozniku npr. ni prav nobenega problema tect.

JanK ::

Za vse, ki se tekajoce rekreirate, je tukajle zanimiv clanek: The painful truth about trainers: Are running shoes a waste of money?

martincek1 ::

Zelo zanimivo :) Me je kar malo zamikalo, da bi si kupil par Vibram FiveFingers.

fosil ::

Kaj pa če s temle stopiš na kakšno črepinjo? Zadeva preživi? Preživi tvoja noga?
Tako je!

Gandalfar ::

Naceloma je kr debel kos gume. Pa tudi bolj cutis tla tako, da bos zacel stopat na crepinjo bos prej zacutil in preusmeril tezo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677619 (5796) AnjaNja
»

Tek navzdol

Oddelek: Loža
457284 (5654) Malajlo
»

Katere superge za cross ?

Oddelek: Loža
173945 (3479) ;-)
»

Je tek zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8725378 (22824) ThinkPad

Več podobnih tem