» »

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic

1
2
3

kixs ::

Clanek o varcnih zarnicah:
http://www.pozitivke.net/article.php?st...
http://www.pozitivke.net/article.php/20...

Midva s punco porabiva v eno in pol sobnem stanovanju elektrike za cca 19EUR mesecno (toliko pride poloznica) - stanje stevca pa sporocamo mesecno.

Se mi pa zdi in tudi ostali kolegi imajo enako mnenje, da zivljenska doba prakticno ni nic daljsa. Verjetno res zaradi pogostega ON/OFF.

lp

techfreak :) ::

sverde21 je izjavil:

Jst sm nekaj časa nazaj kupil LED žarnico, ampak je snop svetlobe preveč usmerjen, poleg tega pa mi je potem po nekaj mescih uporabe crknila iz neznanega razloga, tako da sm bil na večji izgubi kot na profitu, ker je žernica prišla nekje 10-15EUR, žarnice z nitko so precej poceni...

Snop svetlobe je bolj usmerjen proti navadni žarnici, vendar namesto ene žarnice jih daš recimo 5.

ales85 ::

Kakšna je pa poraba LED žarnic? Ker, če je blizu 20 W spet nisi nič naredil, če imaš pet žarnic. To je 100 W pa še potrebno je več napeljave in več jih menjat, ko pač crknejo.

jlpktnst ::

Naj že nardijo 2 dodatna bloka JEK.

Pa izklopijo naj ulične svetilke in nam nehajo težit glede doma! Kdo rabi imet sredi enega v*** hriba vse osvetljeno? Živalim se meša, nam pa tudi zaradi preveč svetlobe.

;-) ::

hojnikb je izjavil:

Uff a zdaj že 75W ?
No jest kot "paglavec" še ne usmerjam tolk pozornosti na to, ampak se mi zdi da je še vseen bol "naravna" svetloba iz wolframa, kot iz ostalega,,,,


odvisno kaj vzamemo za naravno svetlobo

Crimson_Shadow ::

Ko boš mel zaradi neonk/varčnih občutek da slabo vidiš, potem je to ... to.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

ales85 je izjavil:

Kakšna je pa poraba LED žarnic? Ker, če je blizu 20 W spet nisi nič naredil, če imaš pet žarnic. To je 100 W pa še potrebno je več napeljave in več jih menjat, ko pač crknejo.


Varčne so 5krat manj potratne od wolframovih(20W za 100W) LED pa še do 2krat bolj varčne od varčnih, torej 10W za 100W ekvivalenta. Vendar recimo tiste mega LEDIce, ko imaš samo eno 3W v žarnici, namesto klasike, več malih so bolj potratne in so nekje na meji varčnih. Jaz jih imam namontirane 1.25W, ko jih imam v sobi 5 kompletov. Kar je ekvivalent tam nekje 60W v najbolšem primeru, najbrž še malenkost manj, ker niso top kvaliteta, tako da jasno, da je malo pretemno:) notri ima 21 malih ledic posamezna žarnica. Tore v upoštev pridejo tiste, ki jih imajo 48 notri, tako z ene 4imi dobiš ekvivalent 100W žarnice

;-) ::

V mraku zunaj na prostem tudi slabo vidim, a je to kriva nenaravna svetloba ?

Pyr0Beast ::


Varčne so 5krat manj potratne od wolframovih(20W za 100W) LED pa še do 2krat bolj varčne od varčnih, torej 10W za 100W ekvivalenta.

Drek so. Ne tiste ki jih ti lahko kupiš.
Navadne fluorescentke imajo ponavadi boljši izkoristek od tistih ledic.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Lonsarg ::

Jaz z 6W LED svetlobe v svoji sobi vse razen branje teksta počnem brez problema. Isti bi bil tudi opis 50W wolframove žarnice, torej eksperiment kar se mene tiče potrdi to, saj na grobo.

Aja, preden sem namontiral te LED 5*1.25W, sem imel v sobi 5*50W Halogenke! Torej 250W, ne mi ti kok so fajn halogenke.

Relanium ::

imamo doma v kuhinji te male vgradne reflektorje.
-navadne žarnice: žrle ko nore, grele se že bolj, 5X po 50W, svetlo je tak tak (bolj tla) (tista keramična ležišča so malo porjavela)
-smo probali ledike, drage ko pes, 5X po 1,5W. Res hladne ko špricar ampak mal pretemno da bi bilo praktično pa še 25EUR po komadu
-Varčne 5X11W, to pa je najboljša stvar ki smo jo lahk naredli. Naj bi bila ekvivalent 60W navadnim in po mojem občutku tudi je.
Prostor je dosti bolj osvetljen kot je bil z navadnimi!! (5X50W) ker se ta svetloba nekak bolj razprši.
Pa še malo bolj bela svetloba se mi zdi da je, vglavnem zdaj so tudi stene osvetljene, ne samo tla.


;-) je izjavil:

V mraku zunaj na prostem tudi slabo vidim, a je to kriva nenaravna svetloba ?

Reče se kurja slepota. Si slep ko kura

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

SanAndreas ::

Vse varčne žarnice so zame navadno sranje! Najboljše so še vedno klasične žarnice od 100W dalje, ker je zelo podobno kot naravni sončni svetlobi! 8-)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

BigWhale ::

SanAndreas je izjavil:

Vse varčne žarnice so zame navadno sranje! Najboljše so še vedno klasične žarnice od 100W dalje, ker je zelo podobno kot naravni sončni svetlobi! 8-)


Ja ce ene pol ure not neprekinjeno gledas pol je res podobno soncni svetlobi! Isto k da bi v sonce bulil!

Okapi ::

klasične žarnice od 100W dalje, ker je zelo podobno kot naravni sončni svetlobi!
Eni pa res nimajo pojma, kaj govorijo:)) Svetloba klasične žarnice je bolj podobna svetlobi sveče kot sončni svetlobi.

O.

techfreak :) ::

Vsi so navajeni na svetlobo wolframovih žarnic in jih vidijo kot nekaj naravnega. Po enem mesecu uporabe varčnih žarnic bi si hitro spremenili mnenje, saj bi se jih navadili in bi za navadne rekli, da niso naravne.

dJošt ::

Tole je res kr neki. S5 en nateg, da se prodaja novejše tehnologije pospeši. Nobedn se pa ne vpraša kaka je celostna poraba! Ne samo kadar žarnice delajo ampak enrgija porabljena za izdelavo teh žarnic v primerjavi s starejšimi... nej dajo ta podatek pa povejo al ugodno vpliva al ne... kolkr sm slišo iz avtomobilijske industrije ni ravno tako s hibridi...več onesnažjo kot predhodniki...

SanAndreas ::

Okapi je izjavil:

klasične žarnice od 100W dalje, ker je zelo podobno kot naravni sončni svetlobi!
Eni pa res nimajo pojma, kaj govorijo:)) Svetloba klasične žarnice je bolj podobna svetlobi sveče kot sončni svetlobi.

O.

A ti si pa na strani varčne žarnice al kaj?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Okapi ::

Svetlobo imajo veliko bolj naravno, o drugem pa nisem govoril.

O.

SanAndreas ::

BigWhale je izjavil:

SanAndreas je izjavil:

Vse varčne žarnice so zame navadno sranje! Najboljše so še vedno klasične žarnice od 100W dalje, ker je zelo podobno kot naravni sončni svetlobi! 8-)


Ja ce ene pol ure not neprekinjeno gledas pol je res podobno soncni svetlobi! Isto k da bi v sonce bulil!

Ja če gledaš kot kakšno tele nonstop direktno v žarnice LOL :))

Okapi je izjavil:

Svetlobo imajo veliko bolj naravno, o drugem pa nisem govoril.

O.

Okej pa mi povej po tvojem, katera je žarnica najbližje svetlobi sonca?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

šernk ::

spet lahko pričakujemo kakšnega kmeta priti v trgovino: daj mi celo škatlo žarnic, ker jih bodo nehal prodajat :D

ne vem kaj bo v prihodnosti...vendar da bi napeljeval ledice v kleti mi tudi na kraj pameti ne pade (letališče na stropu kleti, LOL??), druge pa moraš prižgati 15min preden ji rabiš dejansko pa še vklopi in izklopi jih ubijajo.

mi imamo recimo klet razdeljeno na 3 dele...v dveh delih ena navadna 60W žarnica na sredini, v enem delu pa 3 une dolge (ki jih najdeš praktično v vsaki večji hali in šolah). v dveh delih z navadnimi žarnicami imamo stvari kamor prideš...vzameš in greš, ta dva dela osvetljujeta tudi pot skozi umesni delavni prostor, kjer ko ponavadi prižgeš luč gori vsaj 15min in do več ur, tam že imamo pač une varčnejše in držijo po 10 let preden kakšna crkne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

techfreak :) ::

Okej pa mi povej po tvojem, katera je žarnica najbližje svetlobi sonca?

Varčne žarnice. Barvna temperatura sonca je okoli 5600K, navadne dajejo pod 2700K, varčne pa imaš od manj kot 2700 do več kot 5600K. Pač odvisno kaj si želiš.

ne vem kaj bo v prihodnosti...vendar da bi napeljeval ledice v kleti mi tudi na kraj pameti ne pade (letališče na stropu kleti, LOL??), druge pa moraš prižgati 15min preden ji rabiš dejansko pa še vklopi in izklopi jih ubijajo.

Zakaj pa ne? LEDice so varčnejše in bolj vzdržljive kot navadne žarnice. Poleg tega imajo tudi navadne žarnice problem pri vklopih, ker jih takrat največ crkne (ob vklopu se nitka takoj zagreje na maksimum, morala pa bi se počasi segrevati do končnega stanja).

;-) ::

ne vem kaj bo v prihodnosti...vendar da bi napeljeval ledice v kleti mi tudi na kraj pameti ne pade (letališče na stropu kleti, LOL??), druge pa moraš prižgati 15min preden ji rabiš dejansko pa še vklopi in izklopi jih ubijajo.


Zakaj pa bi mel letalsko stezo ? se pa se kupijo v obliki navadne žarnice al pa bilokaj druga.

CyberPunk ::

Ima kdo kaksno tabelo, v kateri bi za posamezne klasicne zarnice pisalo, koliko lumnov "oddajajo" in kaksna je njihova "temperatura" svetlobe? Bi bilo fajn imeti eno tako zadevo za primerjavo.
Mi Gugl ni nic pametnega nasel.

rejven ::

"Jaz plačujem za mansardno stanovanje elektrike 100EUR/mesec, s tem, da sem si letos ubodel še klimo. Res ne vem, od kje za vraga me pride tolikšen znesek za elektriko, ker ko se pogovarjam s kolegi, vsi plačujejo manj, pa imamo vsi nekako enake porabnike v stanovanju. "

Ponavadi so največji porabniki, boljer za toplo vodo pol kamna, enako bojler za pranje posode, stari hladilniki in zmrzovalniki. Če maš stare bojlarje se splača zamenjat oz. odpret pa spucat.

RejZoR ::

Zadnji dan izdelave 75W žarnic pa res. Ker prodajale se še bojo, samo proizvajal in dobavljal se jih ne bo več. Kar pa je še v skladiščih pa ne bojo zmetal stran. Plus sploh se ne gre za samo moč ampak ratio med porabo in svetilnostjo, se pravi sama učinkovitost. Ker halogenke se še dobi in to v 150W okusih. Ampak ta 150W halogenka žre realnih 105W, oddaja pa za 150W svetlobe. Enako velja za vse nižje. 100W je mislim da 72W, 75W je 52W, 60W je 42W, 40W je 28W in 25W je 18W. Imajo vse dobre lastnosti navadne žarnice, 2x daljša življenska doba in delno manjša poraba. Stanejo ~3,5 EUR in se prodajajo brez omejitev na watte.

Z LED je pa tko, razne čungalunga firme so že res cenejše ampak bojo brez razloga crknile. Premium (Osram, Philips etc) pa stanejo po 45 EUR za 40W efektivne svetlobe. Zaenkrat še dost drago za prvotno investicijo čeprav imamo doma praktično celo dnevno sobo osvetljeno z LED diodmi in je kar fino. Stropni reflektor ima 4x GU10 LED žarnice in za sedežno z E14 ampak je steklena bučka in LEDice obrnjene na vse strani, da je enakomerno osvetljeno. Bratranec pa je v celo stanovanje dal high power LED elemente (vgradne) in v stanovanju nima niti ene klasične ali varčne žarnice. Zelo draga zadeva ampak izgleda zelo lepo pa nekaj let bo sigurno imel mir.
Tko da počasi se premika... Še ene 2 leti pa bo LED ratal mainstream, ki si ga bo praktično vsak lahko privoščil. Za res polno uporabo LED pa ene 5 let imo. Če ne bo kakšnih večjih pocenitev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

Klasična žarnica dejansko oddaje precej bolj naravno svetlobo kot katerakoli druga alternativna pomojem ni to sam zaradi navade.

Jaz za pisalno mizo vsekakor morem imet navadno žarnico...uporabljam pa fokusno, ki je mnogo bolj efektivna.
Ravno par dni nazaj mi je šla 40W fokusna žarnica za namizno luč, bom si zrihtal eno 25W.

Sicer pa kaj svinjarije bo še s temi varčnimi, folk bo to metal vsepovsot! Pička jim materina

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

celebro ::

techfreak :) je izjavil:

Okej pa mi povej po tvojem, katera je žarnica najbližje svetlobi sonca?

Varčne žarnice. Barvna temperatura sonca je okoli 5600K, navadne dajejo pod 2700K, varčne pa imaš od manj kot 2700 do več kot 5600K. Pač odvisno kaj si želiš.


Spektri žarnic in sonca



Oranžna je sončna svetloba, črna je navadna žarnica, rdeča je pa varčna. Vidiš tiste špice pri svetlobi varčne žarnice? Zelo naravno, ja ...

Ni vse samo v temperaturi svetlobe. Poleg tega pa se temperatura svetlobe spreminja skozi dan. Zjutraj in zvečer je precej nižja od tistih 5600K, ker se svetloba z višjo valovno dolžino bolj sipa v ozračju in je ob teh urah daljša pot svetlobe skozi atmosfero (zato npr. rdeč sončni zahod). Torej je zvečer bolj logično prižgati žarnico z nižjo temperaturo svetlobe, kot podaljšek nizke temperature večerne svetlobe - da ima telo občutek, da je večer, ne pa sredi dneva.

Še link do strani z raznimi spektri žarnic.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lonsarg ::

Jah rdeča ma špice, črna je pa bolj stran od rumene. To jaz razumem iz tega grafa, da je varčna bolj podobna sončni.

mdural ::

Tudi odlok o zniževanju cen klicev in sms-ov je fašizoiden, bi rekel vodafone.
glede na to, da bi sami od sebe potrebovali 125 let, da bi se premaknilki z wolframa je stvar očinto treba nekoliko pohitret. Priznam pa, da tudi sm nisem zadovoljen z varčnimi, ker precej hitro crknejo, led svetilk v bajti še ni, ko crknejo stropne halogenke bodo šle LED notri, pa bomo videli, kako se obnese, piše, da bi moralo držat 15 let, pa še greje nič, tko,da...

Lonsarg ::

Ampak poglej tako, ekstrem na eni strani je fašizem, ekstrem na drugi strani pa anarhija.

w00tnes ::

Lahko se pa gremo kapitalizem in se bojo potrošniki sami odločili, kaj bojo kupovali :)

Lonsarg ::

Kapitalizem ni edini sistem, v katerem se potrošniki sami odločijo kaj kupijo. Bolši sistem pa je seveda, da se kupec odloči tudi kaj bo proizvedel, ne samo kupil, to pa v kapitalizmu ni možno.

Rogue ::

Mah, kar se mene tiče, ne vidim poante v prepovedovanju. Bo že vsak kupil, kar hoče. Jaz v navadnih žarnicah razen za kake hodnike ne vidim poante. Navadna 100W žarnica ni nič, razen za sobo 1m^2. Za kuhinjo si normalno osvetlil uporabljam varčne žarnice s skupno močjo 80W. To je nekje 400W, če bi uporabljal navadne žarnice. Pa je ravno prav. Tudi ko v delovnem cimru prižgem 200W linearno halogenko, je še vedno tema. Da se res dobro vidi, je treba prižgat še vsaj za 50W varčnih žarnic. Pa smo spet na 400W, če bi uporabljal samo navadne.

KaRkY ::

Mamo v kuhinji pa jedilnem prostoru varčne žarnice pa je blo tako da ko smo prvo kupili je crknila po kake 6mesecih sedaj pa smo dali malo več pa že kake 5 let dela brezhibno. Svetla je ap več kot dovolj. V moji sobi pa mam navadne fokusne pa mi crkujejo na vsake 3 mesece 1.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

BigWhale ::

Vceraj sta mi crknili dve navadni zarnici. Zdrzali sta tocno en teden! Varcne mi gorijo ze po tri leta ...

Pyr0Beast ::

BW, ti raje štrom v bajti porihtaj :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

connel ::

Jp, žarnice ne smejo crkavati kar tako, pri nas so še vse navadne zdržale dolga leta, varčna je pa shodila samo meni, res da ena cheap varianta. Drugače je pa to en velik BS, poraba elektrike pač narašča, ta prepoved ne bo prav nič zmanjšala rasti. Sploh ne vem kaj mislijo, ne moreš pričakovati, da boš z ne vem koliko starimi elektrarnami pokril vse potrebe, brez da bi se zgradila kakšna nova. Res sem presenečen, da nam je sploh uspelo takrat zgraditi NEK,...

Kar se pa tiče samih žarnic pa takole, za navadne vsaj vem, poceni so, dolgo svetijo, ko crknejo jih preprosto vržeš v smeti, brez ne vem kakšnih učinkov na okolje, varčne to pač niso, ne pri sami izdelavi kot po izčrpanosti materiala. Če samo iz tega vidikia pogledam so varčne no-go, cmon really, komu se pa da nosit sijalke nazaj v trgovino oz. kamorkoli že kjer jih lahko oddaš. Ok, saj bo nekdo rekel saj so še ledice, samo da samo pomislim, kaj vse bi moral predelati, da bi jih vgradil v prostorih, kjer varčne ne pridejo v poštev, me resno vse mine. Se bo pa v prihajajočih letih "švercalo" navadne žarnice :D

McMallar ::

Problem bo tudi v tem, da bo folk metal varcne v navadne kontejnerje. Se ostalih stvari ne razvrscajo, kdo pa bo eno crknjeno zarnico posebej nosil v trgovino, no.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

SanAndreas ::

celebro je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Okej pa mi povej po tvojem, katera je žarnica najbližje svetlobi sonca?

Varčne žarnice. Barvna temperatura sonca je okoli 5600K, navadne dajejo pod 2700K, varčne pa imaš od manj kot 2700 do več kot 5600K. Pač odvisno kaj si želiš.


Spektri žarnic in sonca



Oranžna je sončna svetloba, črna je navadna žarnica, rdeča je pa varčna. Vidiš tiste špice pri svetlobi varčne žarnice? Zelo naravno, ja ...

Ni vse samo v temperaturi svetlobe. Poleg tega pa se temperatura svetlobe spreminja skozi dan. Zjutraj in zvečer je precej nižja od tistih 5600K, ker se svetloba z višjo valovno dolžino bolj sipa v ozračju in je ob teh urah daljša pot svetlobe skozi atmosfero (zato npr. rdeč sončni zahod). Torej je zvečer bolj logično prižgati žarnico z nižjo temperaturo svetlobe, kot podaljšek nizke temperature večerne svetlobe - da ima telo občutek, da je večer, ne pa sredi dneva.

Še link do strani z raznimi spektri žarnic.

In kaj pomenijo te številke, kaj pa modra krivulja?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SomethingEls ::

Jutri je še zadnji dan, ko so lahko v EU naprodaj žarnice z volframovo žarilno nitko, ki porabijo 75 W ali več električne energije. Trgovci so si izposlovali kratek odlog, tako da bodo obstoječe zaloge lahko prodali tudi kasneje, a novih pošiljk ne bodo smeli naročati; prav tako bo ustavljena proizvodnja.

Gre za dve uredbi Evropske unije, po katerih naj bi gospodinjstva razsipne volframove žarnice zamenjale s halogenskimi ali LED. Lani ob istem času se je izteklo obdobje prodaje stovatnih žarnic, jutri pa kot rečeno 75-vatnih. Meja se bo vsako leto zniževala, tako da bo leta 2012 prepovedana proizvodnja in prodaja žarnic z volframovo nitko z močjo 25 W ali več. Še štiri leta pozneje bodo ukinili proizvodnjo manj učinkovitih halogenskih žarnic iz razreda C.

EU želi s temi ukrepi občane prisiliti v racionalnejšo rabo električne energije in hkrati zmanjšati obremenitev okolja. Po izračunih EU bodo gospodinjstva letno privarčevala do 177 evrov letno, v vsej EU pa naj bi se izpusti ogljikovega dioksida zmanjšali za 32 milijonov ton letno.


A se ne rače temu fašizem? 8-O
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Pyr0Beast ::

Ja. Saj si jih 'demokratično' svobodno izvolil :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

CyberPunk ::

McMallar je izjavil:

Problem bo tudi v tem, da bo folk metal varcne v navadne kontejnerje. Se ostalih stvari ne razvrscajo, kdo pa bo eno crknjeno zarnico posebej nosil v trgovino, no.


Nekdo je nekje pred casom napisal, da sodec po znatno visjih poloznicah za odvoz smeti sklepa, da so komunalci zaposlili veliko novega "kadra", ki zdaj skrbi tudi za razvrscanje/sortiranje/locevanje/recikliranje, zato se z locevanjem odpadkov ne bo vec ukvarjal. :D

SomethingEls je izjavil:


A se ne rače temu fašizem? 8-O


Tako je. Ali pa komunizem, ki mu vladajo korporacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Lonsarg ::

Zanimivo, kar se mene tiče, je pa to, pa roaming cene ene par redkih stvari, ki jih EU nardi celo dobro. Jaz pa lahko kateremu drugemu zakonu/uredbi rečem fašizem, pač ker se z njo ne strinjam lol.

SomethingEls ::

PREPOVEDALI bodo prodajo žarnic. Če so res boljše jih bodo ljudje kupovali tudi, če bodo navadne na razpolago.


Tako je. Ali pa komunizem, ki mu vladajo korporacije.


Država ne bi smela pomagati pri ustvarjanju monopolov.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

Bor H ::

Bolje bi bilo, če bi izvedl akcijo izobraževanja javnosti s katero bi nam pokazali da se bolj splača vzet varčne žarnice, če bi bila akcija dobro zastavljena bi bil efekt isti, ljudje pa ne bi nergal.

Matako ::

Tole z odlaganjem varčnih žarnic je v bistvu večji problem kot se zdi. Celo pri visoki organizaciji ravnanja z odpadki bo uspeh le delen.

Edina rešitev je očitno razvoj varčnih žarnic brez Hg in podobnega sranja, vendar manj komične kot so LED "šopki".

PS Hg problem je seveda tudi pri flouresc. ceveh!
/\/\.K.

frudi ::

SomethingEls je izjavil:

A se ne rače temu fašizem? 8-O

SomethingEls je izjavil:

PREPOVEDALI bodo prodajo žarnic. Če so res boljše jih bodo ljudje kupovali tudi, če bodo navadne na razpolago.


Kako pa se reče temu? Pa temu? Pa mogoče temu? Pa je to samo vrh ledene gore že prepovedanih snovi in izdelkov. Ki bi jih potrošniki veselo uporabljali in kupovali še naprej, ker so pač cenejši.
Potrošniki, ki glasujejo z denarnicami, tudi ne vidijo kaj dlje od trenutne debeline svoje denarnice. Na kapitalizmu ni nič magičnega, kar bi odstranilo potrebo po regulaciji škodljivih in nevarnih izdelkov.

Zdaj, lahko debatiramo o tem, koliko so klasične žarnice dejansko škodljive in ali si zaslužijo prepoved, ampak sam koncept prepovedi izdelkov s strani države ali skupnosti držav pa v splošnem ni sporen.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SomethingEls ::

Kako pa se reče temu? Pa temu? Pa mogoče temu? Pa je to samo vrh ledene gore že prepovedanih snovi in izdelkov. Ki bi jih potrošniki veselo uporabljali in kupovali še naprej, ker so pač cenejši.
Potrošniki, ki glasujejo z denarnicami, tudi ne vidijo kaj dlje od trenutne debeline svoje denarnice. Na kapitalizmu ni nič magičnega, kar bi odstranilo potrebo po regulaciji škodljivih in nevarnih izdelkov.

Zdaj, lahko debatiramo o tem, koliko so klasične žarnice dejansko škodljive in ali si zaslužijo prepoved, ampak sam koncept prepovedi izdelkov s strani države ali skupnosti držav pa v splošnem ni sporen.


Veliko stvari, ki jih država prepove bi bile zelo koristne. Ampak žarnica niti ne spada pod škodljive ali nevarne izdelke.

In ja... tiranija množic nad posameznikom je sporna prav tako kot tiranjija pozemeznika nad posameznikom. Število posameznikov spornosti ne odpravi.
Silly Rabbit, Trix are for Kids

pss-m ::

Matako je izjavil:

PS Hg problem je seveda tudi pri flouresc. ceveh!

to bi en moral razložitit
telim tepcem

root987 ::

FFS ljudje, prepoved žarnic ali strupenih kemikalij pač ni fašistična. A je sploh kdor koli poslušal pri zgodovini kaj je fašizem in kaj so fašisti počeli v zgodovini al mate to sam probleme z dolžino določenih pripomočkov in morate naokrog na veliko opletat z besedo fašizem vsakič ko država sprejme zakon, ki vam ni najbolj po godu?

Tako, še enkrat:
Tako je "fašizem" splošen in skupen izraz za ideologijo, doktrine, politična gibanja in politične prakse, pa tudi za politične sisteme in države, v kateri se kažejo izrazito protidemokratične, totalitarne in avtoritarne težnje.[2]

A vam kdo brani diskutiranje o tem al pa vas tepe zarad misli na žarnice? Pejte do svojega evropskega poslanca in se pogovorite kako vas boli prepoved prodaje žarnic in kako močno ste navezani na njih ter vašo nezmožnost voljenja njega če jih ne dobite nazaj.

Če se vas dovolj nabere bo prišlo do širše diskusije in morda celo vrnitve žarnic... sam bo mal jeba, ker bomo nekateri lobirali proti vam.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navadne žarnice - kje kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514499 (2246) matobeli
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427442 (21445) bMozart
»

Jutri zadnji dan prodaje 75-vatnih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12029087 (24702) Spajky
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19117668 (12344) Matev
»

EU prepoveduje navadne žarnice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
32124614 (15779) MrStein

Več podobnih tem