» »

Optični kabel z činč izhodom

Optični kabel z činč izhodom

Igi.M ::

Imam lcd tv z optičnim avdio izhodom , zadevo bi rad priklopil na stolp , tako da bi rabil takšen kabel , ki ima optični vhod za tv in činč izhod za stolp. Se dobi kaj takšnega pri nas?

Zheegec ::

Pri nas dvomim, glede na to, da ne obstaja. Potrebuješ kakšen receiver za pretvorbo signala iz digitalnega (optika) v analognega (cinch). A TV pa nima analognega audio izhoda (recimo izhod za slušalke)?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zagi123 ::

Rabiš DAC...obstajajo pa tudi drugi načini da povežeš z stolpom - headphone out ali kabel scart-činč, mogoče ima TV tudi činč izhod...

ender ::

A ima stolp digitalen vhod (1x činč - SPDIF) ali analogen (2x činč)? Če ima digitalen, rabiš samo optični pretvornik - enkrat sem enega kupil v BigBangu. Drugače rabiš pa DAC, in bo ceneje, če uporabiš kar analogne izhode na TVju (ki jih skoraj zagotovo ima).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Igi.M ::

Stolp ima analogni vhod dva činča ,tv pa ima samo optični avdio izhod. Sem probal priklopit tudi na izhod za slušalke , vendar ni preveč dober zvok. Potem mi drugega ne preostane kot da pretvornik kupim , kje bi dobil nacenejšega?

bronco40 ::

Jst se tud neki ubadam z DTS zvokom.Mam na stolpu dig.izhod ali vhod in na wd live tud dig.izhod.Če bi to povezal z opti.kablom, bi to delovalo?

ender ::

A ima TV SCART vtičnico? Ker če jo ima, lahko uporabiš SCART adapter s stereo izhodom (pri kupovanju pazi, da vzameš SCART z izhodnimi kabli, ali pa takega, ki ima stikalo za preklop vhod/izhod).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Igi.M ::

Kak pa zgleda ta kabel , ker nekaj scart kablov imam doma , da vidim če bi bil kateri pravilen.

ender ::

Poglej, če imaš SCART kabel, ki ima činč izhode (rdeč in bel sta za zvok). Ponavadi na samem SCART priključku piše, ali gre za kabel z vhodi ali izhodi (oz. so narisane puščice na činčih). Jaz imam npr. tudi SCART kabel, ki ima na drugi strani 6 činčev - 3 (video, levi+desni audio) vhode, 3 izhode.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Igi.M ::

Sem si nabavil ta scart priključek , in deluje. Škoda edino da zvok ne deluje pri gledanju satelitske ali pri gledanju filmov iz diska priklopljenega na usb.

KoMar- ::



Tole se je danes pojavilo na DX: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Opozoriti velja, da zadeva verjetno dela samo s stereo inputom. Ampak LCD TV verjetno izbljuva samo to, ne?

Igi.M ::

Sem na conrad strani našel ta AV preklopnik , katri ima zraven video tudi optični avdio vhod in izhod kot tudi avdio činč vhod-izhod. S tem bi se potem dalo gor priklopit optični kabel od lcd tv na činča pa stolp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igi.M ()

Igi.M ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3.5mm -> toslink

Oddelek: Zvok in slika
286121 (4691) Mavrik
»

32LG3000 televizor

Oddelek: Zvok in slika
102201 (1976) goblinsly
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610112 (9173) LordTado
»

Priklop zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
61058 (950) Desty
»

Kako priklopit dvb-c sprejemnik na lcd monitor

Oddelek: Zvok in slika
82822 (2658) bond007

Več podobnih tem