» »

32LG3000 televizor

32LG3000 televizor

goblinsly ::

Pozdrav,

Sem našel kar nekaj tem v zvezi s tem televizorjem, vendar so že precej stare, tako da boljše, da odprem novo.

Prvo vprašanje bo morda zvenelo rahlo butasto, ampak vseeno. Televizor imam povezan z računalnikom preko HDMI, povezan pa je tudi s Siolovim tv komunikatorjem. Torej vprašanje, kako ( hudimana ) povežem televizijo z radio stolpom ( oz. v prihodnosti z računalniškim 5.1 sistemom ), da se bo preko zvočnikov slišalo točno tisto, kar bi se slišalo na zvočnikih od tvja ? Torej še enkrat, tv -> radio stolp -> preko zvočnikov pa zvok bodisi od poročil na pop tv, bodisi od filma, ki ga predvajam preko računalnika, jasno odvisno od tega kaj takrat gledam. Edina možnost do sedaj najdena za oboje naenkrat je bila luknja za slušalke. O kvaliteti zvoka pa tam raje ne bi, groza. Več kot očitno tisto ni namenjeno zvočnikom ( ker slušalke delajo čisto dostojno ). Torej, kako to rešiti ?

In drugo, za vse lastnike televizije, mi lahko svetujete glede raznih nastavitev, predvsem nastavitve slike ? Tam je malo morje nastavitev, vendar se žal na to premalo spoznam, da bi vedel s čim bom kaj izboljšal.

Hvala za odgovore in LP

Blazz ::

na ekranu imaš izhod za slušalke, preko njega spelji bananca kabel v AUX stolpa.

goblinsly ::

Saj sem že napisal, da sem to naredil. In zvok je katastrofalen, ta izhod več kot očitno ni bil narejen za zvočnike...

BigFoot ::

Kateri TV komunikator pa imaš (Sagem, Box, Box S)?
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

matonson ::

Če ma stolp samo banance, lahko povežeš samo eno napravo. Povežeš lahko direkt, ali iz PCja( http://www.nakupovanje.net/hama-kabel-3... ) ali pa iz komunikatorja ( http://www.mimovrste.com/artikel/114045... ) prek rdečega in belega činča. Ne gre preko TVja. Pusti tisti izhod za slušalke. Če bi imel zvočnike z optičnim vhodom, bi bilo malo drugače, ker ima TV optični izhod.

Če bi rad imel oboje povezano, rabiš nek razdelilec ali pa preklopnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

tonek ::

a nima TV optični avdio izhod? Mislim da tako najbolj enostavno, jaz sem tako povezal na hišni kino.

goblinsly ::

Hmm, optični avdio izhod ? Je potem opcija, da tv povežem z računalnikom, računalnik pa z radio stolpom ? Čeprav to bo malce hecno. Iz računalnika prihaja v tv zvok filmov, tv ga bo poslal nazaj v računalnik, računalnik v radio stolp, itd.

matonson ::

Optični izhod boš lahko uporabil, ko boš imel zvočnike z optičnim vhodom.

Blazz ::

goblinsly je izjavil:

Saj sem že napisal, da sem to naredil. In zvok je katastrofalen, ta izhod več kot očitno ni bil narejen za zvočnike...


to bo težava tvojega AUXa na stolpu ali pa imaš pokvarjen izhod na prav tvojem TVju. Ta zvok je povsem soliden na mojem LH3000, sam imam preko tega speljano v hišni kino in tako gledam DVB antenske in kabelske programe na 5.1 zvočnikih. Lahko rečem da je zadeva solidna, sploh glede na to da vse filme gledam preko optike v DTSu ali DD 5.1. Res pa je da imam TV zaradi tega nastavljen na glasnosti 50 in nato uravnavam zvok na hišnem kinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

tonek ::

goblinsly je izjavil:

Hmm, optični avdio izhod ? Je potem opcija, da tv povežem z računalnikom, računalnik pa z radio stolpom ? Čeprav to bo malce hecno. Iz računalnika prihaja v tv zvok filmov, tv ga bo poslal nazaj v računalnik, računalnik v radio stolp, itd.

sory ,mislil sem če ima stolp optični vhod (kot hišni kino)
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonek ()

goblinsly ::

Kaj pa same nastavitve slike ? Bi mi znal kdo tukaj dati kakšen nasvet ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
619748 (3223) Mrakw
»

Kako povezati TV JVC z navadnimi zvočniki G.Stolpa

Oddelek: Zvok in slika
6988 (839) aleksander11
»

Optični kabel z činč izhodom

Oddelek: Zvok in slika
124741 (4467) Igi.M
»

TV + HDMI + LAPTOP + domači kino

Oddelek: Zvok in slika
124021 (3635) m0LN4r
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
135003 (4862) ;-)

Več podobnih tem