» »

Canon A530 umira

Canon A530 umira

Fadil ::

Imam 4-5 let star Canon A530 in vse do pred kratkim je delal brez problema. Sedaj pa sem opazil, da se je zelo upočasnil. Ko slikam traja kar cca. 5-6 sekund, da lahko ponovno slikam. Indikator za baterije mi kaže, da so baterije prazne, ko pa jih pomerim so polne. Ali to pomeni, da moj Canon A530 daje zadnje od sebe in da lahko začnem razmišljati o novem digitalnem aparatu?

Han ::

Katere baterije uporabljaš?

Yohan del Sud ::

Skoraj isti model (520) meni počne isto že tri leta. Eh, tudi Canon ni imun na slabe serije. Saj dela vse, ampak kakor se mu zljubi. Dela načeloma bolje če ga pretresem in ga ene dvakrat sunem. Je baterija takoj polna in rabi za slikanje pol manj časa.
www.strancar.com

Fadil ::

Kupil sem najboljše baterije glede na debato po forumih SANYO Eneloop ( nove )! Ma cvikam samo zaradi tega, ker grem čez dobre 14 dni na dopust in ne bi rad, da mi tam crkne...

Okapi ::

Mogoče so kakšni slabi kontakti v kamrici za baterije?

O.

KoMar- ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

#000000 ::

Fadil je izjavil:

Kupil sem najboljše baterije glede na debato po forumih SANYO Eneloop ( nove )!.


Ne vem če so te baterije res kaj drugačne od ostalih, jest sem jih kupil en let nazaj in že od začetka mi je brnel polnilec, so ga zamenjal ampak zgleda sem dobil še večji crap, ne nafila jih niti če so dva dni gor, pa tudi prejšnji jih ni, sem vzel en drug polnilec ki jih nafila ampak traja 8 ur + baterije ne držijo kej dost več kot neke noname.

Fadil ::

KoMar- je izjavil:

Probaj CHDK: http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

Nimam jajc za te zadeve. Preveč komplicirano zame. Bom še kaj zajebal...

opeter ::

Kdor ne tvega, ne zmaga.
Najbolje potem, da investiraš v nov fotoaparat.

Kaj pa, če daš not navadne alkalijeve baterije (za test)? Koliko časa traja fotografijanje?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Modri dirkač ::

Meni začne to delat, ko grejo baterije proti koncu, pa še to samo, če imam vklopljen autoflash.
Everybody lies!

Klaatu ::

Tudi jaz imam čudne izkušnje z baterijami v canonu. Uporabljam več let stare polnilne baterije albinar, ki sem jih kupil skupaj s fotoaparatom in še vedno mi delajo odlično. Sem pa vzel na dopust za vsak primer še en dvojček duracell baterij, ker mi ni bilo do polnjenja na poti. In glej čudo: nove duracell baterije AA so mi zdržale največ tretjino časa kot stare polnilne baterije. Ker nisem imel polnilca s sabo, slikal pa sem veliko, sem moral kupit še dva para šita od duracell baterij (drugih niso imeli v trgovinah). Noro! Duracell naj bi bil kao lider na trgu, ki prepričuje s svojo dolgoživostjo, a jaz sem imel baterije prazne že po cca 50 posnetkih (no morda kakšnem več). Duracell - nikoli več!

Fadil ::

Mislim da je z baterijami vse uredu,bom pa poizkusil še z drugimi baterijami in bom potem videl kako in kaj. Sem štopal čas, ki ga aparat potrebuje do naslednjega slikanja je 9 sekund. Živa jajca...

Kako se formatira kartica v aparatu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fadil ()

Han ::

Možno, da ti kartica odpoveduje... Formatiraš jo v meniju, pod orodji (drugi zavihek, če imaš nastavljeno pregledovanje slik).

Fadil ::

Sem jo formatiral na aparatu in posebej na čitalcu kartic ( računalniku ). In je isti šmorn. Sem na ebay-u naročil novo Sandisk 2 GB kartico. Upam, da bo potem boljše!?

Han ::

Pa se na računalniku (prek čitalca) kartica enako počasi obnaša? Kako hitro je branje in zapisovanje v MB/s?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Fadil ::

Kako pa to ugotovim? Kupil sem čitalec kartic iz Kitajske.Vtaknil kartico v čitalec in desni mišji gumb na ikono, formatiraj in to je to. Je še kaj potrebno?

Han ::

Na kartico skopiraj kakšno daljšo datoteko, recimo 50 MB, in izmeri čas snemanja. Potem čitalec odklopi, ga priklopi nazaj in isto datoteko skopiraj nazaj na disk...

Total Commander npr. kar dobro oceni hitrost prenosa v MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Fadil ::

700 MB je kopiral 1 minuto ! 11600/kby na sek. Mislim, da je to kar hitro!?

SD kartica je 1 GB, vendar mi kaže samo 953 MB prostora! Zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fadil ()

Han ::

Je hitrost v obe smeri enaka - s kartice in na kartico?

1 GB je v dvojiškem načinu okrog 980 MB. Ali imaš na kartici še skrito particijo ali pa so se tisti MB "izgubili" zaradi defektnih (slabih) sektorjev...

Fadil ::

Hitrost mislim da je enaka!

Han ::

Če je hitrost res takšna, je kartica še prehitra za ta fotoaparat...

Fadil ::

Zadevo sem rešil! S kartico je bilo vse uredu, ampak mi je izgleda hčerka ponevedoma podaljšala čas predogleda na 10 sekund, saj je bilo normalno 2 sekundi. Sem popravil in deluje kot je treba! Hvala vsem! Sem se vsaj naučil formatirati SD kartico! :)

KoMar- ::

Hehe. Sicer pa CHDK laufa iz kartice - ni treba nič flashat telefona. Ampak zdaj si že rešil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612830 (12102) Invictus
»

katere baterije za fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5911244 (9895) Pyr0Beast
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
448511 (6297) darkolord
»

"Pimp my Canon": navijanje Canonovih digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
449928 (2762) Pyr0Beast
»

canon s5 firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
506709 (6144) Pyr0Beast

Več podobnih tem