» »

Inštaliranje driverjev (vrstni red, etc.)

Inštaliranje driverjev (vrstni red, etc.)

dozBK ::

Lep pozdrav,

Imam problem z inštalacijo driverjev. Nikoli do sedaj še nisem uporabljal ATI grafične kartice ali matične plošče za AMD. Tukaj pa naletim na neko težavo.

Kaj za vraga je Catalyst Control Center? Se ta zadeva nujno potrebuje? Je to driver ali samo nek interface za grafično kartico?

Kolikor jaz vem, je po novi inštalaciji Windows najprej potrebna inštalacija driverjev za matično ploščo. Z matično ploščo sem seveda dobil tudi DVD z driverji in ostalimi relativno uporabnimi programčki. Hec je v tem, da mi DVD ponudi možnost inštalacije AMD Chipset Driver. To sem tudi izbral, zraven pa se mi je naložil že prej omenjeni CCC.
Torej moram CCC odstraniti preden se odločim za inštalacijo gfx driverjev ali se to pusti gor?
Pa še to, če želim najnovejše driverje za grafično kartico, ali naj downloadam samo display driver ali CCC ali oboje?
Za naprej pa me zanima, kako pri ATIju poteka updatanje driverjev? Se enostavno stari driver odstrani in se naloži novega, ali je priporočljivo vmes še kakšen 3rd party program zagnati? Se mora tudi CCC odstraniti in novega naložiti?

Zdaj pa res zadnje vprašanje. Danes sem inštaliral Widnows 7 64bit. Vse je delalo normalno, samo ko sem začel gledati kakšen youtube video sem dobil BSOD. Sem poizkusil tudi z integrirano grafično kartico in je stvar delovala normalno. Poizkusil sem z driverji ki sem jih dobil z grafično in 10.7. Rezultat je bil enak.

Se opravičujem za morda neumna vprašanja in se zahvaljujem za kakršnokoli pomoč.

Jankolovski ::

Driverji se ti mešajo oziroma nimaš prave zato maš BSOD
1.formatiraš in naložiš na novo windovse
2.če maš windows 7 ti skoraj ni treba naložiti chipset driverjov ker bi jih moral imeti že naložene ( večino driverjov je v windovsih samih)
3.poglej pod control panel , device maneger in tm ti bo pisalo kaj moraš še inštalirat boš meu klicaj zravn narisan
4.instaliraš samo tiste driverje ki jih potrebuješ v tvojem primeru se mi zdi da rabiš samo za grafiko če se ne motim
5.driverje VEDNO potegneš NAJNOVEJŠE iz interneta iz uradne strani proizvajalca če maš ATI grafiko pol boš najdu driverje na AMD strani ker so lastniki ATI-ja
6.instaliraš grafiko mogel boš resetirat pc pol
7.narediš UPDATE WINDOVS da ti naloži .net framework, naloži si še direct x (tistiga ki ti podpera)-ponavadi direct x 9.0c
8.instaliraj si adobe flash,javo,quicktime,mozillo --> TUKI maš stran s programi za enostavno inštalacijo najnovejših programov
9.sprobaj zdej jet na youtube pa povej če se ti še pojavlja BSOD

dozBK ::

Bom jutri probal še enkrat. Hvala za odgovor.

Bom poročal kako bo.

dozBK ::

Imam AMD 890GX/SB850 chipset. Baje je to med novejšimi, tako da dvomim, da bi Windows 7 to podpirali že ob inštalaciji.

Na tej strani http://game.amd.com/us-en/drivers_catal... sem našel South Bridge driver. Moram tudi to inštalirati? Ali je to ista stvar kot motherboard driver?

Včasih je bilo tako enostavno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dozBK ()

dozBK ::

Sem formatiral, ponovo naložil Windows 7 64-bit in sledil tvojim navodilom, s tem da sem naložil še nov SB driver z zgoraj omenjene strani (po Windows Update).

Youtube spet ni delal, ostali flash videi so delali normalno (recimo iz guildwars2.com). Nato sem poskusil v safe mode z networking in je stvar funkcionirala... Sem zgrabil priložnost in izključil hardware acceleration adobe flash playerja, in sedaj dela tudi v normal mode.

Res je, da bom sedaj dejansko lahko bil na youtube, ampak ne iščem ravno ovinkov okoli problemov. Možno je da so driverji (če nisem spet kej zajebal) ali pa grafa, samo pomoje bo kar prva stvar, glede na to da mi youtube funkcionira normalno preden inštaliram kakršnekoli driverje.

Je možno da moram flashati bios grafe?

-Zulbas

Gapi ::

Jankolvski hvala za izredno dobr link.
No person is rich enough,to buy back his past.

dozBK ::

Našel link, sledil navodilom in zdaj špila brez težav z vključenim hardware acceleration.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850129651 (40130) ferdo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255643 (4126) The Player
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162832 (2580) zupanman
»

Plavi ekran pomoč Flashplayer

Oddelek: Pomoč in nasveti
253262 (2856) D-PaX
»

Problem s flash playerjem - šteka in obremeni procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
72558 (2439) ABX

Več podobnih tem