» »

Carina

Carina

Prometnik ::

Kupil sem eno zadevo prek interneta, ki je skupaj s poštnino prišla cca $100.
Sedaj sem dobil pismo od carine, da naj jim pošljem račun/link na ta kupljeni produkt, da mi obračunajo carino. Zraven pa je bil priložen "Customs Declaration Dispatch Note", kjer pa piše, da je:

Total Value $18.00
Postage and Fees $23.50

Kako to, če pa je v resnici več (postage and fees je $28, stvar pa stane $72). So to namenoma tako napisali (jaz se nisem z njimi menil nič).
Kaj naj zdaj naredim, naj poiščem na njihovi strani (to je ena U.S. rač. internetna trgovina) en izdelek za $18.00 in pošljem to na carino kao da je to to? Ker opis izdelka napisan na Customs Declaration je zelo poenostavljen in nenatančen in komot najdem izdelek, ki ustreza opisu in stane $18.

St235 ::

Ne pozabit, daimajo oni izdelk v rokah in bodo zelo hitro videli ali je to za kar si jim poslal račun res to kar imajo v skladišču.

Ravno zato ker je prodajalec priložil nerealno nizke cene izdelkov, pričakjujejo od tebe, da jim dostaviš pravilen račun.

Prometnik ::

Sej to me zanima, a na izdelku, paketu piše natančno kaj je noter, al je samo kakšna brezvezna nalepka od trgovine itd... Ker jaz se s to štacuno nisem zmenil, da mi naj napišejo, da je stvar (RAM) kao vredna $18.
Lahko pa pošljem link od RAMA na njihovi strani, ki je vreden $18, samo ni isti (je recimo 1 GB za PC, kupil pa sem 2 GB za laptop).

kakšna je zdej praksa? je obvezno, da na paket napišejo točno kaj je noter (vse specifikacije RAMA...)? A lahko carina paket odpre in pogleda?

Štacuni sm že pisal mejl in jih vprašal isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Prometnik ()

techfreak :) ::

kakšna je zdej praksa? je obvezno, da na paket napišejo točno kaj je noter (vse specifikacije RAMA...)? A lahko carina paket odpre in pogleda?

Seveda morajo vsi podatki biti pravilno napisani. Carina pa tako ponavadi odpre paket in pogleda noter, kar ti še dodatno zaračunajo.

Domnevam, da bi opazili razliko v RAMu 1GB oz. 2GB. Ime produkta lahko brez težava vtipkajo na Google in vidijo, če se ujema s podatki, ki si jih ti podal.

Carini pošlji resnične podatke in potem ti bodo zaračunali odpiranje paketa in administrativne stroške ter na to ceno + na originalno ceno še 20% DDV.

Prometnik ::

svašta, nej grejo u pičku mater, golazen zajedalska

Okapi ::

Če si bolj hazarderske sorte, lahko pošlješ podatke za nekaj podobnega, kar stane 18 dolarjev. Z malo sreče ne bodo opazili razlike, če bodo, pa se še vedno lahko izgovoriš, da so poslali napačno robo:-) Seveda pa pri tem tvegaš, da bo kakšen vesten carinik ugotovil, da poskušaš goljufati in boš plačal kazen.

O.

techfreak :) ::

Lahko pa kupuješ v EU, kjer se trgovine in njihovi dobavitelji ukvarjajo z raznimi davki ob uvozu ter ostalimi stroški.

JebatGa ::

Prometnik je izjavil:

svašta, nej grejo u pičku mater, golazen zajedalska

Ti poskušaš kršit zakone in potem so oni golazen zajedalska. Smešno

KoMar- ::

Prometnik je izjavil:

svašta, nej grejo u pičku mater, golazen zajedalska

Saj si že vedel, da boš moral plačat carino. Zdaj si razočaran, ker sistem deluje? :P

Prometnik ::

tako je, priznam, z največjim veseljem priložnostno kršim zakon, ko gledam kaj dela golazen zajedalska z našim denarjem.

KoMar- ::

To je res, ampak ni se treba spuščat na njihov nivo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Auzentech X-FI Prelude

Oddelek: Zvok in slika
171473 (1363) xyxyxyxy
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94445 (4169) Jan987
»

Stroski online nakupa v tujini

Oddelek: Loža
113199 (2636) City

Več podobnih tem