» »

Računalnik vedno "nalaga"

Računalnik vedno "nalaga"

rezator ::

Pozdravljeni.

Imam čudno težavo z računalnikom. Sem prižgal računalnik in pride normalno v windows (7). Vendar ko pride do namizja in se pokažejo ikone računalnik vedno "nalaga" (dela nekaj, nevem kakšen je pravi izraz). Če kliknem kakšno ikono se ne zgodi nič. Miško lahko normalno premikam. Ko moder krogec neha krožiti, kot da je računalnik naredil kar je mislil, spet začne ko miško premaknem do menija start, se krogec spet pojavi in kaže da računalnik spet dela nekaj. Lučka, ki označuje delovanje diska mi ne utripa, tako da nevem kaj je narobe. Kaže mi samo uro in datum v spodnji vrstici (spet ne poznam pravilnega izraza za to vrstico), brez ikon ki so zdrven ure, če me razumete, medtem ko na namizju ikone so. Po treh resitiranjih je isto. In zdaj sem čakal vel kot 10 min, vendar tudi to je preveč, da se "zalaufa", ker je zadeva stara par mesecov.

Sploh se mi ne sanja kaj bi lahk bilo8-O. Prosim za pomoč.
Some people feel the rain. Others just get wet.

jRk0 ::

safe mode - system restore (to previous time)
You fuck up once, you loose two teeth.

rezator ::

sam nisem nikoli naredu te recovery točke, al kk se temu reče. to nism še nikoli delau, a to zbriše kakšne fajle?
Some people feel the rain. Others just get wet.

libreus ::

točke se delajo same..

glinik ::

Menda se ti dela win update.

Izklopi si automatski update win. Delaj ga manualno.

Poročaj ;)
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rezator ::

update win mam že na ročno. z čim ma to veze ne štekam?:)

ja zdej mi je en frend reku, da se obnovitvene točke ne delajo same, da jih morem sam narediti... in da nemorem obnovit če tega nisem naredu. no sej bi probal obnoviti sistem vseeno, vendar čakam, da mi odgovori kdo na to, ali mi bo s tem, ko dam obnovo sistema zbrisalo kakšne datoteke (Word in podobno), ker nebi rad tvegal, pa da zbrišem kaj sestri, fotru al pa mtki k računalnik uporablajo večino oni.

eden frend je rekel, da to zbriše datoteke, ki so bile ustvarjene po obnovitveni točki (world datoteke- teh mi je žau), drugi je pa rekel, da ne (no vsaj tako se mu zdi!8-O):)
Some people feel the rain. Others just get wet.

glinik ::

Imaš morda kak antivirus, ki ti vzadaj skenira disk?

Poglej na koliko % ti dela CPU? Če je visok, poglej kateri proces je to in ga prekini.

Če imaš win updatanje, ti win dela sam recovery pointe. Pri restorju ti načeloma nebi smel brisat fajlov, ki jih imaš na disku. Samo win se povrnejo v prejšnje stanje.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

detroit ::

recovery se dela ob instalaciji česar koli afaik

oops za win7 ne vem, sm avtomatsk mislu da je winxp
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

rezator ::

crtl+alt+del spoh ne zagrabi. ne morem spoh nič klikniti, samo miška se mi premika ko jo premikam, to je pa vse kaj lahko spoh delam. tako da nemorem videti če je je to zaradi katerega programa oz procesa.

detroit to je mišleno da se more narediti ali da se sam naredi?

pol pravite da datotek nebo zbrisalo? sam tudi updata tudi že dolgo nism naredil, ker moram ročno kliknit za posodobitev win8-O
hvala vam.
Some people feel the rain. Others just get wet.

vinkl25 ::

mislim da se na win7 recovery točke delajo same ob inštaljaciji programov in pri posodabljanju win.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

69charger ::

Sej ko narediš restore lahko narediš tudi restore na to kar imaš sedaj.

rezator ::

ja imeli ste prav obnovitvene točke se delajo pri vsakem updatu win in pri inštalaciji vsakega programa. spoh nisem vedel, super zadeva :)sem dal obnovo sistema in zdaj dela računalnik spet tako kot mora. kaj je bilo pa narobe, pa nimam pojma8-O

hvala vam na pomoči:)
Some people feel the rain. Others just get wet.

glinik ::

Kolegu smo z recovery-jem na hitro spucali rač pred virusom ;)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443063 (25103) BorutK-73
»

Ne odpre spletnih strani, explorer.exe zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
111307 (1158) rdecaluc
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191534 (1257) solatko
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181498 (1127) bukev
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174073 (3675) imagodei

Več podobnih tem