» »

posamezna RAM modula prestaneta memtest skupaj pa ne.

posamezna RAM modula prestaneta memtest skupaj pa ne.

ciki57 ::

Pri delu s PCjem se mi je večkrat naključno pojavil blue screen. Pognal sem memtest in ta povroči reset računalnika že kmalu na začetku. Torej je problem pomnilnik.
Imam dva DDR3 corsair modula (2x 2GB) zato sem testiral še vsakega posebej da ugotovim kateri je problematičen. Če testiram vsakega posebej pa oba brez težav prestaneta memtest!

Kaj bi lahko bil tu problem? Matična? Kakšne nastavitve? Sedaj imam v biosu vse nastvitve na 'Auto'.


PS sedaj ko imam v računalniku samo 1 ram modul še nisem dobil blue screena.

klinker ::

Probaj menjat slote na drugi par, se prej pa probaj nastavit voltaze in latence ki so navedeni za tvoje module.

s1m0n ::

Za katero matično pa gre ?

Izi ::

Kriva je matična plošča. Kar pa ne pomeni, da je z matično ploščo kaj narobe.
Če uporabljaš eno ploščico RAMA je ponavadi vseeno kam jo vtakneš, če pa uporabljaš 2 ali več pa je zelo pomembno v katere slote jih zatlačiš.
Preveri torej v knjižici od matične kam jih je najbolje vtakniti.

Druga stvar je, da 2 RAM modula delujeta ponavadi drugače kot en sam. Odvisno od matične plošče, pri dveh modulih se ponavadi vključi dual channel, kakorkoli že več je možnosti, da gre kaj narobe.

Tretja stvar pa je BIOS, ki pri nastavitvah "AUTO" ni nujno, da uporabi prave vrednosti. Še posebno če kaj navijaš procesor se hkrati spreminajo tudi vrednosti za RAM, zato je ponavadi bolje da za RAM uporabiš ročne nastavitve in vpišeš tiste vrednosti, ki jih je predvidel izdelovalec tvojega RAMA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528041 (6698) Jst
»

Računalnik - težave/nadgradnja

Oddelek: Pomoč in nasveti
324557 (3873) stiper7
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326650 (6043) smotanc
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403238 (1950) Nesta
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261609 (1331) Tilen

Več podobnih tem